PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : لینوکس روی pc

ramezani
October 4th, 2010, 13:40
سلام
میخوام رو کامپیتر خانگی یک لینوکس اوبوتو و یک ویندوز xp نصب کنم

ولی اصلا چیزی از لینوکس و مجازی سازی سرم نمیشه .
باید اول مجازی ساز نصب کنم ؟ چطور نصب کنم با چه برنامه ای ؟
چطور لینوکس رو نصب کنم ؟

ممنون میشم کمک کنید

newspub
October 4th, 2010, 13:46
شما بعد از نصب xp سی دیه اوبونتو رو بزارین تو cd rom و ریستارت کنید(بوت اول باید سی دی رام باشه)بعد مراحل نصبو انجام بدید نیازی هم به مجازی سازی نیست.
در ضمن اوبونتو امکان نصب از تو ویندوزم داره ولی روش اول بهتره.

TukaNet
October 4th, 2010, 13:48
2 راه دارید :

راه اول این که هر سیستم عامل رو روی پارتیشن های مجزا نصب کنید و مولتی بوت داشته باشید

راه دوم اینکه داخل ویندوز یک برنامه مجازی ساز مثل vmware workstation یا virtualbox نصب کنید و لینوکس را داخل برنامه مجازی ساز نصب کنید

* راه دوم رو توصیه می کنم ;)

ramezani
October 4th, 2010, 13:56
دوست دارم یک مجازی ساز هم داشته باشم ؟
openvz میشه نصب کرد ؟‌

میخوام 2 تا vps بشه که وقتی با وی پی اس ویندوز هستم همه منابع سیستم رو اون باشه و وقتی با لینوکس همه منابع رو اون باشه ( به غیر از هارد )
ابته openvz برای ویندوز نمیشه فکر کنم

Online24
October 4th, 2010, 14:15
همونطور که دوستان گفتند دو راه دارید !

به صورت Dual boot : که بهتره ابتدا Windows رو نصب کنید ! بعد یک پارتیشن خالی برای نصب لینوکس در نظر بگیرید و با boot کردن سیستم از روی CD های نصب Ubuntu وارد مراحل نصب اون بشید . مراحل نصب با محیط کاملا گرافیکی هست .

جهت نصب و استفاده از ubuntu میتونید از منبع زیر استفاده کنید :

FrontPage - Iranian Ubuntu Team Wiki (http://wiki.ubuntu-ir.org)

در مورد OpenVZ هم باید عرض کنم این برنامه تحت لینوکس اجرا میشود . ( مناسب ویندوز نیست )

بهترین ابزار VMware workstation هست . این ابزار را نصب کنید . بعد از نصب میتونید هر سوالی که داشتید در همین انجمن و قسمت مربوطه مطرح کنید .

ramezani
October 4th, 2010, 14:20
همونطور که دوستان گفتند دو راه دارید !

به صورت Dual boot : که بهتره ابتدا Windows رو نصب کنید ! بعد یک پارتیشن خالی برای نصب لینوکس در نظر بگیرید و با boot کردن سیستم از روی CD های نصب Ubuntu وارد مراحل نصب اون بشید . مراحل نصب با محیط کاملا گرافیکی هست .

جهت نصب و استفاده از ubuntu میتونید از منبع زیر استفاده کنید :

FrontPage - Iranian Ubuntu Team Wiki (http://wiki.ubuntu-ir.org)

در مورد OpenVZ هم باید عرض کنم این برنامه تحت لینوکس اجرا میشود . ( مناسب ویندوز نیست )

بهترین ابزار VMware workstation هست . این ابزار را نصب کنید . بعد از نصب میتونید هر سوالی که داشتید در همین انجمن و قسمت مربوطه مطرح کنید .

این wmware رو از کجا دانلود کنم ؟

newspub
October 4th, 2010, 14:22
شما تو گوگل سرچ کنی پیدا میکنی به راحتی:)

ramezani
October 4th, 2010, 14:28
تو wmware اگه من 4 گیگ کلا رم رو سیستمم داشته باشم منابع میتونم کاری کنم که وقتی با لینوکس کار میکنم همه رم بیاد رو لینوکس و وقتی با ویندوز هستم همش بیاد رو ویندوز ؟

newspub
October 4th, 2010, 14:44
شما که اینجوری میخوای باید از راه اول(dual boot(نصب کنی اینطوری هر بار هر کدوم رو بوت میکنی اون کل منابع رو صاحب میشه.
در ضمن چون به احتمال زیاد xp تون 32 بیتی کلا نمیتونه 3.25 رم بیشتر بکشه چه برسه به اینکه بخواد 4 گیگ رم به یه نرم افزاری که داره توش کار میکنه بده.
البته تو اوبونتو چند صد مگ رم بیشتر لازمتون نمیشه.ولی در هر صورت من خودم از راه اول استفاده میکنم و راضیم.

---------- Post added at 01:35 PM ---------- Previous post was at 01:34 PM ----------

راه دوم بیشتر بدرد این میخوره که بخواین یه لینوکسو امتحان کنین (البته به نظر من)

---------- Post added at 01:44 PM ---------- Previous post was at 01:35 PM ----------

راستی اگه هنوز نصب نکردید 6 روز دیگه صبر کنید تا 10.10 هش رو نصب کنید.

ramezani
October 4th, 2010, 14:47
شما که اینجوری میخوای باید از راه اول(dual boot(نصب کنی اینطوری هر بار هر کدوم رو بوت میکنی اون کل منابع رو صاحب میشه.
در ضمن چون به احتمال زیاد xp تون 32 بیتی کلا نمیتونه 3.25 رم بیشتر بکشه چه برسه به اینکه بخواد 4 گیگ رم به یه نرم افزاری که داره توش کار میکنه بده.
البته تو اوبونتو چند صد مگ رم بیشتر لازمتون نمیشه.ولی در هر صورت من خودم از راه اول استفاده میکنم و راضیم.

---------- Post added at 01:35 PM ---------- Previous post was at 01:34 PM ----------

راه دوم بیشتر بدرد این میخوره که بخواین یه لینوکسو امتحان کنین (البته به نظر من)

---------- Post added at 01:44 PM ---------- Previous post was at 01:35 PM ----------

راستی اگه هنوز نصب نکردید 6 روز دیگه صبر کنید تا 10.10 هش رو نصب کنید.

پس راه اول به درد من میخوره ؟
6 روز دیگه اپدیدش میکنم

Online24
October 4th, 2010, 14:48
این wmware رو از کجا دانلود کنم ؟

Google (http://www.google.com/#sclient=psy&hl=en&q=vmware+workstation+7+%D8%AF%D8%A7%D9%86%D9%84%D9 %88%D8%AF&aq=f&aqi=g4g-o1&aql=&oq=&gs_rfai=&pbx=1&fp=84f34ab5383c7ee9)

ramezani
October 4th, 2010, 14:50
Google (http://www.google.com/#sclient=psy&hl=en&q=vmware+workstation+7+%D8%AF%D8%A7%D9%86%D9%84%D9 %88%D8%AF&aq=f&aqi=g4g-o1&aql=&oq=&gs_rfai=&pbx=1&fp=84f34ab5383c7ee9)

من فعلا گیر کردم از کدام راه استفاده کنم

newspub
October 4th, 2010, 14:50
پس بعد از نصب اوبونتو ازتون میخواد که حدوده چند صد مگی کرنل و بقیه چیزا رو آپدیت کنید شما قبول نکنید تا 6 روز دیگه که یه دفعه آپگرید کنید.

Online24
October 4th, 2010, 14:54
من فعلا گیر کردم از کدام راه استفاده کنم

برای شروع رو مجازی ساز امتحان کن .

ramezani
October 5th, 2010, 15:01
مخوام از روش اول استفاده کنم یعنی مجازی ساز استفاده نکنم
چیکار باید بکنم ؟
xp نصب کنم مقداری از پارتیشن رو خالی بزارم ؟‌ بعد دی وی دی لینوکس ر از بوتیبل نصب کنم ؟‌

newspub
October 5th, 2010, 16:38
بله شما باید اول xp نصب کنید حدود 20 گیگی برای لینوکس خالی بزارید(موقع نصب xp اصلا این مقدار رو پارتیشن بندی نکنید)بعدش که ایکس پی نصب کردید سی دی رو بزارید و لینوکستون رو نصب کنید.
فقط برای اینکه موقع نصب اذیت نشید یه دور لینکی که online24 نشون داد رو ببینید در ضمن توجه داشته باشید که این مال نسخه های قدیمی اوبونتو برای این جدیده پارتیشن ها رو بجای ext3 بایدext4 بزارید من خود همیشه به شکل زیر نصب میکنم:
1) / (این شاخه ی روته و فرمتش هم باید ext4 باشه)
2)/home(یه جورایی مثل my document و بدرد میخوره فرمت اینم ext4)
3)swap (حافظه روی هارد دیسکه من معمولا نصف کل رمم میزارم ولی تو سایت نوشته 1.5تا 2 برابر رم )
بعد از اینم که وارد شدید یه اکانت دیگه بسازید تا در صورت خرابکاری:-p مجبور نشید دوباره لینوکس نصب کنید (البته بیشتر وقتا بعد از خرابکاری باید دوباره نصب کرد)
توصیه هم میشه ازنسخه 10.04 پایین تر نصب نکید.