PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : بهترین زبان برنامه نویسی

miladhassanzade1
October 30th, 2015, 20:26
سلام بهترین زبان برنامه نویسی به نظر شما چیه php یا asp.net

Sent from my HTC Desire 820s dual sim using Tapatalk

armin_21
October 30th, 2015, 20:34
خلاصه بگم هردوتا
چرا؟
یه سرچ کنین میفهمین هیچکدوم برتری بیشتری نسبت به دیگری ندارن

CYCLONER
October 30th, 2015, 20:54
به نظر بنده هم هر دوتا

noa_takotnaha
October 30th, 2015, 21:08
نظر شخصی من:
بله در مقایسه این ها تقریبا هیچ کدوم برتری خاصی ندارن ولی ...
بین این دوتا php بهتره.
چون php برای پروژه های کوچیک و متوسط راحت تره.
برای پروه های بزرگ هم شرکت ها میارن روی لینوکس. البته php تو این موارد معمولا جواب نمیده و میرن سراغ java یا پایتون.

miladhassanzade1
October 30th, 2015, 21:21
پس asp.net برای چی استفاده میکنند
راستی سایت دیجی کالا از همین زبان استفاده کرده پس حتما بهتر از جاوا و پایتون بوده چون سایتش واقعا کامله
نظر شما چیه?

armin_21
October 30th, 2015, 21:36
الان یکی درمیون میان طرفداری php و .net

چون php برای پروژه های کوچیک و متوسط راحت تره.
برای پروه های بزرگ هم شرکت ها میارن روی لینوکس. البته php تو این موارد معمولا جواب نمیده و میرن سراغ java یا پایتون.
به سیاست های اون شرکت بستگی داره بنظرم.
برنامه نویس که باشی یادگیری هر زبونی دو هفته نهایت طول میکشه.

miladhassanzade1
October 30th, 2015, 21:42
من نمیدونم ولی سایت های حرفه ای که من دیدم همه asp.net بوده

kouroshDesigner
October 30th, 2015, 21:56
Php بهتر هست چون شم هم در سرور ویندوز و هم لینوکس میتونی ازش استفاده کنی

محمد محمدیی
October 30th, 2015, 22:03
من بلد نیستم دو زبان رو ولی تا جایی که اطلاع دارم php

noa_takotnaha
October 31st, 2015, 00:02
پس asp.net برای چی استفاده میکنند
راستی سایت دیجی کالا از همین زبان استفاده کرده پس حتما بهتر از جاوا و پایتون بوده چون سایتش واقعا کامله
نظر شما چیه?
سایت دیجی کالا، پروژه بزرگ محسوب نمیشه. این سایت فقط اطلاعاتی که وارد شده رو نمایش میده، همین. حتما دیدین که بعضی سایت های وردپرس هم با قالب دیجی کالا مثل ساعت کار می کنن، یعنی با php هم به راحتی پیاده سازی میشه.
منظور من از پروژه بزرگ، اونیه که سمت سرور کارهای پیچیده انجام میشه یا بحث امنیتی وسطه که تو این موارد معمولا ویندوز جوابگو نیست.

الان یکی درمیون میان طرفداری php و .net

به سیاست های اون شرکت بستگی داره بنظرم.
برنامه نویس که باشی یادگیری هر زبونی دو هفته نهایت طول میکشه.

کاملا صحیحه. بحث رو همین سیاست شرکته. وقتی وزارت دفاع بخشنامه میکنه به ادارات مهم دولتی که از لینوکس استفاده کنند، پس بهتره بقیه هم به اون سمت برن.

در کل asp زبان بسیار قدرتمند و در عین حال یادگیری و کار کردن باهاش ساده است. ولی تنها ایرادش وابسته بودن به ویندوزه که عیب کوچیکی نیست. پروژه هارو گاها خیلی محدود می کنه.

pardazonline
October 31st, 2015, 00:14
درود ، دوست عزیز بنده برنامه نویسی php و asp.net رو میگم :)
1. php
2. asp.net
php : دوستان عزیز برنامه نویسی بر پایه php بر خیلی از اسکریپت ها و سی ام اس ها هست و کاربرهای خیلی فراوانی دارد .
asp.net : دوستان عزیز برنامه نویسی بر پایه asp.net برای شرکت های معروف و معتبر ارزش دارد و اکثراً در سایت های دانشگاهی و بانکی و شرکت و ... به کار می رود ! ( امنیت asp.net فکر میکنم از php هم زیاد هست )
پ.ن : دوست عزیز بنده کم و بیش توضیح دادم امیدوارم مطلب مفید باشد .
موفق باشید .

mohsen1771
October 31st, 2015, 00:17
باسلام.
برنامه نویس نیسم، ولی آشنایی دارم با دو تاشونم تا حدی..
به نظر من PHP بهتره، واسه شرکت Asp خوبه

besthosti.com
October 31st, 2015, 00:45
من asp کارم و معتقدم که سی شارپ در طراحی برتر و سریعتر از php هست. همچنین سرعت بالاتری نسبت به پی اچ پی داره.

Rezash
October 31st, 2015, 01:10
سلام دوستان wht :53:
چیزی به اسم بهترین زبون وجود نداره
هر زبانی بر اساس شرایط فردی یا تیمی یا پروژه ای بهترین انتخاب برای پروژه ممکنه باشه
دوستانی که میگن امنیت این زبان از اون زبان بیشتره دلیل بیارند !
در خصوص سرعت هم بحث های بسیاری هست و در تست های مختلف نتایج مختلفی بدست میاد.
اگر واقعا دنبال دلایل هستید قبلا بسیار زیاد با دلایل و تست های متنوع این بحث ها انجام شده کافیه گوگل کنید و به نظرات شخصی افراد توجهی نکنید !

armin_21
October 31st, 2015, 14:48
دوستان عزیز من یکبار دیگه هم میگم، انتخاب زبان یک پروژه به خیلی چیزها بستگی داره.
به فرض اگه فیسبوک نمیاد از دانت استفاده کنه برای سایتش دلیل بر عدم کارایی محصول مایکروسافت نیست، بلکه متخصصین و تحلیلگران اون شرکت مثلا هدفشون اجرایی شدن پروژه و کم هزینه تر شدن پروژه بوده پس تحقیق کردن و به این نتیجه رسیدن با فلان زبان برنامه نویسی بنویسند بهتر جواب خواهد داد.چون یکسری اهداف از پیش تعیین شده دارند.
اما اگر هدف یادگیری برنامه نویسی هست شما یکی رو کامل یاد بگیرید مطمئنا زبان بعدی رو سریع یاد میگیرین چون اصول رو بلدین.
هرچند بحث اینکه کدام بهتره بیهوده س و هرکدوم طرفداران متعصب خودشونو تو ایران دارن :-|

yourhosting
October 31st, 2015, 15:07
بستگی به کاری که میکنید داره
تحت وب php
اما در کل java
به شخصه perl,python رو ترجیح میدم

p30nama
October 31st, 2015, 22:38
سلام

به نظرم php بهتره

اکثر سایتهای دارای اسکریپت اختصاصی با php نوشته شدند

- - - Updated - - -

در ضمن بزرگترین سایت جهان ، گوگل از PHP استفاده میکنه

بعد میگید امنیت asp بیشتره؟

- - - Updated - - -

http://www.nitaran.ir/fa/articles/%D8%B7%D8%B1%D8%A7%D8%AD%DB%8C-%D8%B3%D8%A7%DB%8C%D8%AA-php-%D9%88-asp

noa_takotnaha
November 1st, 2015, 01:03
سلام

به نظرم php بهتره

اکثر سایتهای دارای اسکریپت اختصاصی با php نوشته شدند

- - - Updated - - -

در ضمن بزرگترین سایت جهان ، گوگل از PHP استفاده میکنه

بعد میگید امنیت asp بیشتره؟

- - - Updated - - -

http://www.nitaran.ir/fa/articles/%D8%B7%D8%B1%D8%A7%D8%AD%DB%8C-%D8%B3%D8%A7%DB%8C%D8%AA-php-%D9%88-asp
مطمئنید گوگل با php نوشته شده?
There is no single programming language. Google has a very open development environment with many different service APIs. Java, Javascript, C++, Python, Go, Sawzal (a custom logging language), and probably a few other languages are supported. Search is mostly based on C++ and some Python.

گروه مایان
November 1st, 2015, 13:45

جواب این سوالت بستگی به پروژه ای که میخواد انجام بشود دارد. در کل هر دو خوب هستند. اما هر کدوم تو روش استفاده و کارکردی که میخوای قدرت خودشونو نشون میدن.

iHSG
November 1st, 2015, 14:13
سلام
من خودم php کارم اما به نظرم هر دوشون خوبن.
به قول یکی از دوستان مقایسه php و asp.net مثل مقایسه پرتقال و لیمو شیرینه یعنی هر کدوم در جای خودشون بدرد می خورن و اصلاً نمیشه گفت کدوم بهترینه و کدوم بدترین.
متاسفانه بعضی برنامه نویسان که به تازگی با قدرت یکی از زبان های php و asp.net آشنا شدن به خاطر اینکه تحت تاثیر همین قدرت قرار گرفتن خیلی تعصبی از اون زبان دفاع میکنن و حتی بعضی اوقات با گفته های دروغین زبان مقابل رو جلوی بقیه خرد میکنن که زبانی که خودشون استفاده میکنن رو جلوه بدن.
از نظر من برنامه نویسی که بین php و asp.net بگه فلان بهترینه و اون یکی بدرد نمی خوره یعنی اولاً مطمئناً از اون یکی تو یه پروژه هم استفاده نکرده دوماً یعنی هنوز توی همون زبانی که ازش تعریف هم میکنه آماتوره و زیاد حرفه ای نشده.
با هر دو این زبان ها هر سایتی رو میشه راه انداخت و اینکه مثلاً سایت دیجی کالا با asp.net یا همین وب هاستینگ تاک خودمون با php دلیل نمیشه که دقیق همین رو نشه با زبان مقابل اجرایی کرد.
هر کدوم مزایا و معایبی دارن اینم کاملاً اشتباه است که بگید فلانی امنیتش بهتره یا فلانی سرعت بیشتری داره هم سرعت و هم امنیت باید توسط برنامه نویس طوری بهینه طراحی بشه که تامین بشه نه که برنامه نویس فقط کدش رو بزنه بگه امنیتش با خود مثلاً asp.net درسته asp.net کامپایلری است و php مفسری اما من سایت هایی رو می شناسم که با php هستن و سرعت چندین برابر رقبای asp.net خودشون رو دارن.چون هیچ برنامه نویس عاقلی از حالت پیش فرض این دو زبان استفاده نمیکنه و مسلماً تغییراتی بسیاری رو در جهت بهبود سرعت و امنیت برنامه خودش میده.

SDesigner
November 1st, 2015, 15:26
سلام

والا بنده هم با php کار کردم هم با java پروژه های متعددی رو با php به انجام رسوندم ولی بیشتر کارفرماها این روزها ورد ربونشون شده yii و با این فریمورک php میخوان سایت زده بشه ... متاسفنه با حاوا تا خالا پروژه نداشتم ولی زبان بسیار شیرین و دوست داشتنی هست و مثل php چغر و بد بدن نیست

در کل من فک میکنم تو ایران php بیشتر میگیره تا asp

و من هم بیشتر علاقه به php دارم تا asp

باتشکر

miladhassanzade1
November 1st, 2015, 21:54
سلام
با تعاریف دوستان از این زبان ها تصمیم گرفتم زبان php را در ابتدا یاد بگیرم و میخواستم از اساتید بزرگواری که در زمینه php ماهر هستند درخواست کنم که سایت هایی رو که برای اموزش این زبان مفید میباشند را معرفی نموده که هم بنده و هم دیگر علاقمندان بتوانند استفاده کنند.
با تشکر از همه دوستان و بزرگوارانی که من را در این راه یاری و راهنمایی کردند.

iHSG
November 2nd, 2015, 09:44
سلام
با تعاریف دوستان از این زبان ها تصمیم گرفتم زبان php را در ابتدا یاد بگیرم و میخواستم از اساتید بزرگواری که در زمینه php ماهر هستند درخواست کنم که سایت هایی رو که برای اموزش این زبان مفید میباشند را معرفی نموده که هم بنده و هم دیگر علاقمندان بتوانند استفاده کنند.
با تشکر از همه دوستان و بزرگوارانی که من را در این راه یاری و راهنمایی کردند.

سایت http://w3schools.com و معادل فارسیش http://beyamooz.com به نظر من بهترین مرجع یادگیری زبان های تحت وب مثل PHP و ASP.Net هستن.

a00b
March 29th, 2016, 21:56

با سلام.البته PHP و ASP.NET زبان برنامه نویسی نمی باشند. این دو هر کدام یک تکنولوژی برای ایجاد برنامه های کاربری تحت وب با استفاده از یک سری ابزار می باشند که یک یاز این ابزار همانا زبانهای برنامه نویسی می باشد. مثلا در تکنولوژی ASP.NET می توان از زبانهای C# و VB.NET و چند زبان دیگر هم به صورت تکی و هم به صورت همزمان استفاده کرد.

در حال حاضر نیز آخرین تکنولوژی همراه ASP.NEt روش MVC می باشد که تقریبا تمامی قابلیتهای PHP را نیز داراست و نحوه کد نویسی در محیط آن نیز تقریبا شبیه PHP می باشد و کایکروسافت این تکنولوژی را برای رقابت با PHP ایجاد کرده است.

مزیت PHP در حقیقت Open Source بودن آن و ارزانتر بودن منابع آن است ولی ASP.NEt منابع آموزشی بیشتری دارد و نیز پشتیبانی بهتری از آن به عمل می آید ولی Server های ویندوز گرانتر می باشند. سوالی بود در خدمتم.

wp-Ammar
March 30th, 2016, 00:15
سلام در حال حاضر php ولی زبان asp.net محبوبیت بیشتری در بین طراحان و برنامه نویسان ایرانی داره

a00b
March 30th, 2016, 00:26
سلام در حال حاضر php ولی زبان asp.net محبوبیت بیشتری در بین طراحان و برنامه نویسان ایرانی داره

بله کاملا حق با شماست. PHP در ایران خیلی سریعتر به جواب می رسه. البته فکر کنم به خاطر CMS های بسیار زیاد و OPEN Source ای هست که موجوده و روز به روز هم مثل قارچ رشد می کنه و زیاد میشه.

faranesh
November 21st, 2016, 15:41
باتشکر
آموزش برنامه نویسی آی او اس (https://faranesh.com/programming/15129-ios-programming-with-basic4ios)

miladtnt
November 21st, 2016, 15:50
منابع برای php بسیار باز تر هست و مثال های رایگان زیادی در سطح اینترنت برا php هست !

بنظر من این تنها فرق بین این دو زبانه ! واگرنه تاجایی که من با این زبان ها اشنا هستم ویندوز بودن یا لینوکس بودن هیچ تاثیری تو روند کار یا امنیت نداره ! البته برا یه برنامه نویس واقعی و استاندارد !

eYounes
November 22nd, 2016, 00:29
سلام دوست عزیز

اکثر زبان های برنامه نویسی به بلوغی رسیدن .
دوستان php و .net هردو الان opensource بحساب میان!!!

.net
https://github.com/Microsoft/dotnet

php
https://github.com/php

در مورد اینکه کدوم بهتر هست ؟
همه زبان های برنامه نویسی که به بلوغ رسیدن خوب هستن . اکثر نیاز ها رو پوشش میدن دیدگاهی که از زبان برنامه نویسی بدست میاری مهمه.
زبان های برنامه نویس تشکیل شده از چند دستور و گرامر هست . این دیدگاه و تکنیک برنامه نویسی هست باعث میشه برنامه های پویا درست بشه
میتونی در یک پروژه از چندین زبان برنامه نویسی کمک بگیری. یعنی محدود به زبان خاصی نباش.

مهم اینه که چی می خوایی . هدف و بازار کاریی داری چیه ؟
مثال من خودم php انتخاب کردم چون هدف کار من بازار مثل crm و dpms و برنامه هایی از این قبیل بودند چون جز کم هزینه ترین روش های پیاده سازی هست . البته از زبان های cpp هم کمک گرفته میشه