PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : سیستم عامل من و سیستم عامل سرورم باید یکی باشه ؟

test18
October 4th, 2010, 15:51
سیستم عامل من و سیستم عامل سرورم باید یکی باشه ؟
یعنی اگه من روی لپ تاپم اوبونتو داشته باشم و روی سرورم هم سنت او اس باشه برای مدیریت سرورم برام مشکلی پیش میاد ؟
چون debian و redhat دو توزیع مختلف از لینوکس هستند میگم
* ubuntu مشتق شده از debian
centos و fedora هم مشتق شده از redhat هستند

bestvps
October 4th, 2010, 15:59
خیر موردی پیش نمیاد

---------- Post added at 02:59 PM ---------- Previous post was at 02:51 PM ----------

تی اگه از ویندوزم رو pc استفاده کنی بازهم موردی پیش نخواهد آمد

mr.he3am
October 4th, 2010, 16:01
هیچ مشکلی نخواهید داشت

Online24
October 4th, 2010, 16:10
از هر سیستم عاملی که استفاده کنید تنها یک ابزار client برای بهره برداری از ابزارهای مدیریت از راه دور ( که در لینوکس غالبا ssh هست ) نیاز دارید .

در تمامی این توزیع ها ابزارهای مدیریت از راه دور مانند telnet و SSH وجود دارند و همراه با توزیع نصب میشوند که میتونید با استفاده از اون ها سرور مورد نظرتون رو مدیریت کنید .

در ویندوز هم SSH client ای به نام Putty جهت اتصال ssh به سرورهای لینوکس موجود هست .

همینطور ابزار JellyfiSSH در macos

و ...

پ.ن : این تفکر که سیستم عامل شما باید با سیستم عامل سرور یکی باشد حرفه ای نیست و نشان دهنده این است که مبانی کار رو درست مطالعه نکردید !

test18
October 4th, 2010, 16:15
نه من بیشتر منظورم این بود که این دوتا چون دو توزیع مختلف هستند از نظر دستوراشون باهم فرق دارند یا نه ؟ و یا چیزای دیگه که مربوط به این دو توزیع مختلف هست .

Sajad
October 4th, 2010, 16:21
بله توزیع های مختلف لینوکس تفاوت های جزئی دارند.
مثلا در centos از yum استفاده میشه ولی در ubuntu از apt-get استفاده میشه و ...

test18
October 4th, 2010, 16:23
میشه یکم واضح تر توضیح بدید ؟

Online24
October 4th, 2010, 16:27
شما فقط از سیستم عامل کامپیوتر خودتون ( Local ) به سرور ( remote ) متصل میشید و برای این کار فقط به یک client نیاز دارید تا برای مثال به سرور telnet یا ssh کنید . از زمانی که اتصال برقرار شد شما باید از سیستم عامل سرور استفاده کنید و دستورات و تمام متغیرهای مورد نظر شما مربوط به سرور شماست .
( یعنی باید از دستورات سرور استفاده کنید . )

در ضمن در مورد دستورات و ابزار های این چند توزیع که نام بردید باید عرض کنم %99 مشابه هم هستند و از ابزارهای بنیاد شناخته شده GNU استفاده میکند .

تفاوت در چند مورد خاص دیگر هست که شاید انگشت شمار باشد .

نتیجه کلی : این تفکری که " سیستم عامل مبدا من توزیعی هست که چند تفاوت جزئی با سیستم عامل سرور من دارد ، پس این تفاوت ها باعث اختلال در کار من میشود " غلط است !
همونطور که از Windows به سرور های لینوکس متصل میشویم ، ولی از دستورات windows برای مدیریت linux استفاده نمیکنیم !!!

client ها فقط ارتباط شما با مقصد را فراهم میکنند . از زمان اتصال ، سیستم عامل مقصد میزبان شماست و باید تابع آن باشید .

اگر باز هم سوالی هست بفرمایید .

test18
October 4th, 2010, 17:20
برای مدیریت سرور تا چه حد باید با دستورات لینوکس اشنا یی داشته باشیم ؟

Online24
October 4th, 2010, 17:47
برای مدیریت سرور لینوکس ، باید با این سیستم عامل آشنایی کافی داشته باشید ( فراتر از یک کاربر ) . همچنین مبانی شبکه را بدانید و با نرم افزار ها و سرویس های این سیستم عامل آشنا باشید .

برای رفع نیازهای اولیه : کار با مدیریت فایل در محیط متنی لینوکس و همینطور آشنایی با ویرایش config file ها ، تنظیمات ابتدایی شبکه ، مدیریت سرویس ها ، نصب و راه اندازی نرم افزار ها و سرویس دهنده ها الزامیست که میبایست با دستورات مربوط به این کارها آشنا باشید .