PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : مشکلات هاست های ایرانی و مزیتشون

abolfazlll
December 25th, 2015, 10:02
سلام دوستان
بنده برای وب سایتم اومدم هاست ایرانی گرفتم تا سرعت بارگذاری برای کاربران داخلی بالاتر بشه...

*اومدم اکانت گوگل وب مستر و چک کردم، دیدم dns های ایرانی رو قبول نمیکنه... این یعنی سایت پر...

#اینجور که معلومه هاست ایرانی برای شرکت ها و موسسات دولتی و ادرای مناسبه و برای وب سایت هایی که هدفشون موتور های جست و جو هست اصلا مناسب نیست...
*درضمن دامنم هم ir هست
برای هاست سایت چه پیشنهادی دارید ممنون میشم راهنماییم کنید

SixthElement
December 25th, 2015, 11:32
سلام دوست عزیز.

ما حدود ۳ ساله منتقل کردیم سرویس هامون رو به ایران و مشکلی نداریم در حال حاضر. فکر می کنم از جایی که سرویس گرفتین اشکالی هست

Sent from my SM-N910H using Tapatalk

abolfazlll
December 25th, 2015, 11:34
سلام دوست عزیز.

ما حدود ۳ ساله منتقل کردیم سرویس هامون رو به ایران و مشکلی نداریم در حال حاضر. فکر می کنم از جایی که سرویس گرفتین اشکالی هست

ما سرویسمون از یکی از بزرگترین شرکت های ایرانی خریداری کردیم

SixthElement
December 25th, 2015, 11:35
ممکنه اسم سرویس دهنده رو بدونم؟ بعیده سوتی dns داده باشند

abolfazlll
December 25th, 2015, 11:38
ممکنه اسم سرویس دهنده رو بدونم؟ بعیده سوتی dns داده باشند

در پیام خصوصی براتون فرستادم

RoobinaServer
December 25th, 2015, 11:44
سلام دوستان
بنده برای وب سایتم اومدم هاست ایرانی گرفتم تا سرعت بارگذاری برای کاربران داخلی بالاتر بشه...

*اومدم اکانت گوگل وب مستر و چک کردم، دیدم dns های ایرانی رو قبول نمیکنه... این یعنی سایت پر...

#اینجور که معلومه هاست ایرانی برای شرکت ها و موسسات دولتی و ادرای مناسبه و برای وب سایت هایی که هدفشون موتور های جست و جو هست اصلا مناسب نیست...
*درضمن دامنم هم ir هست

با سلام و احترام

موضوع dns ایرانی نیست موضوع این هست مشکل شبکه وجود دارد و پیغام خطاهای زیادی میدهد.

خیلی وقت هست که این مشکلات هست و اکثر میزبان های ایرانی این مشکلات را خودشون با راه اندازی دی ان اس داخلی و ... حل کرده اند.

جهت بررسی بیشتر میتوانید دومینتون را اعلام کنید.

باتشکر

abolfazlll
December 25th, 2015, 11:49
با سلام و احترام

موضوع dns ایرانی نیست موضوع این هست مشکل شبکه وجود دارد و پیغام خطاهای زیادی میدهد.

خیلی وقت هست که این مشکلات هست و اکثر میزبان های ایرانی این مشکلات را خودشون با راه اندازی دی ان اس داخلی و ... حل کرده اند.

جهت بررسی بیشتر میتوانید دومینتون را اعلام کنید.

باتشکر

خیلی ممنون

SixthElement
December 25th, 2015, 12:00
مایه تاسفه که ما سرویس دهنده های ایرانی آنقدر ظلم به کاربرامون می کنیم که مشتری نمیتونه رک بیاد اعتراض بجای خودش رو مستقیم مطرح کنه.

در نهایت اینکه مشکلی که شما گفتید به راحتی قابل حله و حتما دوستان دیگری در این انجمن هستند که با راه اندازی Private cloud این مشکل رو حل کرده باشند.

RoobinaServer
December 25th, 2015, 13:32
خیلی ممنون

با سلام و احترام

همانطور که در pm خدمتتون اعلام شد سرویس دهنده شما به صورت صحیح و بر اساس شرایط و مشکلات موجود به شما سرویس نداده اند و کانفیگ آنها صحیح نیست.

موفق باشید
باتشکر

Zagrio.com
December 25th, 2015, 14:12
سلام دوستان

*درضمن دامنم هم ir هست

سلام

همکاران در خصوص خطا ها توضیح دادند، در ایران هیچ مشکلی در این خصوص نیست و قطعا از تنظیمات هست.

در خصوص هاست ایران، تنها مزیت استفاده از سرورهای ایران (با توجه به اینکه در ایران این سرویس گران تر هست و زیرساخت ها اصلا مناسب نیست) برای سرویسهایی محسوس هست که نیاز به ارائه سرویسهای Low Latency مثل Audio یا Video دارند و در مابقی موارد به نظر من سرویس دهنده های خارجی نزدیک به ایران بهترین گزینه هستند.

با سپاس

SixthElement
December 25th, 2015, 14:27
سلام دوست عزیز.

ممکنه بدونم علتی که زیرساخت های داخل رو نا مناسب میدونید چیه؟

ما در حال حاضر در ۵ کشور رک و سرور اختصاصی داریم اما برای تمام سرویس های با هدف ایران ، دیتاسنتر های ایرانی بهترین هستند. البته با اینکه از لحاظ قیمت بسیار گران تر هستند کاملا موافقم. اما به نسبت کیفیت واقعا ارزش داره.

Zagrio.com
December 25th, 2015, 14:36
سلام دوست عزیز.

ممکنه بدونم علتی که زیرساخت های داخل رو نا مناسب میدونید چیه؟

ما در حال حاضر در ۵ کشور رک و سرور اختصاصی داریم اما برای تمام سرویس های با هدف ایران ، دیتاسنتر های ایرانی بهترین هستند. البته با اینکه از لحاظ قیمت بسیار گران تر هستند کاملا موافقم. اما به نسبت کیفیت واقعا ارزش داره.

Sent from my sm-n910h using tapatalk

سلام

در ایران برای دیتاسنتر ها و ارائه دهندگان خدمات اینترنتی sla وجود ندارد. (هنوز در سایت سازمان تنظیم این سند منتشر نشده و فقط تعهدنامه گرفته شده)

زمانی که فرضا شرکت x به عنوان دیتاسنتر نتواند به هاستینگ y تضمینی در ارتباط و sla بدهد چطور انتطار دارید شرکت y در سایت خودش بیاد و اعلام کنه مثلا 99% آپتایم؟
وقتی شرکت زیرساخت که در خصوص قطعی ها زمانبندی و پاسخگویی به شرکت های idc ندارد در نتیجه آنها به هاستینگ ها ندارند و هاستیگ به مشتری
قطعی ممکن است بخاطر سرور هاستینگ باشد اما با گفتن جمله "مشکل از زیرساخته" مشتری عملا نتیجه ای نخواهد گرفت.

در خصوص زیرساختهای فنی و تجهیزاتی نیز حدود 10 سال پیش در ایران تنها دو روتر 15000 سیسکو بود که اونها هم دست دوم از روسیه تهیه شده بود. اونهم در زمانی که یک isp ساده در کشور همسایه افغانستان از همین تجهیزات بر روی فیبر نوری استفاده می کردند.
وقتی تجهیزات به روز نباشه شما متخصص به روز هم ندارید. چند نفر در ایران می تونند تنظیمات تجهیزاتی رو انجام بدند که در ایران نیست؟

البته تمامی این صحبت ها دلیل بر ای نیست که من شما بهانه گیری کنیم.
در این خصوص من و امثال شما باید تلاش کنیم که پیشرفت حاصل کنیم وگرنه هیچ اجنبی ای دلش برای پیشرفت ما و کشور ما نسوخته

SixthElement
December 25th, 2015, 15:01
سلام دوست عزیزم

فکر می کنم اطلاعات شما کمی قدیمی باشه. البته صحبت شما رو نفی نمی کنم که sla تقریبا بی معنایی در ایران. اما با ساختن Private cloud میشه این مشکلات رو حل کرد. در حال حاضر تجهیزات بسیار خوبی در ایران وجود داره و زیرساخت داخل کشور در سطح بک بون بسیار خوب و بی نقصه. اشکال بیشتر در سطح دانش نهایی کاربر و حتی در سطح مدیریت هم هست. آیا در یک سال اخیر اطلاعاتتان رو در زمینه شبکه ملی اطلاعات بروز کردید؟ اگر نیاز هست بیشتر اطلاعات بدم.

Zagrio.com
December 25th, 2015, 15:09
سلام دوست عزیزم

فکر می کنم اطلاعات شما کمی قدیمی باشه. البته صحبت شما رو نفی نمی کنم که sla تقریبا بی معنایی در ایران. اما با ساختن Private cloud میشه این مشکلات رو حل کرد. در حال حاضر تجهیزات بسیار خوبی در ایران وجود داره و زیرساخت داخل کشور در سطح بک بون بسیار خوب و بی نقصه. اشکال بیشتر در سطح دانش نهایی کاربر و حتی در سطح مدیریت هم هست. آیا در یک سال اخیر اطلاعاتتان رو در زمینه شبکه ملی اطلاعات بروز کردید؟ اگر نیاز هست بیشتر اطلاعات بدم.

سلام

در این خصوص اطلاعات خوبی دارم اما همیشه با Share کردن با دوستان دیگری مثل شما اطلاعات جدید تری کسب میکنم. الان قطعا در کشور پیشرفت های زیادی به نسبت 10 سال پیش حاصل شده اما کافی نیست.

طی ماه گذشته با سرمایه بیش از 90 میلیون تومانی یک شرکت بین المللی برای ایشون در محل خودشون یک PrivateCloud راه اندازی کردیم.
تجهیزات مورد نظر ما (Cisco ASA & 2911 و ..) در ایران الان هست اما سروری رو که شرکت HP بر روی سایتش برای قرار دادن در دیتاسنترها با اقساط فوق العاده پایین فراهم میکند رو شما در ایران نمی تونید تهیه کنید و ..
برای ساخت یک کلاد کوچک دو یا سه سرور لازم است اما همکاران ما که تخصص و دانش دارند که همچنی خدماتی رو توی ایران راه اندازی کنند برای مشتریان آیا امکان اینگونه سرمایه گذاری رو هم دارند؟

منظور از زیرساخت فقط موجود بودن تجهیزات نیست بلکه امکان تهیه مناسب اونها برای قشر/صنف ما هست.

SixthElement
December 25th, 2015, 15:15
کاملا موافقم که هزینه ها بسیار بالاست. اما خوب تفاوتی باید بین شرکتی مثل ما با بیش از ۶۰۰ میلیون تومان هزینه تجهیزات و ساختن زیرساخت های خوب با شرکتی که فقط ۲ سرور با مشخصات یک دسکتاپ خوب داره باید باشه. ما ایرانی ها فقط دوست داریم با کمترین هزینه بهترین سرویس رو بگیریم اما....

در نهایت در اولین فرصتی که پای کامپیوتر بشینم ساختار کلاد خودمون رو براتون شرح میدم و اینکه موفق شدیم در ایران به آپ تایم ۹۹.۹۹۶ برسیم رو شرح میدم. اگر دانش خوب در همه سطوح osi باشه حتی در شرایط نا پایدار ایران هم ممکنه آپ تایم بالا رسید.

Zagrio.com
December 25th, 2015, 15:36
کاملا موافقم که هزینه ها بسیار بالاست. اما خوب تفاوتی باید بین شرکتی مثل ما با بیش از ۶۰۰ میلیون تومان هزینه تجهیزات و ساختن زیرساخت های خوب با شرکتی که فقط ۲ سرور با مشخصات یک دسکتاپ خوب داره باید باشه. ما ایرانی ها فقط دوست داریم با کمترین هزینه بهترین سرویس رو بگیریم اما....

در نهایت در اولین فرصتی که پای کامپیوتر بشینم ساختار کلاد خودمون رو براتون شرح میدم و اینکه موفق شدیم در ایران به آپ تایم ۹۹.۹۹۶ برسیم رو شرح میدم. اگر دانش خوب در همه سطوح osi باشه حتی در شرایط نا پایدار ایران هم ممکنه آپ تایم بالا رسید.

با شما موافق هستم که قطعا سرمایه گذاری تاثیر مستقیمی با کیفیت سرویس داره، نکته ای که من روی تاکید دارم فراهم بودن شرایط رشد برای متخصصین مستعد فاقد منابع مالی هنگفت هست.
اگر سرویس دهنده های خانگی ما میتونستند سروری رو با هزینه های مشابه در ایران راه اندازی کنند بعید بود این مقدار ارز رو از کشور برای دیتاسنتر های خارجی از کشور خارج کنند.
خیلی از دوستان با یک سرور دسکتاپ سری برای مشتری VPS ایجاد می کنند و بعضا هم هستند که برای کوچکترین آیتمها برای تضمین ثبات سرویس هزینه می کنند، مثل BBU روی Raid Controller و .. که البته مشتری و نیازش رو در این خصوص باید دید که در همین انجمن می بینیم بعضا درخواست سرویسهایی آنچنانی با هزینه های بسیار پایین دارند.

شکی در اون نیست که با هزینه های گزاف و Datacenter Clustering میشه به آپتایم Four-Nine و بالاتر در داخل ایران رسید اما در این مورد بازهم زمانی که تنها ارائه دهنده اینترنت در ایران (زیرساخت) فقط وجود نداشته باشه و شرکت های بزرگ اینترنتی مثل پارس و پیشگامان و .. که در این خصوص سالها پیش اقدام کردند بتونند فیبر اختصاصی بین المللی خودشون رو وارد زیر ساخت های ارتباطی ملی بکنند می تونید این کیفیت سرویس را به خارج از شبکه ایران نیز تضمین کنید.

SixthElement
December 25th, 2015, 15:41
بعد از مدتها خوشحالم دوستی اینجا هست که درک درستی از این کار داره. لازمه حتما مفصل توضیح بدم.

فقط یک چیز رو عرض کنم خدمت گرامی شما. ۳ سال پیش من این کاررو در ایران از صفر شروع کردم و به لطف خدا با یکم دید به آینده و احترام به مشتری به اینجا رسیدیم و خدا را شکر که خود این صنعت ما رو به جلو هل داد. مطمئن هستم ما ایرانی ها با اینکه همیشه در شرایط بحران هستیم باخلاقیت و فکر همه این مشکلات رو پشت سر میگذاریم

Zagrio.com
December 25th, 2015, 15:47
بعد از مدتها خوشحالم دوستی اینجا هست که درک درستی از این کار داره. لازمه حتما مفصل توضیح بدم.

فقط یک چیز رو عرض کنم خدمت گرامی شما. ۳ سال پیش من این کاررو در ایران از صفر شروع کردم و به لطف خدا با یکم دید به آینده و احترام به مشتری به اینجا رسیدیم و خدا را شکر که خود این صنعت ما رو به جلو هل داد. مطمئن هستم ما ایرانی ها با اینکه همیشه در شرایط بحران هستیم باخلاقیت و فکر همه این مشکلات رو پشت سر میگذاریم

من هم از این موضوع خوشحال هستم که با شما و بزرگواران دیگر آشنا شدم.
دید به آینده و احترام به مشتری سرویس دهنده رو توی این "صنعت" به سمت جلو هدایت میکنه.
به نظر من این جمله به خیلی از دوستانی که در این صنعت مشغول هستند یا قصد دارند فعالیت کنند کمک خواهد کرد اگر بهش توجه کافی داشته باشند.
امیدوارم استارتر محترم به جواب خودشون رسیده باشند.