PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : آموزش شبکه -قسمت سوم- مقدمه- تجهیزات شبکه و مفاهیم پایه

Armis
December 18th, 2015, 15:30
خوب طبق عکس زیر که تو قسمت اول آموزش قرار دادیم ما تا سوکت زدن پیش رفتیم و الان یک توضیحی در رابطه با کابل ها میدم و بعد هم یک مقدار بیشتر در رابطه با رنگ بندی صحبت میکنم.
29220

خوب قراره ببینیم کابل ها چه انواعی دارن و اصلا چه فرقی با هم دارن.
کابل های متفاوتی در داخل بازار وجود داره به اسم UTP ، STP ، SFTP ، FTP ، Fiber Obtic ، Consol و دسته بندی های متفاوت.

UTP مخفف Unshielded Twisted Pair هست . یعنی جفت های به هم تابیده که هیچ گونه حفاظی در جداره خود نداره. شکل های زیر رو ببینید.

29221 29222

STP مخفف shielded Twisted Pair هست که برخلاف UTP یک حفاظ آلمینیومی و یک جدار سیمی متفاوت در دور رشته سیم ها قرار میگیره.البته ضخامت رشته سیم های STP از UTP بالاتره.
خوب پس طبیعیه که سیم STP در مقابل میدان الکتریکی اطراف و نویز ها مقاومت بالاتری نسبت به UTP داشته باشه. با هم یک نمونه عکس این کابل را در زیر ببینیم:

29223

SFTP مخفف Shild foile twisted pair هست.یعنی علاوه بر شیلد یک فویل هم داره . یک مقدار شبیه به کابل STP هست ولی مقاومتش نسبت به نویز های بیرونی بیشتره . با هم به عکس های زیر نگاه کنیم:

29224 29225

FTP هم مخفف foile twisted pair هست. فقط اون شیل سیمی رو نداره و در بعضی موارد یک جداکننده زوج سیم هم در وسط این کابل وجود داره :

29226

کابل Fiber Obtic یا همان فیبر نوری به دو دسته Indoor و Outdoor تقسیم میشند. که توضیحاتش فعلا به درد ما نمیخوره و در جاش کاملا توضیح داده میشه. فعلا در همین حد کفایت میکنه. البته چند تا عکس براتون میزارم :

29227 29228 29229 29230

کابل Consol را انشاالله در بحث های بالاتر بهتون میگم بزارید یک عکس براتون قرار بدم
29231

دو تا عکس هم از Category براتون میزارم و دیگه بحث کابل ها رو تموم میکنم.

29232 29233

خوب بزارید این بخش رو تمام کنیم و بقیه رو تو قسمت بعد بگم. این بحث بشه برا کابل ها.

در ضمن تمام این مطالب رو خودم یعنی شرکت توسعه تجارت آرمیس نوشته اگر میخاید کپی کنید لطفا یک نامی هم از ما ببرید.

ضمنا تشکر شما باعث دلگرمی ما میشه
:53::53::53: