PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : حذف یوزرهای اضافی از روی vps

cyclops24
December 12th, 2015, 18:27
سلام دوستان

بعد از خریدن VPS نگاه کردم چند تا یوزرنیم به اسم شرکت ارائه دهنده VPS بود روی سرور.

سوال اولم اینه که آیا این کار معمول هست؟؟

سوال دوم هم اینکه یوزرهای پیش فرض که لازمه حتما روی یک سرور ubuntu باشن چیا هست که بقیه رو پاک کنم و مشکلی ایجاد نشه برای سرور؟؟

mizban97
December 12th, 2015, 18:35
سلام دوستان

بعد از خریدن VPS نگاه کردم چند تا یوزرنیم به اسم شرکت ارائه دهنده VPS بود روی سرور.

سوال اولم اینه که آیا این کار معمول هست؟؟

سوال دوم هم اینکه یوزرهای پیش فرض که لازمه حتما روی یک سرور ubuntu باشن چیا هست که بقیه رو پاک کنم و مشکلی ایجاد نشه برای سرور؟؟

سلام
لطفا شات بگیرید.
برای ابونتو معمولا دو یوزر هست . یه یوزر root و یوزر معمولی هست.

cyclops24
December 12th, 2015, 18:47
سلام
لطفا شات بگیرید.
برای ابونتو معمولا دو یوزر هست . یه یوزر root و یوزر معمولی هست.

سلام ممنون از توجهتون
سوال اولم رو هم ممنون میشم جواب بدید با توجه به اینکه خودتون ارائه دهنده خدمات سرور هستید (اینکه شرکت ارائه دهنده سرور برای خودش روی سرور یوزر داشته باشه معمول هست؟؟ از نظر امنیتی درسته؟؟)
نه دوست عزیز من که لیست گرفتم خیلی بیشتر از دو تا هست این لیست یوزرها هست: (البته یوزری که به اسم شرکت ارائه دهنده VPS بود حذف کردم و مشکلی هم ایجاد نشد ظاهرا)
root
daemon
bin
sys
sync
games
man
lp
mail
news
uucp
www-data
backup
list
irc
gnats
nobody
libuuid
syslog
messagebus
landscape
sshd

mizban97
December 12th, 2015, 19:11
سلام ممنون از توجهتون
سوال اولم رو هم ممنون میشم جواب بدید با توجه به اینکه خودتون ارائه دهنده خدمات سرور هستید (اینکه شرکت ارائه دهنده سرور برای خودش روی سرور یوزر داشته باشه معمول هست؟؟ از نظر امنیتی درسته؟؟)
نه دوست عزیز من که لیست گرفتم خیلی بیشتر از دو تا هست این لیست یوزرها هست: (البته یوزری که به اسم شرکت ارائه دهنده VPS بود حذف کردم و مشکلی هم ایجاد نشد ظاهرا)
root
daemon
bin
sys
sync
games
man
lp
mail
news
uucp
www-data
backup
list
irc
gnats
nobody
libuuid
syslog
messagebus
landscape
sshd

خیر این کار معمول نیست ما وی پی اس خام تحویل مشتری میدیم.
والا این یوزر هایی که دادید شبیه یوزر نیستن . مطمئن هستید یوزر هستن؟
ممکنه پوشه های خود سیستم باشن توسط خود سیستم ایجاد شده است.

cyclops24
December 12th, 2015, 21:07
خیر این کار معمول نیست ما وی پی اس خام تحویل مشتری میدیم.
والا این یوزر هایی که دادید شبیه یوزر نیستن . مطمئن هستید یوزر هستن؟
ممکنه پوشه های خود سیستم باشن توسط خود سیستم ایجاد شده است.

ببخشید من با این دستور لیست یوزرها رو درآوردم:

cut -d: -f1 /etc/passwd

توی این لینک (http://askubuntu.com/questions/410244/a-command-to-list-all-users-and-how-to-add-delete-modify-users) توضیح داده بود. همین راهش هست یا دستور دیگه ای داره؟
الان حذفشون کنم یعنی؟

Sajad
December 12th, 2015, 21:36
سلام
اینها یوزر/گروه دیفالت و سیستمی هستند و نیاز به حذفشون نیست.

cyclops24
December 12th, 2015, 21:55
سلام
اینها یوزر/گروه دیفالت و سیستمی هستند و نیاز به حذفشون نیست.

ممنون از توجهتون
همه شون یوزرهای سیستمی هست؟
مثلا news و landscape و ...؟؟

Sajad
December 12th, 2015, 22:03
بله.
به طور مثال برای landspace که سوال هم کردید:

The Landscape systems management tool helps you monitor, manage and update your entire Ubuntu infrastructure from a single interface. Part of Canonical’s Ubuntu Advantage support service, Landscape brings you intuitive systems management tools combined with world-class support.