PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : چگونه پوشه ی windows.old را در درایو ویندوز حذف کنیم؟

Armis
December 18th, 2015, 03:21
سلام زمانی که شما ویندوز جدیدی را نصب می کنید، اگر هنگام نصب ویندوز، درایو نصب آن را (درایوی که ویندوز قبلیتان در آن نصب شده است) فرمت نکنید، فایلهایی که توسط ویندوز قبلیتان استفاده می شد، در پوشه ای با نام windows.old ذخیره می شوند. کوچکترین مشکلی که این پوشه می تواند برای سیستم عامل جدید شما ایجاد کنید، اشغال فضای درایو (به میزان چنیدین گیگا بایت) است.
روشی ساده برای حذف کردن پوشه windows.old وجود دارد، برای این منظور شما میتوانید پس از نصب ویندوز جدیدتان، با استفاده از Disk Cleanup آن را حذف نمائید بدین صورت که:
1- اگر ویندوزتان 7 یا نسخه های بعد از آن است، در Start، گزینه Disk Cleanup را Search و انتخاب کنید.
2- سپس درایوی را که پوشه windows.old در آن قرار دارد انتخاب کنید.
3- در پنجره باز شده از تب Disk Cleanup tab، گزینه Clean up system files را انتخاب نمائید.
4- اگر مجددا از شما درایو مربوط را پرسید، دوباره درایوی را که پوشه windows.old در آن قرار دارد انتخاب کنید.
5- سپس گزینه Previous Windows installation(s) check box را انتخاب و هر فایل دیگری را که قصد حذف کردن آن را دارید تیک دار نموده و گزینه Ok را انتخاب کنید.

پس از انجام این فرآیند، خواهید دید که در درایو ویندوز، اثری از پوشه windows.old وجود نخواهد داشت. لازم به ذکر است روشها و نرم افزارهای جانبی دیگری همچون CCleaner نیز وجود دارد که میتوانید برای پاکسازی ویندوز از آنها استفاده کنید، اما روش مذکور ضمن استفاده از امکانات خود ویندوز، از ساده ترین روشهای موجود برای این امر می باشد.

منبع: انجمن تخصصی فناوری اطلاعات ایران

iHSG
December 18th, 2015, 13:17
سلام
ممنون از آموزش خوبتون فقط برای من سوال شده چرا خودمون نمی تونیم پوشه windows.old رو Shift+Delete کنیم و حتماً باید از این روش استفاده کنیم؟
آخه من همیشه خودم پوشه windows.old رو دستی Shift+Delete میکنم و مشکلی هم نبوده.

Armis
December 18th, 2015, 14:13
سلام
ممنون از آموزش خوبتون فقط برای من سوال شده چرا خودمون نمی تونیم پوشه windows.old رو Shift+Delete کنیم و حتماً باید از این روش استفاده کنیم؟
آخه من همیشه خودم پوشه windows.old رو دستی Shift+Delete میکنم و مشکلی هم نبوده.

ممنون از شما.
دوست عزیز در بعضی موارد محتوای پوشه پاک میشه اما چند تا فایل که حاوی فایل سیستم 32 هست و همینطور چند فایل تو در تو بهتون اجازه نمیده. هدف کامل پاک کردن پوشه هست.
در رابطه با اینکه چرا این فایل های سیستم 32 در حالت عادی پاک نمیشن به این دلیل که این ها فایل های سیستمی هستند که ویندوز در حالت معمولی اجازه پاک کردن این فایل ها را نمیده و به همین خاطر با مشکل مواجه میشیم.
موفق باشید

n4ser
December 19th, 2015, 16:50
در حالت god mode هر فایلی چه بخواد چه نخاد پاک میشه حالا چه ویروس چه فایل سیستمی فرق نداره

Armis
December 20th, 2015, 11:12
در حالت god mode هر فایلی چه بخواد چه نخاد پاک میشه حالا چه ویروس چه فایل سیستمی فرق نداره

بله درسته. از این طریق هم دسترسی های زیادی به کاربران ویندوز داده میشه .