PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : کمی زبان و ادبیات فارسی مطالعه کنیم...

سرزمین
December 28th, 2015, 20:37
سلام

در مورد زبان فارسی میخواستم یه چیزی رو عرض کنم نه امر!

در این انجمن و یا بیرون از انجمن بار ها دیدم حروف کلمات فارسی به خوبی تایپ نمیشه مثلاً در ضمینه ی، آدم میمونه ایشون چند سالشه با کی داریم صحبت میکنیم چی کار باید کرد؟!

یا مثلاً همین جدیداً با یه بنده خدایی داشتم چت میکردم در آخر گفتم امری ندارید؟ گفت نه امری ندارم؟ آقا برادر، خواهر چه وضعشه برو یه ذره ادبیاتت رو قوی کن!

یا خیلی چیزای دیگه، البته خواستم من باب تذکر عرض کنم نه امر! :d

company_hosting
December 28th, 2015, 20:46
سلام

در این انجمن و یا بیرون از انجمن بار ها دیدم حروف کلمات فارسی به خوبی تایپ نمیشه مثلاً در ضمینه ی، آدم میمونه ایشون چند سالشه با کی داریم صحبت میکنیم چی کار باید کرد؟!

یا مثلاً همین جدیداً با یه بنده خدایی داشتم چت میکردم در آخر گفتم امری ندارید؟ گفت نه امری ندارم؟ آقا برادر، خواهر چه وضعشه برو یه ذره ادبیاتت رو قوی کن!

دوست عزیز وقتی در فارسی

ها= بله
ها=چى
ها=تعجب
ها=چى ميگى
ها=تأييد حرف
ها=برو خودتى
ها=خوشمون اومد
ها ها ها= خوشحالى
ها= چيه نيگا ميکنى ؟؟
من موندم چجوری خودمون یاد گرفتیم

حالا بعضی دوستان هم اشتباه کنن بنظرم هیچ موردی نداره

مهم
1= نیت
2= انسان بودن
3= سر مردم کلاه نذاشتن
4= خوش قول بودن
.....

اگر به این چیزا بخواهی اهمیت بدی که زندگیت میشه پر علامت سوال ...

زیاد فکر نکن تو جونی پیر میشی

موفق باشید

سرزمین
December 28th, 2015, 20:49
دوست عزیز وقتی در فارسی

ها= بله
ها=چى
ها=تعجب
ها=چى ميگى
ها=تأييد حرف
ها=برو خودتى
ها=خوشمون اومد
ها ها ها= خوشحالى
ها= چيه نيگا ميکنى ؟؟
من موندم چجوری خودمون یاد گرفتیم

حالا بعضی دوستان هم اشتباه کنن بنظرم هیچ موردی نداره

مهم
1= نیت
2= انسان بودن
3= سر مردم کلاه نذاشتن
4= خوش قول بودن
.....

اگر به این چیزا بخواهی اهمیت بدی که زندگیت میشه پر علامت سوال ...

زیاد فکر نکن تو جونی پیر میشی

موفق باشید

خوب این چیزی که شما فرمودین چه ربطی داره به این تاپیک سر مردم کلاه نذاشتن یه مسئلست و چیزی که من گفتم مسئله ی دیگه.

company_hosting
December 28th, 2015, 20:59
خوب این چیزی که شما فرمودین چه ربطی داره به این تاپیک سر مردم کلاه نذاشتن یه مسئلست و چیزی که من گفتم مسئله ی دیگه.

گویا شما هم خودت فارسی مشکل داری ؟ :105:

لپ کلام شما این بود که با کسی که به اشتباه به شما جواب داده توهین میکنی (از نظر من) که اون جواب داده به اشتباه یا .... چند سالش هست .... هر بنده خدایی که بوده ...

حالا ما تو فارسی مثالش زدم ....

یکی اشتباه کرده به شما گفته خیر امری ندارم ....
این دلیل نمیشه شما بگی فارسی بلد نیست یا .... اون بنده خدا ... بچس ....

در زندگی اون موارد مهم هست نه یک اشتباه فردی کوچک ....

دوستان نظر بدهند در مورد صحبت من

موفق باشید

سرزمین
December 28th, 2015, 21:11
گویا شما هم خودت فارسی مشکل داری ؟ :105:

لپ کلام شما این بود که با کسی که به اشتباه به شما جواب داده توهین میکنی (از نظر من) که اون جواب داده به اشتباه یا .... چند سالش هست .... هر بنده خدایی که بوده ...

حالا ما تو فارسی مثالش زدم ....

یکی اشتباه کرده به شما گفته خیر امری ندارم ....
این دلیل نمیشه شما بگی فارسی بلد نیست یا .... اون بنده خدا ... بچس ....

در زندگی اون موارد مهم هست نه یک اشتباه فردی کوچک ....

دوستان نظر بدهند در مورد صحبت من

موفق باشید

بزرگوار من نگفتم ایشون به من توهین کرده بله این یه توهینه ولی ایشون بلد نبوده از چه کلمه ای استفاده کنه من کلی گفتم در همین انجمن خیلی ها چیزای اشتباه زیاد به کار میبرن و همین عرض کردم رو بار ها دیدم طرف گفته شما عرض کردی ... خوب غلطه و خیلی زشت، برای شما مهم نیست ولی در کل همین فرد در بیرون در یه جای رسمی بخواد صحبت کنه بد میشه

هم این و هم اشتباهات املایی هم زیاد دیدم، به عنوان مثال کسی که هاستینگ داره و یا طراحی میکنه بیاد به من بگه در زمینه ی فلان من شک میکنم بهش سفارش بدم یا نه...

نمیدونم مسئله رو متوجه میشید یا نه.

keyhan7
December 28th, 2015, 21:21
سلام این حرفا چیه

نمیخام توهین کنم ولی اصولا ادمای عقده ای ازین حرفا میزنن

تند حرف زدم چون به من برخورد چون کلا غلط املایی زیاد دارم و جمله بندیم خوب نیست ولی ازونطرف استاد ریاضیاتم

navid2zp
December 28th, 2015, 21:21
شما که ادبیات مطالعه کردید که باید بدونید زبان در طول زمان به شکل های مختلف تغییر می کنه.
اگر به قول شما این چیز ها نباید تغییر می کرد الان مثل شاهنامه فردوسی صحبت می کردیم

سرزمین
December 28th, 2015, 21:27
سلام این حرفا چیه

نمیخام توهین کنم ولی اصولا ادمای عقده ای ازین حرفا میزنن

تند حرف زدم چون به من برخورد چون کلا غلط املایی زیاد دارم و جمله بندیم خوب نیست ولی ازونطرف استاد ریاضیاتم

دوست عزیز منم قصد توهین نداشتم فقط خواستم بگم کسی مثل شما که میفرمایید استاد ریاضیات هستین بهتره از زبان فارسی هم به درستی و در جای خودش استفاده کنید منم شاید بعضی جاها اشتباه میکنم ولی سعی میکنم به صورت صحیح تایپ کنم و یا بنویسم.

شما که ادبیات مطالعه کردید که باید بدونید زبان در طول زمان به شکل های مختلف تغییر می کنه.
اگر به قول شما این چیز ها نباید تغییر می کرد الان مثل شاهنامه فردوسی صحبت می کردیم

من گفتم مثل شاهنامه ی فردوسی صحبت کنیم؟! الآن فرمودن با عرض کردن جاشون تغییر کرده؟! یا در ضمن با در ذمن چی؟ اگر چنین هست بفرمایید خودم رو به روز کنم.

SixthElement
آقا ما چند بار این بحث رو گرم کردیم اینجا و در نهایت تعجب حذف شد.

Sent from my SM-N910H using Tapatalk

tikweb.ir
خیلی وقته دلمون برا یک تاپیک تخصصی آموزشی بروز و جدید تنگ شده ...

برای اینکه اسپم نشه در جواب استارتر باید بگم که در مکالمات غیررسمی و چت طبیعیه که جمله بندی و... درست و اصولی نباشه

اما مطمئن باشید همون شخص در یک قرارداد رسمی یا در یک جلسه و... اونطوری جمله بندی نمیکنه و دقت میکنه

البته اینم بگم که توی دنیای مجازی افراد سعی میکنند جمله هاشون رو مختصر کنن که ارتباط سریع تر و راحت تر برقرار بشه که خب اینم طبیعیه...

در کل این مورد نیاز به تاپیک نداشت...

SaeedFazlollahzadeh
December 28th, 2015, 21:28
استارتر عزیز، در باب استفاده ی درست زبان فارسی:

یا مثلاً همین جدیداً با یه بنده خدایی داشتم چت میکردم در آخر گفتم امری ندارید؟
می کردم شکل صحیح کلمه هست (البته با نیم فاصله که در ویبولتین به جاش * گذاشته میشه)
عرض داشتن و امر کردن، شکل صحیح کلمه هست. شما باید می گفتید: امری نیست، و ایشون هم می گفتن خیر عرضی نیست.

اشتباهات املایی
اشتباه یک لغت فارسی و ایرانی هست و باید با نشانه های جمع فارسی که "ها" است، جمع بسته شود.

به نظرم شما استارتر محترم، از پایه ی دوم ابتدایی و اون درس مربوط به جمع ها که داشتیم، زبان فارسی رو مطالعه کنید. کتاب های قدیمی که داشتید رو مطالعه کنید، نه کتاب های خزعبل امروزی رو.

نه امری هست و نه عرضی در این ضمینه.

شب شما خوش

keyhan7
December 28th, 2015, 21:29
شرمنده دوست عزیز ببخشید بد حرف زدم از من بعیده بحث و اینجور حرفا بازم شرمنده

سرزمین
December 28th, 2015, 21:35

می کردم شکل صحیح کلمه هست (البته با نیم فاصله که در ویبولتین به جاش * گذاشته میشه)
عرض داشتن و امر کردن، شکل صحیح کلمه هست. شما باید می گفتید: امری نیست، و ایشون هم می گفتن خیر عرضی نیست.

اشتباه یک لغت فارسی و ایرانی هست و باید با نشانه های جمع فارسی که "ها" است، جمع بسته شود.

به نظرم شما استارتر محترم، از پایه ی دوم ابتدایی و اون درس مربوط به جمع ها که داشتیم، زبان فارسی رو مطالعه کنید. کتاب های قدیمی که داشتید رو مطالعه کنید، نه کتاب های خزعبل امروزی رو.

شب شما خوش

اینی که شما میفرمایید دیگه خیلی ریز میشه من کلی گفتم که در حد معمول رعایت کنیم ولی چشم سعی میکنم این مواردی رو هم که گفتین رعایت کنم، در این زمینه فکر میکنم درست باشه.

navid2zp
December 28th, 2015, 21:35
دوست عزیز منم قصد توهین نداشتم فقط خواستم بگم کسی مثل شما که میفرمایید استاد ریاضیات هستین بهتره از زبان فارسی هم به درستی و در جای خودش استفاده کنید منم شاید بعضی جاها اشتباه میکنم ولی سعی میکنم به صورت صحیح تایپ کنم و یا بنویسم.

من گفتم مثل شاهنامه ی فردوسی صحبت کنیم؟! الآن فرمودن با عرض کردن جاشون تغییر کرده؟! یا در ضمن با در ذمن چی؟ اگر چنین هست بفرمایید خودم رو به روز کنم.

درواقع میشه گفت چنین چیزی می خواید.
اون فرد اصلا وظیفه ای برای درست صحبت کردن تو این مورد نداره چون کارش نیست. در واقع مردم عادی اصلا در طول روز شاید حتی 1 بار هم نیاز نباشه اینطور صحبت کنند.
در کل تا زمانی شما پیام رو به درستی دریافت می کنید جایی برای اعتراض نیست چون بخواید یا نخواید تغییرات وجود داره.
لغاتی بوده که معنای اون ها کاملا تغییر کرده و اگر تحقیق کنید می فهمید این تغییر به دلیل استفاده اشتباه توسط مردم عادی بوده.

بعد حالا شما این و دیدی اینطور جوش میزنی، یه سر تشریف ببرید شبکه های اجتماعی بعد تازه متوجه میشید خود شما باید یه دوره آموزشی ادبیات جدید برید تا تازه بفهمین این جماعت چی می گن :))

در کل کلمات، گرامر، نحوه استفاده اون ها در قشر های مختلف متفاوت هست و کاملا هم طبیعی هست. شما نمیتونید تو این موراد ایرادی بگیرید مگر این که شرایط خاصی وجود داشته باشه.

SaeedFazlollahzadeh
December 28th, 2015, 21:43
اینی که شما میفرمایید دیگه خیلی ریز میشه من کلی گفتم که در حد معمول رعایت کنیم ولی چشم سعی میکنم این مواردی رو هم که گفتین رعایت کنم، در این زمینه فکر میکنم درست باشه.
من هم این مورد رو با توجه به تیتر و عنوان تون گفتم.
یه مثال ساده: شکل صحیح اینه که بگم جرم بدن من 40 کیلوگرم هست، در حالی که میگم وزن من 40 کیلو(گرم) هست.
خب، اونی که یه ذره فیزیک خونده باشه، میزان اشتباه این جمله رو میدونه، اما جمله ی بالا خیلی عامیانه هست و کسی ایراد نمیگیره از این بابت، اما اگه در جامعه بگید جرم من فلان مقدار هست، با تعجب نگاهت میکنند و میگن منظورت چیه!
شخصی که ریاضیاتش خوبه، به نظر من اصلا نیازی نداره فارسی رو بتونه درست ادا کنه، چون حرفه اش چیز دیگری هست و با اعداد و ارقام سر و کار داره و خیلی وقت نکرده به ادبیاتش بپردازه.
یا منی که زبان میخونم تو دانشگاه و تو کلاس هم اساتید انگلیسی صحبت میکنند، گاهی اوقات اشتباهات گرامری خیلی ساده و فاحش پیش میاد: When she was one YEARS old, ... . دو دفعه این رو از دو استاد هنگام صحبت در کلاس شنیدم و چون استاد بود و نمیخواستم جلوی بچه ها این مورد رو بهش یادآوری کنم و مورد خیلی بزرگی هم نبود، به همین دلیل از اشتباهش چشم پوشی کردم و چیزی نگفتم بهش.
اگر میخواستیم اشتباه نداشته باشیم که الان همه مون باید میشدیم غلامعلی حداد عادل!

سرزمین
December 28th, 2015, 21:46
خیلی وقته دلمون برا یک تاپیک تخصصی آموزشی بروز و جدید تنگ شده ...

برای اینکه اسپم نشه در جواب استارتر باید بگم که در مکالمات غیررسمی و چت طبیعیه که جمله بندی و... درست و اصولی نباشه

اما مطمئن باشید همون شخص در یک قرارداد رسمی یا در یک جلسه و... اونطوری جمله بندی نمیکنه و دقت میکنه

البته اینم بگم که توی دنیای مجازی افراد سعی میکنند جمله هاشون رو مختصر کنن که ارتباط سریع تر و راحت تر برقرار بشه که خب اینم طبیعیه...

در کل این مورد نیاز به تاپیک نداشت...

حالا این تاپیک آموزشیه یا ...؟

اتفاقاً منم میگم در همین جاهاست که باید اصلاح بشه وگرنه نامه ی اداری که اسمش روشه مثلاً در همین انجمن کسی مثل شما که نماینده ی هاستینگ یا مدیر هاستینگ هستید اگر غلط املایی داشته باشین و یا جای کلمه ای کلمه ی دیگه ای رو بفرمایید اصلاً خوب نیست حداقل برا من!

shivahost
December 28th, 2015, 22:32

شب شما خوش

دمت گرم! خیلی باحال بود! همچین اشتباه های استارتر رو گرفتی کلی خندیدم!

سرزمین
December 28th, 2015, 23:27
من هم این مورد رو با توجه به تیتر و عنوان تون گفتم.
یه مثال ساده: شکل صحیح اینه که بگم جرم بدن من 40 کیلوگرم هست، در حالی که میگم وزن من 40 کیلو(گرم) هست.
خب، اونی که یه ذره فیزیک خونده باشه، میزان اشتباه این جمله رو میدونه، اما جمله ی بالا خیلی عامیانه هست و کسی ایراد نمیگیره از این بابت، اما اگه در جامعه بگید جرم من فلان مقدار هست، با تعجب نگاهت میکنند و میگن منظورت چیه!
شخصی که ریاضیاتش خوبه، به نظر من اصلا نیازی نداره فارسی رو بتونه درست ادا کنه، چون حرفه اش چیز دیگری هست و با اعداد و ارقام سر و کار داره و خیلی وقت نکرده به ادبیاتش بپردازه.
یا منی که زبان میخونم تو دانشگاه و تو کلاس هم اساتید انگلیسی صحبت میکنند، گاهی اوقات اشتباهات گرامری خیلی ساده و فاحش پیش میاد: When she was one YEARS old, ... . دو دفعه این رو از دو استاد هنگام صحبت در کلاس شنیدم و چون استاد بود و نمیخواستم جلوی بچه ها این مورد رو بهش یادآوری کنم و مورد خیلی بزرگی هم نبود، به همین دلیل از اشتباهش چشم پوشی کردم و چیزی نگفتم بهش.
اگر میخواستیم اشتباه نداشته باشیم که الان همه مون باید میشدیم غلامعلی حداد عادل!

اما یه مهندس ریاضی اگه مذاکره رو مزاکره بنویسه خیلی زشته البته از نظر من.

SaeedFazlollahzadeh
December 28th, 2015, 23:36
اما یه مهندس ریاضی اگه ضمینه رو زمینه بنویسه خیلی زشته البته از نظر من.

ولی ازونطرف استاد ریاضیاتم
ایشون گفتن استاد ریاضیات هستند که معنای جمله شون دقیقا دو پهلو هست: 1)دانشجوی ریاضی هستند ولی در ریاضی، مهارت زیادی دارند
2)استاد ریاضی هستند و در دانشگاه تدریس می کنند
حالا این که شما چطوری ایشون رو از استاد به مهندس رسوندید، خودش یه تاپیک دیگه ای رو می طلبه، اما به نظر من شکل درست کلمه هست، که معمولا در محاوره و صحبت های روزمره، این نکات فراموش میشن.
کل بحثم با شما اینه:
عیب رندان مکن ای زاهد پاکیزه سرشت / که گناه دگران بر تو نخواهند نوشت

سرزمین
December 28th, 2015, 23:38
ایشون گفتن استاد ریاضیات هستند که معنای جمله شون دقیقا دو پهلو هست: 1)دانشجوی ریاضی هستند ولی در ریاضی، مهارت زیادی دارند
2)استاد ریاضی هستند و در دانشگاه تدریس می کنند
حالا این که شما چطوری ایشون رو از استاد به مهندس رسوندید، خودش یه تاپیک دیگه ای رو می طلبه، اما به نظر من شکل درست کلمه هست، که معمولا در محاوره و صحبت های روزمره، این نکات فراموش میشن.
کل بحثم با شما اینه:
عیب رندان مکن ای زاهد پاکیزه سرشت / که گناه دگران بر تو نخواهند نوشت

بزرگوار من ایشون رو کاری ندارم کلی گفتم لطفاً مغلطه نکنید ریاضی کامپیوتر هر چیز دیگه ای!

WAREZZ
December 28th, 2015, 23:53
سلام

الان این ضمینه چی معنی میده؟@-)

سرزمین
December 29th, 2015, 00:03
الان این ضمینه چی معنی میده؟@-)

اگه منظورتون معناشه و اگر اشتباه نکنم یعنی بستر، بافت و اگه منظورتون اینه که چرا من بکار بردم منظورم این بود که یه بنده خدایی اشتباهی به جای استفاده از زمینه از ضمینه استفاده کرده.

viasky
December 29th, 2015, 00:06
ادبیات نوشتاری و گفتاری بخشی جدا نشدنی از فنون یک سرویس دهنده , ارائه دهنده خدمات و در اولیت یک فرد در قالب مدیرعامل و یا شخص فنی می باشد
البته متاسفانه این مورد اصلا رعایت نمیشه و بنده هم از این اتفاف خیلی ناراحت و نگران هستم
اصلی ترین دلیل این رخداد هم یک موضوع بسیار ساده است
در مقطع تحصیلی خیلی از عزیزان این اتفاق بسیار عادی هست:
زبان فارسی: نمره 14
زبان انگلیسی: نمره 19
زبان عربی: نمره 16
متاسفانه مرسوم شده که به زبان شیرین فارسی اهمیتی داده نشه
بنده خداروشکر می کنم به وجود این که ایران نیستم به این اصل پافشاری می کنم
اما متاسفانه مشاهده شده که اصلا دوستان به این موارد اهمیتی نمیدن
این خیلی بده - من نوعی توهین می دونم این پیشبرد و اصلا هم نمی تونیم بهانه آوری کنیم که کار دشمن هست و دارن فرهنگ و ادبیات و نشانه میرن و....
به نظر من هر متن نوشتاری باید ساده ترین اصول ادبی و فنی رعایت بشه
یعنی محترمانه باشه و بدون غلط!
شاد باشید

keyhan7
December 29th, 2015, 00:26
ادبیات نوشتاری و گفتاری بخشی جدا نشدنی از فنون یک سرویس دهنده , ارائه دهنده خدمات و در اولیت یک فرد در قالب مدیرعامل و یا شخص فنی می باشد
البته متاسفانه این مورد اصلا رعایت نمیشه و بنده هم از این اتفاف خیلی ناراحت و نگران هستم
اصلی ترین دلیل این رخداد هم یک موضوع بسیار ساده است
در مقطع تحصیلی خیلی از عزیزان این اتفاق بسیار عادی هست:
زبان فارسی: نمره 14
زبان انگلیسی: نمره 19
زبان عربی: نمره 16
متاسفانه مرسوم شده که به زبان شیرین فارسی اهمیتی داده نشه
بنده خداروشکر می کنم به وجود این که ایران نیستم به این اصل پافشاری می کنم
اما متاسفانه مشاهده شده که اصلا دوستان به این موارد اهمیتی نمیدن
این خیلی بده - من نوعی توهین می دونم این پیشبرد و اصلا هم نمی تونیم بهانه آوری کنیم که کار دشمن هست و دارن فرهنگ و ادبیات و نشانه میرن و....
به نظر من هر متن نوشتاری باید ساده ترین اصول ادبی و فنی رعایت بشه
یعنی محترمانه باشه و بدون غلط!
شاد باشید

این حرفا رو شاید همه قبول داشته باشن
ولی لحنی که استارتر به کار برد رو هیچکی قبول نداره چون توهین امیز یا نیش دار بود منم خدارو شکر کردم که من قبلا با ایشون چت نکردم تا اینجور برای مثال ازم استفاده کنه
اصل بحث سر اینه وگرنه چیزی که شما میگید درست

SaeedFazlollahzadeh
December 29th, 2015, 00:28
دیگه تاپیک داره به دور تسلسل دچار میشه

viasky
December 29th, 2015, 00:35
ولی لحنی که استارتر به کار برد رو هیچکی قبول نداره چون توهین امیز یا نیش دار بود منم خدارو شکر کردم که من قبلا با ایشون چت نکردم تا اینجور برای مثال ازم استفاده کنه
صادقانه عرض کنم
من از روی تیتر تاپیک نظر خودم و ارسال کردم
دقتی به متن ایشون نداشتم
موفق باشید

majid rostami
December 29th, 2015, 00:55
صادقانه عرض کنم
دقتی به متن ایشون داشتم
موفق باشید

الان شما نداشتم رو نوشتید داشتم !
چون غلط املایی ( گرچه مربوط به املا هم نمیشه ) هست (در هرصورت منظورتان را به اشتباه میرساند)، دوستان باید از شما ناراحت شوند یا فکر کنند سواد و دانش کافی ندارید ؟

خلاصه کردن جملات در همه زبان ها موجود است ولی چیزی که منظور شماست عدم توجه کافی و عدم تسلط به لغات و جملات است ! که متاسفانه نمیشه توقع داشت همه عزیزان رعایت کنند به همون دلایلی که خودتون ذکر کردید !
ولی آیا ما باید بهمون بر بخوره و ناراحت بشیم ؟ یا کمک کنیم که عزیزان پیشرفت داشته باشند ؟ به جای جار زدن مشکلات آنها ، مثل یک آینه باشیم و کمکشون کنیم بدون اینکه ازشون ناراحت بشیم یا ...

تنها کشوری که همه مردم برای یکدیگر تاسف میخورند ولی دریغ از ذره ای تلاش در راه اصلاح

Netfollower
December 29th, 2015, 00:57
سلام

موافقم
یعنی واقعا
طرف مدیر شرکت باشه
غلط املایی داشته باشه؟؟؟؟؟؟

dan6
December 29th, 2015, 05:47

شب شما خوش

قصدم مچ گیری نیست ولی اشتباه پارسی نیست و عربی هست پس اشتباهات هم نادرست نیست. ولی بهتر هست به جای "اشتباه" نادرست یا کوتاهی به کار برده شوند.
در ضمن غلط یابی از استارتر به درستی بحثی که باز کردند خدشه
ای وارد نمی کند.

- - - Updated - - -

استارتر را کاملا تایید میکنم. ایران کشوری هست که در خوش بینانه ترین حالت ۱۵ درصد بی سواد کامل و ۱۵ درصد کم سواد (برای نمونه کسی که یک کلاس درس خوانده است) دارد. سواد بقیه که باسواد فرض می شوند هم در شبکه های اجتماعی و فروم ها دیده می شود.

در ضمن, خلاصه نوشتن با غلط املایی داشتن یکی نیست.

viasky
December 29th, 2015, 13:06
الان شما نداشتم رو نوشتید داشتم !
چون غلط املایی ( گرچه مربوط به املا هم نمیشه ) هست (در هرصورت منظورتان را به اشتباه میرساند)، دوستان باید از شما ناراحت شوند یا فکر کنند سواد و دانش کافی ندارید ؟

خلاصه کردن جملات در همه زبان ها موجود است ولی چیزی که منظور شماست عدم توجه کافی و عدم تسلط به لغات و جملات است ! که متاسفانه نمیشه توقع داشت همه عزیزان رعایت کنند به همون دلایلی که خودتون ذکر کردید !
ولی آیا ما باید بهمون بر بخوره و ناراحت بشیم ؟ یا کمک کنیم که عزیزان پیشرفت داشته باشند ؟ به جای جار زدن مشکلات آنها ، مثل یک آینه باشیم و کمکشون کنیم بدون اینکه ازشون ناراحت بشیم یا ...

تنها کشوری که همه مردم برای یکدیگر تاسف میخورند ولی دریغ از ذره ای تلاش در راه اصلاح
بنده چون با سیستم اندروید تحت ویندوز کار می کنم
این اختلال در تایپ به حساب میاد چون بنده خواستم تایپ کنم نداشتم
اما ن در تایپ بنده نخورده! نه اینکه من نخوام یا....
یک خطایی سیستمی بوده
ربطی به نوع نوشتار بنده نداره

shivahost
December 29th, 2015, 13:49
انجمن دارد درب و داغان میشود! انجمن های ادبیاتی بروید پیدا کنید از این بحث ها انجام دهید!

اینجا فقط باید بحث بشه ssd هارد هست یا نیست!

company_hosting
December 29th, 2015, 13:59
انجمن دارد درب و داغان میشود! انجمن های ادبیاتی بروید پیدا کنید از این بحث ها انجام دهید!

سلام
این بحث هم شد

اخرش دعوا و کل کل شد

کلا این جا اینطوریه همه با هم کل کل دارند ...

سرزمین
December 29th, 2015, 21:31
نمیدونم واقعاً بعضیا چی تو ذهنشون میگذره؟ واقعاً متوجه منظور مننشدین یا خودتون رو به اون راه میزنید؟ آقا یا خانمی که میگی بحث چیز دیگه ای هست بحث چیه؟ من اصلاً بحثی دارم؟! واقعاً از این رفتارا تعجب میکنم من فقط یه نکته ای رو یادآوری کردم این همه جبهه گیری به خاطر چیه؟ من قصدم این بود که یه چیزی رو یادآوری کنم ولی انگار در این انجمن ...

عزیزان نوجوان و جوان موفق باشید.

من با چه لحنی صحبت کردم؟ میشه توضیح بدید غیر از ادب با شما صحبت کردم؟!

صادقانه عرض کنم
دقتی به متن ایشون نداشتم
موفق باشید

بزرگوار همه ی آنچه در پست 1 بکار بردم مثال بود نه اسمی بردم و نه شکایتی صرفاً جهت اطلاع رسانی و همین!

وقتی آدم از یه انجمن به اصطلاح تخصصی میبینه زمینه رو ضمینه (نه تنها ضمینه خیلی چیزای دیگه) مینویسن و اسمش رو هم میذاره مدیر هاستینگ تأسف میخوره وگرنه ... نبودم تاپیک بزنم ادبیات فارسی آموزش بدم، (منظور من شما نیستین کلی عرض کردم)
انجمن درب و داغان میشه چون من یه اشکال از حضرات گرفتم؟! حقیقت تلخه!

به قول ایشون:

یعنی واقعا
طرف مدیر شرکت باشه
غلط املایی داشته باشه؟؟؟؟؟؟

Saati
December 29th, 2015, 21:37
ها ؟!

keyhan7
December 29th, 2015, 21:46
اگر فقط یک نکته رو یاداوری کرده بودین اینطور با عکس العمل کاربران مواجه نمیشدین

سلام

این که یکی به هر دلیلی اشتباه کرده بیای مثالش بزنی برای بقیه یا بگی چند سالشه با کی داری صحبت میکنی. از نظر من خوب نیست
من دیگه ادامه نمیدم بیش از حد بحث شده درمورد این موضوع

سرزمین
December 29th, 2015, 21:51
گفتم یه مقدار لحن رو خنده دار کنم عزیز!

Hostpolis
December 29th, 2015, 21:59
خوشحالم میبینم به جز بنده افراد دیگه هم این دغدغه رو دارن.

تاپیک بنده اینقدر تاثیر گذار بوده که هنوز دوستان یادشون هست و دارن مسخره میکنن. این جای خوشحالیه برای من.

جناب "سرزمین" شما هم مایوس نشو. کل کل کردن و حمله کردن قسمتی از فرهنگ ماست. این موارد یا بصورت درون زا درست میشه یا اگر نشد با فشار بیرونی به اجبار و با هزینه زیاد درست میشه.

ولی بالاخره درست میشه.

سرزمین
December 29th, 2015, 22:22
خوشحالم میبینم به جز بنده افراد دیگه هم این دغدغه رو دارن.

تاپیک بنده اینقدر تاثیر گذار بوده که هنوز دوستان یادشون هست و دارن مسخره میکنن. این جای خوشحالیه برای من.

جناب "سرزمین" شما هم مایوس نشو. کل کل کردن و حمله کردن قسمتی از فرهنگ ماست. این موارد یا بصورت درون زا درست میشه یا اگر نشد با فشار بیرونی به اجبار و با هزینه زیاد درست میشه.

ولی بالاخره درست میشه.

به هیچ وجه بخشی از فرهنگ ما نیست.