PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : استفاده از آپاچی و fastcgi

hen
December 22nd, 2015, 00:01
سلام دوستان
طی مطالعاتی که داشتم فعلا به این نتیجه رسیدم که از آپاچی و fastcgi استفاده کنم، اما آموزش درست درمونی پیدا نمیکنم هر کدومش یه ایراد داره
الان custom build 2 و php 5.5 و apache 2.4 رو سرورم نصبه.
ممنون میشم یه نفر راهنمایی کنه چجور اینکارو انجام بدم.
بطور پیشفرض هم که کانفیگ روی mod_php هست.

nginxweb
December 22nd, 2015, 09:49
درود
جهت کامپایل با mod fcgid کافیست هندل را در فایل options.conf مربوط به custombild 2 از mod_php به fastcgi اغییر دهید و در باپان php و apache را با دستورات زیر rebuild نمایید

./build php d
./build apache d

iHSG
December 22nd, 2015, 12:11
درود
جهت کامپایل با mod fcgid کافیست هندل را در فایل options.conf مربوط به custombild 2 از mod_php به fastcgi اغییر دهید و در باپان php و apache را با دستورات زیر rebuild نمایید

./build php d
./build apache d

سلام
با اجازه از استارتر عزیز.
جناب nginxweb می خواستم بدونم هندلر fastcgi سریع تره یا php-fpm ؟ آخه بعضی جاها خوندم php-fpm از همه شون سریع تره درسته؟
شما باشی کدومش رو پیشنهاد میکنی؟

nginxweb
December 22nd, 2015, 12:14
سلام
با اجازه از استارتر عزیز.
جناب nginxweb می خواستم بدونم هندلر fastcgi سریع تره یا php-fpm ؟ آخه بعضی جاها خوندم php-fpm از همه شون سریع تره درسته؟
شما باشی کدومش رو پیشنهاد میکنی؟

درود
مسلما FPM جدیدتر و قوی تر هستش و proccess manager دارد و سرویس مسقل هستش و بسیار stable تر میباشد

hen
December 22nd, 2015, 15:17
درود
مسلما FPM جدیدتر و قوی تر هستش و proccess manager دارد و سرویس مسقل هستش و بسیار stable تر میباشد
ممنون
پس به نظر شما از fpm استفاده کنم؟
الان من برای نصب fastcgi گزینه mod_ruid2 رو no کردم. مشکلی بوجود نمیاد؟

viasky
December 22nd, 2015, 15:19
باسلام
پیشنهاد بنده: Ngnix - php-fpm
موفق باشید

shivahost
December 22nd, 2015, 15:19
ممنون

ما هم از fastcgi استتفاده می کنیم و این mod هم no هست و مشکلی نیست. اما دقت کنید که خود fastcgi هم کانفیگ دارد و اگر خوب تنظیم نکنید بازدهی مناسب ندارد. کار با fpm تقریبا راحت تر و ساده تر است.

nginxweb
December 22nd, 2015, 15:23
ممنون

دوست گرامی Ruid2 مد مختص CLI میباشد و در واقع برای حل مشکلات امنیتی mod_php هستش و با fastcgi - php fpm سازگاری صحیحی ندارد و مسلما باید غیر فعال باشد

- - - Updated - - -

ما هم از fastcgi استتفاده می کنیم و این mod هم no هست و مشکلی نیست. اما دقت کنید که خود fastcgi هم کانفیگ دارد و اگر خوب تنظیم نکنید بازدهی مناسب ندارد. کار با fpm تقریبا راحت تر و ساده تر است.

بله fastcgi کانفیگ های زیادی دارد که باید بسته تعداد و نوع درخواست های روی سرور همگی تنظیم شوند وگرنه سایت ها ارورهای زیادی مانند internal server دریافت خواهند کرد. مواردی مانند fastcgi_buffers و همچنین fastcgi_buffer_sizeو timeout ها جز مهم ترین تنظیمات این php handle میباشد

hen
December 22nd, 2015, 16:09
دوست گرامی Ruid2 مد مختص CLI میباشد و در واقع برای حل مشکلات امنیتی mod_php هستش و با fastcgi - php fpm سازگاری صحیحی ندارد و مسلما باید غیر فعال باشد

- - - Updated - - -

بله fastcgi کانفیگ های زیادی دارد که باید بسته تعداد و نوع درخواست های روی سرور همگی تنظیم شوند وگرنه سایت ها ارورهای زیادی مانند internal server دریافت خواهند کرد. مواردی مانند fastcgi_buffers و همچنین fastcgi_buffer_sizeو timeout ها جز مهم ترین تنظیمات این php handle میباشد

واقعا آموزش کانفیگ کامل یک سرور تو قوطی هیچ عطاری پیدا نمیشه، نه فارسی نه انگلیسی ، زیرو رو کردم هیچی یافت نمیشه.
اقا شما که واردی از کجا باید شروع کنیم به یادگیری؟ کتاب، دوره، یا هر چیز دیگه ای .
nginxweb
December 22nd, 2015, 18:24
واقعا آموزش کانفیگ کامل یک سرور تو قوطی هیچ عطاری پیدا نمیشه، نه فارسی نه انگلیسی ، زیرو رو کردم هیچی یافت نمیشه.
اقا شما که واردی از کجا باید شروع کنیم به یادگیری؟ کتاب، دوره، یا هر چیز دیگه ای .
درود
هیچ آموز کاملی وجود ندارد

http://www.nginxweb.ir/blog/amoozesh-config-server/

hen
December 22nd, 2015, 23:05
درود
هیچ آموز کاملی وجود ندارد

http://www.nginxweb.ir/blog/amoozesh-config-server/
خیلی عالی بود، ممنون.
دو تا کتاب هم در این زمینه هست که دانلود کردم. Lpic 1,2

- - - Updated - - -

ببخشید دوستان یه سوال دارم
من سایت هایی که الان روی این سرورم دارم، در ابتدا با اینترنت خودم خیلی راحت باز شد اما بعد از مدتی دیگه باز نمیشه، با اینترنت دیگه تست میکنم درسته منتها فقط با اینترنت من مشکل داره ، البته اینترنت من شاتله و با یه جای دیگه هم که شاتل بود تست کردم بازم باز نشد
الان که سرور رو بردم روی php-fpm دوباره برای یک الی دو بار سایت باز شد و مجددا رفت تو حالت قبلی که باز هم باز نمیشه.
به نظر شما کجا را باید تغییر بدم درست بشه؟