PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : نظرسنجی : حمایت از برنامه نویسان ایرانی

L0cal
October 26th, 2015, 21:09
سلام خدمت همه دوستان.
خدمتتون عرض کنم که خیلی وقته یه ایده تو ذهنم هست و میخوایم نظر دوستان را بدونم.
حدود هفت هشت سالی هست که برنامه نویسی میکنم و ایده ای که اومد تو ذهنم نوشتن یه پنل مثل cpanel یا directadmin هست و باکیم ندارم از اینکه این ایده رو تو عموم مطرح میکنم...
چرا؟؟ چون میدونم کار هر کس نیس خرمن کوفتن ...
خوب شاید بگید که چطوری توی این دنیای بزرگ هیچکس تا حالا فکرشو نکرده که یکی رقیب بسازه واسه این...
باید خدمتتون بگم این پروژه نیاز به یک تیم بزرگ داره و یک نفری که نمیشه یه چیز اساس درمون ساخت و اینکه این هزینه ی بسیار بالایی برای افراد خواهد داشت بخاطر همین هست.
هدف از ایجاد این تایپیک این هست که چند درصد از شما هاستینگ های محترم حاضر به حمایت از محصول ما هستید و اینکه بجای سی پنل یا دایرکت از پنل ما مثلا استفاده کنید.
تو نظر سنجی بالا شرکت کنید نظری هم داشتید بگید.

p30nama
October 26th, 2015, 21:26
سلام

اسمشو نمیشه ایده گذاشت چون از قبل وجود داره ولی چون مشابه داخلی نداره خوبه

ولی فکرنکم کسی حاضره سی پنلو ترک کنه و بیا روی پنلی که شما درست میکنید

الان دایرکت هم به اندازه سی پنل موفق نیست

اگه میخواید بین المللی کنید پروژه رو که هزینه بسیار زیادی میخواد اگر داخلی میخواین باشه که بازم باید تبلیغات زیادی بکنید و البته اینکه پنل شما کامل و به نسب

سی پنل و دایرکت هزینه کمتری داشته باشه

Iranicaserver
October 26th, 2015, 21:36
با سلام خدمت شما ببینید این اید شما خوب است اما مشکل اصلی در ایران این است که برخی از ماها اعتقادی به کالا و یا خدمات ایرانی که نمونه برتر خارجی داره نداریم

یک فکر که خیلی ها می کنند این است ........> چی گیر من می آید ---ولشون کن بابا این مشتی بیکارن--------کپی کاری کردن---------و........

یک چیز دیگر ما ایرانیها یک حس حسادت عجیب نسبت به کارهای داریم که نمونه خارجی دارن داریم و همیشه اون کالای ایرانی رو می کوبیم بدون دلیل خاصی فقط بخاطر حسادت از این که این بابا می خواد پولدار بشه و هیچی به ما نمی رسه

تیم ما چندین مدت است از این ایده هاحمایت می کند برای نمونه خود ما یک نرم افزار برای مدیریت مجازی ساز VMware طراحی کردیم و یک تاپیک هم زدیم متسفانه بجای حمایت همه نوع حرفی زدن و بی ارزش کردن کار مارو در صورتی که ما کمکی نخواستیم از کسی و فقط این نرم افزار رو برای راحتی کاربران ایرانی نوشتیم

حالا در مورد شما ما هر نوع کمکی که بتوانیم را از شما می کنیم

http://iranicaserver.com/iranicasupport

این فکر شما قبلا بوده ولی کسی تا 100 نرسونده است و کنار کشیدن همه حالا اگر شما می توانید و در خود می بینید انجام دهید ما اولین نفر خواهیم بود که از کنترول پنل شما بر روی سرور هامون استفاده خواهیم کرد

eramserver
October 26th, 2015, 21:49
با سلام . اگر امکانات این پنل ها باشه یا حتی بهتر از اینها باشه و به صرفه باشه برامون چرا نباید ازش استفاده کنیم؟

data20
October 26th, 2015, 21:58
سلام
نظر شخصی و به درست و غلط بودنش کار ندارم و پوزش که زیاد به موضوع مرتبط نیست
به کرات دیدم بیشتر ایده های این انجمن به سمت VMware و cPanel , WHMCS , ibsng بر می گرده ، کلا هاستینگ
ایده های خیلی قشنگ تری هم میشه پیدا کرد که به سادگی می شه توجیه کردشون و بعضی این قابلیت هم دارن که از طرف یه سری مراحل وام های بدون بهره یا کم بهره خوبی هم گرفت.
در مورد تیم . تشکیل گروه . همش برمیگرده به دیدگاه که داریم که نیاز به گفتنش نیست و در بیشتر موارد تیم های تشکیل شده به درجات بالا نمی رسه ولی در خارج ایران حداقل یک طرح جالب که به صورت استارت آپ بالا میاد، شده به جای برسه که هیچ کس فکرشم نمی تونه بکنه و فکر نمی کنم به این زودی ها تو ایران این یک مورد جا بیفته.

sh_p1385
October 26th, 2015, 22:08
اگر میتونید امنیت بالاتر امکانات مشابه و قیمت برابر یا پایین تر رو ارائه کنید چرا که نه
متاسفانه این ها فقط چند تا کلمه هستند ولی ماه ها و شاید سال ها زمان نیاز دارن برای محقق شدن
در هر صورت اگر توان انجام کاری رو در خودتون میبینید شروع کنید و زمان رو از دست ندین

djspammer
October 26th, 2015, 22:17
cracked by xxx :d

:68: به نظرم بیخیال شو

L0cal
October 26th, 2015, 22:41
سلام

اسمشو نمیشه ایده گذاشت چون از قبل وجود داره ولی چون مشابه داخلی نداره خوبه

ولی فکرنکم کسی حاضره سی پنلو ترک کنه و بیا روی پنلی که شما درست میکنید

الان دایرکت هم به اندازه سی پنل موفق نیست

اگه میخواید بین المللی کنید پروژه رو که هزینه بسیار زیادی میخواد اگر داخلی میخواین باشه که بازم باید تبلیغات زیادی بکنید و البته اینکه پنل شما کامل و به نسب

سی پنل و دایرکت هزینه کمتری داشته باشه

بله صد در صد ولی هیچ پنلی بدون عیب نیست الان تو همین سی پنل چندین هزار باگ وجود داره.
شلر اپلود میشه هیچ عکس العملی نشون نمیده یا در مورد ویروس ها و مخرب ها یا در مورد خیلی چیزهای دیگه که خیلی میتونه کارو راحت تر انجام داد.

با سلام خدمت شما ببینید این اید شما خوب است اما مشکل اصلی در ایران این است که برخی از ماها اعتقادی به کالا و یا خدمات ایرانی که نمونه برتر خارجی داره نداریم

یک فکر که خیلی ها می کنند این است ........> چی گیر من می آید ---ولشون کن بابا این مشتی بیکارن--------کپی کاری کردن---------و........

یک چیز دیگر ما ایرانیها یک حس حسادت عجیب نسبت به کارهای داریم که نمونه خارجی دارن داریم و همیشه اون کالای ایرانی رو می کوبیم بدون دلیل خاصی فقط بخاطر حسادت از این که این بابا می خواد پولدار بشه و هیچی به ما نمی رسه

تیم ما چندین مدت است از این ایده هاحمایت می کند برای نمونه خود ما یک نرم افزار برای مدیریت مجازی ساز VMware طراحی کردیم و یک تاپیک هم زدیم متسفانه بجای حمایت همه نوع حرفی زدن و بی ارزش کردن کار مارو در صورتی که ما کمکی نخواستیم از کسی و فقط این نرم افزار رو برای راحتی کاربران ایرانی نوشتیم

حالا در مورد شما ما هر نوع کمکی که بتوانیم را از شما می کنیم

http://iranicaserver.com/iranicasupport

این فکر شما قبلا بوده ولی کسی تا 100 نرسونده است و کنار کشیدن همه حالا اگر شما می توانید و در خود می بینید انجام دهید ما اولین نفر خواهیم بود که از کنترول پنل شما بر روی سرور هامون استفاده خواهیم کرد

ای کل گفتی بخدا.
متاسفانه یه عده از دوستان ما 99% این حسو دارن که تا یه چیزی مفهمن یا سرشون میشه از یه زبان برنامه نویسی یا فلان چیز صد نوع عیب و ایراد در میارن و اصلا به زحمتی که براش کشیده شده اهمیت نمیدن.
خود من اعتراف میکنم تا چندین سال پیش دقیقا اینطوری بودم مثلا یک سایتی رو میدیم که اقا حالا خوب کار میکنه میگفتم اینم زیاد جالب نیست و فلان و... در صورتی که واقعا خوب کار میکرد ولی الان خیلی از سایت های ایرانی ما داره خوب کار میکنه و من بعد از اینکه دیدگاهمو تغییر دادم واقعا میرم تو یه سایتی میبینم خوب کار میکنه میگم افرین واقعا عالیه چون ما واقعا فقدان یه سری چیزا رو داریم
ممنون ار حمابت شما

سلام
نظر شخصی و به درست و غلط بودنش کار ندارم و پوزش که زیاد به موضوع مرتبط نیست
به کرات دیدم بیشتر ایده های این انجمن به سمت VMware و cPanel , WHMCS , ibsng بر می گرده ، کلا هاستینگ
ایده های خیلی قشنگ تری هم میشه پیدا کرد که به سادگی می شه توجیه کردشون و بعضی این قابلیت هم دارن که از طرف یه سری مراحل وام های بدون بهره یا کم بهره خوبی هم گرفت.
در مورد تیم . تشکیل گروه . همش برمیگرده به دیدگاه که داریم که نیاز به گفتنش نیست و در بیشتر موارد تیم های تشکیل شده به درجات بالا نمی رسه ولی در خارج ایران حداقل یک طرح جالب که به صورت استارت آپ بالا میاد، شده به جای برسه که هیچ کس فکرشم نمی تونه بکنه و فکر نمی کنم به این زودی ها تو ایران این یک مورد جا بیفته.

سلام متاسفانه ما ایرانیا چیزی به اسم صبر نداریم.
اینقدر مطمعن هستم که میتونم تیمی رو ببندم که واقعا حرفه ای هست و چیزی کمتر از گروه های خارجی نداره ولی فقط از بعضی از چیزا تو ایران باید ترسید.

- - - Updated - - -

وقتی یه پروژه در ابعاد بین المللی ایجاد میشه مسلما فکری برای این هم هست.
ولی اینو یادمون نرفته که هیچ کس نمیتونه ادعا کنه من صد در صد کرک تاپذیرم ولی با روش ضد عمل میکنیم ;)

navid2zp
October 26th, 2015, 23:35
بنده چندین سال تو زمینه خودم فعالیت کردم که جدا از زمینه فعالیت شماست
بنده 3 سال پیش ایده ای رو مطرح کردم که هم در ایران و هم در خارج قابل استفاده بود و تعداد زیادی هم کاربر داشت ولی بیشترین جملاتی رو که شنیدم براتون لیست می کنم :
"
نیاز به سرمایه بالا داره (این جمله رو از اون دسته افرادی شنیدم که انتظار دارن کل یک راه رو یک شبه برن و فکر می کنن قرار هست کل کار یک جا انجام بشه در صورتی که افراد فعال در این زمینه می دونن که پله پله طی کردن این مسیر و این ایده ها خیلی مهم هست حتی اگر شما این توانایی رو دارید که یهو اول کار با تمامی امکانات برید جلو.)
نیاز به چند نفر داره ( نکته جالب اینجاست که این مورد رو همه نکته منفی می دونن. متاسفانه ما ایرانی ها همیشه در زمینه های مختلف قصد تنها کار کردن رو داریم در صورتی که همه ما می دونیم با تنها کار کردن به نتیجه ای نمیشه رسید.)
زمانبر هست ( حیلی جالبه که همه انتظار دارن نتیجه کارشون یک هفته بعد از شروع باشه و نتیجه هم باشد درامد بسیاررررررررر بالا باشه)
80% من ( این مورد از اسپانسر هایی شنیده میشه که فکر می کنن چون 2 قرون پول قرار هست بدن در نتیجه بیشترین سهم رو دارن. در واقع پول خودشون رو بیشتر از تجربه چندین ساله شخص مقابل، توانایی برنامه نویسی اعضا، وقت و زمان دیگران می دونن در صورتی که حتی توی رویا هم خودشون در چنین جایگاهی نخواهند بود و چنین توانایی هایی رو بدست نمیارن.)
و ....

نکته جالبی که توی این موارد قابل مشاهده هست اینه که قبل از رسیدن به بحث های اصلی همه از ایده استقبال می کنن، تمجید می کنن ولی وقتی کار به بحث های اصلی و شروع کار میرسه همه منافع خودشون رو در نظر می گیرن.
به عنوان مثال برای انجام پروژه بنده به دنبال برنامه نویسی بودم که از پس برنامه نویسی و پشتیبانی سیستم مد نظر بر بیاد. همه این ها در اول کار ایده رو عالی و خودشون رو یکی از بهترین کاندید ها برای انجام این کار میدونستن ولی زمانی که بحث به حقوق و سهم میرسید همه یا سهم های فضایی می خواستن یا اعلام می کردن که مثلا ماهی 1 میلیون حقوق می خوان + مثلا 30% از درامد
در طول این 3 سال بنده ایده خودم رو کاملتر کردم و اخیرا هم مجدد دنبال کسی بودم که بتونه از عهده کار بر بیاد و با گذشت 3 سال هنوز تفکر ها تغییر نکرده و همه دنبال سود و پول مفت اون هم در لحظه شروع به کار هستند.

بنده به یک نتیجه ای در این مدت رسیدم :
یا باید با خارجی ها کار کنید چون کم ایرانی پیدا میشه که مناسب کار باشه ( از نظر اخلاقی، شخصیتی و تفکری) یا باید سرمایه بسیار بالا داشته باشید تا خودتون به تنهای از پس همه کار ها بر بیاید.

mohammadali3517
October 27th, 2015, 13:58
میشع با قرار دادن ایده های جدید توی پنل به رشد و مصرف بیشترش نه تنها در ایران بلکه در دیگر هاستینگ ها هم رشدش داد

amir5612
October 27th, 2015, 19:08
سعی کن مولتی پلتفرم بنویسی
این برای من تنها دلیلیه که باعث میشه یک پنل جدید رو نصب کنم
چون پنل خوب فقط سی پنل هست برای لینوکس
برای ویندوز یه پلسک هست که پولیه و خیلی گرونه
یه وبسایت پنل هست که من ترجیه میدم ازش استفاده نکنم

gholamkale
October 27th, 2015, 20:03
درود
خیلی از افراد از جمله خود من خیلی سخت اعتماد میکنن و وقتی هم اعتماد کنن دیگه از اون (برند، محصول یا سرویس) سخت دل میکنن و باید حتماً یه چیزی بیاد که واقعا ثابت کنه میتونه جای قبلی رو بگیره
به نظرم دنبال کمبودها باشید تو دنیای آی تی تا دنبال کپی کاری
البته جسارت نباشه منظورم اینه ایده این کار قبلا عملی شده و یک یا چند محصول فوق العاده ازش بیرون اومده و فکر نمیکنم عملی باشه و جواب بده

ببینید چی به درد ملت میخوره چی میتونه واقعا بترکونه
به عنوان یک مثال کثیف: میتونید یه برنامه بنویسید که کل یک سایت رو همراه با اسکریپتش (کدهای php و asp و...) به همراه دیتابیسش رو ریپ بزنه تو دو سوت
البته این فقط یه مثال بود که بدونید پروژه هایی که تا بحال عملی نشده و ملت تشنه اون هستن چقدر میتونه موفق باشه

پیروز باشید

p30nama
October 27th, 2015, 20:49

هر سیستم اسکریپت برنامه کرک و نال میشن

ویندوز که محصول بزرگترین شرکت جهانه که داره کرک میشه !

یا بازی ها و ایکس باکس ها و... که دارن کپی میشن

یعنی اینکه کرک میشن اینا سود نمیکنن؟

yousite
October 27th, 2015, 21:00
خیلی هم خوب..
البته باید به گونه ای باشه که کپی امکانات دیگر سیستم ها نباشه و امکاناتش خوب و قیمتش هم به صرفه باشه.
در بیابان گر به شوق کعبه خواهی زد قدم سرزنش ها گر کند خار مغیلان غم مخور

L0cal
October 28th, 2015, 13:48
درود
خیلی از افراد از جمله خود من خیلی سخت اعتماد میکنن و وقتی هم اعتماد کنن دیگه از اون (برند، محصول یا سرویس) سخت دل میکنن و باید حتماً یه چیزی بیاد که واقعا ثابت کنه میتونه جای قبلی رو بگیره
به نظرم دنبال کمبودها باشید تو دنیای آی تی تا دنبال کپی کاری
البته جسارت نباشه منظورم اینه ایده این کار قبلا عملی شده و یک یا چند محصول فوق العاده ازش بیرون اومده و فکر نمیکنم عملی باشه و جواب بده

ببینید چی به درد ملت میخوره چی میتونه واقعا بترکونه
به عنوان یک مثال کثیف: میتونید یه برنامه بنویسید که کل یک سایت رو همراه با اسکریپتش (کدهای php و asp و...) به همراه دیتابیسش رو ریپ بزنه تو دو سوت
البته این فقط یه مثال بود که بدونید پروژه هایی که تا بحال عملی نشده و ملت تشنه اون هستن چقدر میتونه موفق باشه

پیروز باشید

سلام
واقعا ما کمبود داریم تو این زمینه کی میگه کمبود نداریم.
وقتی پول هنگفتی باید بدی واسه پنل وقتی ایرانی را تحقیر میکنن برای خرید و کلیه اینها...
خیلی کمبود داریم وقتی که هر روز اونها واسه ما بازی در بیارن..