PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : برنامه نویسی و ذهن پریشون من

lvlehrad
October 1st, 2010, 06:18
سلام .

من علاقه خیلی زیادی به برنامه نویسی دارم و تصمیم گرفتم تا آخرش برم ! یعنی شلغم مدرکم همه زندگیم :d (واضح بود؟)

ولی متاسفانه کم کم دارم گیج میشم انقدر که نظرات متفاوت هست و پیشنهادها !

من درست نمیدونم تو این انجمن چند تا برنامه نویس داریم ولی خواهش میکنم از دوستانه برنامه نویس که یه مشاوره به من بدن !

من میخوام asp.net بخونم میخوام ببینم پیش نیازی لازم هست ؟مثلا من علاقه ای ندارم php java flash اینا یاد بگیرم ولی میخوام بدونم لازم هست ! البته اگه لازم باشه یا کمک کنه تو یادگیری بهتر زبون سی شارپ علاقه هم خود به خود میاد :دی

رفتم مجتمع فنی تهران ثبت نام کنم 7 تا کلاس برنامه نویسی برای طراحی وب داشت !
1.foundation
2. design methodology vol 1 (dreamweaver,css,fireworks)
3.design methodology vol 2 (flash)
4.design methodology vol 3 (java script ,methodology,xml)
5.ecommerce strategis & practices
6. dynamic web site makeover with php & my sql
dynamic development with asp.net 7.

کلاس 1 و 5 رو متوجه نشدم چیه ! اولی فکر کنم اصول طراحی باشه ؟! اول اینو برم یا مستقیم برم asp.net رو یاد بگیرم !!!

در ضمن یه سوال اساسی هم دارم mysql بهتر هست یا sql server !!!!

یکی از دوستای خارجیم گفت بیشتر شرکت های بزرگ از sql server استفاده میکنن ولی من خودم سرچ کردم دیدم برنامه نویسای ایرانی نظرشون اینه که mysql بهتر هست !!!

کسی اینجا مطلبی تو این زمینه داره که بیشتر راجع sql بدونم ؟ راستشو بخواین یکم برام گنگ هست :(
-------------------------

پیشاپیش ممنون بابت کمکتون:x

---------- Post added at 05:18 AM ---------- Previous post was at 05:15 AM ----------

من علاقه ای ندارم php java flash اینا یاد بگیرماین قسمت رو نادیده بگیرید :d نمیدونم از کجام در اوردم :)) من تشنه ام همه چی در رابطه با برنامه نویسی رو یاد بگیرم :d

در ضمن توانایی ثبت نام 2 تا از این کلاس هارو دارم نه بیشتر نه کمتر ( هر کلاس هفته 2 جلسس)

Rezash
October 1st, 2010, 09:59
چون دوست داري asp ياد بگيري من نظر خاصي نمي تونم بدم چون asp خيلي كم كار كردم ولي در تاپيك هاي زير اساتيد بحثي در مورد asp يا php داشتند كه بد نيست بخونيش :
مقایسه PHP با ASP .Net (http://forum.iranphp.org/Thread-%D9%85%D9%82%D8%A7%DB%8C%D8%B3%D9%87-PHP-%D8%A8%D8%A7-ASP-Net)
php (http://www.iranphp.net/forum/showthread.php?t=2495)

tmfar
October 1st, 2010, 11:07
فقط php,mysql

تفاوت mysql با sql چندان نیست چون هر دو از بان sql استفاده می کنند و mysql بیشتر در زبان php استفاده میشه و sql بیشتر در زبان asp و asp.net

nilkooh
October 1st, 2010, 11:31
به این سایت هم سر بزن کمکت میکنه : codeproject.com

فرق زیادی بین زبانها نیست، شما اگه الگوریتم کار رو درست یاد بگیرین با همه زبانها میتونین برنامه بنویسین. ضمنا علت بیشتر بودن php و mysql رایگان بودن خودشون و هزینه کمتر سرورهاشونه.

delta
October 1st, 2010, 11:31
دنیای php واقعا خیلی قشنگتره..راحت تر میشه درکش کرد...بقیه زبانها جای خودش.. :d

IranianServer
October 1st, 2010, 11:45
اونکه معمولمه PHP یه چیز دیگست :D
اما ASP کار رو تو بسیاری از پروژه ها راحت می کنه ! همین شی گرا بودنش یکی از مزیت هاشه !

برای ASP از بانک اطلاعاتی SQL Sever باید استفاده کنی !

Rezash
October 1st, 2010, 12:01
اينجا اكثرا مثل من php كار هستند پس زبون php رو به شما توصيه مي كنند :دي
ولي لينك هايي كه دادم يك مقايسه و جدال واقعي بين عده اي هست كه عاشق پي اچ پي يا asp هستند
البته از حق نگذريم بازهم شرايط به نفع php بوده چون انجمن تخصصي php بوده و اكثر php كار ها اونجا بودند و نه asp كار ها...
---
مهمترين نكته درك الگوريتم نويسي هست...البته من از شكل الگوريتم نويسي كه در دانشگاه پياده سازي ميشه شخصا متنفرم ! ولي بايد يك جوري مرحله الگوريتم رو رد كرد و موفق ترين برنامه نويس ها به نظر من بهترين الگوريتم نويس ها هستند.

ضمنا علت بیشتر بودن php و mysql رایگان بودن خودشون و هزینه کمتر سرورهاشونه.
يكم بي انصافي مي كنيد :دي
به نظر من علت بيشتر بودنش متن باز بودنش هست...حالا درسته اين وسط هزينه هم حرف مهمي هست ولي اگر اينجوري بود بايد الان بيشتر هاستينگ هاي دنيا DA يا kloxo بودند نه Cp
بنابراين هزينه در درجات بعدي هست....
اپن سورس بودن پي اچ پي از جمله دلايلي هست كه باعث رشد چشم گيرش شده به طوري كه هر برنامه نويس با تجربه اي مي تونه سورس رو بخونه و ايده ها/مشكلات/ و... جديدي رو براي تيم اصلي مشخص كنه... اما سيستم هايي كه متن باز نيستند حاصل تفكر عده اي كم هستند و نه جمع و هميشه چندفكر بهتر از يك فكر كار مي كنه!
خلاصه كلا با متن باز بيشتر حال مي كنم...
از نظر بازار كار هم هر دو سطح خوبي هستند...البته الان در دانشگاه هاي ايران asp بيشتر شناخته شده هست.

be099
October 1st, 2010, 13:06
سلام .

من علاقه خیلی زیادی به برنامه نویسی دارم و تصمیم گرفتم تا آخرش برم ! یعنی شلغم مدرکم همه زندگیم :d (واضح بود؟)
...
شلغم چه ربطی داشت به برنامه نویسی :-w
ولی جدا از شوخی راه خوبی پیدا کردی ، هیچ فرقی نمیکنه یکیو بگیر برو جلو خودت ،خود به خود تشخیص میدی ولی نظر شخصی من اینه که کلا .net آدمو تنبل میکنه (برای من اینطور بوده) ولی زبون های اسکریپت نویسی مثل php ، جاوا اسکریپت و ... فسفر زیاد میسوزونه ، البته php هم شی گرا میشه ، فقط زیاد شاخه به شاخه نپر که موفق نمیشی ،یه رفیقی داشتم هرچی در مورد کامپیوتر میدید میخواست یاد بگیره آخرش هم زده شد

mdf092
October 1st, 2010, 13:40
من 10 سال پیش که میخواستم برنامه نویسی رو شروع کنم، به خاطر علاقه ام رفتم سراغ وب و چون اون موفع هم asp و vb 6.0 روی مد بود من هم رفتم سراغش
اما خیلی حال نکردم حدود یکسال کار کردم اما برای تجربه زبان جدید سوییچ کردم روی PHP و اون قدر باحال بود که دیگه نتونستم بذارمش کنار و تا الان ادامه داشته

ولی چند نکته این وسط وجود داره
اگر میخوای توی بازار ایران بمونی چون بازاری ناپایداره و کلا محصولات ماکروسافت همواره روی بورسه میتونی اینها رو انتخاب کنی
اگر بادتون باشه توی ایران چه بلایی سر دلفی کارها اومد
اما به نظر من PHP برای عاشقهاست
چون مایکروسافت کلا انحصارطلبه همین جو بیشتر برای برنامه نویساش وجود داره
اما برای PHP محصولات متن باز و آزاد خیلی بیشتره، زبان راحتتریه، منابع مجانی دردسترسه و کلی مزابای دیگه

(البته اساتید ASP.NET بیشتر میتونن نظر بدن و من خیلی توی اون حوزه نبودم)

Talahost.Com
October 1st, 2010, 14:09
من متن شما رو کامل نخوندم (از این لحاظ عذرخواهی می کنم) ولی پیشنهاد می کنم شغل برنامه نویسی رو انتخاب نکنید
شاید کارتون خوب باشه و درآمد زیاد، ولی کل وقت و زندگی تون رو می گیره

mdf092
October 1st, 2010, 15:03
من متن شما رو کامل نخوندم (از این لحاظ عذرخواهی می کنم) ولی پیشنهاد می کنم شغل برنامه نویسی رو انتخاب نکنید
شاید کارتون خوب باشه و درآمد زیاد، ولی کل وقت و زندگی تون رو می گیره

واقعا درسته
هنوز برنامه نویسان توی ایران جایگاهی ندارند

lvlehrad
October 1st, 2010, 19:11
مرسی از همه بابت نظرات و پیشنهادات ولی فکر کنم حتی 1 نفر هم کامل متن من رو نخوند !!!

من بحثم این نبود که کدوم زبون بهتر هست !! با توجه به تحقیقی که کردم و ... تصمیمم این هست که asp.net بخونم نه به دلیل برتری بلکه به دلیل بازار کار در جایی که میخوام کار کنم :d

زیاد وارد ریز مسائل شدید :d من تازه اول راهم و هیچی نمیدونم فقط خواستم مشاوره بگیرم که با توجه به راهی که انتخاب کردم چه کلاس هایی ثبت نام کنم برای یادگیری بهتر و کامل !

لطفا اگر امکانش هست کامل تاپیک رو بخونید بعد نظر بدید ممنون

---------- Post added at 06:11 PM ---------- Previous post was at 05:57 PM ----------

یه سوال دیگه هم داشتم که خیلی مبتدی هست :-s فک کنم :d

اینکه پی اچ پی open source هست یه مزیت حساب میشه ؟! اخه این همه اسکریپت های که میبینیم null میشه مگه بخاطر همین open source بودنش نیست ؟:d فکر کنم خیلی خیلی باید تحقیق کنم و کلاس برم تا این چیزارو بفهمم :d

mdf092
October 1st, 2010, 19:30
خود زبان php متن باز هست اما کسی میتونه با این زبان یه برنامه ای تولید کنن که متن باز نباشه
من کلا توصیه میکنم که بری سزاغ برنامه های متن باز و آزاد (در نظر داشته باش که نرم افزار متن باز با نرم افزار آزاد خیلی فرق میکنه)

در مورد کلاسهایی هم که گفتی باید سرفصلهاش رو نگاه کرد تا بشه گفت خوبه یا نه

برات آرزوی موفقیت میکنم

lvlehrad
October 1st, 2010, 20:16
چون دوست داري asp ياد بگيري من نظر خاصي نمي تونم بدم چون asp خيلي كم كار كردم ولي در تاپيك هاي زير اساتيد بحثي در مورد asp يا php داشتند كه بد نيست بخونيش :
مقایسه PHP با ASP .Net (http://forum.iranphp.org/Thread-%D9%85%D9%82%D8%A7%DB%8C%D8%B3%D9%87-PHP-%D8%A8%D8%A7-ASP-Net)
php (http://www.iranphp.net/forum/showthread.php?t=2495)
مرسی از لینک های که قرار دادید تا حدودی شو خوندم ولی مطالب خیلی قدیمی هستند و 100% مثلا mysql الان با 2 سال پیش متفاوت هست و ... ولی تا حدود کمک کرد تفاوت هارو بدونم

---------- Post added at 06:48 PM ---------- Previous post was at 06:44 PM ----------

شلغم چه ربطی داشت به برنامه نویسی :-w
ولی جدا از شوخی راه خوبی پیدا کردی ، هیچ فرقی نمیکنه یکیو بگیر برو جلو خودت ،خود به خود تشخیص میدی ولی نظر شخصی من اینه که کلا .net آدمو تنبل میکنه (برای من اینطور بوده) ولی زبون های اسکریپت نویسی مثل php ، جاوا اسکریپت و ... فسفر زیاد میسوزونه ، البته php هم شی گرا میشه ، فقط زیاد شاخه به شاخه نپر که موفق نمیشی ،یه رفیقی داشتم هرچی در مورد کامپیوتر میدید میخواست یاد بگیره آخرش هم زده شد
واقعا فیض بردم از حرفاتون ... واقعا از نظر شما هیچ فرقی نمیکنه ؟! یعنی برنامه نویسان عزیز شغل ندارن ؟! برنامه نویسی نمیتونه باعث کسب شغل بشه ؟! نفهمیدم هدفتون چی بود ولی موفق باشید :d و ممنون از راهنماییتون

---------- Post added at 07:16 PM ---------- Previous post was at 06:48 PM ----------

خود زبان php متن باز هست اما کسی میتونه با این زبان یه برنامه ای تولید کنن که متن باز نباشه
من کلا توصیه میکنم که بری سزاغ برنامه های متن باز و آزاد (در نظر داشته باش که نرم افزار متن باز با نرم افزار آزاد خیلی فرق میکنه)

در مورد کلاسهایی هم که گفتی باید سرفصلهاش رو نگاه کرد تا بشه گفت خوبه یا نه

برات آرزوی موفقیت میکنم

مرسی از راهنماییتون منم فکر کنم اخر سر مجبور شم برم مجتمع فنی یه استاد رو بگیرم به حرف و هرچی سوال دارم ازش بپرسم :d

mdf092
October 1st, 2010, 20:22
نمیدونم محل سکو نتت کجا اما اگر فرصت کردی و از استادهای مجتمع فنی جواب نگرفتی مشخصاتت رو بده آدرس بدم بیای شرکت تا هر سوالی داشتی رو جواب بدم

lvlehrad
October 1st, 2010, 21:00
من 6 ماهی هست ساکن قزوینم ولی اکثرا 5شنبه جمعه ها میام تهران

دفه اول که رفتم بپرسم چه کلاس های دارن پرسیدم کلاس هاشون با کلاس های که تهران برگزار میکنن برابری میکنه یا نه که گفتن آره ! امیدوارم اینجوری باشه:-s

از شما هم ممنون ولی فکر کنم سر فصل هارو ازشون بپرسم همه چی حل شه

be099
October 1st, 2010, 21:23
واقعا فیض بردم از حرفاتون ... واقعا از نظر شما هیچ فرقی نمیکنه ؟! یعنی برنامه نویسان عزیز شغل ندارن ؟! برنامه نویسی نمیتونه باعث کسب شغل بشه ؟! نفهمیدم هدفتون چی بود ولی موفق باشید :d و ممنون از راهنماییتون

اشتباه میکنی عزیز من نگفتم شغل ندارن ، من خودم شغلم اینه ولی پست اولو ببین نوشتی "شلغم" (شَلغَم) ، قصد منم فقط شوخی با اشتباه تایپی بود

lvlehrad
October 1st, 2010, 22:25
=)) اوکی :d شرمنده من حواسم نبود :d

texas
October 2nd, 2010, 00:04
سلام
راستش ما هنوز اول راهيم ولي نظرم اينه كه هر جا كلاس ميري باهات حد اقل يك پروژه عملي رو كار كنه
چون اگر يك كتاب هم بكني توي مخت نميتوني براي خودت يك پروژه بنويسي مهمترينش هم اينه كه استادت واقعآ استاده باشه و خودش طراح باشه نه از اينايي كه از روي كتاب يادت ميدن

mdf092
October 2nd, 2010, 00:57
سلام
راستش ما هنوز اول راهيم ولي نظرم اينه كه هر جا كلاس ميري باهات حد اقل يك پروژه عملي رو كار كنه
چون اگر يك كتاب هم بكني توي مخت نميتوني براي خودت يك پروژه بنويسي مهمترينش هم اينه كه استادت واقعآ استاده باشه و خودش طراح باشه نه از اينايي كه از روي كتاب يادت ميدن

الان اکثرا سر کلاسها حداقلها رو کار میکنن
و به دید تجاری درس میدن
البته تقصیر خودشون نیست
برای هر مطلب ممکنه کلی کار کرده باشن اما آموزشگاهها این رو نمیفهمن و فقط به پول فکر میکنن
من توی دانشگاه تدریس داشتم و به همین خاطر رها کردم