PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : آیا وقتی سرور سایت قطه میشه کاربران را به سایت دیگر هدایت کرد؟

nokte
December 1st, 2015, 08:54
با سلام
من یک سوال داشتم
آیا وقتی سرور سایت مشکل داره و قطه میشه کاری کرد بازدید کنندگان به یک سایت دیگر منتقل شوند؟
آیا سیستمی می شناسید که بتونه این کارو انجام بده؟

مثلا آیا Cloudflare میتونه این کارو انجام بده یا نه ؟

چون خیلی وقت ها میشه سرور سایت هنگ میکنه و یا قط میشه و یا از یک آی پی خاص به سرور دسترسی ندارند نمی تونند سایت را باز کنند و من میخواهم مشتریانم رااز دست ندهم و آنها را به یک صفحه دیگر منتقل کنم و یا یک پیام برای آنها نمایش دهم که مثلا سرور مشکل پیدا کرده ولی چون دامین من روی اون سور ست شده و اون سرور هم خرابه پس نمیشه کاربر را هدایت کرد.
کسی راه حلی برای این کار می شناسد یا خیر؟
اگر میشناسید توضیح بدید ممنون

majidisaloo1
December 1st, 2015, 09:06
میتوانید سایتتون را کلاستر بکنید که اگر در یک سرور در دسترس نبود در سرور دیگر این مورد لود بشود .هزینه هاش مقداری بالاست ، میتوانید متقبل هزینه هاش باشید؟

nokte
December 4th, 2015, 00:24
میتوانید سایتتون را کلاستر بکنید که اگر در یک سرور در دسترس نبود در سرور دیگر این مورد لود بشود .هزینه هاش مقداری بالاست ، میتوانید متقبل هزینه هاش باشید؟
اگر ممکنه بیشتر توضیح بدید و جدول هزینه به من بدید
Dns دامین باید چی باشه
من حدود ۴ گیگ رم و ۲۰۰ گیگ فضا برای سایتم نیاز دارم
قیمت کلاستر این سایت php چقدر میتونه باشه؟

Sent from my SM-N910H using Tapatalk

hostnic
December 4th, 2015, 00:57
دوست عزیز از کلود فلر هم میتونین استفاده کنین.

اکانت رایگان و پولی داره
https://www.cloudflare.com

nokte
December 4th, 2015, 06:31
کسی از دوستان هست که از کلستر و یا کلود فلر حرفه ای استفاده کرده باشه برای حل این مشکل؟

Sent from my SM-N910H using Tapatalk

pardishosting
December 4th, 2015, 08:19
موضوع سایتتون چی هست ؟
ما یک کاره هایی کردیم. بسته به نوع سایت می تونه جواب بده.
برای قطعی های در حد چند ساعت

hoka
December 4th, 2015, 16:07
اساتید من دقیق نمیدونم ولی به صورت عملی میشه این مورد رو انجام داد ؟
دو هاست تهیه کنیم
دی ان اس هارو ns1 تا 4 تنظیم کنید . دوتا برای هاست اول و دوتا برای هاست دوم . دی ان اس هارو روی دامنه تنظیم کنید . در زمانی که هاست اول از کار بیوفته سایت از هاست دوم لود بشه ؟

nokte
December 5th, 2015, 02:15
موضوع سایتتون چی هست ؟
ما یک کاره هایی کردیم. بسته به نوع سایت می تونه جواب بده.
برای قطعی های در حد چند ساعت
سایت ما یک فروم و یک انجمن هست و سرورش الان ایرانه در مورد کار خودتون توضیح کامل تری بدید

OmidX
December 5th, 2015, 02:39
اساتید من دقیق نمیدونم ولی به صورت عملی میشه این مورد رو انجام داد ؟
دو هاست تهیه کنیم
دی ان اس هارو ns1 تا 4 تنظیم کنید . دوتا برای هاست اول و دوتا برای هاست دوم . دی ان اس هارو روی دامنه تنظیم کنید . در زمانی که هاست اول از کار بیوفته سایت از هاست دوم لود بشه ؟

دو هاست ک خیر ، ولی با دو سرور میشه ... دو سرور ویندوز یا لینوکس و یا حتی vmware رو میشه کلاستر کرد ، ب این ترتیب اگر یک سرور داون شود ، سایت شما از رو سرور دوم اجرا میشود ، در vmware باید از دو سرور کاملا مشابه از نظر سحت افزار استفاده کرد.

http://www.webhostingtalk.ir/attachment.php?attachmentid=29091&stc=1

پایداری شما ۱۰۰ درصد میشود ولی خب ، هزینه های شما هم حداقل دو برابر میشود (چون میشود چند سرور رو هم کلاستر کرد!)

بحث کلاسترینگ در سرور ها ، میشه گفت تقریبا مشابه ب مسیر بکاپ شبکه های لوکال در لایه ۲ و ۳ است ، ک میان از دو سویچ مالتی لیر یا دو روتر موازی استفاده میکنند .

us12
December 5th, 2015, 11:08
با api کلادفیلر امکان انجام این کار هست .

به این صورت که باید با یک هاست دیگه هاست اصلی را مانیتور کنید و وقتی دان شد سریع دی ان اس ریکورد ها را ادیت کنید روی هاست دیگه...

pardishosting
December 5th, 2015, 12:10
سایت ما یک فروم و یک انجمن هست و سرورش الان ایرانه در مورد کار خودتون توضیح کامل تری بدید

اینکه دو تا هاست داشته باشید ... چطور می خواید دیتاها رو مداوم بروز کنید ؟ به خصوص اینکه انجمن هست.
اینها انجامش به طور عملی یک مقدار پیچیده است. و نیاز به زیرساخت دارید.
اگه سرور خارج ایران بود برای راهکار می تونستیم سرویس تستی بدیم.

iHSG
December 5th, 2015, 14:14
سلام
من در این زمینه سایت های DNS Hosting هایی دیدم که یه هزینه ماهانه ای رو میگیرن و ادعا میکنن سایت شما 24 ساعته Up می مونه.
می خواستم از اساتید بپرسم این DNS Hosting ها دقیقاً چی کار میکنن؟ نمونه اش رو می تونید در DNS های دامنه faraso.org ببینید.