PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : راهنمایی برای خرید سرور اختصاصی یک دانشگاه

al_bozorgi
September 25th, 2010, 01:14
با سلام

من شرکت پشتیبان سخت افزار یک دانشگاه واقع در تهران هستم.

این دانشگاه مشکل زیادی با پهنای باند اینترنتی داره به این صورت زمانی که انتخاب واحد و یا ثبت نام دانشجوییان شروع میشه دیگه اینترنت داشگاه که 1 مگابیت هست قادر به سرویس دهی نیست و کم میاره.

حالا من به دانشگاه پیشنهاد اجاره سرور خارجی دادم.

سوال :

آیا با اجاره سرور خارجی امنیت پایگاه داده به خطر نمی افته ؟ (اطلاعات دانشجویان دستکاری نشه)

راهنمایی:
حالا یک سرور میخام با این مشخصات :
Ram: 2 or upper
Hdd: 40GB or upper
CPU : Inetl i7 Quad Core or grater
Raid : 10 (Optional)
قابلیت Remote Desktop حداقل 2 یوزر
قابلیت ریبوت به صورت ریموت
امکان KVM یا همون کیبور ماوس ویدیو روی آی پی
1آی پی ولید یا بیشتر
پهنای باند 100 مگابیت به صورت ریل
آپ تام 100%
محدویت پهنای باند حداقل ماهیانه 2000GB
تضمین شرکت فروشنده برای مورد آپ تایم و سرعت پورت

سوال در رابطه با موارد بالا :

آیا این شرکتهایی که میگند پورت اینترنت 100 مگابیت هست کاملا واقیه یعنی اگه یه فایل رو دانلود کنیم همون سرعت 12 الی 13 مگابایت در ثانیه رو میده؟

آیا سرور روی انگلستان باشه بهتر نیست به خاطر پینگ تایم کمتر یا اصلا میشه قبل از خرید سرور رو پینگ کرد و یا تست کرد؟

آیا این سرورها با Microsoft SQL 2008 مشکل ندارن؟

اگه ویندوز توسط ویروس و یا ناشی گری از کار افتاد ساپورتها به چه صورت عمل میکنن؟

این قضیه کنترل پنل برای من اهمیت داره یا فقط برای کسانیه که میخان هاستینگ راه بندازن؟

لطفا هزینه رو هم به صورت تقریبی بیان کنید

ببخشید طولانی شد
با تشکر

SaMaN0861
September 25th, 2010, 01:18
با سلام

من شرکت پشتیبان سخت افزار یک دانشگاه واقع در تهران هستم.

این دانشگاه مشکل زیادی با پهنای باند اینترنتی داره به این صورت زمانی که انتخاب واحد و یا ثبت نام دانشجوییان شروع میشه دیگه اینترنت داشگاه که 1 مگابیت هست قادر به سرویس دهی نیست و کم میاره.

حالا من به دانشگاه پیشنهاد اجاره سرور خارجی دادم.

سوال :

آیا با اجاره سرور خارجی امنیت پایگاه داده به خطر نمی افته ؟ (اطلاعات دانشجویان دستکاری نشه)

راهنمایی:
حالا یک سرور میخام با این مشخصات :
Ram: 2 or upper
Hdd: 40GB or upper
CPU : Inetl i7 Quad Core or grater
Raid : 10 (Optional)
قابلیت Remote Desktop حداقل 2 یوزر
قابلیت ریبوت به صورت ریموت
امکان KVM یا همون کیبور ماوس ویدیو روی آی پی
1آی پی ولید یا بیشتر
پهنای باند 100 مگابیت به صورت ریل
آپ تام 100%
محدویت پهنای باند حداقل ماهیانه 2000GB
تضمین شرکت فروشنده برای مورد آپ تایم و سرعت پورت

سوال در رابطه با موارد بالا :

آیا این شرکتهایی که میگند پورت اینترنت 100 مگابیت هست کاملا واقیه یعنی اگه یه فایل رو دانلود کنیم همون سرعت 12 الی 13 مگابایت در ثانیه رو میده؟

آیا سرور روی انگلستان باشه بهتر نیست به خاطر پینگ تایم کمتر یا اصلا میشه قبل از خرید سرور رو پینگ کرد و یا تست کرد؟

این قضیه کنترل پنل برای من اهمیت داره یا فقط برای کسانیه که میخان هاستینگ راه بندازن؟

لطفا هزینه رو هم به صورت تقریبی بیان کنید

ببخشید طولانی شد
با تشکر

با سلام

دوست عزیز شما با گروه انفورماتیک ساینا (آقای اکبری) تماس بگیرید سرور ایران با پهنای باند عالی براتون دارن .
سایت ساینا : sainasoft.ir
سرور خارجی هم نگیرید .

Aria
September 25th, 2010, 01:19
سلام.

به شما پیشنهاد می کنم در این ضمینه با شرکت میزبانی هاست ایران تماس حاصل فرمایید تا از سرویس های Virtual Server - HyperV به شما آفر داده بشه و همانند چندی از دانشگاه ها و مراکز آموزشی بتونید با داشتن قرارداد و ... از سرویس ها استفاده کنید.

همینطور اگر موارد ذکر شده برای شما احمیت داره، تنها راه گرفتن سرور مدیریت شده هست که در این حالت شما می تونید از کیفیت سرویس اطمینان حاصل کنید.

با تشکر.

al_bozorgi
September 25th, 2010, 01:34
با سلام

دوست عزیز شما با گروه انفورماتیک ساینا (آقای اکبری) تماس بگیرید سرور ایران با پهنای باند عالی براتون دارن .
سایت ساینا : sainasoft.ir
سرور خارجی هم نگیرید .

ممنون ولی توی لیست قیمت نگاه کنید پهنای باند پایه 1 مگابیته که به ازای هر مگابیت اضافه 99.000 تومان اضافه میشه.

سلام.

به شما پیشنهاد می کنم در این ضمینه با شرکت میزبانی هاست ایران تماس حاصل فرمایید تا از سرویس های Virtual Server - HyperV به شما آفر داده بشه و همانند چندی از دانشگاه ها و مراکز آموزشی بتونید با داشتن قرارداد و ... از سرویس ها استفاده کنید.

همینطور اگر موارد ذکر شده برای شما احمیت داره، تنها راه گرفتن سرور مدیریت شده هست که در این حالت شما می تونید از کیفیت سرویس اطمینان حاصل کنید.

با تشکر.

این نرم افزاری که دانشگاه استفاده میکنه فقط روی ویندوز 2003 کار میکنه و روی 2008 مشکل داره
من هم عرض کردم که ما یک شرکت پشتیبان سخت افزاری هستیم که برای دانشگاه کار میکنیم نمیخوایم که مدیریت از ما به شرکت دیگه سپرده شه در هر صورت دانشگاهی که ما داریم براش کار میکنم یه خورده جنبه اقتصادی رو مد نظر داره.

علت اینکه سرور خارجی پیشنهاد نمیکنین چیه؟
جون سرورهای ایران اکثرا با پهنای باند کم و هزینه بیشتر اجاره داده میشن میخام خارجی بگیرم.

rn4j1m1
September 25th, 2010, 01:38
الان آفر لازم دارید ؟ اگه آره بگید که مشخصات بزارم
نت دایرکت - آلمان - نمایندشون هستم
پورت هم 100mbps و 1000mbps میشه ارائه داد

1eng.ir
September 25th, 2010, 01:43
SaMaN0861 + Aria: این همه سوال پرسیدن جوابش میشه ریدایرکت به شرکت ... ؟!

مدیریتش بر عهده ی خودتون یا شرکت/فرد قابل اعتماد باشه هیچ مشکلی به وجود نماید. به جز موارد هک که به ایران و خارج بودنش ربط نداره!

بله!
نمونه پورت 1 گیگ: http://www.parsimg.com/uploads/12853209411.png

هر چه پینگ پایینتر باشه بهتره ولی کیفیت دیتاسنترهای آمریکایی کجا، اروپایی کجا ...
پینگ هم اروپا بین 170 تا 230ـه، آمریکا هم 250 تا 320 (حدودی گفتم!)

بسته به نیازتون و سیستم عامل هر نرم افزاری که دلتون بخواد میتونید نصب کنید (اگه سیستم عامل ساپورت کنه!)

بستگی به جایی داره که ازش خرید کردید! ...

بسته به نیاز خودته! اگه میبینی با IIS و SQL و ... کارت راه میفته نیازی به کنترل پنل نیست + کنترل پنل هم هزینه زیادی نداره!

P-CO
September 25th, 2010, 01:48
سلام، از کانادا و آمریکا در خدمیتم.

09124682205 یا 08613125669 تماس بگیرید.

یا علی

alborzhost
September 25th, 2010, 01:49
سلام

نت دایرکت همچین مورد اعتماد نیست !!!
شما بهتر هست با دیتا سنتر های معتبر کار کنید.

al_bozorgi
September 25th, 2010, 01:56
الان آفر لازم دارید ؟ اگه آره بگید که مشخصات بزارم
نت دایرکت - آلمان - نمایندشون هستم
پورت هم 100mbps و 1000mbps میشه ارائه داد

بله آفر نیاز دارم لطفا با ذکر جزییات

SaMaN0861 + Aria: این همه سوال پرسیدن جوابش میشه ریدایرکت به شرکت ... ؟!

مدیریتش بر عهده ی خودتون یا شرکت/فرد قابل اعتماد باشه هیچ مشکلی به وجود نماید. به جز موارد هک که به ایران و خارج بودنش ربط نداره!

بله!
نمونه پورت 1 گیگ: http://www.parsimg.com/uploads/12853209411.png

هر چه پینگ پایینتر باشه بهتره ولی کیفیت دیتاسنترهای آمریکایی کجا، اروپایی کجا ...
پینگ هم اروپا بین 170 تا 230ـه، آمریکا هم 250 تا 320 (حدودی گفتم!)

بسته به نیازتون و سیستم عامل هر نرم افزاری که دلتون بخواد میتونید نصب کنید (اگه سیستم عامل ساپورت کنه!)

بستگی به جایی داره که ازش خرید کردید! ...

بسته به نیاز خودته! اگه میبینی با IIS و SQL و ... کارت راه میفته نیازی به کنترل پنل نیست + کنترل پنل هم هزینه زیادی نداره!

ممنون از پاسخ های جامع
من تا حالا چند سرور آلمانی و هلندی رو پینگ گرفتم بین 220 تا 250 نشون میده اما انگلیس رو که پینگ میکنم بین 130 تا 180 میده اگه امکان داره پینگ تیام با سرورهایی که معرفی میکنید هم ذکر کنید.

با تشکر.

---------- Post added at 12:56 AM ---------- Previous post was at 12:52 AM ----------

سلام، از کانادا و آمریکا در خدمیتم.

09124682205 یا 08613125669 تماس بگیرید.

یا علی

جزییات در مورد محدویت پهمای باند و یا تفکیک سرور های کانادا و آمریکا در لیست تعرفه ها موجود نیست.
همچنین در رابطه با ریموت ریبوت هم اشاره ای نشده.

ممنون

1eng.ir
September 25th, 2010, 01:59
اروپا فقط EUKHost.Com رو پیشنهاد میدم ;)
بقیه هم که کشکن از نظر من! بهترینا هم میتونی از بین دیتاسنترای آمریکایی انتخاب کنی.
برای مشورت در مورد دیتاسنترا این 2 تا یوزر میتونن کمکت کنن: billing.ground و goldstar

rn4j1m1
September 25th, 2010, 02:04
CPU : Xeon L3426
Ram : 4GB DDR3 ECC
HDD : 2 × 1TB with raid 1
BW : 5TB
Connection : 100MBPS

قیمت 160.000 تومان در ماه
همین سرور با 8 گیگ رم میشه 170.000 تومان در ماه
هزینه ارتقا به کانکشن 1GBPS ماهیانه 15 تومان
هزینه لایسنس windows Server 2003 Enterprise هم ماهیانه 15 تومان
آپتایم : 99.5

Aria
September 25th, 2010, 02:21
سلام.

تا جایی که مطلع هستم، دستگاه های دولتی اجازه هاست کردن سایت در شبکه های خارج از ایران ندارند!

همینطور این شرکت ها قرارداد رسمی لازم دارند به همراه ثابقه کاری بالا و شرکت ثبت با بیش از 4 سال تجربه فعالیت (حداقل) و به همین دلیل بود که بهترین راه تماس گرفتن با شرکت های خاصی هست که این شرایط رو دارند.

ولی اگر دانشگاه طرف قرارداد شما از این موارد پیروی نمی کنند (به هر دلیل) تنها راه حل شما خرید سرور از دیتاسنتر های آمریکایی هست چون هزینه مناسبتری دارند و کیفیت و uptime هم به صورت 100% خواهد بود که در هیچ دیتاسنتری در اروپا همچین تظمینی داده نمیشه و یا تحت SLA های مختلف هست که باز هم چیزی رو عوض نمی کنه!

با تشکر.

al_bozorgi
September 25th, 2010, 02:30
سلام.

تا جایی که مطلع هستم، دستگاه های دولتی اجازه هاست کردن سایت در شبکه های خارج از ایران ندارند!

همینطور این شرکت ها قرارداد رسمی لازم دارند به همراه ثابقه کاری بالا و شرکت ثبت با بیش از 4 سال تجربه فعالیت (حداقل) و به همین دلیل بود که بهترین راه تماس گرفتن با شرکت های خاصی هست که این شرایط رو دارند.

ولی اگر دانشگاه طرف قرارداد شما از این موارد پیروی نمی کنند (به هر دلیل) تنها راه حل شما خرید سرور از دیتاسنتر های آمریکایی هست چون هزینه مناسبتری دارند و کیفیت و uptime هم به صورت 100% خواهد بود که در هیچ دیتاسنتری در اروپا همچین تظمینی داده نمیشه و یا تحت SLA های مختلف هست که باز هم چیزی رو عوض نمی کنه!

با تشکر.

دانشگاه دولتی نیست و جزو دانشگاهای غیر انتفاعی هست
قرار بر این شده که سامانه انتخاب واحد در سرور خارجی قرار گیرد اما پرتال دانشگاه روی هاست ایرانی است .

آمریکا پینگ تایم خوبی با ایران نداره و همچنین قضیه تحریم ها نگرانی رو بیشتر میکنه .

root
September 25th, 2010, 02:31
سلام
سرورهای اختصاصی در ایران رو من پیشنهاد می کنم برای اینکار
بسیار قدرتمند و با پورت بسیار بالا برای بازدیدهای آنی
همانطور که می دانید دیتاسنتری که رک ما در آن قرار دارد افرانت ثبت نام دانشگاه آزاد اسلامی و یا اعلام نتایج را به راحتی کاور می کند.
ParsDev.Ir - (http://parsdev.ir/page-irandedicated.html)
ارادتمند

al_bozorgi
September 25th, 2010, 02:40
سلام
سرورهای اختصاصی در ایران رو من پیشنهاد می کنم برای اینکار
بسیار قدرتمند و با پورت بسیار بالا برای بازدیدهای آنی
همانطور که می دانید دیتاسنتری که رک ما در آن قرار دارد افرانت ثبت نام دانشگاه آزاد اسلامی و یا اعلام نتایج را به راحتی کاور می کند.
ParsDev.Ir - (http://parsdev.ir/page-irandedicated.html)
ارادتمند

لطفا سرعت درگاه اینترنتی را ذکر کنید نه سرعت کارت شبکه .

Upload , Download ؟

root
September 25th, 2010, 03:20
سلام
تا 100 مگابیت بر ثانیه شما می توانید دانلود و آپلود داشته باشید
این کارت شبکه نیست پورتی است که به رک ما وصل است
ارادتمند

iNicz.Com
September 25th, 2010, 10:19
من برای شما خرید از ParsDev.Ir (http://parsdev.ir/page-irandedicated.html) اقای root رو پیشنهاد میکنم. ولی اگه سرور خارجی، با امنیت بالا و کیفیت عالی میخواهید از هتزنر در خدمتیم.

LoveLife
September 25th, 2010, 10:59
سلام
تا 100 مگابیت بر ثانیه شما می توانید دانلود و آپلود داشته باشید
این کارت شبکه نیست پورتی است که به رک ما وصل است
ارادتمند

کل پورت افرانت 330 مگ هست !

Aria
September 25th, 2010, 11:15
کل پورت افرانت 330 مگ هست !

سلام.

این تاپیک در مورد کل پهنای باند دیتاسنتر افرانت نیست!

اگر صحبتی دارید، با مدارک کامل از جمله Network Map - Speed Test - Port Resolution و ... در یک تاپیک مجزا ارائه کنید.

اگر هم نظر شخصی شما این هست و پایه علمی نداره (یا حتی اگر داره) این مورد رو باید از طریق پیغام خصوصی به شخص اطلاع بدید.

در صورت تکرار اسپم در تاپیک ها، اخطار خواهید گرفت.

با تشکر.

kingoftehran
September 25th, 2010, 16:54
با سلام
پیشنهاد ما iweb کانادا هست.
پارمیس هاست (http://www.parmishost.com) سرور ویندوز شما را خریداری و پیکره بندی می نماید.

goldstar
September 25th, 2010, 19:43
سلام
بهترین پیشنهاد رو آقای فخرایی گفتند
شما از eukhost بگیرین پشیمون نمیشین.
هم ساپورت عالی دارند (24 ساعت واقعی) هم سرور های عالی.
مشکل زیادی هم با ایران در حال حاضر ندارند. بهترین در اروپا ...
پیشنهاد میکنم از آمریکا نگیرین... چون هم از اینطرف براتون مشکل پیش میاد هم از اون طرف.....
iweb هم گزینه بدی نیست.... ولی اولی که معرفی کردم یک چیز دیگه ای هست.
یک مسئله دیگه هم اینکه شما سرور ویندوز میخواین یک صحبتی با آریا داشته باشین. دیتاسنتر تخصصی ویندوز دارند(در زمینه لینوکس هم متخصص دارند اما در زمینه ویندوز متخصصین زیادی دارند)