PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : بحث پیرامون هاست تست قبل از خرید

cartman10mpi
November 7th, 2015, 22:02
با سلام خدمت دوستان وب هاستینگ تاک .

میخواستم در مورد چیزی که اخیرا در انجمن باب شده و رفته رفته خیلی از درخواست های هاست به این شکل داده میشه بحث کوتاهی بکنم که اون هم موضوع تست هاست قبل از خرید هست که اخیرا مشتری ها به این صورت درخواست میدهند و بعضی سرویس دهنده ها هم به این مورد پاسخ مثبت میدهند حتی با تعجب سرویس دهنده های معتبری رو در انجمن دیدم که این مورد رو قبول کردند و آفر دادند .
وقی از مشتریان میپرسید چرا همچین درخواستی دارند ، جواب ساده است : "باید ببینیم آیا سرویس مورد نظر جوابگوی کار ما هست یا خیر" . در نگاه یک درخواست کاملا منطقی است . ولی مشکل اینجاست که آیا راه تست سرویس دهنده از گرفتن هاست تست به مدت یک روز یا یک هفته میگذرد؟

در واقع خطر بسیار مهمی که در زیر این درخواست خوابیده رو کسی متوجه نمیشه ولی وقتی موضوع رو زیر ذره بین ببریم میتونیم ببینیم که این کار چقدر میتونه خطرناک باشه .
در ابتدا دوست دارم به دوستانی که خدمات میزبانی ارائه میکنند خاطر نشان کنم که در تجارت هاست ، راضی نگهداشتن مشتریان فعلی بسیار بسیار بسیار مهمتر از گرفتن یک مشتری جدید هست . خوب خواسته ی یک مشتری از میزبانش چی ها میتونن باشن ؟

1-سرعت
2-امنیت
3-پایداری
4-روابط خوب

حالا شما وقتی به تمامی کسانی که درخواست هاست با تست میدهند بیاید این مورد رو برآورده کنید ، در حقیقت سرور خودتون رو با تمام مشتریهاتون در خطر میندازید . از هر 100 درخواست یکی هم خرابکار از آب در بیاد سرور شما مشتری های فعلی شما در خطر خواهند بود و این مشتری های فعلی بیچاره حتا از این خطر خبر هم نخواهند داشت .
مثال : اگر این شخص اسپمر باشه ، به دلیل گرفتن ابیوز احتمال بسته شدن سرور هم حتا هست در صورت تکرار .
مثال دو : طرف میتونه با نصب و اجرای برنامه های مخرب موجب اتلال در کار سرور باشه .
و ده ها مثال دیگه .

یعنی در حقیقت شما با ارائه ی تست قبل از خرید ، گزینه های امنیت و پایداری رو از گزینه های بالا به راحتی شاید چند هزار تومان کنار میگذارید . البته الان در نگاه خطر زیاد حاد نیست ولی با باب شدن این موضوع مطمئن باشید نفوذگر و خراب کار های خبره و کار بلد هم از این روش برای نفوذ به سرور ها استفاده خواهند کرد در آینده ی نزدیک .

حالا طرف صحبت من هم مشتری ها و هم سرویس دهنده ها هستند

برای مشتریان :

به جای در خواست سرویس رایگان و یا تست ، سعی کنید از سرویس دهنده هایی که اعتبار دارند و اطمینان دارید که ضمانت عودت وجه رو در صورت نارضایتی شما اجرا میکنند خرید کنید . فراموش نکنید که سرویس دهنده هایی که امروز به شما تست میدهند ، فردا به همه ی اشخاص دیگر تست خواهد داد . این میزبان از نگاه من به فکر مشتریان فعلی خود نیست و این میزبان جای امن و پایداری نخواهد بود . (هر لحظه در خطر است)

برای سرویس دهنده ها :

یکی از دلایل مهمی که کاربران به این روش رو آوردن عدم رعایت قول هایی است که بعضی میزبان ها قبل از خرید میدهند و بعد از دریافت پول و نا رضایتی مشتری به هر بهانه ای سعی میکنند از اجرای ضمانت سر باز بزنند . شما سرویس دهنده های محترمی که تست قبل از خرید گذاشتید . به جای اون میتونید یک هفته ضمانت بازگشت وجه بدون قید و شرط بگذارید و به قول خود عمل کنید . به این صورت میتونید اعتماد کسب کنید . تکرار میکنم ، لطفا فراموش نکنید که هدف اصلی یک میزبان رضایت مشتریان فعلی باید باشه . اگر شما مشتریان فعلی رو راضی نگه دارید این خودش برای شما مشتری جدید جذب خواهد کرد .

در پایان دوست دارم بگم که این ها نظرات شخصی بنده پس از دیدن این موارد بوده . میتونید نظرات مخالف یا تکمیلی رو از طریق همین تاپیک با بنده و تمام کاربرای وی اچ تی در میان بگذارید .
با تشکر .

98M!zban
November 7th, 2015, 22:10
این بحث رو خیلی وقت پیش متذکر شدم و به خیلی ها گفتم مسیر اشتباست اما خوب اکثرا دیگه هیچی براشون مهم نیست جز فروش

من یکی که دل بریدم از خیلی چیزا

از شمام تشکر می کنم که حداقل متن خوبی رو نوشتین و واقعا کامل بود

cartman10mpi
November 7th, 2015, 22:17
در حقیقت میزبان ها باید این مورد رو بیشتر مد نظرشون باشه . مشتریان از هر شکل و نوع درخواست همیشه در بازار خواهند بود . حالا فروشنده های تازه وارد رو هم درک میکنم . تازه کار هستند و به همه چیز میگن باشه ولی وقتی دیدم چند تا سرویس دهنده ی معتبر هم به این شکل درخواست هارو قبول کردند ، احساس کردم که این تاپیک رو باید باز کنم .

98M!zban
November 7th, 2015, 23:06
در حقیقت میزبان ها باید این مورد رو بیشتر مد نظرشون باشه . مشتریان از هر شکل و نوع درخواست همیشه در بازار خواهند بود . حالا فروشنده های تازه وارد رو هم درک میکنم . تازه کار هستند و به همه چیز میگن باشه ولی وقتی دیدم چند تا سرویس دهنده ی معتبر هم به این شکل درخواست هارو قبول کردند ، احساس کردم که این تاپیک رو باید باز کنم .

تاپیک خوبی باز کردین اما همکاران من دیگه اون افراد سابق نیستن و اینجا دیگه اون جای سابق نیست

عدم مدیریت صحیح در وبهاستینگ تالک و عدم نظارت توسط مدیران وب هاستینگ تالک بر فعالیت فروشنده ها و ( حتی خود من اشتباه خیلی داشتم ) باعث این مشکلات شد

فکر نکنم درست بشه

شما لطف کردین تاپیک زدین اما انقلاب کردن در حوزه هاستینگ نیاز به همکاری مرجع داره

خیلی همه چیز داره بد پیش میره

من اصلا راضی به به فروش سرور مجازی رم 2 به قیمت 22 تومان نیستم اما مجبورم و مجبورم و مجبورم

milad6782
November 7th, 2015, 23:38
تاپیک خوبی باز کردین اما همکاران من دیگه اون افراد سابق نیستن و اینجا دیگه اون جای سابق نیست

عدم مدیریت صحیح در وبهاستینگ تالک و عدم نظارت توسط مدیران وب هاستینگ تالک بر فعالیت فروشنده ها و ( حتی خود من اشتباه خیلی داشتم ) باعث این مشکلات شد

فکر نکنم درست بشه

شما لطف کردین تاپیک زدین اما انقلاب کردن در حوزه هاستینگ نیاز به همکاری مرجع داره

خیلی همه چیز داره بد پیش میره

من اصلا راضی به به فروش سرور مجازی رم 2 به قیمت 22 تومان نیستم اما مجبورم و مجبورم و مجبورم

آخر چه اجباری هست
که کیفیت خودت رو بیاری پایین برای فروش بیشتر
خوب بفروش کم بفروش

من دیگه برام مهم نیست ازم بخرن یا نخرن
asakserver.com

98M!zban
November 8th, 2015, 00:04
آخر چه اجباری هست
خوب بفروش کم بفروش

asakserver.com

برای فروش بیشتر نیست برای اینه که پول سرور رو دارم از جیب میدم . سود اصلا برام مهم نیست

cartman10mpi
November 8th, 2015, 00:19
آخر چه اجباری هست
خوب بفروش کم بفروش

asakserver.com

خوب البته که دوستان فروشنده باید استراتژی های فروش داشته باشند حالا قیمیت حالا خدمات حالا پشتیبانی . این موارد به خود فروشنده مربوط میشه .
دوست دارم دوستان وقتی که نظراتشون رو ارسال میکنند روی محور تاپیک تمرکز بشه . در اینجا بحث من استراتژی فروش یا ایجاد بازاری هست که برای مشتریان فعلی هر میزبان میتونه خطرناک باشه و سرویس دهنده ها و مشتریان باید در مورد این موضوع بیشتر آگاه باشند و نسبت به اون برنامه ریزی فروش و خرید کنند

viasky
November 8th, 2015, 00:24
باسلام
اتفاقا به نظر بنده یکی از بهترین راهکار ها ارائه سرویس میزبانی وب رایگان به منابع محدود است
مثلا فضا 15-20 مگابایت
دیتابیس 1 عدد و.... اینچنین مواردقا
از این طریق هم کیفیت سرویس بر همگان مشخص خواهد شد و هم کاربر به راحتی می تونه تست های مختلف و روی هاست انجام بده وهمون سرویس و ارتقا بده
این موردی که عرض کردم و خیلی از سرویس دهندگان مطرح جهانی نیز پیاده سازی کرده اند و منطقی هم به نظر میاد
فراموش نکنیم که بهترین سرویس دهنده دنیا هم ممکن در یک دوره از زمان با مشکلاتی رو به رو بشه و کیفیت همیشه دائمی و تضمین شده نیست
برای مثل اختلالات OVH و Hetzner و یا چند سال پیش Redstation
درنتیجه از نظر بنده تست سرویس قبل از خرید و تضمین بازگشت وجه در صورت بروز مشکل و یا حتی در برخی از موارد پرداخت خسارت
بخشی از حقوق مسلم کاربران و خریدار می باشد
مشتری باید با چشم باز و قاطعانه انتخاب و خرید کنه
موفق باشید

- - - Updated - - -

باید اضاف کنم سرویس رایگان می تونه Trial هم باشه
مثلا برای 3 روز

cartman10mpi
November 8th, 2015, 14:56
باسلام
اتفاقا به نظر بنده یکی از بهترین راهکار ها ارائه سرویس میزبانی وب رایگان به منابع محدود است
مثلا فضا 15-20 مگابایت
دیتابیس 1 عدد و.... اینچنین مواردقا
از این طریق هم کیفیت سرویس بر همگان مشخص خواهد شد و هم کاربر به راحتی می تونه تست های مختلف و روی هاست انجام بده وهمون سرویس و ارتقا بده
این موردی که عرض کردم و خیلی از سرویس دهندگان مطرح جهانی نیز پیاده سازی کرده اند و منطقی هم به نظر میاد
فراموش نکنیم که بهترین سرویس دهنده دنیا هم ممکن در یک دوره از زمان با مشکلاتی رو به رو بشه و کیفیت همیشه دائمی و تضمین شده نیست
برای مثل اختلالات OVH و Hetzner و یا چند سال پیش Redstation
درنتیجه از نظر بنده تست سرویس قبل از خرید و تضمین بازگشت وجه در صورت بروز مشکل و یا حتی در برخی از موارد پرداخت خسارت
بخشی از حقوق مسلم کاربران و خریدار می باشد
مشتری باید با چشم باز و قاطعانه انتخاب و خرید کنه
موفق باشید

- - - Updated - - -

باید اضاف کنم سرویس رایگان می تونه Trial هم باشه
مثلا برای 3 روز
با تشکر از نظر شما
هاست محدود شده چقدر میتونه جواب سوال آیا هاست مورد نظر پاسخگوی کار من هست یا خیر رو به درستی بده ؟
اکثر دوستانی که این درخواست رو دارند ، یا سایت بزرگ ، یا با حجم زیاد ، یا بازدید کننده ی زیاد ، یا درخواست کانفیگ و شرایط خاصی رو دارند که به تست روی آوردند . حالا شما با محدود کردن تست چقدر میتونید واقعیت توانایی سرور خودتون رو نشون بدید به اینگونه سایت ها . این مشتری در هر صورت تستی که مد نظر هست رو نمیتونه انجام بده قبل از خرید با اینگونه محدودیت ها . در عوض چه یک مگ چه صد مگ شما باز دروازه های سرور خودتون رو به یک ناشناس باز میکنید . و خطر هایی که ذکر کردم هست .
تا جایی که بنده تجربه دارم ، سایت های معروف و هاست های معتبر در جهان هم برای تست حداقل اطلاعات پرداختی شما رو با هزینه ی کم مثلا 0.99 دلار ، در سیستمشون ضبط میکنند تا در آینده شخص مورد نظر مورد پیگیری و هویت شخص مشخص باشد . این مورد هم بسیار کم هست و اکثرا بازگشت وجه بی چون و چرا میگذارند .
اینجا بحث من سوء استفاده از این روش هست . شما هر چقدر محدودیت بگذارید کاربر با بهانه ای میتونه اون رو برای خرابکاری دور بزنه .
فرض کنید بنده اسپمر هستم . شما به بنده 1 مگ فضا ی تست اهدا کنید . بدون ایمیل . ولی بنده اسرار کنم که سرویس دهنده ی قبلی بنده در وب میل مشکل داشت و هدف من از تست این هست که ایمیل به درستی ارسال میشود یا خیر . با این شرایط اگر شما تست تقدیم من کنید بنده هم میتونم اون رو به عنوان اسپم استفاده کنم و مواردی بسیار . کاملا از تخصص شما در زمینه میزبانی مطلع هستم ولی بحث من بحث روزی هست که یک خرابکار حرفه ای این مورد رو ازش سوء استفاده کنه . همیشه جمله ای پی در پی در وی اچ تی تکرار میشه . امنیت صد در صد نیست . تستی که محدود باشه ، نه خواسته ی مشتری رو تامین میکنه ، نه امنیت شما رو تضمین . برعکس ، از هر حالتی ، با تمام پیش گیری های شما ، کم هم باشه ، به یک شخص ناشناس امکان یک قدم نزدیکتر شدن رو میده .

حالا دلیل اینکه اینجا از لفظ "شما" استفاده کردم به این معنی نبوده که منظورم سرویس دهی شما هست . چون شما این نظر رو داده بودید، "به عنوان مثال اگر شما" بوده . امیدوارم سوء تفاهمی در این مورد نشه .

viasky
November 8th, 2015, 15:10
با تشکر از نظر شما
هاست محدود شده چقدر میتونه جواب سوال آیا هاست مورد نظر پاسخگوی کار من هست یا خیر رو به درستی بده ؟
اکثر دوستانی که این درخواست رو دارند ، یا سایت بزرگ ، یا با حجم زیاد ، یا بازدید کننده ی زیاد ، یا درخواست کانفیگ و شرایط خاصی رو دارند که به تست روی آوردند . حالا شما با محدود کردن تست چقدر میتونید واقعیت توانایی سرور خودتون رو نشون بدید به اینگونه سایت ها . این مشتری در هر صورت تستی که مد نظر هست رو نمیتونه انجام بده قبل از خرید با اینگونه محدودیت ها . در عوض چه یک مگ چه صد مگ شما باز دروازه های سرور خودتون رو به یک ناشناس باز میکنید . و خطر هایی که ذکر کردم هست .
تا جایی که بنده تجربه دارم ، سایت های معروف و هاست های معتبر در جهان هم برای تست حداقل اطلاعات پرداختی شما رو با هزینه ی کم مثلا 0.99 دلار ، در سیستمشون ضبط میکنند تا در آینده شخص مورد نظر مورد پیگیری و هویت شخص مشخص باشد . این مورد هم بسیار کم هست و اکثرا بازگشت وجه بی چون و چرا میگذارند .
اینجا بحث من سوء استفاده از این روش هست . شما هر چقدر محدودیت بگذارید کاربر با بهانه ای میتونه اون رو برای خرابکاری دور بزنه .
فرض کنید بنده اسپمر هستم . شما به بنده 1 مگ فضا ی تست اهدا کنید . بدون ایمیل . ولی بنده اسرار کنم که سرویس دهنده ی قبلی بنده در وب میل مشکل داشت و هدف من از تست این هست که ایمیل به درستی ارسال میشود یا خیر . با این شرایط اگر شما تست تقدیم من کنید بنده هم میتونم اون رو به عنوان اسپم استفاده کنم و مواردی بسیار . کاملا از تخصص شما در زمینه میزبانی مطلع هستم ولی بحث من بحث روزی هست که یک خرابکار حرفه ای این مورد رو ازش سوء استفاده کنه . همیشه جمله ای پی در پی در وی اچ تی تکرار میشه . امنیت صد در صد نیست . تستی که محدود باشه ، نه خواسته ی مشتری رو تامین میکنه ، نه امنیت شما رو تضمین . برعکس ، از هر حالتی ، با تمام پیش گیری های شما ، کم هم باشه ، به یک شخص ناشناس امکان یک قدم نزدیکتر شدن رو میده .
سه
حالا دلیل اینکه اینجا از لفظ "شما" استفاده کردم به این معنی نبوده که منظورم سرویس دهی شما هست . چون شما این نظر رو داده بودید، "به عنوان مثال اگر شما" بوده . امیدوارم سوء تفاهمی در این مورد نشه .
عزیزم در مورد تست باید عرض کنم که منظور من این نبود که کاربر هرچی داره پیاده سازی کنه روی هاست
با اون مقدار فضا به راحتی میشه فهمید یک هاست کیفیت داره یا خیر و بعد میشه تصمیم به خرید گرفت
من عرض کردم تست کیفیت - نه تست پروژه مشتری
در مورد اسپم و دیگر موارد هم باید عرض کنم سرویس دهنده باید اینقدر امنیت و مانیتورینگ خوبی داشته باشه که از چیزی نترسه
وگرنه نمیشه اصلا کار کرد ( ممکنه یکی از مشتری های شما هک بشه) هگر اسپم کنه و...
پس یعنی باید کار و جمع کرد؟ خیر
بجای محدود کردن در استفاده باید مانع از اسپم شد
موارد فنی زیادی وجود داره
در مجموع اگر زیرساخت درست باشه مشکلی پیش نخواهد امد
اگر این چنین باشه همون مشتری که ماهیانه 5 هزار تومان پرداخت میکنه برای هاست هم خطرناک محسوب میشه
ولی اگر شما در فایروال رول تعریف کرده باشید
توابع خطرناک مسدود شده باشند
انتی دی داس داشته باشید
و....
اکثر موارد امنیتی رعایت بشه نیازی به ترسیدن نیست
ولی اگر هیچ کدام از موارد بالا وجود نداشته باشه اون موقع بله ترسناک میشه شرایط
موفق باشید

milad6782
November 8th, 2015, 15:18
عزیزم در مورد تست باید عرض کنم که منظور من این نبود که کاربر هرچی داره پیاده سازی کنه روی هاست
با اون مقدار فضا به راحتی میشه فهمید یک هاست کیفیت داره یا خیر و بعد میشه تصمیم به خرید گرفت
من عرض کردم تست کیفیت - نه تست پروژه مشتری
در مورد اسپم و دیگر موارد هم باید عرض کنم سرویس دهنده باید اینقدر امنیت و مانیتورینگ خوبی داشته باشه که از چیزی نترسه
وگرنه نمیشه اصلا کار کرد ( ممکنه یکی از مشتری های شما هک بشه) هگر اسپم کنه و...
پس یعنی باید کار و جمع کرد؟ خیر
بجای محدود کردن در استفاده باید مانع از اسپم شد
موارد فنی زیادی وجود داره
در مجموع اگر زیرساخت درست باشه مشکلی پیش نخواهد امد
اگر این چنین باشه همون مشتری که ماهیانه 5 هزار تومان پرداخت میکنه برای هاست هم خطرناک محسوب میشه
ولی اگر شما در فایروال رول تعریف کرده باشید
توابع خطرناک مسدود شده باشند
انتی دی داس داشته باشید
و....
اکثر موارد امنیتی رعایت بشه نیازی به ترسیدن نیست
ولی اگر هیچ کدام از موارد بالا وجود نداشته باشه اون موقع بله ترسناک میشه شرایط
موفق باشید
دعوا سر امنیت الکیه
همش بستگی ب هکرش داره .

شما تست رو بده به شرط ورفای شدن مشخصات فرد

viasky
November 8th, 2015, 15:26
دعوا سر امنیت الکیه
همش بستگی ب هکرش داره .

شما تست رو بده به شرط ورفای شدن مشخصات فرد
اون که بله شکی نیست
البته تایید هویت در ایران....
مثلا هک کنه چه راهکاری هست؟ متاسفانه نمیشه اقدامی انجام داد
مگر اینکه سرور ایران باشه و باز هم در مالکیت شما
بله اون دوستی که ریسلر هست یا روی سرور مجازی هاستینگ زده من موافق هستم که تست نده
ولی در ابعاد وصیع که بررسی کنید یک هاستیگ حرفه ای به نظر شما باید از دادن تست بترسه؟
از یه شل بترسه؟

milad6782
November 8th, 2015, 15:34
اون که بله شکی نیست
بله اون دوستی که ریسلر هست یا روی سرور مجازی هاستینگ زده من موافق هستم که تست نده
ولی در ابعاد وصیع که بررسی کنید یک هاستیگ حرفه ای به نظر شما باید از دادن تست بترسه؟
از یه شل بترسه؟
شل ها خیلی خطرناکند
دست کم نگیرید
شلی که تبدیل به بک دور میشه
بک دوری که منجر ب ران شدن لوکال روت و اکسپلویت میشه
و یا تبدیل ب سیم لینک میشه
و در نهایت لاگ سیستم رو هم حذف میکنه
من ب نظرم ب مشتریتون قول امنیت صد در صد ندید
من خودم تو قانونم نوشتم
.......
اما نمیشه ب مشتری هم تست نداد

cartman10mpi
November 8th, 2015, 15:46
اون که بله شکی نیست
از یه شل بترسه؟
با تشکر از تظرات شما . همانطور که گفتم بحث بنده در مورد باب شدن این موضوع و هدف قرار گرفتن سرور ها توسط خبره هاست . همونطور که دوست عزیزمون milad6782 گفت بستگی به اون شخص خرابکار داره . راه های نفوذ به یک سرور فقط از یک شل عبور نمیکنه برای این گونه از اشخاص