PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : سوال در مورد شرکت های ارائه دهنده اینترنت

apple0020
November 3rd, 2015, 20:49
با سلام خدمت شما

آیا شرکت های ارائه دهنده اینترنت خودشون میرن سرور میخرن و سیم کشی میکنند به خانه های ما؟ یا اگه اصلا با سرور سر و کار نداریم خودشون چجوری نت میگیرن بعدش میفروشن به ما؟

s0NY
November 3rd, 2015, 20:52
دو نوع اینترنت است یکی دیال اپ که منسوخ شده که باید وصل می شدی به شرکت واسطه اونها از مخابرات اینترنت میگرفتند شما وصل می شدی به خط های انها
یکی adsl
وایمکس
وایرلس
کدام منظور شما است ؟

apple0020
November 3rd, 2015, 20:56
منظور من همadsl وایرلس
راستی فرق این ای دی اس ال و وایرلس فقط توی مودم نیست؟ فرق دیگه ای هم دارند؟
ممنون میشم هم جواب این سوالم را بدهید هم سوال اولم

pardazit.net
November 3rd, 2015, 21:27
سلام دوست من خیلی ها میتوانند ISP راه اندازی کنند.
باید اول کسب مجوز کنند و دکل راه اندازی کنند و .... البته برای سرویس های وایمکس که طرفدار زیادی پیدا کرده
تفاوت وایمکس و ADSL این هست که ADSL نیاز به خطوط تلفن داره و وایمکس با شبکه بیسیم کار میکنه که مودم های مخصوص نیز لازم داره
شرکت هایی که وایمکس ارائه میکنند : مبینت ، ایرانسل ، های وب و ....
شرکت هایی که ADSL ارائه میکنند : مخابرات ، شاتل ، صبانت ، پارس آنلاین و ....

این ها مثال بود شرکت های زیادی هستند که سرویس ارائه میکنند.
ADSL بر روی خطوط فیبر نوری (خطوط جدید) صرفا توسط مخابرات پشتیبانی میشه و شرکت های خصوصی نمیتوانند روی این خطوط سرویس ارائه کنند.
البته اینترنت های ماهواره ای نیز هست که خب کلا بحثشون جداست ...
اگر دنبال راه اندازی ISP هستید دانش بسیار بالا ، تیم فنی قدرتمند و سرمایه بسیار بالایی نیاز دارید

- - - Updated - - -

منظور من همadsl وایرلس
راستی فرق این ای دی اس ال و وایرلس فقط توی مودم نیست؟ فرق دیگه ای هم دارند؟
ممنون میشم هم جواب این سوالم را بدهید هم سوال اولم

مودم های وایرلس اینترنت رو بصورت WIFI به اشتراک میذارن تا بدون نیاز به کابل روی تمامی دیوایز های دارای گیرنده WIFI بتوانند به اینترنت متصل بشوند که اصولا تحت WPA2 PSK روی این ارتباط یک رمز عبور میذارن تا همه نتوانند استفاده کنند.