PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : تنظیمات DNS Server و PTR Record و Reverse

Mra2
November 2nd, 2015, 11:31
سلام، من میخواهم یک سرور هاستینگ اشترکی برای چند تا وب سایت شخصی خودم راه اندازی کنم
یک مورد که اگه کسی بتونه به من کمک کنه واقعاً کمک بزرگی به بنده کرده، حتی اگه منبع آموزشی در این رابطه چه انگلیسی و چه فارسی باشه خیلی خوبه.
وقتی که میخواین یک سرور راه اندازی کنین قطعا نیاز به DNS دارید، من برای اینکار میخوام دو تا ان اس داشته باشم و دو تا سرور جدا هم برای اینکار در نظر میگیرم. حال سوال من اینه که جدا از رکوردهایی که توی dns zone تعریف میشه چه رکوردهایی باید توی ripe و برای ip اون تعریف بشه؟ تنها چیزی که میدونم رعایت این موارد برای reverese DNS و همینطور برای میل سرور خیلی حائز اهمیته.
ممنون میشم اگه از دوستان وارد تو این زمینه بتونن به من کمک کنن.

arc1o0
November 2nd, 2015, 13:24
سلام

شما سرورتون رو از هر جایی که تهیه کردید، به همون شرکت اطلاع بدید، پی تی ار رو براتون اوکی می کنند.

Mra2
November 2nd, 2015, 14:23
سلام،
سرور رو خودمون تهیه کردیم و کانفیگ سرور رو خودمون انجام میدیم

cartman10mpi
November 2nd, 2015, 15:02
برای دی ان اس روی سرور خودتون اگه دو ای پی از رینج جدا دارید میتونید دی ان اس با دو آی پی متفاوت تعریف کنید . اگه دوست دارید از چند جا دی ان اس داشته باشید باید پیاده سازی بشه که کار تخصصی هست توصیه میکنم از شرکت های دی ان اس برای این کار استفاده کنید . برای ایمیل ها هم اگر دوست دارید reverse dns تعریف کنید باید به جایی که سرور تهییه کردید اطلاع بدبد تا انجام بدهند . پیشنهاد میکنم hostname رو برای reverse ست کنید .

Mra2
November 2nd, 2015, 15:19
ممنون از پاسخ شما دوست عزیز،
این کار رو حتماً باید خودمون انجام بدیم و توی این زمینه اطلاعات به نسبه کافی داریم، مورد فقط این است که PTR Record و Reverse DNS که تعریف میشه داخل DNS Zone، هنوز هم درست برگشت داده نمیشه، آیا در Ripe و در IP هم باید این رکوردها ثبت بشه؟ و اگه آره در وهله‌ی اول کدم باید انجام بشه؟ در zone یا در ripe ؟

cartman10mpi
November 2nd, 2015, 15:27
اطلاعات reverse ptr در دی ان اس اعتبار چندانی نداره و باید از طریق سرویس دهنده ی آی پی این مورد انجام بشه . بنده در دی ان اس رکورد ptr ندارم ولی از طریق دیتاسنتر روی ای پی این کار بر انجام شده و بدون مشکل همه جا ه درستی شناسایی میشه

Mra2
November 2nd, 2015, 15:36
cartman10pi عزیز،
میتونم ازتون بپرسم که کجا dns record هاتون اضافه یا کم میکنید که میگید رکورد ptr ندارین؟ چون اگه داخل DNS zone خود سرور این کار رو انجام بدید میتونید ptr record را تعریف کنید به راحتی.

cartman10mpi
November 2nd, 2015, 15:46
بله اطلاع دارم که میشه اضافه کرد ولی مادامی که از طرف دیتاسنتر و یا آی پی reverse dns تعریف نشه فایده ای نخواهد داشت . شما این موارد رو برای ایمیل لازم دارید ؟

Mra2
November 2nd, 2015, 16:48
بله این مورد رو برای میل سرور لازم داریم چون در غیر این صورت میل به درستی کار نخواهد کرد قطعاً.

cartman10mpi
November 3rd, 2015, 18:31
من به این شکل عمل کردم و الان نمره من 10/10 است و تمامی ایمیل هام به اینباکس میره :
28682

1- باید reverse dns رو به دیتا سنتر بگید تا براتون روی ای پی سرور ، به hostname تنظیم کنند .
2- باید یک رکورد ptr برای ای پی خود در دی ان اس تعریف کنید
3- SPF و DKIM رو باید روی میل سرور فعال کنید و رکورد های تکست مربوطه رو در دی ان اس ست کنید .
میتونید از www.mail-tester.com استفاده کنید . راهنمایی های خوبی برای هر یک از این مراحل داره
28683

arc1o0
November 4th, 2015, 03:58
کدام دیتاسنتر هستید یا پروایدر پهنای باند شما کیست

بهشون بگید براتون انجام می دهند