PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : تذکر: Ssd هارد نیست

Hostpolis
December 3rd, 2015, 22:18
سلام،

این تذکر رو میدم چون خیلی زشت هست که افرادی که تو این فروم هستن و شغلشون ایجاب میکنه که مفاهیم اولیه رو بلد باشند هنوز هر چند مصطلح به اس اس دی میگن هارد.

هارد و اس اس دی فقط یک شباهت دارن اونم اینه که جفتشون نوعی حافظه اند + اینکه از اونجا که در bay میرن بهشون میگن درایو

چیزی به عنوان هارد SSD نداریم.

بکار بردن این لفظ فقط نشون میده که شما یا اصلاحات فنی رو بلد نیستید یا اهمیت کافی برای کارتون قایل نیستید. این یکی از علت هایی هست که بازار هاستینگ مخصوصا تو این فروم اینقدر بی حساب و کتابه.

alfavps.com
December 3rd, 2015, 22:24
همه همکاران این را میدونند ولی بعضی از کاربر ها بخصوص تازه وارد ها این تفاوت را نمیدانند و همکاران مجبور به استفاده از کلمه هارد میشوند مثل استفاده کلمه پهنای باند به جای کلمه ترافیک .

Hostpolis
December 3rd, 2015, 22:25
همه همکاران این را میدونند ولی بعضی از کاربر ها بخصوص تازه وارد ها این تفاوت را نمیدانند و همکاران مجبور به استفاده از کلمه هارد میشوند مثل استفاده کلمه پهنای باند به جای کلمه ترافیک .

آفرهای سرور مجازی و سرور اختصاصی همکاران رو شما هم ملاحظه بفرمائید. آدم خجالت میکشه. کاش همه همکارا بدونن.

این اشتباهات فقط باعث آسیب زدن به این شغل میشه. چرا که کار رو کاملا غیر تخصصی نشون میده.

ourweb
December 3rd, 2015, 22:36
آفرهای سرور مجازی و سرور اختصاصی همکاران رو شما هم ملاحظه بفرمائید. آدم خجالت میکشه. کاش همه همکارا بدونن.

این اشتباهات فقط باعث آسیب زدن به این شغل میشه. چرا که کار رو کاملا غیر تخصصی نشون میده.

سلام اقای حسینی ببخشید من یک سوال دارم پس این دیتاسنتر ها که زدن هارد اس اس دی چطور؟ پس اون ها هم اشتباه میزنند ؟

Hostpolis
December 3rd, 2015, 22:43
سلام اقای حسینی ببخشید من یک سوال دارم پس این دیتاسنتر ها که زدن هارد اس اس دی چطور؟ پس اون ها هم اشتباه میزنند ؟

من راستگو هستم.

یه نمونه لطفا لینک بدید. بله قطعا اشتباه زدن. Solid State Drive داریم و Hard Disk Drive.

هارد کوتاه شده هارد دیسک هست. پس هیچوقت نمیتونه ارتباطی به SSD داشته باشه.

- - - Updated - - -

شاید چیزی که تو سایت دیتاسنتر زده storage هست.

ourweb
December 3rd, 2015, 22:46
خدمت شما آقای راستگو
29072
در این لینک هم قابل مشاهده می باشد
https://billing.dacentec.com/hostbill/index.php?/cart/&step=3

Hostpolis
December 3rd, 2015, 22:47
کجای این عکس نوشته هارد؟

ourweb
December 3rd, 2015, 22:49
کجای این عکس نوشته هارد؟

خب نوشته drive

p30nama
December 3rd, 2015, 22:54
http://www.ebuyer.com/store/Storage/cat/Hard-Drive---SSD

میشه به اس اس دی هارد گفت !

ourweb
December 3rd, 2015, 22:56
کجای این عکس نوشته هارد؟

این هم یک عکس دیگر از دیتاسنتر xlhost که به نام هارد در حال فروش هست .
29073

Hostpolis
December 3rd, 2015, 22:57
http://www.ebuyer.com/store/Storage/cat/Hard-Drive---SSD

میشه به اس اس دی هارد گفت !

شما بگید. بالا براتون لغت معنی هم کردم و گفتم چرا درایور رو استفاده میکنن. یعنی حتی شاهد زبانیش رو هم آوردم. خود دانید!

- - - Updated - - -

این هم یک عکس دیگر از دیتاسنتر xlhost که به نام هارد در حال فروش هست .
29073
نوشته دیسک رو آپگرید کنید به ....

جای تاسف داره!

ourweb
December 3rd, 2015, 22:59
شما بگید. بالا براتون لغت معنی هم کردم و گفتم چرا درایور رو استفاده میکنن. یعنی حتی شاهد زبانیش رو هم آوردم. خود دانید!

- - - Updated - - -

جای تاسف داره!

مرسی و لطف کردید که اطلاع داید ممنون از شما جناب راستگو

- - - Updated - - -

- - - Updated - - -

جای تاسف داره!

جناب راستگو جایی برای تاسف نداره من اگر چیزی رو بلد نباشم میگم بلد نیستم و دوست دارم یاد بگیرم دیگه خجالت کشیدن نداره که بگم ما باید نفرات حرفه ای باشیم نخیر اینطور نیست جناب راستگو هیچ وقت ادم کامل نیست بله من این رو نمیدونستم و دارم اعلام میکنم

Hostpolis
December 3rd, 2015, 23:01
من اینجا با کسی دشمنی ندارم و قصد ناراحت کردن یا اهانت رو هم ندارم.

این حرفه اندازه ی کافی در ایران جای بدی پیدا کرده. افراد همین فروم اصطلاح هاستینگ تابستونی رو درست کردند. ببینید وخامت کار تا کجاست.

حداقل سواد کاری که داریم انجام میدیم رو داشته باشیم. اگر نداریم یاد بگیریم و بپرسیم.

ولی حداقل اصرار به تکرار اشتباه نداشته باشیم. این جای تاسف داره که عرض کردم. قصدم ناراحت کردن شما نبود.

ourweb
December 3rd, 2015, 23:04
من اینجا با کسی دشمنی ندارم و قصد ناراحت کردن یا اهانت رو هم ندارم.

این حرفه اندازه ی کافی در ایران جای بدی پیدا کرده. افراد همین فروم اصطلاح هاستینگ تابستونی رو درست کردند. ببینید وخامت کار تا کجاست.

حداقل سواد کاری که داریم انجام میدیم رو داشته باشیم. اگر نداریم یاد بگیریم و بپرسیم.

ولی حداقل اصرار به تکرار اشتباه نداشته باشیم. این جای تاسف داره که عرض کردم. قصدم ناراحت کردن شما نبود.

نه خواهش میکنم اقای راستگو من تازه خوشحال شدم که شما به من امروز یه چیز رو یاد دادید ممنون از راهنمایی تان

Hostpolis
December 3rd, 2015, 23:05
برای اینکه علت ناراحتی خودم رو مجددا تکرار کنم به لینک زیر مراجعه کنید.

http://www.webhostingtalk.ir/showthread.php?t=39788

این رو الان گشتم تا پیدا کردم. برای چند سال قبل هست. و هنوز مطمئنم همه افراد با نمونه های مختلف این مورد هر روز برخورد میکنن.

k-pax
December 3rd, 2015, 23:17
کاملا حرف دوستمومن Hostpolis درسته هست .

هارد SSD نداریم بهتره بگیم نوع فضا SSD هست

حرف درست درسته بحثی نداره :113:

البته توی فضای IT ایران از این جور چیزها خیلی زیاده . یکی همون بحث رم گوشی ها هست . که همه فضای داخلی رو رم میگم . در ورتی که رم یه چیز دیگه هست و برای ذخیره موقت استفاده میشه !

p30nama
December 3rd, 2015, 23:40
دوستان عزیر HDD و SSD هارد دیسک ( دیسک سخت ) هستند

مثل hardware به معنای سخت افزار است به حافظه های کامپیوتر هارد دیسک میگویند یا هارد درایو

و SSD جز هارد درایو (دیسک ) می باشد

حالا در اسم کامل HDD کلمه ی هارد وجود دارد به معنای این نیست که مختص HDD است !

در عکس دومی که ourweb گذاشتید نوشته هارد و در گزینه ها SSD نوشته است یعنی میخوایم از دیتاسنترهای خارجی ایراد بگیریم ؟؟؟

- - - Updated - - -

کاملا حرف دوستمومن Hostpolis درسته هست .

هارد SSD نداریم بهتره بگیم نوع فضا SSD هست

حرف درست درسته بحثی نداره :113:

البته توی فضای IT ایران از این جور چیزها خیلی زیاده . یکی همون بحث رم گوشی ها هست . که همه فضای داخلی رو رم میگم . در ورتی که رم یه چیز دیگه هست و برای پردازش استفاده میشه !

دوست عزیز اومدید درستش کنید بدتر شد

رم برای پردازش نیست ،حافظه موقت است !

پردازش کار سی پی یو می باشد

hostorder
December 3rd, 2015, 23:44
حذف شد

moeinlinux
December 3rd, 2015, 23:46
از خودت چی درمیاری الان کلمه هارد کجاست؟

k-pax
December 3rd, 2015, 23:47
در عکس دومی که ourweb گذاشتید نوشته هارد و در گزینه ها SSD نوشته است یعنی میخوایم از دیتاسنترهای خارجی ایراد بگیریم ؟؟؟

یعنی اونا اشتباه نمیکنن !؟

بعدش برادر عزیز شما سخت افزار و هارد سخت رو یکی میدونید ؟
رم هم جز سخت افزار حساب میشه . مادربرد هم سختافزاره و ....

این دو مورد خیلی با هم فرق دارند فقط کاربردشون یکی هست ! دلیل نمیشه اسمشون یکی باشه
Solid State Drive
کجای این نوشته هارد درایو !؟

دوست عزیز اومدید درستش کنید بدتر شد

رم برای پردازش نیست ،حافظه موقت است !

پردازش کار سی پی یو می باشد

حق با شما . اشتبه تایپی از من بود ! 8-|#-o

alimosavi
December 3rd, 2015, 23:58

نه خیلی هم ضرر نمی زنه . خیلی جدی نگیرید. کلمه هارد که کلمه نوستالاژیک هست و در ایران همون حافظه کامپیوتری معنا گرفته . همه می دونند hdd و ssd فرق می کنه فقط دارن یک اصطلاح رو بکار می برند برای شباهت سریع به چیزی که طرف مقابل فکر می کنه.
البته از دید فرهنگسرا همه اینها غلطه ..

k-pax
December 4th, 2015, 00:04
نه خیلی هم ضرر نمی زنه . خیلی جدی نگیرید. کلمه هارد که کلمه نوستالاژیک هست و در ایران همون حافظه کامپیوتری معنا گرفته . همه می دونند hdd و ssd فرق می کنه فقط دارن یک اصطلاح رو بکار می برند برای شباهت سریع به چیزی که طرف مقابل فکر می کنه.

خب درستش رو بگیم بهتر نیست !؟
ههمون قبول دارم اشتباه . پس بهتر نیست بگیم نوع فضا !

p30nama
December 4th, 2015, 00:10
یعنی اونا اشتباه نمیکنن !؟

اگر ssd هارد نباشه یعنی مهندسان دیتاسنتر اصطلاحات تخصصی رشته و زبان مادری خودشون رو بلد نیستند !

بعدش برادر عزیز شما سخت افزار و هارد سخت رو یکی میدونید ؟
رم هم جز سخت افزار حساب میشه . مادربرد هم سختافزاره و ....

این دو مورد خیلی با هم فرق دارند فقط کاربردشون یکی هست ! دلیل نمیشه اسمشون یکی باشه
solid state drive
کجای این نوشته هارد درایو !؟

دوست عزیز بنده نگفتم سخت افزار و دیسک سخت یکیه
گفتم به انواع حافظه های کامپیوتر میگن هارد درایو حالا خواه کلمه هارد در کلمه باشد یا نباشد !

aminrt4
December 4th, 2015, 00:12
میشه واحد پول ایران بگی بعد بهم بگی هر ثانیه و هر لحظه با چه واحدی خرید و فروش میکنی؟

اینا کلمه هایی هست که برای درک راحت تر دو طرف به کار میره قرار نیست ماهیت جمله بهت نشون بوده تند نرو والله زمین میخوری مهندس عزیز :) نه ببخشید دکتر

اخ یادم رفت شما هم از پول و .. هیچی نمیفهمین یا اصلاحات فنی بلد نیستین

نشئت گرفته از:

بکار بردن این لفظ فقط نشون میده که شما یا اصلاحات فنی رو بلد نیستید یا اهمیت کافی برای کارتون قایل نیستید

Hostpolis
December 4th, 2015, 00:19

نظر شما محترمه. شما دارید راحت از کنار قضیه رد میشید.

این مساله و مسائل شبیه این نشات گرفته از مصرف زدگی هموطنان ایرانی هست. براتون جالب باشه که شرکت های کره ای که به ایران اجناس برقی (از جمله جاروبرقی) میفروشن، ایرانیا رو مسخره میکنن برای اینکه ایرانیا روی فرش دست باف جارو برقی میکشن! فرش دستبافی که تولید خود ایرانه. یعنی ایرانیا فهم و درک استفاده از تولیدات خودشونم ندارن.

نظر من با شما متفاوته و فکر میکنم این موارد خیلی مضر هستن و باید با آموزش و عدم اصرار به اشتباه (به دلیل آسونی یا نوستالژیک بودن و ...) برطرف بشن.

p30nama
December 4th, 2015, 00:23
میشه واحد پول ایران بگی بعد بهم بگی هر ثانیه و هر لحظه با چه واحدی خرید و فروش میکنی؟

اینا کلمه هایی هست که برای درک راحت تر دو طرف به کار میره قرار نیست ماهیت جمله بهت نشون بوده تند نرو والله زمین میخوری مهندس عزیز :) نه ببخشید دکتر

شما که طرز درست صحبت کردن هم بلد نیستید
و از موضوع بحث علمی خارج میشید و به جای بحث کردن به دیگران توهین میکنید ، پست شما گزارش شد !

k-pax
December 4th, 2015, 00:28
29077
شما یه ssd پیدا کنید که روش نوشته باشه hard drive

اینا کلمه هایی هست که برای درک راحت تر دو طرف به کار میره قرار نیست ماهیت جمله بهت نشون بوده تند نرو والله زمین میخوری مهندس عزیز نه ببخشید دکتر

ببخشید مثالتون خیلی مسخره بودش

این یه چیز دیگه هست اون یه چیز دیگه .
واحد پول ایران ریال هست اما واحد ضرب 10 اون تومن . مثل سنت و دلار
اونایی آمریکا میرن با سنت خرید میکند یعنی هیچی از پول نمیدونن!؟

حال ا میومدی مثلا کلینکس و دستمال کاغذی رو میزدید . یا مثال ریکا و مایع ظرفشویی
بعضی چیزها اسم اولین سازنده یا وارد کنندش و یا اسم معروفتیرنش روش منده اما دلیل نمیشه اسم همون جنس این باشه !

اخه خیلی مسخرست . بگی سخت نرم سرور 50 گیگه !:-s

aminrt4
December 4th, 2015, 00:32
شما که طرز درست صحبت کردن هم بلد نیستید
و از موضوع بحث علمی خارج میشید و به جای بحث کردن به دیگران توهین میکند ، پست شما گزارش شد !

تاپیک بخونی متوجه میشی کی در حال توهین به فهم و درک 70 میلیون ایرانی هست :)

- - - Updated - - -

29077

ببخشید مثالتون خیلی مسخره بودش

این یه چیز دیگه هست اون یه چیز دیگه .
واحد پول ایران ریال هست اما واحد ضرب 10 اون تومن . مثل سنت و دلار
اونایی آمریکا میرن با سنت خرید میکند یعنی هیچی از پول نمیدونن!؟

حال ا میومدی مثلا کلینکس و دستمال کاغذی رو میزدید . یا مثال ریکا و مایع ظرفشویی
بعضی چیزها اسم اولین سازنده یا وارد کنندش و یا اسم معروفتیرنش روش منده اما دلیل نمیشه اسم همون جنس این باشه !

اخه خیلی مسخرست . بگی سخت نرم سرور 50 گیگه !:-s

سنت واحد پوله ولی تومان نیست

قران و ... واحد پول ریز ایرانی هست نه ریال

مثال من صرفا جهت درک شما از ماجرا هست نه کسی به کسی توهین کرده نه اتفاق وحشت ناکی تو حوضه تکنولوژی افتاده که یکی بنویسه هارد SSD زبان عامیانه و یکتا هست . پس بیشتر به مردم مملکتم توهین نکنین

من این مواقع همشه گالیله رو مثال میزم
حرف اون توهین به یه دنیا بود ! تا جایی که میخواستن اعدامش کنن . اما میدونوم که درست میگفت !

لطفا توی بحث مثل افراد قرون وسطی حرف نزید!

گالیله پس نگفت زمین گرد و دور خورشید میچرخه اینا گفت :):

این مساله و مسائل شبیه این نشات گرفته از مصرف زدگی هموطنان ایرانی هست. براتون جالب باشه که شرکت های کره ای که به ایران اجناس برقی (از جمله جاروبرقی) میفروشن، ایرانیا رو مسخره میکنن برای اینکه ایرانیا روی فرش دست باف جارو برقی میکشن! فرش دستبافی که تولید خود ایرانه. یعنی ایرانیا فهم و درک استفاده از تولیدات خودشونم ندارن.

k-pax
December 4th, 2015, 00:33
تاپیک بخونی متوجه میشی کی در حال توهین به فهم و درک 70 میلیون ایرانی هست :)

من این مواقع همشه گالیله رو مثال میزم
حرف اون توهین به یه دنیا بود ! تا جایی که میخواستن اعدامش کنن . اما میدونوم که درست میگفت !

یا مثلا زمان پیامبر!

لطفا توی بحث مثل افراد قرون وسطی حرف نزید!

---------

از بحث خارچ نشیم تا به تنیجه برسیم

p30nama
December 4th, 2015, 00:42
در سایت معتبر دیجی کالا هم از هارد برای SSD استفاده کردند

http://www.digikala.com/Product/DKP-33896/Adata-SP920SS-Premier-Pro-SSD-1TB/%D8%AD%D8%A7%D9%81%D8%B8%D9%87-SSD-%D8%A7%DB%8C-%D8%AF%DB%8C%D8%AA%D8%A7-SP920SS-%D8%B8%D8%B1%D9%81%DB%8C%D8%AA-1-%D8%AA%D8%B1%D8%A7%D8%A8%D8%A7%DB%8C%D8%AA

هاردهای SSD بسیار شبیه به هارد دیسک‌های معمولی می‌باشند با این فرق که بسیار سریع‌تر هستند ...

Hostpolis
December 4th, 2015, 00:46

http://www.digikala.com/Product/DKP-33896/Adata-SP920SS-Premier-Pro-SSD-1TB/%D8%AD%D8%A7%D9%81%D8%B8%D9%87-SSD-%D8%A7%DB%8C-%D8%AF%DB%8C%D8%AA%D8%A7-SP920SS-%D8%B8%D8%B1%D9%81%DB%8C%D8%AA-1-%D8%AA%D8%B1%D8%A7%D8%A8%D8%A7%DB%8C%D8%AA

بنده وظیفه خودم دونستم تذکر بدم. علت و منبع انگلیسی رو هم عرض کردم. اگر دوستان خواستن قبول کنن خوشا به سعادت خودشون، اگر هم نه صلاح خود بهتر میدونند.

امیدوارم حکایت جاروبرقی کره ای نشه.

k-pax
December 4th, 2015, 00:47

با سپاس از منبعتون
اما اونا هم اشتباه دیگران رو کردند!

بهتره یه منبع معتبرتر پیدا کنید

https://en.wikipedia.org/wiki/Solid-state_drive

و یه ترجمه نسبتا خوب
https://fa.wikipedia.org/wiki/%D8%AF%D8%B1%D8%A7%DB%8C%D9%88_%D8%AD%D8%A7%D9%84% D8%AA_%D8%AC%D8%A7%D9%85%D8%AF

دیجیکالا که معصوم نیست ک اشتباه نکنه ! اونم اشتباه میکنه . اما از اون بعیده :113:

p30nama
December 4th, 2015, 00:53
خب اون دیتاسنتر که کلمه هارد رو بکار بردن یعنی اشتباه کردن؟

نمیخوام خودمون رو دست کم بگیریم ولی اونا بر انگلیسی و این تخصص مسلط تر هستند !

alimosavi
December 4th, 2015, 00:56
این تاپیک رو آدم ببینه به این نتیجه می رسه که باید همه جهت تفریح هم شده چندتا کتاب علوم انسانی هم بخونن ..

ممکنه (شاید) حرف شما درست باشه ولی شیوه بیانتون نادرست است بنابراین نتیجه درست حاصل نخواهد شد و حتی ممکنه نتیجه معکو س داشته باشه .

مشکل مهندسین و فنی کارها همین عدم تسلط بر علوم مربوط به انسان هست ....

p30nama
December 4th, 2015, 00:58
با سپاس از منبعتون

و یه ترجمه نسبتا خوب
https://fa.wikipedia.org/wiki/%D8%AF%D8%B1%D8%A7%DB%8C%D9%88_%D8%AD%D8%A7%D9%84% D8%AA_%D8%AC%D8%A7%D9%85%D8%AF

دیجیکالا که معصوم نیست ک اشتباه نکنه ! اونم اشتباه میکنه . اما از اون بعیده :113:

شما در سایتتون هم نوشتید هارد دیسک SSD
http://my.cloudfire.ir/cart.php?gid=1

RAM 1 گیگابایت
فضا 20 گیگابایت
نوع هارد دیسک SSD
ترافیک ماهیانه 100 گیگابایت
آی پی اختصاصی یک عدد
فضای پشتیبان رایگان ندارد
کنترل پنل رایگان ندارد
تحویل سرور 1 الی 24 ساعت
سیستم عامل لینوکس
منابع سرور اختصاصی

30,000 تومان
ماهانه
- هزینه هر 10 گیگابایت فضای هارد دیسک SSD ماهیانه 30 هزارتومان است.
- هزینه هر 1 گیگابایت RAM مازاد ماهیانه 10 هزارتومان است.
- هزینه‌ی مدیریت نرم افزاری بصورت مجزا دریافت می‌گردد.
-ترافیک مصرفی در ابتدای هر ماه میلادی صفر و به تاریخ تمدید سرویس بی ارتباط می‌باشد.
- تهیه نسخه پشتیبان برعهده مشترک می‌باشد.

- - - Updated - - -

با سپاس از منبعتون

و یه ترجمه نسبتا خوب

شما در سایتتون هم نوشتید هارد دیسک SSD
http://my.cloudfire.ir/cart.php?gid=1

RAM 1 گیگابایت
فضا 20 گیگابایت
نوع هارد دیسک SSD
ترافیک ماهیانه 100 گیگابایت
آی پی اختصاصی یک عدد
فضای پشتیبان رایگان ندارد
کنترل پنل رایگان ندارد
تحویل سرور 1 الی 24 ساعت
سیستم عامل لینوکس
منابع سرور اختصاصی

30,000 تومان
ماهانه
- هزینه هر 10 گیگابایت فضای هارد دیسک SSD ماهیانه 30 هزارتومان است.
- هزینه هر 1 گیگابایت RAM مازاد ماهیانه 10 هزارتومان است.
- هزینه‌ی مدیریت نرم افزاری بصورت مجزا دریافت می‌گردد.
-ترافیک مصرفی در ابتدای هر ماه میلادی صفر و به تاریخ تمدید سرویس بی ارتباط می‌باشد.
- تهیه نسخه پشتیبان برعهده مشترک می‌باشد.

Hostpolis
خب اون دیتاسنتر که کلمه هارد رو بکار بردن یعنی اشتباه کردن؟

نمیخوام خودمون رو دست کم بگیریم ولی اونا بر انگلیسی و این تخصص مسلط تر هستند !

لطف کنید لینک اون دیتاسنتر رو بذارید. دوستان دیگه لینکهایی که گذاشتن همه یا Storage بود یا لغت hard به Hard Disk برمیگشت نه به SSD.

اگر دیتاسنتری هم این اشتباه رو کنه، در تله اصطلاحات افتاده. خیلی بعیده که یه دیتاسنتر (اگر درست حسابی باشه) پرسنل A+ Certified نداشته باشه یا پرسنل PLM ندونن که هارد و SSD بی ربط به هم دیگه هستن.

اینا تنها وجه اشتراکشون Storage بودنه. وگرنه مکانیزم های دیگه ای هم برای ذخیره سازی هستند مثل zip drive و Flash و Tape. چرا به اینا هارد نمیگن. زیپ و تیپ که خیلی شبیه به هارد دیسک هستند!

k-pax
یه سری به اینجا بزنید بد نیست
https://www.hetzner.de/cy/hosting/produkte_rootserver/ex40-hybrid

smhnw
December 4th, 2015, 01:12
عجب دوره زمونی شدها اینجوری بخوایم حساب کنیم شمام زدین دیتاسنتر کانادایی با مدیریت ایرانی ! و فقط 5 تا سرور مزخرف تو سایتتون هست و این ابرو هرچی ایرانیه ( چه در ایران چه در خارج ) تو این کار میبره !

یکیم نمیدونه میاد میگه اوف اینا کین که نوشتن اینو میره میبینه بعد میره میگه ایران فلان بسار !

البته حرفای دوریس وبم درسته اما واقعا تاپیک بی جا و بی معنی ای بود ! یعنی چی حالا ؟؟ خیلی بلدین شما ؟

Hostpolis
December 4th, 2015, 01:14
این تاپیک رو آدم ببینه به این نتیجه می رسه که باید همه جهت تفریح هم شده چندتا کتاب علوم انسانی هم بخونن ..

ممکنه (شاید) حرف شما درست باشه ولی شیوه بیانتون نادرست است بنابراین نتیجه درست حاصل نخواهد شد و حتی ممکنه نتیجه معکو س داشته باشه .

مشکل مهندسین و فنی کارها همین عدم تسلط بر علوم مربوط به انسان هست ....

دلیل این فرمایشتون رو میشه توضیح بدید؟ خوشحال میشم بازخورد بگیرم.

- - - Updated - - -

عجب دوره زمونی شدها اینجوری بخوایم حساب کنیم شمام زدین دیتاسنتر کانادایی با مدیریت ایرانی ! و فقط 5 تا سرور مزخرف تو سایتتون هست و این ابرو هرچی ایرانیه ( چه در ایران چه در خارج ) تو این کار میبره !

یکیم نمیدونه میاد میگه اوف اینا کین که نوشتن اینو میره میبینه بعد میره میگه ایران فلان بسار !

البته حرفای دوریس وبم درسته اما واقعا تاپیک بی جا و بی معنی ای بود ! یعنی چی حالا ؟؟ خیلی بلدین شما ؟

شما به من انتقاد دارید یا به حرف من؟ خوبه یکم تحقیق کنید بعد اینطوری به باد تحقیر بگیرید.

shivahost
December 4th, 2015, 01:23
بحث جالبیه و اینکه دوست ما hostpolice میگن از نظر من درسته. یعنی حداقل در این انجمن تخصصی این اشتباه نباید بشه و hdd چیزی کاملا متفاوت از ssd هست. البته ها همین لحظه هم بنده هم همین اشتباه را کرده ام همانطور که همچنان همه ما به memory یا storage موبایل ها مون داریم میگیم ram ! و مثلا میریم مغازه می گیم sd ram 64 داری!؟ چرا نمی گیم sd hard 64 ؟ مگر در واقعیت کارش storage و مشابه hgg نیست؟ پس چرا می گوییم ram !؟

این کلمات به مرور زمان معنای دیگری در زبان محاوره ای پیدا کرده اند. بنظر من کلمه فارسی هارد معادل کلمه انگلیسی storage داره استفاده میشه! بد هم نیست! جا افتاده دیگه!

پس در نهایت SSD اصلا HDD یا Hard نیست ولی هارد هست!

alimosavi
December 4th, 2015, 01:44
دلیل این فرمایشتون رو میشه توضیح بدید؟ خوشحال میشم بازخورد بگیرم.

شما را به متن اولتون رجوع می دم :

سلام،

این تذکر رو میدم چون خیلی زشت هست که افرادی که تو این فروم هستن و شغلشون ایجاب میکنه که مفاهیم اولیه رو بلد باشند هنوز هر چند مصطلح به اس اس دی میگن هارد.

هارد و اس اس دی فقط یک شباهت دارن اونم اینه که جفتشون نوعی حافظه اند + اینکه از اونجا که در bay میرن بهشون میگن درایو

بکار بردن این لفظ فقط نشون میده که شما یا اصلاحات فنی رو بلد نیستید یا اهمیت کافی برای کارتون قایل نیستید. این یکی از علت هایی هست که بازار هاستینگ مخصوصا تو این فروم اینقدر بی حساب و کتابه.

در جملاتی که زیرش خط کشیدم شما ابتدا از یک موضوعی که هنوز باید بحث بشه رو بیان کردید و بعدش چندین نتیجه رو گرفتید .

1 - افرادی که توی این فروم هستند که کارشون هاست هست ولی هنوز مفاهیم اولیه رو بلد نیستند .
2- چون لفظ به نظر شما غلط رو بیان می کنند پس یا اصلاحات فنی رو بلد نیستند
3- چون لفظ به نظر شما غلط رو بیان می کنند پس اهمیت کافی برای کارتشون قایل نیستند .
4-بازار هاستینگ ایران بی حساب کتابه
5- بازار هاستینگ در این فروم بی حساب و کتاب هست .

و در متن های بعدیتون که ماشا الله همه رو یه تکیه ای بهشون پروندین ( کره جنوبی ایران !! )

اولا در اصل موضوع من بحثی ندارم . خود من که در سایتم لفظی از هارد ssd نیاوردم ولی اگر بخوام به فارسی برگردونم ناخاسته کلمه هارد رو می گم چون برای من هارد بسیار به معنای موجود نزدیکتر هست تا فضا (کلمه فضا منو بیشتر یاد آسمون و ستاره ها می اندازه )

دوما شما که برای ارائه تذکر لازم نبود نتیجه گیری هاتون رو بیان کنید پس هم من می فهمم و هم شما که بحثتون فقط تذکر و اصلاح غلط مصطلح نبود بلکه جهت گیری هایی داشتی و می خواستید اعتراضاتی بیان کنید .

در مورد نتیجه گیریهاتونم که شاید درست باشه و شاید غلط . خود این موضوع بحث جداگانه ای لازم دارم . اینکا شما رو استفاده از بعضی موارد درست در جهت رسیدن به اهداف می گن.

خب تا همینجا مواردی بود که فکر می کنم برای ارائه تذکرتون بهش توجهی نکردید .

--------------------------------------------------------------------

خارج از موضوع در باره نتیجه گیرهاتون موارد زیر نظر بنده هست.
نتیجه گیری 1 ، 2 ، 3 تونو قبول ندارم . حتی به نظر شما ندانستن و یا بکار نبستن یک موضوع ( به نظر بنده غیر ضروری ) دلیلی بر مواردی که مطرح کردید نداره و بسیار کلی نتیجه گرفتید.

مورد 4 رو نظری ندارم . بنده 250 تا مشتری دارم که تنها 5 تاشون ایرانی هستند. من که می بینم بازار هاستینگ جهانی خیلی به درو پیکر تر از بازار ایران هست . برای اثبات موضوع شما رو ارجاع می دم به آفرهای هفته اخیر جمعه سیاه و دوشنبه کذا . درصد زیادی از مشتری های ثابت سالانه من سرور مجازیشون رو کنسل کردند تا از این آفرا استفاده کنند . ( عوض دریافت پول دیگه فقط مونده بود یه چیزی هم بدن به مشتری برای ارائه خدمات )
بازار رقابتی همین هست چون بعضی ها داخل محیط کوچک ایران کار می کنند فکر می کنند فقط ایران این شرایط رو داره در حالی که توی کل دنیا هست البته توی ایران هم مشتری خوب و بد هردوش پیدا می شه همینطور خدمات ده خوب و بعد.
مورد 5 هم بووووووووق ....

Hostpolis
December 4th, 2015, 01:54
شما را به متن اولتون رجوع می دم :

در جملاتی که زیرش خط کشیدم شما ابتدا از یک موضوعی که هنوز باید بحث بشه بشه رو بیان کردید و بعدش چندین نتیجه رو گرفتید .

1 - افرادی که توی این فروم هستند که کارشون هاست هست ولی هنوز مفاهیم اولیه رو بلد نیستند .
2- چون لفظ به نظر شما غلط رو بیان می کنند پس یا اصلاحات فنی رو بلد نیستند
3- چون لفظ به نظر شما غلط رو بیان می کنند پس اهمیت کافی برای کارتشون قایل نیستند .
4-بازار هاستینگ ایران بی حساب کتابه
5- بازار هاستینگ در این فروم بی حساب و کتاب هست .

و در متن های بدیتون که ماشا الله همه رو یه تکیه ای بهشون پروندین .

اولا در اصل موضوع من بحثی ندارم . خود من که در سایتم لفظی از هارد ssd نیاوردم ولی اگر بخوام به فارسی برگردونم تبلیغمو ناخاسته کلمه هارد رو می گم چون برای من هارد بسیار به معنای موجود نزدیکتر هست تا فضا (کلمه فضا منو بیشتر یاد آسمون و ستاره ها می اندازه )

دوما شما که برای ارائه تذکر لازم نبود نتیجه گیری هاتون رو بیان کنید پس هم من می فهمم و هم شما که بحثتون تذکر و اصلاح غلط مصطلح نبود بلکه جهت گیری هایی داشتی و می خواستید اعتراضاتی بیان کنید .

در مورد نتیجه گیریهاتونم که شاید درست باشه و شاید غلط . خود این موضوع بحث جداگانه ای لازم دارم . اینکاروشما رو استفاده از بعضی موارد درست در جهت رسیدن به اهداف می گن.

خب تا همینجا مواردی بود که فکر می کنم برای ارائه تذکرتون بهش توجهی نکردید .

--------------------------------------------------------------------

خارج از موضوع در باره نتیجه گیراهتون موارد زیر نظر بنده هست.
نتیجه گیری 1 ، 2 ، 3 تونو قبول ندارم . حتی به نظر شما ندانستن و یا یکار نبستن یک موضوع ( به نظر بنده غیر ضروری ) دلیلی بر مواردی که مطرح کردید نداره و بسیار کلی نتیجه گرفتید.

مورد 4 رو نظری ندارم . بنده 250 تا مشتری دارم که تنها 5 تاشون ایرانی هستند من که می بین بازار هاستینگ جهانی خیلی به درو پیکر تر از بازار ایران هست . برای اثبات موضوع شما رو ارجاع می دم به آفرهای هفته اخیر جمعه سیاه و دوشنبه کذا . درصد زیادی از مشتری های ثابت سالانه من سرور مجازیشون رو کنسل کردند تا از این آفرا استفاده کنند . ( عوض دریافت پول دیگه فقط مونده بود یه چیزی هم بدن به مشتری برای ارائه خدمات )
بازار رقابتی همین هست چون بعضی ها داخل محیط کوچک ایران کار می کنند فکر می کنند فقط ایران این شرایط رو داره در حالی که توی کل دنیا هست البته توی ایران هم مشتری خوب و بد هردوش پیدا می شه همینطور خدمات ده خوب و بعد.

تشکر، پست شما آموزنده بود. حتما به کار می بندم.

در پست های بعد متذکر شدم که قصد اهانت ندارم ولی خوب اگر از متن اینچنین بر میومده جای عذرخواهی داره که کوتاهی نمیکنم.

در مورد بی در و پیکر بودن بازار خارج از ایران باهاتون بحث دارم. اتفاقا عمده این بازار خیلی منظم داره پیش میره. دو شرکت بزرگ هستند که صاحب عمده برندهای هاستینگ هستند. این یه بازار انحصار چند جانبه هست نه رقابت کامل (این جای بحث داره). اگر شرکت های خرد و لوکال مد نظر شماست بحث فرق میکنه.

با همه این موارد، ssd هارد نیست. اگر مصطلح داره استفاده میشه، اصطلاح خوبی نیست. عین این میمونه که همه اصلاحات کوچه و بازار رو چون استفاده میشن وارد زبان بکنیم.

در نهایت بحث من کاملا فنی هست و نه لغوی، این که شاهد مثال عنوان کردم برای بسط قضیه بود و بس.

shivahost
December 4th, 2015, 01:59
بحث بی معنی و بی نتیجه ای است مثلی اینکه بگیم قیچی ماشین است، پراید ماشین نیست و اتومبیل است. و هر نمایشگاهی به اتومبیل بگوید ماشین در اشتباه است و حرفه ای نیست و کارش را بلد نیست و ....

درسته اینجا انجمن تخصصیه ولی خیلی از کاربران مشتری هستند و تخصصی هم ندارند بهشون بگیم سرور هارد نداره! تعجب می کنن! بعد باید توضیح بدیم بجاش ssd داره!

hoka
December 4th, 2015, 02:03
تشکر، پست شما آموزنده بود. حتما به کار می بندم.

در پست های بعد متذکر شدم که قصد اهانت ندارم ولی خوب اگر از متن اینچنین بر میومده جای عذرخواهی داره که کوتاهی نمیکنم.

در مورد بی در و پیکر بودن بازار خارج از ایران باهاتون بحث دارم. اتفاقا عمده این بازار خیلی منظم داره پیش میره. دو شرکت بزرگ هستند که صاحب عمده برندهای هاستینگ هستند. این یه بازار انحصار چند جانبه هست نه رقابت کامل. اگر شرکت های خرد و لوکال مد نظر شماست بحث فرق میکنه.

با همه این موارد، ssd هارد نیست. اگر مصطلح داره استفاده میشه، اصطلاح خوبی نیست. عین این میمونه که همه اصلاحات کوچه و بازار رو چون استفاده میشن وارد زبان بکنیم.

در نهایت بحث من کاملا فنی هست و نه لغوی، این که شاهد مثال عنوان کردم برای بسط قضیه بود و بس.

. مثلا هیچ فوق تخصص قلبی نمیاد در تلویزیون و از کلمات تخصصی آنوريسم ، پلاك هاي آترواسكلروتيك، ترومبوز ، ترومبو آمبولی بگه . چون این کلمات رو فقط یه پزشک متوجه میشه نه مردم عادی عزیز جان شما اصطلاحات فنی رو جایی باید به کار بگیری که الباقی متوجه بشن
الان به شخصی که میاد سرور بخره اگر بگی اس اس دی میگه چی هست ! تا وقتی هم نگی هارد 50 درصد افراد متوجه نمیشن که منظور همون فضای ذخیره سازی دائمی منظورتون هست . پس ربطی به دانش نداره . جا افتاده

Hostpolis
December 4th, 2015, 02:07
بحث بی معنی و بی نتیجه ای است مثلی اینکه بگیم قیچی ماشین است، پراید ماشین نیست و اتومبیل است. و هر نمایشگاهی به اتومبیل بگوید ماشین در اشتباه است و حرفه ای نیست و کارش را بلد نیست و ....

درسته اینجا انجمن تخصصیه ولی خیلی از کاربران مشتری هستند و تخصصی هم ندارند بهشون بگیم سرور هارد نداره! تعجب می کنن! بعد باید توضیح بدیم بجاش ssd داره!

اگر بی معنی و بی نتیجه هست، لطفا بگذارید بین افرادی که علاقه دارند ادامه پیدا کنه. شما رو به مواردی که آقای alimosavi خطاب به من مطرح کردند ارجاع میدم.

و تشکر که مطرح کردید اینجا انجمن تخصصی هست. آموزش کاربران غیر متخصص از اینجا شروع میشه. اگر متخصصین اینجا رو تخصصی نگه ندارند کی باید اینکارو بکنه؟

- - - Updated - - -

. مثلا هیچ فوق تخصص قلبی نمیاد در تلویزیون و از کلمات تخصصی آنوريسم ، پلاك هاي آترواسكلروتيك، ترومبوز ، ترومبو آمبولی بگه . چون این کلمات رو فقط یه پزشک متوجه میشه نه مردم عادی عزیز جان شما اصطلاحات فنی رو جایی باید به کار بگیری که الباقی متوجه بشن
الان به شخصی که میاد سرور بخره اگر بگی اس اس دی میگه چی هست ! تا وقتی هم نگی هارد 50 درصد افراد متوجه نمیشن که منظور همون فضای ذخیره سازی دائمی منظورتون هست . پس ربطی به دانش نداره . جا افتاده

اینجا تلویزیون نیست. در مثال شما اینجا بیمارستان هست.

و در ضمن در همه خانواده ها مشکل قلبی پیدا نمیشه ولی در همه خانه ها SSD کم کم متداول خواهد شد.

shivahost
December 4th, 2015, 02:08
اگر بی معنی و بی نتیجه هست، لطفا بگذارید بین افرادی که علاقه دارند ادامه پیدا کنه. شما رو به مواردی که آقای alimosavi خطاب به من مطرح کردند ارجاع میدم.

و تشکر که مطرح کردید اینجا انجمن تخصصی هست. آموزش کاربران غیر متخصص از اینجا شروع میشه. اگر متخصصین اینجا رو تخصصی نگه ندارند کی باید اینکارو بکنه؟

- - - Updated - - -

اینجا تلویزیون نیست. در مثال شما اینجا بیمارستان هست.

و در ضمن در همه خانواده ها مشکل قلبی پیدا نمیشه ولی در همه خانه ها SSD کم کم متداول خواهد شد.

و گوگل میگه solid همان hard است:

29080

Hostpolis
December 4th, 2015, 02:10

29080

پاسخی ندارم!

viasky
December 4th, 2015, 03:09
همه می دونن که SSD هارد نیست
از دوستان کسی شک داره؟
SSD از خانواده Ram و بر حسب Storage هست
اصلا هارد یک چیز دیگست.....

- - - Updated - - -

- - - Updated - - -

بهتر هست به این صورت قید یشه برای کاربر
در صورتی که هارد ارائه بدید
در پلن معرفی سرویس بفرمایید مثلا:
هارد: 200 گیگ
ولی اگر SSD ارائه می دید
بفرماید:
فضای سرویس: 30GB SSD
به همین راحتی

loveisover
December 4th, 2015, 04:55
دوستان اس اس دی یک درایو هست همینطوری هارد یک درایو هست اولی جامد دومی سخت

ولی معمولا چیزی توی جامعه مد می شه خیلی زمان می بره جا بی افته مثل ژیلت شما می رید مغازه بدون توجه به برند عنوان می کنید ژیلت در حالی که ژیلت یک برند هست در حالی که ما بخواهیم دورکو هم بخریم می گیم ژیلت کره ای دارید ؟

در کل چیزی نیست روش بحث کنیم بنده خودم توی نوشته هام غلط املایی داشته باشم کسی بهم بگه ناراحت نمی شم دفعه بعد بیشتر دقت می کنم , هیچ شخصی توی دنیا نیست بیشتر از همه بدونه همه معمولا یک بالاسری دارن .

Yas-Host
December 4th, 2015, 09:00
http://www.webhostingtalk.ir/showthread.php?t=114499&highlight=

asrhosting
December 4th, 2015, 10:37
سلام .
مشکل اینکه همکارا دقیقا این رو می دونند ولی کاربران اگه بگی حافظه تعجب می کنند .
مثلا حافظه رم داریم و ...
مواردی هست که قاطی میشه .

حتی مشاهده شده اگه بگیم vps یوزر نمی دونه چیه و اصطلاح فارسی اون رو بهتر درک می کنند " سرور مجازی " !

kool
December 4th, 2015, 11:20

29080

دوست عزیز دقت کنید، این مورد رو نوشته هارد نه اینکه منظورش هارد مورد بحث تاپیک باشه.
این هارد یعنی (سخت، مقاوم) مثل بازی های رایانه ای که درجه سختی بازی رو انتخاب می کنید: (راحت - نرمال - سخت - خیلی سخت و ...)

solid state drive = درایو حالت جامد
hard disk drive = درایو هارد دیسک(همون دیسک سخت)

معانی solid = جامد - منجمد - پایدار - خالص - استوار و...

iHSG
December 4th, 2015, 11:56
سلام
هفته نامه عصر ارتباط یادمه قبلاً از ssd با نام "حافظه جامد" یاد میکرد.
با اینکه ما تو فرهنگ لغات فارسی امروزی خیلی چیز ها رو اشتباه میگیم و برامون عادی هم شده اما می تونیم از این به بعد به جای هارد ssd بگیم حافظه جامد یا حداقل حافظه ssd.
اما در کل به نظر من این موضوع ارزش این همه جر و بحث رو نداره به نظرم این تاپیک رو ادامه ندید بهتره.

poriya_hashie
December 4th, 2015, 12:36
موضوع: تذکر: Ssd هارد نیست
واقعا تجب میکنم به جای موضوعات خیلی خوبی که به هاستینگ کمک میکنه همچین بحث های بی موردی رو میبینم

اول اینکه ما کلا چیزی به اسم هارد نداریم
Hard که میشه سخت پس معنی خاصی نداره

و الان هم حافظه های ssd جای hdd گرفته

کلمه هارد کلا جا افتاده مشکلی هم نداره اینکه دوستان اینجا ازش استفاده کنن

خیلی ها هم به فلاسک میگن فلاکس چون جا افتاده دلیل بر بی سوادی یا نادانی یا چیزی از اینها نیست از این کلمات همه جای دنیا هست

به نظرم استارتر عزیز جای این نگرانی ها روی چیز های اصلی و اساسی تمرکز کنن به نتیجه های بهتری توی هاستینگ میرسن

shivahost
December 4th, 2015, 13:28
کلمه هارد کلا جا افتاده مشکلی هم نداره اینکه دوستان اینجا ازش استفاده کنن

خیلی ها هم به فلاسک میگن فلاکس چون جا افتاده دلیل بر بی سوادی یا نادانی یا چیزی از اینها نیست از این کلمات همه جای دنیا هست

به نظرم استارتر عزیز جای این نگرانی ها روی چیز های اصلی و اساسی تمرکز کنن به نتیجه های بهتری توی هاستینگ میرسن

آفرین، منم همین رو میگم، من همیشه گفتم فلاکس کلمه محاوره ای و فارسی است و فلاسک کلمه صحیح انگلیسی! بالاتر هم گفتم هارد در فارسی معنای حافظه پیدا کرده و به معنای hdd بکار نمیره! از نظر من ssd یک هارد است ولی hdd یا hard نیست!

- - - Updated - - -

دوست عزیز دقت کنید، این مورد رو نوشته هارد نه اینکه منظورش هارد مورد بحث تاپیک باشه.
این هارد یعنی (سخت، مقاوم) مثل بازی های رایانه ای که درجه سختی بازی رو انتخاب می کنید: (راحت - نرمال - سخت - خیلی سخت و ...)

یعنی شما میگی Solid هم معنی سختی در بازی کامپیوتری هست؟ متاسفم براتون!

p30nama
December 4th, 2015, 13:40

29080
درسته

soild و hard هردو یک معنی دارند

\پس گفتن هارد SSD مشکلی نداره

- - - Updated - - -

حتی اس اس دی هارد نباشه این جور چیز ها فقط در هاستینگ و... وجو نداره

مثلا ما میگیم وزن ... x کیلوگرم است اشتباه است و واحد وزن نیتون است

و کیلو گرم یکای ( واحد ) جرم است

پس باید بگوییم جرم .... x کیلوگرم است

- - - Updated - - -

solid state drive = درایو حالت جامد
hard disk drive = درایو هارد دیسک(همون دیسک سخت)

معانی solid = جامد - منجمد - پایدار - خالص - استوار و...

کلمه hard در HDD به معنای سخت بودن جسم است نه مثل سطح سختی بازی !

soild و hard هر دو به معنی سخت بودن جسمی به کار میروند
ولی فقط hard به معنای درجه سختی بازیه !

kool
December 4th, 2015, 13:51
یعنی شما میگی Solid هم معنی سختی در بازی کامپیوتری هست؟ متاسفم براتون!

نخیر این رو نمیگم، منظورم رو نگرفتید. انگلیسی این نیست که به صورت تک کلمه ای برید سر وقت گوکل و بزنید براتون ترنسلیت کنه و از روی اون محاسبات کنید و خودتون رو استاد انگلیسی بدونید. برخی معانی solid رو در بالا براتون نوشتم. solid به معنی سخت هم هست ولی نه هارد مورد نظر شما.
اونوقت چند صد کلمه اضافی که هم معنی هستن رو برای شوخی بوجود آوردن؟ و چون هم معنی هستن پس همه یکی هستن؟ لغات انگلیسی در هر جمله ای ممکنه معانی مختلف و نیز منفی داشته باشه/ که اینجا هم ما با تک لغت solid روبرو نیستیم (solid state drive)
بحث من هم سر موضوع تاپیک نیست که فوری شمشیر میکشید ... نیاز باشه من خودم جومونگ رو درس میدم ... به درک که کی چه کلمات و جملاتی مینویسه ... من زمانم رو با ایرانی ها روی این موارد هدر نمیدم. هر کی هر چی دوست داره بنویسه. من بیشتر متاسفم برای شما!

irank1
December 4th, 2015, 13:52
سلام،

حرفتون صحیح می باشد اما طبق عادتی که داریم به فظای ذخیره سازی میگیم هارد

kool
December 4th, 2015, 13:59
درسته

soild و hard هردو یک معنی دارند

\پس گفتن هارد SSD مشکلی نداره

همچنین چون ایران هستیم، گفتن ماست سیاه است نیز مشکلی ندارد !

alimosavi
December 4th, 2015, 14:41
چه بحثهای الکی و بیفایده ای ....

shivahost
December 4th, 2015, 14:54
نخیر این رو نمیگم، منظورم رو نگرفتید. انگلیسی این نیست که به صورت تک کلمه ای برید سر وقت گوکل و بزنید براتون ترنسلیت کنه و از روی اون محاسبات کنید و خودتون رو استاد انگلیسی بدونید. برخی معانی solid رو در بالا براتون نوشتم. solid به معنی سخت هم هست ولی نه هارد مورد نظر شما.
اونوقت چند صد کلمه اضافی که هم معنی هستن رو برای شوخی بوجود آوردن؟ و چون هم معنی هستن پس همه یکی هستن؟ لغات انگلیسی در هر جمله ای ممکنه معانی مختلف و نیز منفی داشته باشه/ که اینجا هم ما با تک لغت solid روبرو نیستیم (solid state drive)
بحث من هم سر موضوع تاپیک نیست که فوری شمشیر میکشید ... نیاز باشه من خودم جومونگ رو درس میدم ... به درک که کی چه کلمات و جملاتی مینویسه ... من زمانم رو با ایرانی ها روی این موارد هدر نمیدم. هر کی هر چی دوست داره بنویسه. من بیشتر متاسفم برای شما!

بطور کلی هیچگاه solid به معنای سخت بودن مراحل یک بازی نیست! و دقیقا به معنای سفت و محکم و جامد بودن است.

درسته hard به معنای سخت بودن مراحل بازی هم بکار میره! ولی در HDD به این معنی نیست! و دقیقا به معنای rigid یا همان سفت و محکم بکار رفته! اگر سن شما کفاف بده حتما فلاپی دیسک ها 5-1/4 و 3-1/2 رو خاطرتون هست! Floppy دقیقا به معانی نرم و شل و سست هست و Hard disk دقیقا در مقابل آن هست.

پس شما در هر حالت با مقایسه هر یک از این کلمات که در این دو عبارت hdd و ssdبکار رفته اند با آنچه در بازی ها بکار رفته اشتباه کرده اید!

در نهایت باید بگم که هارد یک کلمه فارسی شده به معنای storage در کامپیوترها! و کاربرد آن به عنوان هارد ssd کاملا برای همه مفهوم است! هر کسی بجای ssd آمد نوشت hsd می شود ازش ایراد گرفت!

om!d-D
December 4th, 2015, 15:23
همه مشکلاتمون توی این بازار حل شده فقط مونده شما این مورد رو بگین!!!

yastheme
December 4th, 2015, 15:24
من تعجب می کنم چه طوری این تاپیک تا اینجا رسیده! وقت نکردم بخونم ولی همه این بحث ها سر اینه که ssd هارد است یا نه ؟؟
hdd ssd دو تا چیز جدا هستند و معنی هارد با درایو متفاوته؛ اینها یه چیز مسلمه و اصلا قابل بحث نیست اما بحثی که مطرحه اینه که تو فرهنگ عامیانه هاستینگ از عنوان هارد برای ssd استفاده می کنند که شاید از نظر تخصصی اشتباه باشه ولی در حقیقت نیست ! چون ما از هارد به عنوان سخت افزار ذخیره سازی یا همون درایو یاد می کنیم؛ از این اصطلاحات زیاده ! مثل میزان پهنای باند یک هاست اشتراکی یا میزان حجم ترافیک انتقال داده ماهیانه! از نظر تخصصی می دونیم اشتباهه ولی ما که نمی تونیم برای کاربرای عادی تک به تک توضیح بدیم !

خود من هم برای کاربرای عادی از اصطلاح هارد ssd استفاده می کنم تا بتونم به کاربر مفهوم برسونم؛ اگه یه وقت تو یه مقاله تخصصی به عبارت هارد SSD برخورد کردید از اون ایراد بگیرید نه اینجا که یه محیط تجاریه و ارتباط با مشتریانی که شاید تفاوت و ویندوز و سیستم عامل رو ندونند.

kool
December 4th, 2015, 15:24
بطور کلی هیچگاه solid به معنای سخت بودن مراحل یک بازی نیست! و دقیقا به معنای سفت و محکم و جامد بودن است.

درسته hard به معنای سخت بودن مراحل بازی هم بکار میره! ولی در HDD به این معنی نیست! و دقیقا به معنای rigid یا همان سفت و محکم بکار رفته! اگر سن شما کفاف بده حتما فلاپی دیسک ها 5-1/4 و 3-1/2 رو خاطرتون هست! Floppy دقیقا به معانی نرم و شل و سست هست و Hard disk دقیقا در مقابل آن هست.

پس شما در هر حالت با مقایسه هر یک از این کلمات که در این دو عبارت hdd و ssdبکار رفته اند با آنچه در بازی ها بکار رفته اشتباه کرده اید!

در نهایت باید بگم که هارد یک کلمه فارسی شده به معنای storage در کامپیوترها! و کاربرد آن به عنوان هارد ssd کاملا برای همه مفهوم است! هر کسی بجای ssd آمد نوشت hsd می شود ازش ایراد گرفت!

تاپیک کلا منحرف شد.
ای بابا کلا بازی رو بیخیال شید! وقتی من میگم solid به معنی سخت هم هست ولی نه هارد مورد نظر شما، منظورم این نیست که درجه سختی بازی هست! اصلا ارتباطی به هم ندارند.
solid و hard هر دو دارای معنی هارد هستن (یعنی قوی - محکم - مقاوم و...) ولی نه هارد فارسی که شما میگید!
حال تاپیک یک نکته رو یاداوری میکنه که کسانی که دوست دارن حرفه ای کار کنن رعایت میکنن. کسانی هم که مرغشون یک پار داره هیچ مشکلی نداره چنین تاپیک هایی رو نادیده بگیرن.
من دوست دارم رعایت میکنم و هر چی خارج درست هست همون رو استفاده میکنم چون یک سیستم و سخت افزار خارجی هست. هروقت تونستید در ایران به صورت 100% تولید داخل تولیدش کنید اونوقت هر نام نامرتبطی باهاش دوست داشتید قرار بدید.
من دیگه به این تاپیک وارد نمیشم.

shivahost
December 4th, 2015, 16:17
تاپیک کلا منحرف شد.
ای بابا کلا بازی رو بیخیال شید! وقتی من میگم solid به معنی سخت هم هست ولی نه هارد مورد نظر شما، منظورم این نیست که درجه سختی بازی هست! اصلا ارتباطی به هم ندارند.
solid و hard هر دو دارای معنی هارد هستن (یعنی قوی - محکم - مقاوم و...) ولی نه هارد فارسی که شما میگید!
حال تاپیک یک نکته رو یاداوری میکنه که کسانی که دوست دارن حرفه ای کار کنن رعایت میکنن. کسانی هم که مرغشون یک پار داره هیچ مشکلی نداره چنین تاپیک هایی رو نادیده بگیرن.
من دوست دارم رعایت میکنم و هر چی خارج درست هست همون رو استفاده میکنم چون یک سیستم و سخت افزار خارجی هست. هروقت تونستید در ایران به صورت 100% تولید داخل تولیدش کنید اونوقت هر نام نامرتبطی باهاش دوست داشتید قرار بدید.
من دیگه به این تاپیک وارد نمیشم.

بر گرفته از سایت شما:

29086

29087

p30nama
December 4th, 2015, 16:35

یعنی شما ایرانی نیستید ؟؟؟

- - - Updated - - -

همچنین چون ایران هستیم، گفتن ماست سیاه است نیز مشکلی ندارد !

چرا ما ایرانیا خودمون رو نسبت به خارجیا بی فرهنگ و .... میدونیم؟؟؟ و همه رو بهتر از خودمون میدونیم ؟

خودتون تو گوگل سرچ کنید SSD hard کلی سایت پیدا میشه که عنوان مطلبشون اینه پس این اشتباه فقط در ایران نیست و در همه دنیا معنی hard برای حافظه رایج شده است

حتی همون قضیه اشتباه وزن و کیلوگرم روی محصولات خارجی هم پیدا میشه چون رایج شده و دوم اینکه افراد معمولی شاید معنی جرم و نیتوتن رو ندونن میان از کیلو گرم برای وزن استفاده میکنن !!

viasky
December 4th, 2015, 16:37
خیلی سادست
solid می تونه یک صفت برای چیزی مثل سنگ - فلز یا... اینطور موارد باشد
Hard می تونه یک صفت برای چیزی مثل سر سخت - جون سخت - دشوار ( به معنی سختی در عمل هست )
مثلا Hard work
میشه گفت Solid work?
ولی میشه گفت strong solid (یا solid strong)
یکی به صورت جسم در نظر گرفته شده و دیگری از نظر عمل این صفت و گرفته

p30nama
December 4th, 2015, 16:42
شیوا هاست شما از پهنای باند نامحدود در سایتتون استفاده کردید که اشتباهه !

shivahost
December 4th, 2015, 17:02
شیوا هاست شما از پهنای باند نامحدود در سایتتون استفاده کردید که اشتباهه !

ممنون، ما از هارد ssd هم شاید استفاده کنیم چون مشکلی نمی بینیم. برید به bluehost و 1and1 و hostgator و... هم ایراد بگیرید.

- - - Updated - - -

این صفحه را ببینید:

http://www.1and1.com/server-dedicated-tariff

در ستون hard disk space آپشن ssd را هم نوشته اند! کافیه به صفحه configure یکی شون برید:

http://www.1and1.com/server-configuration?__lf=Order-Product&__sendingdata=1&cart.action=add-bundle&cart.bundle=tariff-ded-server-m-8i-bundle&cart.ignoreFlow=true&__jumptopageflow=Order-Tariff

خب در قسمت Hard drive چه می بینید؟ SSD Hard Drive

viasky
December 4th, 2015, 17:14
ممنون، ما از هارد ssd هم شاید استفاده کنیم چون مشکلی نمی بینیم. برید به bluehost و 1and1 و hostgator و... هم ایراد بگیرید.

- - - Updated - - -

این صفحه را ببینید:

در ستون hard disk space آپشن ssd را هم نوشته اند! کافیه به صفحه configure یکی شون برید:

http://www.1and1.com/server-configuration?__lf=Order-Product&__sendingdata=1&cart.action=add-bundle&cart.bundle=tariff-ded-server-m-8i-bundle&cart.ignoreFlow=true&__jumptopageflow=Order-Tariff

عزیزم استفاده از این واژه غلط هست
ولی باید به کاربرد جهت درک بهتر سرویس دریافتی از طرف کاربر
شما به کاربر بگید هارد ندارید ولی 50 گیگ فضا دارید
خودتون و بزارید جای مشتری
خیلی فکرهای می کنه چون در این مورد تحقیق نکرده
مثلا: تصور میکنه یک فضای بی کیفیت اشتراکی گرفته! این چه سروری هست که یک هارد نداره و....
اینجور فکر
ولی به صورت عموم اولین چیزی که در بحث ذخیره سازی اطلاعات به ذهن هر کسی می رسه: هارد
مهم نیست سیلند داره یا نه - میکانیکی هست یا الکترونیکی - هرجایی که مستقیم به سرور ها سیستم شما متصل بشود و پایدا دائمی باشه برای کار شما
به صورت عمومی در سر تا سر دنیا هار خونده میشه
تمام دینا این موضوع هست و چیز خیلی مهمی نیست
موفق باشید

- - - Updated - - -

این و اضاف کنم که
اگر بخواید علمی و فنی به برده شود غلط هست
ولی در عموم مشکل نداره
حالا شما بررسی کنید درخواست کننده سرویس فردی فنی هست یا خیر
اگر فنی باشه شاید حتی بهتون تذکر هم بده
اگر فردی عادی باشه بخاطر توضیحات مختصر و زیبای شما تشکر هم می کنه
پس شرایط و فرد درخواست کننده باید عاملی در تصمیم گیری باشه باشه
که SSD هارد باشه یا یک فضای ذخیره سازی....

farmanrava
وارد این تایپیک که میشم احساس میکنم وارد مهد کودک شدم !

واقعا از این بحث بچه گانه که هیچ هدفی هم نداره چه نتیجه ای قراره بگیرید ؟ اینکه مدام با هم سر موضوعات مسخره بحث میکنید ، احساس نمیکنید که شخصیت خودتون رو مورد هدف قرار دادید ؟ :-|
اون وقت اسم خودتون هم میذارید مدیر سرور و متخصص ؟ یک مشتری این تایپیک رو ببینه چه فکری پیش خودش میکنه ؟

خجالت آورده واقعا ...

shivahost
عزیزم استفاده از این واژه غلط هست
ولی باید به کاربرد جهت درک بهتر سرویس دریافتی از طرف کاربر
شما به کاربر بگید هارد ندارید ولی 50 گیگ فضا دارید
خودتون و بزارید جای مشتری
خیلی فکرهای می کنه چون در این مورد تحقیق نکرده
مثلا: تصور میکنه یک فضای بی کیفیت اشتراکی گرفته! این چه سروری هست که یک هارد نداره و....
اینجور فکر
ولی به صورت عموم اولین چیزی که در بحث ذخیره سازی اطلاعات به ذهن هر کسی می رسه: هارد
مهم نیست سیلند داره یا نه - میکانیکی هست یا الکترونیکی - هرجایی که مستقیم به سرور ها سیستم شما متصل بشود و پایدا دائمی باشه برای کار شما
به صورت عمومی در سر تا سر دنیا هار خونده میشه
تمام دینا این موضوع هست و چیز خیلی مهمی نیست
موفق باشید

چاکرتم! حرف من هم همینه که همه متخصصین دنیا هم هارد ssd رو استفاده می کنن! استارتر تاپیک زده و همه رو به چالش کشیده! و من این مثال رو از یک سایت بسیار معتبر آوردم که دیگه متخصصین هموطن خودش را مسخره نکنه!

viasky
December 4th, 2015, 17:18
چاکرتم! حرف من هم همینه که همه متخصصین دنیا هم هارد ssd رو استفاده می کنن! استارتر تاپیک زده و همه رو به چالش کشیده! و من این مثال رو از یک سایت بسیار معتبر آوردم که دیگه متخصصین هموطن خودش را مسخره نکنه!
زنده باشید
این مورد هم ارسال شد:

این و اضاف کنم که
اگر بخواید علمی و فنی به برده شود غلط هست
ولی در عموم مشکل نداره
حالا شما بررسی کنید درخواست کننده سرویس فردی فنی هست یا خیر
اگر فنی باشه شاید حتی بهتون تذکر هم بده
اگر فردی عادی باشه بخاطر توضیحات مختصر و زیبای شما تشکر هم می کنه
پس شرایط و فرد درخواست کننده باید عاملی در تصمیم گیری باشه باشه
که ssd هارد باشه یا یک فضای ذخیره سازی....

- - - Updated - - -

واقعا از این بحث بچه گانه که هیچ هدفی هم نداره چه نتیجه ای قراره بگیرید ؟ اینکه مدام با هم سر موضوعات مسخره بحث میکنید ، احساس نمیکنید که شخصیت خودتون رو مورد هدف قرار دادید ؟ :-|
اون وقت اسم خودتون هم میذارید مدیر سرور و متخصص ؟ یک مشتری این تایپیک رو ببینه چه فکری پیش خودش میکنه ؟

خجالت آورده واقعا ...
این بحث فنی نیست قربان
دقت بفرمایید
مطرح شدنش اصلا اشکالی نداره از نظر بنده

shivahost
December 4th, 2015, 17:19

خجالت آورده واقعا ...

دقیقا بحث همینه که ما به عنوان یک فروشنده نباید اطلاعات خودمون رو به رخ مشتری بکشیم! به مشتری مشخصات سرور رو طوری بدیم که آخرش بپرسه پس هاردش چه!؟ و ما با غرور براش در مورد SSD توضیح بدیم که جایگزینه همان هارد هست و اله بله... ! و در آخر هم همکارانمون رو بکوبیم که بیسواد ها همه به ssd میگن hard ! بیا از ما بخر چون ما ssd رو بلدیم!

p30nama
December 4th, 2015, 17:19

- - - Updated - - -

این صفحه را ببینید:

خب دقیقا شما به حرفم رسیدید

چرا ما ایرانیا خودمون رو نسبت به خارجیا بی فرهنگ و .... میدونیم؟؟؟ و همه رو بهتر از خودمون میدونیم ؟

خودتون تو گوگل سرچ کنید SSD hard کلی سایت پیدا میشه که عنوان مطلبشون اینه پس این اشتباه فقط در ایران نیست و در همه دنیا معنی hard برای حافظه رایج شده است

حتی همون قضیه اشتباه وزن و کیلوگرم روی محصولات خارجی هم پیدا میشه چون رایج شده و دوم اینکه افراد معمولی شاید معنی جرم و نیتوتن رو ندونن میان از کیلو گرم برای وزن استفاده میکنن !!

shivahost
December 4th, 2015, 17:21
خب دقیقا شما به حرفم رسیدید

بله البته من ار ابتدای این تاپیک هم مخالف استارتر بودم... استفاده از واژه هارد را برای ssd نامناسب نمی دانم.