PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : با چه دستوری در ssh میتونم فایل های قدیمی تر از 1 ماه رو پاک کنم ؟

succes
December 21st, 2015, 15:28
سلام دوستان

من یه شل نوشتم برای بک آپ از سایت و دیتابیس که هر روز اجرا میشه و از دایرکتوری هایی که مشخص کردم بک آپ میگیره .

الان در مرحله ای به مشکل برخوردم که بک آپ ها هارد رو پر میکنند. با چه دستوری در ssh میتونم فایل های قدیمی تر از یک ماه رو در دایرکتوری بک آپ پاک کنم ؟

cherokee
December 21st, 2015, 16:21
سلام دوستان

من یه شل نوشتم برای بک آپ از سایت و دیتابیس که هر روز اجرا میشه و از دایرکتوری هایی که مشخص کردم بک آپ میگیره .

الان در مرحله ای به مشکل برخوردم که بک آپ ها هارد رو پر میکنند. با چه دستوری در ssh میتونم فایل های قدیمی تر از یک ماه رو در دایرکتوری بک آپ پاک کنم ؟

با این دستور شما میتونی فایل هایی که مربوط به 30 روز قبل هست رو حذف کنید! شاخه backup_folder رو تغییر بدید به شاخه مورد نظر!

لطفا با دقت استفاده کنید!

من مسئولیتی در قبالش ندارم. ساعت سرور مثلا عقب جلو باشه ممکنه اشتباهی فایل های دیگه ای رو پاک کنه. بر اساس تاریخ اخرین تغییرات هر فایل اینکارو انجام میده.

find /backup_folder -type f -mtime +30 -exec rm -f {} \;

succes
December 21st, 2015, 16:47
با این دستور شما میتونی فایل هایی که مربوط به 30 روز قبل هست رو حذف کنید! شاخه backup_folder رو تغییر بدید به شاخه مورد نظر!

لطفا با دقت استفاده کنید!

من مسئولیتی در قبالش ندارم. ساعت سرور مثلا عقب جلو باشه ممکنه اشتباهی فایل های دیگه ای رو پاک کنه. بر اساس تاریخ اخرین تغییرات هر فایل اینکارو انجام میده.

find /backup_folder -type f -mtime +30 -exec rm -f {} \;

ممنون از لطفتون واقعا کمکم کردید.

یه سوال . این +30 که در این کد هست همون تعداد روز هست ؟ مثلا در فولدری بخوام فایل هایی که از 10 روز قدیمی تر هستند رو پاک کنه باید اینجوری بنویسیم :

find /backup_folder -type f -mtime +10 -exec rm -f {} \;

cherokee
December 21st, 2015, 16:50
ممنون از لطفتون واقعا کمکم کردید.

یه سوال . این +30 که در این کد هست همون تعداد روز هست ؟ مثلا در فولدری بخوام فایل هایی که از 10 روز قدیمی تر هستند رو پاک کنه باید اینجوری بنویسیم :

find /backup_folder -type f -mtime +10 -exec rm -f {} \;

بله دقیقا.