PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : راه اندازی سایت روی vps

farzad226
January 1st, 2016, 11:08
سلام بر دوستان گل
میدونم این سوال خیلی پرسیده شده در انجمن من هم تقریبا هرچی پست بود رو خوندم ولی دیگه اخرش سرگیچه گرفتم و قاطی کردم و با توجه به نظرات و راهکارهای مختلف و ... ادم نمیدونه کدوم راه حل به مشکلش میخوره . خلاصه بگذریم
اما مشکل من اینکه من یه سرور مجازی دارم و یک نرم افزار تحت ویندوز که باید روی vps نصب بشه برای همین هم vps باید حتما ویندوز باشه. البته نرم افزار سبکیه و نیاز به منابع زیادی نداره و حتی با ویندوز xp هم میاد .
با تفاسیری که در انجمن دیدم رفتم روی vps اون برنامه رو نصب کردم که برنامه بعد از نصبش یه ادرس میده مثل 192.168.1.150/webmanager.htm:5080l که از طریق این ادرس کاربر میتونه تحت وب به برنامه دسترسی داشته باشه.
خوب من اومدم یکم سخت ترش کردم و یک سایت سبک html طراحی کردم که از طریق اون سایت بتونه به اون صفحه تحت وب برنامه دسترسی داشته باشن . بعد اومدم برنامه wamp رو نصبیدم و تنظیمات رو روش زدم و همه سرویس های apachi و mysql و ... بدون مشکل داره کار میکنه و اجرا میشه. بعد اومدم سایتم رو ریختم توی پوشه www برنامه wamp. تا اینجا مشکلی نیست چون در مرورگر ای پی vps رو که میزنم سایت میاد بالا.
حالا مشکل من اینکه من نمیخوام کسی آی پی و پورت بالا رو داشته باشه. میخوام مثلا بزنه www.test.com و سایت من بیاد بالا و مثلا وقتی روی دکمه ورود به برنامه کلیک کرد صفحه برنامه با ادرس www.prpgram.test.com براش بالا بیاد . این رو چه جوری باید انجام بدم ؟
البته تا اینجا فهمیدم که برم یه دامنه بخرم و تو قسمت ns اون ای پی vps رو بدم اما ایا این راهکار کاری رو که من میخوام انجام میده؟ ممنون از راهنماییتون

salar123
January 1st, 2016, 12:10
توی ویندوز بهتره از apache و wamp استفاده نکنید . اتصال dns یخورده سخت میشه. که test.com (http://www.test.com/) و prpgram.test.com (http://www.prpgram.test.com/) مرتبط به همون dns میشه.
برای راه اندازی وبسایت روی ویندوز بهتره از پلسک پنل استفاده کنید و این پنل هر ماه یه سری لایسنس trial رایگان میده که شما میتونید از همون لایسنس ها استفاده کنید . و اگه از iis هم میتونید استفاده کنید برای زبان php باید کانفیگ fastcgi انجام بدید.

farzad226
January 1st, 2016, 12:27
والا من نفهمیدم چکار باید بکنم ؟!!!!!!1
میشه بیشتر توضیح بدید ؟ dns رو نمیدونم چجوری تنظیم کنم مشکلم همینه

Ramezanloo
January 1st, 2016, 12:29
والا من نفهمیدم چکار باید بکنم ؟!!!!!!1
میشه بیشتر توضیح بدید ؟ dns رو نمیدونم چجوری تنظیم کنم مشکلم همینه

ویندوز 2003 دارید یا 2008 روی سرور مجازی ؟

farzad226
January 1st, 2016, 12:38
الان ویندوز 7 روشه اما میتونم عوضش کنم

lizard.tiny
January 1st, 2016, 12:57
سلام

اگه میخوایید روی ویندوز از Apache استفاده کنید نه wamp نه xampp هیچکدوم مناسب نیست

بهترین گزینه برای شما ZPanel هست که هم میتونید نامحدود سایت و دامنه بهش اضاف کنید هم امکانات جانبی مثل cron و ... رو در اختیارتون قرار میده

farzad226
January 1st, 2016, 13:13
سلام

اگه میخوایید روی ویندوز از Apache استفاده کنید نه wamp نه xampp هیچکدوم مناسب نیست

بهترین گزینه برای شما ZPanel هست که هم میتونید نامحدود سایت و دامنه بهش اضاف کنید هم امکانات جانبی مثل cron و ... رو در اختیارتون قرار میده

والا به خدا من دیگه مخم کار نمیکنه چیکار کنم اخه هر کسی یه پیشنهادی میده . یکی میگه wamp بزن یکی میگه نزن یکی میگه بهترین راهه یکی میگه مناسب نیست دیگه گریپاچ کردم !!!
الان اینی که شما معرفی کردین به مشکل من میخوره ؟؟

farzad226
January 1st, 2016, 13:29
با سلام
ویندوز سرور نصب کنید 2008 بهتره ،
بعدWebplatform installer را دانلود کنید
بعد Websitepanel را از درون Webplatform installer جستجو و نصب کنید
کامپوننت های مد نظر مثل php و mysql و Mysql connector را نصب کنید
و احتملا شما در حال نصب و راه اندازی بازی وارکرافت هستید;)

نه بابا ما رو چه کار به بازی !!!
الان این راه حلی که شما گفتین بیشتر به کار من میاد یا پیشنهاد دوستمون مبنی بر نصب zpanel ?

farzad226
January 1st, 2016, 13:39
وبسایت پنل بسیار پرقدرت و امن هست و مال ماکروسافت و رایگان هست.

اون تیکه اخر سوالم که مربوط به dns میشه هم جواب میده ؟

lizard.tiny
January 1st, 2016, 13:41
اگه سایت شما بصورت تخصصی بر پایه php / mysql هست روی ویندوز بهترین انتخاب zpanel هست چرا که بدون مشکل از مواردی مثل htaccess میتونید استفاده کنید

در ضمن وب سایت پنل هیچ ارتباطی به کمپانی مایکروسافت نداره و صرفاً فقط روی ویندوز که محصول این شرکت هست نصب و اجرا میشه

farzad226
January 1st, 2016, 13:46
اگه سایت شما بصورت تخصصی بر پایه php / mysql هست روی ویندوز بهترین انتخاب zpanel هست چرا که بدون مشکل از مواردی مثل htaccess میتونید استفاده کنید

در ضمن وب سایت پنل هیچ ارتباطی به کمپانی مایکروسافت نداره و صرفاً فقط روی ویندوز که محصول این شرکت هست نصب و اجرا میشه

با تشکر سایت من فقط 1 صفحه html هست که میخوام از طریق اون ملت به صفحه برنامه هدایت بشن همین و بس !
حالا به نظرتون چکار کنم ؟

lizard.tiny
January 1st, 2016, 13:48
با تشکر سایت من فقط 1 صفحه html هست که میخوام از طریق اون ملت به صفحه برنامه هدایت بشن همین و بس !
حالا به نظرتون چکار کنم ؟
شما همون zpanel رو نصب کن, بصورت پیشفرض کارتون رو راه میندازه و نیاز به نصب پلاگین و ... هم نداره

مدیریتش هم خیلی ساده هست و هم از پنل و هم از ریموت میشه مدیریتش کرد

farzad226
January 1st, 2016, 13:51
شما همون zpanel رو نصب کن, بصورت پیشفرض کارتون رو راه میندازه و نیاز به نصب پلاگین و ... هم نداره

مدیریتش هم خیلی ساده هست و هم از پنل و هم از ریموت میشه مدیریتش کرد

امنیت مناسبی هم داره ؟
از گجا باید دانلودش کنم ؟

lizard.tiny
January 1st, 2016, 13:56
امنیت مناسبی هم داره ؟
از گجا باید دانلودش کنم ؟
بله, تو نسخه فعلی امنیت مناسبی داره

از سایت رسمی خودش دانلود کنید zpanelcp.com

farzad226
January 1st, 2016, 14:08
پورت دیفالت وبسایت پنل 9001 هست برای مدیریت و شما میتونید برای هر پورتی BIND تعریف کنید مثلا:
cp.domainname.com متصی بشه به * (تمام ای پی های روی سرور) و پورت رو 9001 قرار میدین.
وقتی شما cp.domainname.com رو درخواست میدید سرور به پورت 9001 ارجاعتون میده

- - - Updated - - -

با وبسایت پنل کار کنید ضرر نمی کنید
php
asp
hyper-vm
کنترل پنل عالی(GUI)
نصب آسان
هیچ پنل قابلیت رقابت با وبسایت پنل رو نداره :d
این تو سایتش زده installeresh کلا 10 مگ بیشتر نیست همینه ؟
هم اینو زده :
Application Stack (Apache, PHP, MySQL etc.) Installer for Microsoft® Windows™ (http://sourceforge.net/projects/zpanelcp/files/server_stack/10.0.2/zpanel-stack-1_0_2_php53.exe/download)
هم اینو :
ZPanel Installer (installs ZPanel on top of the Application stack) (https://github.com/zpanel/zpanelx/releases/download/10.1.0/installer-10_1_0-win32.exe)
هر دوتاشو باید بگیرم نصب کنم ؟

farzad226
January 1st, 2016, 14:17
اگر برای تست میخواهید همین رو بگیرید ولی اگر میخواهد کار کنید و مدتها ازش استفاده کنید بیخیال زد پنل بشید!
بعد mysql خالی حدود 50 مگ هست
شاید این با توجه به اسمش اینستالر باشه و اتوماتیک نرم افزارهای مورد نیازش رو دانلود میکنه مثل وبسایت پنل

ای خدااااااااااااااااااااااا اااااااااااااااا
برادر من دارم میگم میخوام راه اندازی کنم و کار کنه اخه این چه حرکتیه
خوب من اخر باید چکار کنم ؟ یه بار میگی این دوباره میگی نه اخه چه کاریه خداوکیلی ؟
خوب سوال من کاملا مشخصه و اینکه دنبال چی هستم کاملا مشخص تره
حالا هی اون نه این دوباره این اون این که نشد جواب
خوب یک سولوشن درست بدین کارم راه بیوفته برم پی کارم ای خدااااااااااااااااااااااا ا

farzad226
January 1st, 2016, 14:27
Web Platform Installer

الان خدایی این دیگه خوبه برای کار من ؟

farzad226
January 1st, 2016, 15:32
عالیه
موفق باشی

متاسفانه برای یک نرم افزار کوچک این برنامه خیلی دانلود و نصب زیادی میبره و انجامش امکان پذیر نیست. راه حل بهتری کسی ایا ؟

lizard.tiny
January 1st, 2016, 15:37
متاسفانه برای یک نرم افزار کوچک این برنامه خیلی دانلود و نصب زیادی میبره و انجامش امکان پذیر نیست. راه حل بهتری کسی ایا ؟
همونطور که خدمتتون گفتم برای شما بهترین گزینه ZPanel هست

سراغ مواردی که تخصص نرم افزار php نیست نرید که مثل این میمونه روی پراید موتور BMW کلاس C قرار بدید, کار میکنه اما به سرعت بالا که رسید بدنه ماشین متلاشی میشه

taksis
January 1st, 2016, 15:55
مگه فقط html نمیخواد اجرا بشه؟؟؟
این دیگه نه پنل میخواد نه زمپ و.....
iis رو نصب کنید
تو درایو c برید داخل پوشه inetpub
بعد هم پوشه wwwroot
فایل اچ تی ام ال رو بریزید اونجا
ای پی سرور رو تو مرورگر بزنید باز میکنه
اگر دامنه دارید dns رو از داخل سرور منیجر نصب کنید و تنظیم کنید
اگر هم محتوای php دارید web platform installer رو نصب کنید php رو داخلش پیدا کنید نصب کنید
اگر هم دیتابیس لازم دارید مای اسکیوال رو از سایتش بگیرید نصب کنید
سرور ویندوزی اصلا کنترل پنل مثل پلسک و وبسایت پنل احتیاجی نداره که!!!!!!

farzad226
January 1st, 2016, 16:23
این دیگه نه پنل میخواد نه زمپ و.....
iis رو نصب کنید
تو درایو c برید داخل پوشه inetpub
بعد هم پوشه wwwroot
فایل اچ تی ام ال رو بریزید اونجا
ای پی سرور رو تو مرورگر بزنید باز میکنه
اگر هم محتوای php دارید web platform installer رو نصب کنید php رو داخلش پیدا کنید نصب کنید
اگر هم دیتابیس لازم دارید مای اسکیوال رو از سایتش بگیرید نصب کنید
سرور ویندوزی اصلا کنترل پنل مثل پلسک و وبسایت پنل احتیاجی نداره که!!!!!!

یک نکته ای که شما اشاره کردید و من بهش توجه نکردم این بود که توی فرم html یک قسمت به اسم تماس با ما درست کردم که اطلاعات را از طریق یک فایل php روی دیتابیس mysql ذخیره میکنه.
پس با این حساب کلا همه چیز عوض میشه اره ؟

- - - Updated - - -

!!!!!!

من الان گیرم تو همین قسمتی است که شما فرمودید همینو نمیدونم چطوری باید تنظیم کنم. اینو میشه واضح تر برام توضیح بدین ؟

taksis
January 1st, 2016, 16:56
یک نکته ای که شما اشاره کردید و من بهش توجه نکردم این بود که توی فرم html یک قسمت به اسم تماس با ما درست کردم که اطلاعات را از طریق یک فایل php روی دیتابیس mysql ذخیره میکنه.
پس با این حساب کلا همه چیز عوض میشه اره ؟

- - - Updated - - -

من الان گیرم تو همین قسمتی است که شما فرمودید همینو نمیدونم چطوری باید تنظیم کنم. اینو میشه واضح تر برام توضیح بدین ؟

اره باید php نصب بشه
شما اول ویندوز سون رو تغییر بده به ویندوز سرور.حالا یا 2012 یا 2008 .چون تو سون بعضی سرویسا به مشکل میخورن
بعد IIS رو نصب کن
وقتی نصب شد از این لینک:
https://www.microsoft.com/web/downloads/platform.aspx
webplatform instaler رو نصب کن
داخلش نوار جستجو داره.اونجا بنویس php هر نسخه ای که میخوای نصب کن و تمام.اون خودش تمام ماژول هایی که لازمه برای پی اچ پی رو نصب و تنظیم میکنه
بعد مای اسکیوال رو از داخل سایتش دانلود و نصب کن
برا مدیریت دیتابیس هم برنامه heidisql رو میتونید نصب کنید و راحت استفاده کنید.پی اچ پی مای ادمین هم هست

برای تنظیم دی ان اس هم این ویدئو توضیح داده کامل:
ویدئو (http://www.aparat.com/v/rceyB/آموزش_ویندوز_سرور_2012_-_نصب_DNS_server)

farzad226
January 1st, 2016, 17:08
اره باید php نصب بشه
شما اول ویندوز سون رو تغییر بده به ویندوز سرور.حالا یا 2012 یا 2008 .چون تو سون بعضی سرویسا به مشکل میخورن
بعد IIS رو نصب کن
وقتی نصب شد از این لینک:
https://www.microsoft.com/web/downloads/platform.aspx
webplatform instaler رو نصب کن
داخلش نوار جستجو داره.اونجا بنویس php هر نسخه ای که میخوای نصب کن و تمام.اون خودش تمام ماژول هایی که لازمه برای پی اچ پی رو نصب و تنظیم میکنه
بعد مای اسکیوال رو از داخل سایتش دانلود و نصب کن
برا مدیریت دیتابیس هم برنامه heidisql رو میتونید نصب کنید و راحت استفاده کنید.پی اچ پی مای ادمین هم هست

برای تنظیم دی ان اس هم این ویدئو توضیح داده کامل:
ویدئو (http://www.aparat.com/v/rceyB/آموزش_ویندوز_سرور_2012_-_نصب_DNS_server)

برای تنظیمات دی ان اس این فیلمه فقط نصبشو گفته. من نحوه تنظیمشو میخوام محبت میکنید اگه دارید ؟

- - - Updated - - -

پس نیزی نیست طرف plesk و zpanel و این جور چیزا برم ؟

farzad226
January 1st, 2016, 18:05
اقا من چیکار کنم اخر ؟

lizard.tiny
January 1st, 2016, 18:09
استاد چطور میشه موتور پراید رو روی bmw کلاس c قرار بدهیم؟
یعنی اینکه sqlserver -asp.net رو روی لینوکس ران کنیم؟
البته با کنترل پنل رایگان
شما یه سر تشریف ببرید بخش مکانیک پست های رالی بهتون میگن

خیر همونطور که روی لینوکس نباید از asp و ... استفاده کرد

روی پنلی مثل وبسایت پنل هم که مخصوص asp هست نباید php استفاده کرد چون خیلی از قابلیت های وب سرور apache رو نداره!

------------------------------------------------------------------------------------------------------

farzad226
January 1st, 2016, 18:31
راهنمایی پلیزززززززززززززززززززززز ززز

salar123
January 1st, 2016, 18:40
راهنمایی پلیزززززززززززززززززززززز ززز

اقا اگه میخوای فقد php اجرا کنی . اگه سرور ویندوز هست iis نصب کن . کانفیگ fast cgi اینا رو تو گوگل بگرد این راه حل کمترین مصرف cpu رم رو داره.
اگه هم نمیتونی 20 تومن بده یکی از این بچه ها کانفیگ کنه

farzad226
January 1st, 2016, 18:55
برادر من چرا هیچکس به سوال من توجه نمیکنه ؟؟؟
من مشکل رو به این واضحی گفتم و اینجا همه چیز گفته شد الا توجه به حل مشکل
در ضمن من میخوام خودم یاد بگیرم 20 تومن بدم بچه ها کانفیگ کنن که به کار من نمیاد

lizard.tiny
January 1st, 2016, 19:17
برادر من چرا هیچکس به سوال من توجه نمیکنه ؟؟؟
من مشکل رو به این واضحی گفتم و اینجا همه چیز گفته شد الا توجه به حل مشکل
در ضمن من میخوام خودم یاد بگیرم 20 تومن بدم بچه ها کانفیگ کنن که به کار من نمیاد
دوست عزیز چرا zpanel رو نصب نمیکنید ؟

farzad226
January 1st, 2016, 19:27
دوست عزیز چرا zpanel رو نصب نمیکنید ؟

خوب اینا میگن که خوب نیست نصب نکن شما میگی نصب کن خوبه
من موندم این وسط چیکار کنم ؟
zpanel نصب کنم ؟ iis نصب کنم ؟ دایرکت ادمین نصب کنم ؟ با wamp راه بندازم ؟ اینم بگم 1 صفحه php هم دارم جز سایتم

و یک سوال جدا از اینا داشتم . وقتی که دامنه رو ثبت میکنیم دو تا name server میده به ما به اسم ns1 و ns2 حالا من این دوتا name server رو باید توی کنترل پنل هاست و یا dns server ویندوز بدم تا ارتباط بین هاست و دامنه برقرار بشه ؟

lizard.tiny
January 1st, 2016, 19:45
خوب اینا میگن که خوب نیست نصب نکن شما میگی نصب کن خوبه
من موندم این وسط چیکار کنم ؟
zpanel نصب کنم ؟ iis نصب کنم ؟ دایرکت ادمین نصب کنم ؟ با wamp راه بندازم ؟ اینم بگم 1 صفحه php هم دارم جز سایتم

و یک سوال جدا از اینا داشتم . وقتی که دامنه رو ثبت میکنیم دو تا name server میده به ما به اسم ns1 و ns2 حالا من این دوتا name server رو باید توی کنترل پنل هاست و یا dns server ویندوز بدم تا ارتباط بین هاست و دامنه برقرار بشه ؟

نکته اول اینکه zpanel - cpanel - directadmin و ... هیچکدوم قدرتی از خودشون ندارن

همگی کارشون اینه که واسه شما کار با مواردی مثل named - php - apache - mysql و ... رو بصورت گرافیکی و ساده میکنند

شما بجای اینکه دستورات رو حفظ و تایپ و اجرا کنی روی یک کلید کلیک میکنی توی این پنل ها کار رو واست انجام میدن

کسی هم که کارای کانفیگ رو انجام میده نمیاد cpanel - directadmin - zpanel یا ... رو کانفیگ کنه, بلکه میاد php - apache - mysql و ... رو واسه شما کانفیگ میکنه جون اینها هستن که سایت شما رو بالا میارن نه اون پنل zpanel یا direct admin و ...

شما میخوایی از php و mysql استفاده کنی که در تخصص نرم افزارهای apache و mysql هست, پس برای شما روی ویندوز zpanel مناسب هست چون کارش مدیریت php و mysql هست, اون وبسایت پنل کارش sql server و asp هست و برای اجرای php باید بصورت جدا روی php نصب بشه که نمیتونه همه قابلیت های apache رو به شما بده! همونجورش که apache نمیتونه asp رو اجرا کنه

هر چیزی رو واسه کاری ساختن

شما از zpanel میتونی استفاده کنی هم امکان ارسال ایمیل به شما میده, هم مدیریت DNS هم براحتی و بدون نیاز به نصب اضافات سایت شما رو چه html چه php / mysql بالا میاره

موفق باشید

m_dg_farari
January 1st, 2016, 19:49
دوست عزیز و گرامی ، اینجا انجمن گفتگو هست و هر کسی که "اینترنت" داشته باشه میتونه نظر بده
و هر شخصی هم که میاد برای نظر دادن دیدگاه ، روش ، درک و راه حل خودش رو داره
اینکه من بیام بگم Plesk نصب کن. شما بگی باشه. شروع کنی به نصب ، یکی بیاد بگه نه!!!!!!!!!!! Plesk جیــــزه! شما کنسل میکنی اینطوری میشی: :-(
میای میگی ای خدا چیکار کنم.
اینطوری به نتیجه ای نمیرسی دوست من
شما باید ببینی چقدر اطلاعات شبکه ای داری؟
چقدر اطلاعات مایکروسافتی داری؟
چقدر اطلاعات نرم افزاری داری؟ که این دوستان راهنمایی هایی که میکنن اصلا فایده ای داره یاخیر
درسته هاستینگ کار سختی نیست و بیش از 50% سرویس دهنده های هاستینگ ایران (کاری به تعداد مشترکینشون ندارم ، صرفا 50% از کل سرویس دهنده ها) کلا 1 شبکه متخصص شبکه و هاستینگ میشن ، ولی اینقدرام آبکی و الکی نیست که یکی بگه فلان کارو بکن شما بری بکنی و راه بندازی.
این کاری که شما میخواین بکنین اصلا سخت نیست. اما اینکه میخواین دقیق متوجه بشین دارین چییکار میکنین و اینکه یاد بگیرین کامل ، نیازمند درک اصول شبکه و هاستینگ هست....
کار یه شب نیست!
کاریم که شما میخواین انجام بدید تقلید طوطی واری هست که چیزی ازش یاد نمیگیرید!
بدید یکی بچه ها براتون راه بندازه خیلی ها رایگان هم انجام میدن! و وقت بذارید اگر واقعا علاقه دارید از پایه یاد بگیرید و مفاهیمی که میگن رو درک کنید
وب سرویس چیه؟
پایگاه داده چیه؟
کنترل پنل مدیریت هاستینگ چیه؟
اینا همه رو یاد بگیرید بد نیست....

farzad226
January 1st, 2016, 19:50
با تشکر از شما . این zpanel رایگانه ؟ لایسنس چیزی نمیخواد ؟
و اینکه امنیت خوبی داره ؟ باگی چیزی نداره که وسط راه بزارمون ؟

lizard.tiny
January 1st, 2016, 19:54
دوست عزیز و گرامی ، اینجا انجمن گفتگو هست و هر کسی که "اینترنت" داشته باشه میتونه نظر بده
اینکه من بیام بگم Plesk نصب کن. شما بگی باشه. شروع کنی به نصب ، یکی بیاد بگه نه!!!!!!!!!!! Plesk جیــــزه! شما کنسل میکنی اینطوری میشی: :-(
چقدر اطلاعات نرم افزاری داری؟ که این دوستان راهنمایی هایی که میکنن اصلا فایده ای داره یاخیر
درسته هاستینگ کار سختی نیست و بیش از 50% سرویس دهنده های هاستینگ ایران (کاری به تعداد مشترکینشون ندارم ، صرفا 50% از کل سرویس دهنده ها) کلا 1 شبکه متخصص شبکه و هاستینگ میشن ، ولی اینقدرام آبکی و الکی نیست که یکی بگه فلان کارو بکن شما بری بکنی و راه بندازی.
این کاری که شما میخواین بکنین اصلا سخت نیست. اما اینکه میخواین دقیق متوجه بشین دارین چییکار میکنین و اینکه یاد بگیرین کامل ، نیازمند درک اصول شبکه و هاستینگ هست....
کار یه شب نیست!
بدید یکی بچه ها براتون راه بندازه خیلی ها رایگان هم انجام میدن! و وقت بذارید اگر واقعا علاقه دارید از پایه یاد بگیرید و مفاهیمی که میگن رو درک کنید
وب سرویس چیه؟
پایگاه داده چیه؟
فرمایشات این دوستمون کاملاً درست هست

با تشکر از شما . این zpanel رایگانه ؟ لایسنس چیزی نمیخواد ؟
و اینکه امنیت خوبی داره ؟ باگی چیزی نداره که وسط راه بزارمون ؟
zpanel رایگان و متن باز هست و مشکل امنیتی نداره چون خیلی وقته که به نسخه Stable و پایدار رسیده و منتشر شده

قبلاً تو نسخه های پایین باگ داشت اما الان خیر مشکلی نداره ( البته هیچ چیزی بی عیب و نقص نیست اما در حال حاظر هیچ مشکلی نداره و مثل سایر کنترل پنل ها نظیر directadmin - koloxo و ... در دسترس و مورد استفاده هست )

نیاز به لایسنس هم نداره, اگه خواستید اطلاعات سرور ارسال کنید واستون نصب کنم ( رایگان )

farzad226
January 1st, 2016, 20:01
کار یه شب نیست!
وب سرویس چیه؟
پایگاه داده چیه؟

مهندس من این چیزا رو میدونم . اگر به سوال من دقت کرده باشید که این بچه ها محبت میکنن و پاسخ میدن گفتم که کدوم یکی از این پنل ها به کار من میاد؟ خوب هر کسی هم هر چی بلد بوده محبت کرده گفته مشکل سر تصمیم گیری اینکه کدوم پنل به کار و مشکل من بیشتر میخوره درست ؟
اینکه شما به جای کمک کردن و یاد دادن فقط بگید " بده یکی برات انجام بده " خوب معلومه یکی انجام بده به چه درد من میخوره ؟ اینو 2 تا پست بالاتر گفتم اگر خونده باشید
اینکه هر کسی میاد اینجا سوالی میکنه دلیلش این نیست هیچی حالیش نباشه
من کی گفتم از صفر تا صد رو بگین که شما اینجوری میگی ؟
به جای خرده گرفتن به این و اون اقا بلدی کمک کن بلد نیستی سنگ تو کار ننداز
من اصن منی این پست شما رو نمیفهمم واقعا

taksis
January 1st, 2016, 20:02
استاد چطور میشه موتور پراید رو روی bmw کلاس c قرار بدهیم؟
یعنی اینکه sqlserver -asp.net رو روی لینوکس ران کنیم؟
البته با کنترل پنل رایگان

با استفاده از MONO میتونید asp.net رو داخل لینوکس اجرا کنید!خیلی هم خوب
php هم که crossplatform هستش رو تمام سیستم عامل ها نصب میشه

farzad226
January 2nd, 2016, 16:47
داداش من zpanel نصب کردم!
این یوزر نیمش چیه واسه ورود ؟

اقا حله ردیف شد

GREAT
January 2nd, 2016, 16:50
سلام بر دوستان گل
میدونم این سوال خیلی پرسیده شده در انجمن من هم تقریبا هرچی پست بود رو خوندم ولی دیگه اخرش سرگیچه گرفتم و قاطی کردم و با توجه به نظرات و راهکارهای مختلف و ... ادم نمیدونه کدوم راه حل به مشکلش میخوره . خلاصه بگذریم
اما مشکل من اینکه من یه سرور مجازی دارم و یک نرم افزار تحت ویندوز که باید روی vps نصب بشه برای همین هم vps باید حتما ویندوز باشه. البته نرم افزار سبکیه و نیاز به منابع زیادی نداره و حتی با ویندوز xp هم میاد .
با تفاسیری که در انجمن دیدم رفتم روی vps اون برنامه رو نصب کردم که برنامه بعد از نصبش یه ادرس میده مثل 192.168.1.150/webmanager.htm:5080l که از طریق این ادرس کاربر میتونه تحت وب به برنامه دسترسی داشته باشه.
خوب من اومدم یکم سخت ترش کردم و یک سایت سبک html طراحی کردم که از طریق اون سایت بتونه به اون صفحه تحت وب برنامه دسترسی داشته باشن . بعد اومدم برنامه wamp رو نصبیدم و تنظیمات رو روش زدم و همه سرویس های apachi و mysql و ... بدون مشکل داره کار میکنه و اجرا میشه. بعد اومدم سایتم رو ریختم توی پوشه www برنامه wamp. تا اینجا مشکلی نیست چون در مرورگر ای پی vps رو که میزنم سایت میاد بالا.
حالا مشکل من اینکه من نمیخوام کسی آی پی و پورت بالا رو داشته باشه. میخوام مثلا بزنه www.test.com (http://www.test.com) و سایت من بیاد بالا و مثلا وقتی روی دکمه ورود به برنامه کلیک کرد صفحه برنامه با ادرس www.prpgram.test.com (http://www.prpgram.test.com) براش بالا بیاد . این رو چه جوری باید انجام بدم ؟
البته تا اینجا فهمیدم که برم یه دامنه بخرم و تو قسمت ns اون ای پی vps رو بدم اما ایا این راهکار کاری رو که من میخوام انجام میده؟ ممنون از راهنماییتون

این مقاله میتونه کمکتون کنه
اینجا گفته شده وردپرس ولی با دیگر مدیریت محتوی ها هم میشه انجام داد
کلیک کنید! (http://hostoserver.net/%D9%87%D8%A7%D8%B3%D8%AA-%DA%A9%D8%B1%D8%AF%D9%86-%D9%88%D8%B1%D8%AF%D9%BE%D8%B1%D8%B3-%D8%A8%D8%B1-%D8%B1%D9%88%DB%8C-%D8%B3%D8%B1%D9%88%D8%B1-%D9%85%D8%AC%D8%A7%D8%B2%DB%8C/)

lizard.tiny
January 2nd, 2016, 17:07
داداش من zpanel نصب کردم!
این یوزر نیمش چیه واسه ورود ؟

اقا حله ردیف شد
zadmin

اطلاعات تو فایل login_details.txt تو پوشه zpanel هست

farzad226
January 3rd, 2016, 12:46
zadmin

اطلاعات تو فایل login_details.txt تو پوشه zpanel هست

دمت گرم داداش
من رفتم تو قسمت domain و یک دامنه تعریق کردم . بعد که دامنه live شد رفتم تو قسمتdns manager بعد از تب بالای اون صفحه توی قسمت ns و ns1 و2 رو توی قسمت ns دامنه کپی کردم و ای پی vps هم جلوش دادم.
راهو درست رفتم ؟ الان باید صبر کنم تا بعد 24 ساعت بتونم سایتو با ادرس بیارم بالا ؟
این تنظیمات باید پیش فرض باشه ؟
29543

- - - Updated - - -

اقا dns نت اینجوری تنظیم شده :
29547

همین جوری درسته یا باید به جای 127.0.0.1 ای پی vps رو وارد کنم ؟ کدوم درسته ؟

lizard.tiny
January 3rd, 2016, 13:35
دمت گرم داداش
من رفتم تو قسمت domain و یک دامنه تعریق کردم . بعد که دامنه live شد رفتم تو قسمتdns manager بعد از تب بالای اون صفحه توی قسمت ns و ns1 و2 رو توی قسمت ns دامنه کپی کردم و ای پی vps هم جلوش دادم.
راهو درست رفتم ؟ الان باید صبر کنم تا بعد 24 ساعت بتونم سایتو با ادرس بیارم بالا ؟
این تنظیمات باید پیش فرض باشه ؟
29543

- - - Updated - - -

اقا dns نت اینجوری تنظیم شده :
29547

همین جوری درسته یا باید به جای 127.0.0.1 ای پی vps رو وارد کنم ؟ کدوم درسته ؟

سلام

قبل از هر چیز برید تو تنظیمات zpanel و بجای 127.0.0.1 آیپی سرور رو بدید

بعدش هم توی تنظیمات dns اگه آیپی خودکار تغییر نکرد اونجا هم 127.0.0.1 رو به آیپی سرور تغییر بده

در نهایت سرور رو ریست کن

اگه خواستی اطلاعات سرور رو ارسال کن تا تنظیماتش رو انجام بدم واست

farzad226
January 3rd, 2016, 21:26
سلام

قبل از هر چیز برید تو تنظیمات zpanel و بجای 127.0.0.1 آیپی سرور رو بدید

مرسی راه افتاد دمت گرم

- - - Updated - - -

برای ساب دومین چه رکوردی باید توی dnsserver اضافه کنم و با چه ttl و اسمی ؟

lizard.tiny
January 4th, 2016, 09:51
مرسی راه افتاد دمت گرم

- - - Updated - - -

برای ساب دومین چه رکوردی باید توی dnsserver اضافه کنم و با چه ttl و اسمی ؟
خود پنل امکان ایجاد ساب دامنه رو داره

farzad226
January 4th, 2016, 12:01
خود پنل امکان ایجاد ساب دامنه رو داره

اره اینو مبدونم از همون طریق هم یکی ساختم
اما مثل اینکه باید توی dns manager یک رکورد برای ساب دامین توی cname درست کنی تا کار کنه.
اینو میدونی چی باید بزارم مشخصات رو ؟
یا اینکه خودت ساب دومین ساختی چه تنظیمی زدی تا فعال شد ؟