PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : افزایش مشخصات سرور ویندوزی پلسک یا راه اندازی سرور جدا برای دیتابیس

shadow666
December 6th, 2015, 00:41
با سلام خدمت همه مهندسان عزیز
من یه سرور ویندوز 2012 دارم که روش آخرین نسخه پلسک نصبه. مشخصات سرور هم رم 4 سی پی یو 4 هسته( 2 ساکت و 4 تا مجازی) با 100 گیگ هاردssd هست. روش نزدیک 10 تا سایت هست که 4 تاشون که asp.net و دیتابیس sql هست بازدید مجموعا در روز 50.000 بازدید دارند. الان روزانه رم سرور روی 95 درصد هست و سی پی یو بین 70 تا 99! چند بار ایمیل میده که وضعیت اخطاره و اینا.

الان سوال من اینه که بهترین راه برای افزایش سرور موجود چیه؟ چون هزینه خرید سرور با همین مشخصات برابر مبلغیه که میتونم مشخصات سرور رو باهاش دوبرابر کنم. ایده ام اینه که یه سرور دیگه از همین دیتاسنتر و همون هاست با همین مشخصات بگیرم و روش sql نصب کنم و به عنوان سرور دیتا معرفیش کنم به پلسک و در واقع سایت های لینوکسیم و وب سرور اصلیم سرور قبلی باشه و دیتابیس ها روی سرور جدید.

به نظرتون این روش بهتره یا اینکه سرور رو ارتقا بدم به 8 گیگ رم و سی پی یو 8 هسته ای؟

ممنون میشم دوستانی که تجربه ای تو این زمینه دارن راهنمایی بفرمایند

khaf_0
December 6th, 2015, 01:58
با سلام
من اگر جای شما باشم سیستم رو ارتقا می دم تا اینکه بخوام دو تا سیستم رو نظارت کنم.

shadow666
December 6th, 2015, 02:06
هر کدوم از موارد مزایا و معایب خودشون رو دارن. دوست دارم بدونم افرادی که مثلا 200-300 تا مشتری هاستینگ دارن، چطور سروراشون رو چیدن؟ حتی دوست دارم تو این مرحله آینده نگری هم داشته باشم

aligoli
December 7th, 2015, 11:05
با سلام خدمت همه مهندسان عزیز
من یه سرور ویندوز 2012 دارم که روش آخرین نسخه پلسک نصبه. مشخصات سرور هم رم 4 سی پی یو 4 هسته( 2 ساکت و 4 تا مجازی) با 100 گیگ هاردssd هست. روش نزدیک 10 تا سایت هست که 4 تاشون که asp.net و دیتابیس sql هست بازدید مجموعا در روز 50.000 بازدید دارند. الان روزانه رم سرور روی 95 درصد هست و سی پی یو بین 70 تا 99! چند بار ایمیل میده که وضعیت اخطاره و اینا.

الان سوال من اینه که بهترین راه برای افزایش سرور موجود چیه؟ چون هزینه خرید سرور با همین مشخصات برابر مبلغیه که میتونم مشخصات سرور رو باهاش دوبرابر کنم. ایده ام اینه که یه سرور دیگه از همین دیتاسنتر و همون هاست با همین مشخصات بگیرم و روش sql نصب کنم و به عنوان سرور دیتا معرفیش کنم به پلسک و در واقع سایت های لینوکسیم و وب سرور اصلیم سرور قبلی باشه و دیتابیس ها روی سرور جدید.

به نظرتون این روش بهتره یا اینکه سرور رو ارتقا بدم به 8 گیگ رم و سی پی یو 8 هسته ای؟

ممنون میشم دوستانی که تجربه ای تو این زمینه دارن راهنمایی بفرمایند

اگر بنده باشم سرور جدید تهیه میکنم و دیتاها رو روی اون قرار میدم.