PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : 74.5 درصد کاربران تلگرام ایرانی هستند !

p30nama
October 31st, 2015, 20:45
سلام

74 درصد کاربران تلگرام ایرانی هستند + رنبه کشوری الکسای تلگرام برای ایران ثبت شده است !!!!
http://www.alexa.com/siteinfo/telegram.me

یعنی بخواد ایرانو تحریم کنه یه هفته ای رتبه اش به میلیون میرسه :D

arminak
October 31st, 2015, 21:04
اصلا حرفی از تحریم ایران توسط تلگرام نیست !!!
این مشکلات قطعی مکرر تلگرامم از سمت ایران بوده

elementary
October 31st, 2015, 21:15

مشکل از سرور های خودشون بوده چون من روی وی پی اس تلگرام نصب کردم و مشکلات همچنان پابرجا بوده

p30nama
October 31st, 2015, 21:42

نه من کلا گفتم

قطعی احتمالا از سمت ایران هست

sami-00
October 31st, 2015, 21:42
با سلام ولی تا اونجایی که من میدونم به شرکتهای که حوزه فناوری خدمات تلگرام انجام میدن اطلاعیه دادن که خدمات فوق رو هرچه سریعتر جمع اوری کنید

smhnw
October 31st, 2015, 22:04
وقتی جنبه نیس بهتره هم بسته شه بره !هر 10 تا گروه 8 تاش **** ...مث آدم که نمیشینن حرف بزنن ( البته بعضیا ) یا میخوان پول بخورن یا عکسو ویدئو ...

sami-00
October 31st, 2015, 22:41
سلام اره دقیقا حرف شما تایید میشه مخصوصا با این استیکر های ***

Fracture
October 31st, 2015, 22:44
وقتی جنبه نیس بهتره هم بسته شه بره !هر 10 تا گروه 8 تاش **** ...مث آدم که نمیشینن حرف بزنن ( البته بعضیا ) یا میخوان پول بخورن یا عکسو ویدئو ...

سلام اره دقیقا حرف شما تایید میشه مخصوصا با این استیکر های ***

هر محتوایی باشه به حکومت ربط نداره!

hamidrez4
October 31st, 2015, 22:47
قطعی ها گاه و بی گاه تلگرام از سمت خود سرور اصلی تلگرامـه...عذر خواهی هم کردن...

p30nama
October 31st, 2015, 22:49

دقیقا ...

S.mojri
October 31st, 2015, 23:07
شایع شده بود بابت کانال و استیکر گیر میدهند
اما اختلالات از سمت خود تلگرام بوده
من با ****** تست کردم
در اکثر کشورا همین بوده

pardishosting
October 31st, 2015, 23:44
اینکه ربط داره یا نه فعلا از ما کسب مجوز نکردند.
وقتی ما می دونیم با اینکار ها این امکانات از ما گرفته میشه بهتر است که مراعات کنیم. بالاخره تا حدی باید به قوانین احترام گذاشت. مطمئن باشید مسئولین کشور چیزهایی می بینند که اگر من و شما می دیدیم یک شبه ***** می کردیم.
در هیچ جای دنیا از تکنولوژی فقط در جهت هرزه گری استفاده نمیشه. میشه ولی تمام استفاده این نیست.

mhiizadi
October 31st, 2015, 23:57
امروز جلسه گرفته بودن ک تلگرام رو ***** کنن ؛ چند نفر حاضر نشدن تو جلسه ؛ ب تعویق افتاده !
حالا باید طی هفته های آتی نتیجه رو دید .

SamaN DL
November 1st, 2015, 00:49
اینکه ربط داره یا نه فعلا از ما کسب مجوز نکردند.
وقتی ما می دونیم با اینکار ها این امکانات از ما گرفته میشه بهتر است که مراعات کنیم. بالاخره تا حدی باید به قوانین احترام گذاشت. مطمئن باشید مسئولین کشور چیزهایی می بینند که اگر من و شما می دیدیم یک شبه ***** می کردیم.
در هیچ جای دنیا از تکنولوژی فقط در جهت هرزه گری استفاده نمیشه. میشه ولی تمام استفاده این نیست.

گرامی پوزش میخوام میشه بفرمایید مسئولین دقیقا چی میبینند, که ما نمیتونیم ببینیم؟!

با سپاس♥

- - - Updated - - -

بله درست میگید, حکومت هم میتونه در این راستا به کاربران تلگرام و همچنین مردم آموزش درست استفاده کردن بده! نه اینکه ***** کنه.

Kian
November 1st, 2015, 13:40
گرامی پوزش میخوام میشه بفرمایید مسئولین دقیقا چی میبینند, که ما نمیتونیم ببینیم؟!

با سپاس♥

- - - Updated - - -

بله درست میگید, حکومت هم میتونه در این راستا به کاربران تلگرام و همچنین مردم آموزش درست استفاده کردن بده! نه اینکه ***** کنه.

تا حالا از خودتون یا از دیگران پرسیدید که چه نفعی به شرکت های خارجی میرسه از اینکه میلیون ها دلار خدمات رایگان به ایرانی ها بدهند بدون اینکه یک دلار درآمد و سود از ایرانی ها نصیب شون بشه ؟!
این همون چیزیه که خیلی از مردم ایران نمیدونند و نمی بینند و متاسفانه فکر میکنند که غربی ها و شرقی ها عاشق چشم و ابروی ایرانی ها هستند ! که واسفا از این طرز تفکر ساده لوحانه بسیاری از ما ایرانی ها ......

farmanrava
November 1st, 2015, 14:34
تا حالا از خودتون یا از دیگران پرسیدید که چه نفعی به شرکت های خارجی میرسه از اینکه میلیون ها دلار خدمات رایگان به ایرانی ها بدهند بدون اینکه یک دلار درآمد و سود از ایرانی ها نصیب شون بشه ؟!
این همون چیزیه که خیلی از مردم ایران نمیدونند و نمی بینند و متاسفانه فکر میکنند که غربی ها و شرقی ها عاشق چشم و ابروی ایرانی ها هستند ! که واسفا از این طرز تفکر ساده لوحانه بسیاری از ما ایرانی ها ......

:-| :-| :-|

میشه بفرمایید این شرکت ها ، از شرقی ها و غربی ها چه سودی نصیبشون میشه که از ایرانی ها بخواد نصیبشون بشه ؟
حتما این شرکت ها هم کار اسرائیل و آمریکا هستش که به اطلاعات کاربران ایرانی دست پیدا کنند ؟!! کل دنیا میخوان به نبوغ افرادی چون شما دست پیدا کنند ؟!

یک بیماری وجود داره توی اکثر ما ایرانی ها ، اون هم بیماری به نام خود بزرگ بینی !
هر تکنولوژی و هر علم جدیدی که میاد برای اینه که به اطلاعات و نبوغ ما ایرانی ها دسترسی پیدا کنه ! شما میشه بفرمایید اطلاعات چرت و پرت اکثر این بچه های 13-14 ساله ایرانی که 70 % این شبکه های اجتماعی رو تشکیل دادند به چه درد اون ها میخوره ؟ انگار که ایران جزء کشور ها تراز اول دنیاست و همه دانشمند و پروفسور تشریف دارند ، هر روز هم این نخبگان در این شبکه ها دور هم جمع میشن که علم خودشون رو به اشتراک بذارن و سایر کشور ها میخوان از علم ایران و این دانشمندان استفاده کنند و به اون درجه برسند ! یادآور میشم به شما که ما جزء کشور های جهان سوم هستیم ... جزء کشورهایی هستیم که حتی از کشور های همسایه نیز پایین تر به شمار می آییم ... کشور هایی مانند امارات ، ترکیه و... که کمتر از 100 قبل چیزی جز بیابان نبودند !

میلیون ها انسان در سر تا سر دنیا از این شبکه های بعضا اجتماعی استفاده میکنند ، اون هم رایگان ... شرکت هایی مثل فیس بوک ، اینستاگرام ، لاین ، تلگرام ، گوگل ، یاهو و... ما ایرانی ها هم جز کوچیکی از این جمعیت هستیم ... پس لطفا با حرف های بی سر و ته خود دیگران رو دچار تردید نفرمایید . شما مختار هستین که از هیچ شبکه ی اجتماعی استفاده نکنید ... ولی اجازه ندارید با اطلاعات اشتباه خودتون دیگران رو دچار تردید کنید

pardishosting
November 1st, 2015, 14:48

میشه بفرمایید این شرکت ها ، از شرقی ها و غربی ها چه سودی نصیبشون میشه که از ایرانی ها بخواد نصیبشون بشه ؟
حتما این شرکت ها هم کار اسرائیل و آمریکا هستش که به اطلاعات کاربران ایرانی دست پیدا کنند ؟!! کل دنیا میخوان به نبوغ افرادی چون شما دست پیدا کنند ؟!

یک بیماری وجود داره توی اکثر ما ایرانی ها ، اونم اینه که خیلی خود بزرگ بینی داریم !
هر تکنولوژی و هر علم جدیدی که میاد برای اینه که به اطلاعات ما ایرانی ها رو دسترسی پیدا کنه ! شما میشه بفرمایید اطلاعات چرت و پرت اکثر این بچه های 13-14 ساله ایرانی که 70 % این شبکه های اجتماعی رو تشکیل دادند به چه درد اون ها میخوره ؟ انگار که ایران جزء کشور ها تراز اول دنیاست و همه دانشمند و پروفسور تشریف دارند و سایر کشور ها میخوان از علم ایران و این داشنمندان استفاده کنند و به اون درجه برسند ! یادآور میشم به شما که ما جزء کشور های جهان سوم هستیم ... جزء کشورهایی هستیم که حتی از کشور های همسایه نیز پایین تر به شمار می آییم ... کشور هایی مانند امارات ، ترکیه و... که کمتر از 100 قبل چیزی جز بیابان نبودند !

میلیون ها انسان در سر تا سر دنیا از این شبکه های بعضا اجتماعی استفاده میکنند ، اون هم رایگان ... شرکت هایی مثل فیس بوک ، اینستاگرام ، لاین ، تلگرام ، گوگل ، یاهو و... ما ایرانی ها هم جز کوچیکی از این جمعیت هستیم ... پس لطفا با حرف های بی سر و ته خود دیگران رو دچار تردید نفرمایید . شما مختار هستین که از هیچ شبکه ی اجتماعی استفاده نکنید ... ولی اجازه ندارید با اطلاعات اشتباه خودتون دیگران رو دچار تردید کنید

اتفاقا سوال همینه .. تلگرام از فعالیت کاربران مقیم ایران چه سودی عایدش میشه ؟
فیس بوک تبلیغات و ... در سطح دنیا دارند. برای کاربر ایرانی چه چیزی می خوان تبلیغ کنند که ما بتونیم اون رو خریداری کنیم ؟
می دونید 14 - 15 ملیون کاربر چه حجم سرور و ترافیک مصرف می کنه ؟ در دنیای سرمایه داری امروز که 1 دلار رو جایی سرمایه گذاری می کنند که که 100 دلار بازگشت داشته باشه (فضا) این سرمایه رو برای چه موردی دارند انجام می دند ؟
دچار پیش قضاوت نشید من نه روشنفکر هستم نه اون وری ... به عنوان بی طرف دارم سوال می کنم. بود و نبود تلگرام و ... برایم فرقی ندارد. نه بودش و نه نبودش . ولی این سوالات به هر حال مطرح هستند.

farmanrava
November 1st, 2015, 15:04
اتفاقا سوال همینه .. تلگرام از فعالیت کاربران مقیم ایران چه سودی عایدش میشه ؟
فیس بوک تبلیغات و ... در سطح دنیا دارند. برای کاربر ایرانی چه چیزی می خوان تبلیغ کنند که ما بتونیم اون رو خریداری کنیم ؟
می دونید 14 - 15 ملیون کاربر چه حجم سرور و ترافیک مصرف می کنه ؟ در دنیای سرمایه داری امروز که 1 دلار رو جایی سرمایه گذاری می کنند که که 100 دلار بازگشت داشته باشه (فضا) این سرمایه رو برای چه موردی دارند انجام می دند ؟
دچار پیش قضاوت نشید من نه روشنفکر هستم نه اون وری ... به عنوان بی طرف دارم سوال می کنم. بود و نبود تلگرام و ... برایم فرقی ندارد. نه بودش و نه نبودش . ولی این سوالات به هر حال مطرح هستند.

دوست عزیز این سوال رو من خودم پرسیدم !
(( میشه بفرمایید این شرکت ها ، از شرقی ها و غربی ها چه سودی نصیبشون میشه که از ایرانی ها بخواد نصیبشون بشه ؟ ))
شما میشه بفرمایید همین شرکت تلگرام از افراد خارجی چه سودی نصیبشون میشه ؟ که از ایرانی بخواد نصیبش بشه ؟

شما یک فرد ایرانی رو در نظر بگیرید ، برنامه اجتماعی که رایگان هستش رو نصب میکنه و استفاده میکنه چون اون فرد برای اون شرکت سودی نداره اون شرکت نباید اجازه بده که اون کاربر استفاده کنه ؟؟ حالا این مورد رو در حجم وسیع تری مثل کشور در نظر بگیرید

در مورد تبلیغات ، تبلیغات یاهو و گوگل و فیس بوک هم به درد امثال ما ایران ها نمیخوره ... با این حال چرا به کاربران ایرانی سرویس میدن ؟
دوست عزیز به نظر من یک عمومیت وجود داره ، یک شرکتی که خدمات رایگان میده ممکنه از همه کشور ها سودی عایدش نشه و این فقط به کشور ایران بر نمیگرده ، ممکنه از افغانستان و پاکستان و عراق و... هم سودی نصیبش نشه ، اما سود اون شرکت از کشورهای دیگه تامین میشه !

متاسفانه ما فکر میکنیم هر جایی که سود داره باید همونجا باشیم که این طرز فکر برای کشور های جهان اولی وجود نداره ! 4 تا کشور بی سود در مقابل 4 تا کشور سود ده !

امیدوارم که منظورم رو درست رسونده باشم

Kian
November 1st, 2015, 15:41

یک بیماری وجود داره توی اکثر ما ایرانی ها ، اون هم بیماری به نام خود بزرگ بینی !
هر تکنولوژی و هر علم جدیدی که میاد برای اینه که به اطلاعات و نبوغ ما ایرانی ها دسترسی پیدا کنه ! شما میشه بفرمایید اطلاعات چرت و پرت اکثر این بچه های 13-14 ساله ایرانی که 70 % این شبکه های اجتماعی رو تشکیل دادند به چه درد اون ها میخوره ؟ انگار که ایران جزء کشور ها تراز اول دنیاست و همه دانشمند و پروفسور تشریف دارند ، هر روز هم این نخبگان در این شبکه ها دور هم جمع میشن که علم خودشون رو به اشتراک بذارن و سایر کشور ها میخوان از علم ایران و این دانشمندان استفاده کنند و به اون درجه برسند ! یادآور میشم به شما که ما جزء کشور های جهان سوم هستیم ... جزء کشورهایی هستیم که حتی از کشور های همسایه نیز پایین تر به شمار می آییم ... کشور هایی مانند امارات ، ترکیه و... که کمتر از 100 قبل چیزی جز بیابان نبودند !

با همه حرف های عوامانه ای که تفضل فرمودید، هنوز جواب سوال من رو ندادید !

ولی مطمئن باشید که همه اصطلاحاتی مانند " ایران جهان سومی و عقب مانده و ... " که توسط عده ای مزدور داخلی و خارجی در حلق شماها کرده اند، برای منکوب کردن ایرانی ها و کشورهایی امثال ما می باشد که ما خودمان هم خودمان و همه فرهنگ و تاریخ و تمدن مان را تحقیر کنیم و آنها هم از همین تحقیر شدن های ما نهایت لذت و منفعت را ببرند و تمدن بی اصل و ریشه شان را به رخ ما بکشند و ما را وحشی و عقب مانده جلوه بدهند و با همین توجیه ها ، کشورهای ما را غارت و استثمار کنند.

ضمنا اگر ایران و ایرانی ها ارزش نداشتند ، مطمئن باشید که هیچ شرکت خارجی میلیون ها دلار هزینه دیتاسنتر و پهنای باند حرام ما ایرانی ها نمیکرد، پس مطمئن باشید که طمعی دارند و طمع شان آنقدر گوناگون هست که اگر آنها را توضیح بدهم امثال شما قدرت هضم آنها را نخواهید داشت و مساله را به سیاست و جناح بندی های سیاسی و ... می کشانید و به همین خاطر از ادامه این بحث خودداری می کنم چون این انجمن کشش و اجازه مطرح کردن این مباحث را ندارد /.

ourweb
November 1st, 2015, 15:47
جالبه خود روسیه که این رو ساخته رتبه اش 3.4 هست واقعا ایرانی ها درخشیدن در این نرم افزار

farmanrava
November 1st, 2015, 16:03
با همه حرف های عوامانه ای که تفضل فرمودید، هنوز جواب سوال من رو ندادید !

ولی مطمئن باشید که همه اصطلاحاتی مانند " ایران جهان سومی و عقب مانده و ... " که توسط عده ای مزدور داخلی و خارجی در حلق شماها کرده اند، برای منکوب کردن ایرانی ها و کشورهایی امثال ما می باشد که ما خودمان هم خودمان و همه فرهنگ و تاریخ و تمدن مان را تحقیر کنیم و آنها هم از همین تحقیر شدن های ما نهایت لذت و منفعت را ببرند و تمدن بی اصل و ریشه شان را به رخ ما بکشند و ما را وحشی و عقب مانده جلوه بدهند و با همین توجیه ها ، کشورهای ما را غارت و استثمار کنند.

ضمنا اگر ایران و ایرانی ها ارزش نداشتند ، مطمئن باشید که هیچ شرکت خارجی میلیون ها دلار هزینه دیتاسنتر و پهنای باند حرام ما ایرانی ها نمیکرد، پس مطمئن باشید که طمعی دارند و طمع شان آنقدر گوناگون هست که اگر آنها را توضیح بدهم امثال شما قدرت هضم آنها را نخواهید داشت و مساله را به سیاست و جناح بندی های سیاسی و ... می کشانید و به همین خاطر از ادامه این بحث خودداری می کنم چون این انجمن کشش و اجازه مطرح کردن این مباحث را ندارد /.

بنده جواب شما رو دادم ، شما چشماتون رو روی حقیقت بستین و فکر میکنید چیزی که خودتون میگید درسته ... وگرنه جواب شما با درک مطالب بنده داده شده !
امثال شما رو تمام دوستان حاظر در این انجمن میشناسند ... بنده دیگه توضیحی نمیدم ! حق با شماست ما کشور جهان اولی هستیم !!! اون هم یک کشور جهان اول با فرهنگ و متمدن :))
مهم نیست که قبلا چی بودیم مهم اینه که الان چی هستیم ! شما هم کشتین ما رو با این تمدن چندین هزار ساله تون ! الان چی دارین عزیز ؟؟ تمدن چند هزار ساله برای ما نون و آب نمیشه ! برای ما شخصیت و فرهنگ نمیشه !
همین که این مسائل برای شما هضم شده کافیه ! اینکه شما متوجه نمیشین چندین نرم افزار و چندین سایت وجود دارند که به کاربران همه جای دنیا خدمات رایگان میدن و این خدمات مختص یک کشور و با یک هدف خاص ایجاد نشده مشخصه که از هضم این مسائل هستش !! همین موارد تا قبل از این برای شرکت های دیگه ای مثل لاین و واتس آپ و... گفته میشد . عرض کردم که تمام این موارد برمیگرده به خود بزرگ بینی ...........

جوابتون رو واگذار میکنم به دو جمله زیر :
کافر همه را به کیش خود پندارد
نرود میخ آهنین در سنگ

بدرود

گروه مایان
November 1st, 2015, 16:05
مشکلات اخیر تلگرام از سمت ایران هستش نه سرورهای تلگرام

arminak
November 1st, 2015, 17:18
فقط کافیه این عکس ها رو ببینید که تویتر خود مدیر عامل شرکت تلگرام چی گفته: ( بعد متوجه میشید از خود شرکت تلگرامه یا ایران !! )

2865928660

p30nama
November 1st, 2015, 21:07

سلام
مگه میشه تلگرام سود نکنه؟؟

راه های سود خودش رو داره ولی ما نمیدونیم چطوری درامد میکنه

لینک رو مشاهده کنید : http://www.yjc.ir/fa/news/5291412/%D8%AF%D8%B1%D8%A2%D9%85%D8%AF-%D9%85%DB%8C%D9%84%DB%8C%D8%A7%D8%B1%D8%AF%DB%8C-%D8%AA%D9%84%DA%AF%D8%B1%D8%A7%D9%85

- - - Updated - - -

http://www.heseaval.com/view/7422/%D8%AA%D9%84%DA%AF%D8%B1%D8%A7%D9%85-3--%DA%A9%D8%B3%D8%A8-%D8%AF%D8%B1%D8%A2%D9%85%D8%AF-%D8%AA%D9%84%DA%AF%D8%B1%D8%A7%D9%85-%D8%A8%D9%87-%DA%86%D9%87-%D8%B5%D9%88%D8%B1%D8%AA-%D8%A7%D8%B3%D8%AA%D8%9F

موسس شرکت تلگرام گفته هدفش درامد نیست چون خودش یک شرکت دیگری داره

OmidX
November 1st, 2015, 21:51
دوستان عزیز ، چرا بیخود بحث رو جنایی ش میکنید ؟! ، ب من و شما چه ک تلگرام از چه راهی کسب درآمد میکنه ؟!

بر میدارید با شماره ای ک کاربر در سایت شما ثبت نام کرده ب عنوان صد جور ابزار تبلیغاتی استفاده میکنید ، بد میاید از حریم شخصی صحبت میکنید !!! در کشور من ، چیزی ب اسم حریم شخصی تعریف نشده است ، بر عکس همه ی دنیا .

اینقدر دشمن دشمن کردن ، ک توهم دشمن ملت رو برداشته ...

اگر فک میکنید تلگرام بده ، استفاده نکنید ، ولی این حق رو ندارید ک مثل بقیه چیزا ک کلا بسته شده حق انتخاب رو از دیگران بگیرید ، شما این حق رو ندارید ک در زندگی دیگران زندگی کنید و ب جای دیگران تصمیم بگیرید .

Ramin
November 1st, 2015, 21:58
لازم به ذکر است دوستان عزیز با توجه به موضوع انجمن از ارسال مطالب سـ یا سـ ی به صورت مستقیم و غیر مستقیم جدا خودداری فرمائید

یک مطلب دوستان ارسال نموده بودند در خصوص اینکه : تلگرام از کاربران ایرانی چه سودی خواهد داشت؟!

با توجه به آمارها که شاهد هستید حتما کشور ایران رتبه این برنامه را بهبود داده است. داشتن چنین رتبه ای برای این برنامه = بالارفتن ارزش شرکت سرمایه گذار و بنیان گذار از طرفی چنین شرکتهایی معمولا به صورت مستقیم و غیر مستقیم در پروژه های تجاری دیگری فعال هستند

farmanrava
November 1st, 2015, 22:54
لازم به ذکر است دوستان عزیز با توجه به موضوع انجمن از ارسال مطالب سـ یا سـ ی به صورت مستقیم و غیر مستقیم جدا خودداری فرمائید

یک مطلب دوستان ارسال نموده بودند در خصوص اینکه : تلگرام از کاربران ایرانی چه سودی خواهد داشت؟!

با توجه به آمارها که شاهد هستید حتما کشور ایران رتبه این برنامه را بهبود داده است. داشتن چنین رتبه ای برای این برنامه = بالارفتن ارزش شرکت سرمایه گذار و بنیان گذار از طرفی چنین شرکتهایی معمولا به صورت مستقیم و غیر مستقیم در پروژه های تجاری دیگری فعال هستند

دقیقا با فرمایش شما موافقم ...
این مورد که بیشتر کاربران تلگرام ایرانی هستش ، باعث این میشه که شرکت تلگرام روی ایران بیشتر زوم کنه ... چه بسا که خدمات بیشتری واسه ایرانی ها در نظر بگیره !
ولی متاسفانه دوستان قضیه رو س ی ا س ی کردن ! تلگرام براشون شده منبع جاسوسی !

asrhosting
November 1st, 2015, 23:22
قطعی های تلگرام 100%از طرف سرور های خودشونه .

- - - Updated - - -

فقط کافیه این عکس ها رو ببینید که تویتر خود مدیر عامل شرکت تلگرام چی گفته: ( بعد متوجه میشید از خود شرکت تلگرامه یا ایران !! )

2865928660

با اینترنت کشور آلمان و فرانسه تست کردم همین مشکلات رو داشت .

hostorder
November 1st, 2015, 23:30
آخه به من چه تلگرام از کجا سود میکنه اصلا سود نکنه به ما چه مگر به مصرف کننده پول میده

n4ser
November 2nd, 2015, 00:01
چرا واسه من قطعی نداره؟ من بیشتر وقتا تو تلگرامم حالا یا پیام میدم یا هر چی اصلا قطعی احساس نکردم