PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : دلیل از دسترس خارج شدن سرور مجازی

MVGroup
December 16th, 2015, 14:44
سلام.
دیروز سرور مجازی من از دسترس خارج شد. حتی با reset کردن هم سرور در دسترس نمی اومد که قرار شد پشتیبانی ویندوز رو تعویض کنه. پشتیبانی می گه اختلالی در سرور ایجاد کردم که این طور شده. استفاده من از سرور برای تورنت بود + دانلود از آپلودسنترها + فیلم کانورت می کردم (برای استفاده شخصیم بود). من چند ماهه این سرور رو دارم. اوایل سرعت کانورت فیلم خیلی خوب بود و در 10 دقیقه انجام می شد. ولی بعد از مدتی (سه-چهار ماه) یواش یواش سرعت کم شد تا این که این اواخر برای کانورت یک فیلم 2 ساعت طول می کشید. بعضی وقت ها هم سرور خود به خود ریست می شد.
رم سرور 1 گیگ هست. 150 گیگ هارد. مقدار CPU رو نمی دونم.
می خواستم بدونم چرا چنین مشکلی پیش اومد؟ چون من دوباره می خوام همون کارها رو انجام بدم ولی نمی دونم چه چیزی رو باید رعایت کنم تا مشکلی پیش نیاد؟

iranhostcom
December 16th, 2015, 22:41
سلام.
دیروز سرور مجازی من از دسترس خارج شد. حتی با reset کردن هم سرور در دسترس نمی اومد که قرار شد پشتیبانی ویندوز رو تعویض کنه. پشتیبانی می گه اختلالی در سرور ایجاد کردم که این طور شده. استفاده من از سرور برای تورنت بود + دانلود از آپلودسنترها + فیلم کانورت می کردم (برای استفاده شخصیم بود). من چند ماهه این سرور رو دارم. اوایل سرعت کانورت فیلم خیلی خوب بود و در 10 دقیقه انجام می شد. ولی بعد از مدتی (سه-چهار ماه) یواش یواش سرعت کم شد تا این که این اواخر برای کانورت یک فیلم 2 ساعت طول می کشید. بعضی وقت ها هم سرور خود به خود ریست می شد.
رم سرور 1 گیگ هست. 150 گیگ هارد. مقدار CPU رو نمی دونم.
می خواستم بدونم چرا چنین مشکلی پیش اومد؟ چون من دوباره می خوام همون کارها رو انجام بدم ولی نمی دونم چه چیزی رو باید رعایت کنم تا مشکلی پیش نیاد؟

یک منطقی پشت این کند شدن هست. حالا مطمئن نیستم واقعیت داشته باشه در مورد شما یا نه
شما وقتی یک فایلی رو کانورت می کنید، این عملیات بار سنگینی رو (بر اساس نوع نرم افزار مور استفاده) بر روی CPU سرور قرار می دهد که در بعضی میزبان ها اگر زیاد از CPU بکشید محدودیت هایی اعمال می کنند.
برای اطمینان از این مورد هم می توانید از میزبان خود سوال فرمایید آیا Limite ای روی CPU شما تنظیم شده است یا خیر

این علت کندی را توضیح می دهد - البته مواردی مانند Over sale شدن سروری که روی آن VPS دارید هم هست که البته بستگی به میزبان شما داشته و نمی توانیم دقیق اظهار نظر کنیم.

----------------------------------
در مورد قطع شدن سرور نیز اگر واقعا تنها این دو کاری که گفتین را انجام می دادین نباید به مشکلی می خوردین که ویندوز کرش کامل کند. مطمئن نیستم دقیق علت چی بوده.... تنها می توان با مطالعه Event viewer ویندوز به برخی اطلاعات دست یافت که متاسفانه در مورد شما صدق نمی کند. به همین علت پیشنهاد می کنم در آینده که این عملیات را انجام می دهید هر از گاهی Event viewer را هم مطالعه کنید ببینید ایا Error ای ثبت می شود یا نه