PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : کش مزخرف dns در مخابرات !

rastindata
October 23rd, 2015, 22:32
سلام ، دوستان تا جایی که من میدونم مخابرات تهران روی DNS Serverش کش نصب کرده !

الان 2 روزه ما یه دامینی خریدیم ، ست کردیم رو سرورمون ، ولی هنوز برای ما با مخابرات صفحه ی This domain not activated yet باز میشه :|
در صورتی که با بقیه ISP ها اوکیه!

الان بنظرتون سرمو بکوبم تو دیوار؟

یه سری کد بود میذاشتی توی فایل hosts ویندوز ، دی ان اس تعریف میشد ، کسی اونو نداره؟

به نظرتون تو سومالی ، آنگولا ، افغانستان یا ... :D این کارا انجام میشه؟! یا ما انقد پیشرفته ایم که رو دی ان اس سرورمون کش نصب میکنیم !

majid rostami
October 23rd, 2015, 22:38

الان 2 روزه ما یه دامینی خریدیم ، ست کردیم رو سرورمون ، ولی هنوز برای ما با مخابرات صفحه ی This domain not activated yet باز میشه :|

یه سری کد بود میذاشتی توی فایل hosts ویندوز ، دی ان اس تعریف میشد ، کسی اونو نداره؟

به نظرتون تو سومالی ، آنگولا ، افغانستان یا ... :D این کارا انجام میشه؟! یا ما انقد پیشرفته ایم که رو دی ان اس سرورمون کش نصب میکنیم !

با بقیه isp ها مشکلی نیست ؟؟؟ مطمئنید ؟ اخه این اروری که نوشتید معمولا برای تائیدیه ایمیل هست ...

cartman10mpi
October 23rd, 2015, 22:40
تمام ای اس پی ها در دنیا سیستم کش دی ان اس دارند . معمولا باید به ttl دی ان اس قبلی احترام قائل بشه و به اندازه ی اون کش بشه . بعضی از ای اس پی ها به مقدار ttl توجه نمیکنند و مدت دیفالت برای زمان کش دارند .

rastindata
October 23rd, 2015, 22:41
با بقیه isp ها مشکلی نیست ؟؟؟ مطمئنید ؟ اخه این اروری که نوشتید معمولا برای تائیدیه ایمیل هست ...

خب منم همینو میگم !

اولش که هنوز تائید نشده بوده کش شده تو مخابرات ، 2 روزه دی ان اس عوض کردیم ، برای همه عوض شده ، بجز مال خودم که مخابراته ، با همین سیستم یه آی اس پی دیگه تست کردم اوکی بود.

با هاست ترکر اوکی بود
با جی تی متریکس اوکی بود ...

- - - Updated - - -

تمام ای اس پی ها در دنیا سیستم کش دی ان اس دارند . معمولا باید به ttl دی ان اس قبلی احترام قائل بشه و به اندازه ی اون کش بشه . بعضی از ای اس پی ها به مقدار ttl توجه نمیکنند و مدت دیفالت برای زمان کش دارند .

کش بوده و هست توی ایران ، ولی انقد ؟! دو روزه دی ان اس عوض کردیم هنوز رو سرور قبله

yourhosting
October 23rd, 2015, 22:43
خب منم همینو میگم !

اولش که هنوز تائید نشده بوده کش شده تو مخابرات ، 2 روزه دی ان اس عوض کردیم ، برای همه عوض شده ، بجز مال خودم که مخابراته ، با همین سیستم یه آی اس پی دیگه تست کردم اوکی بود.

با هاست ترکر اوکی بود

- - - Updated - - -

کش بوده و هست توی ایران ، ولی انقد ؟! دو روزه دی ان اس عوض کردیم هنوز رو سرور قبله

با وی پ*ی ان برید!

cartman10mpi
October 23rd, 2015, 22:44
در CMD از دستور ipconfig/flushdns استفاده کنید شاید از سیستم باشه

eramserver
October 23rd, 2015, 22:44
به نظرتون تو سومالی ، آنگولا ، افغانستان یا ... :d این کارا انجام میشه؟! یا ما انقد پیشرفته ایم که رو دی ان اس سرورمون کش نصب میکنیم !

تصویر کاملا گویاست:106:

28541

farmanrava
October 23rd, 2015, 22:54

از ارور مشخصه که دامنه شما بین المللی هستش ، درسته ؟
پنل دامنتون رسیلو هستش ؟ به نظر من مشکل از کش و اینا نیست مشکل از تنظیم نیم سرور هستش

اگه پنل دامنه شما رسیلو هستش وارد پنل بشید و از طریق قسمت Custom Dns آی پی سرورتون رو وارد کنید .. برای مثال صورت زیر :
http://www.uplooder.net/img/image/1/30c128863d3bc6ff2b8d8c2ac7849d05/11221.jpg

قطعا مشکلتون حل میشه . بار ها با همچین موردی برخورد کردیم ...

موردی بعدی اینکه اگه برای همه ست شده و برای شما ست نشده کش مرورگر خودتون رو چک کنید ...

kool
October 24th, 2015, 01:07

با هاست ترکر اوکی بود

سلام دیگه تا دو روز نمیره. بسیار موارد اینچنینی کاربران داشتن و از کش سیستم خودشون بوده. لطفا یکبار موارد زیر رو انجام بدید زیان نداره:
پس از بستن تمام صفحات در مرورگر جز یک تب خالی، اقدام به پاک کردن کش و هیستوری دامنه مورد نظر کنید. و سپس مرورگر را ببندید و سیستم رو ریستارت کنید.
مودم رو حدود 30 دقیقه خاموش کنید و بعد با یک مرورگر دیگر نظیر اکسپلورر اقدام به باز کردن دامین مورد نظر کنید. یکی دو بار هم تکرار کنید و نیز کش ویندوز را هم در صورت نیاز خالی کنید.

mohammadali3517
October 24th, 2015, 01:12
سلام
اون موردی که خواستین فکر میکنم توی ویندوز 32 پوشه ی etc و بعد همون hosts بود دقیق توی خاطرم نیست ولی فکر کنم همین مسیر بود
بهتر هست از چیز پی ان استفاده کنین و یا یه ای پی چنجر(چیز شکن هم نباشه مهم نیست فقط ای پی رو تغییر بده "چون منتقل میشین روی ای اس پی اون ای پی ")

007
October 24th, 2015, 01:17
س
خوب تو تنظیمات مودم مشخص کنین از دی ان اس سرورهای گوگل استفاده کنه سیستم
اگر با دی ان اس سرورهای دیفالت مشکل دارین.
ارادت

mohammadali3517
October 24th, 2015, 01:29
دوست عزیز اگر مخابرات استفاده کنن خودکار یک ان اس روی ان اس های گوگل میره (معمولا 8.8.8.8 یا 8.8.4.4 ) + اون یکی دیگه رو هم عوض کنن ای پی میپره و نت قطع میشه.

rastindata
October 24th, 2015, 11:33
دوستان از کش سیستم نیست !

همین الان با یه isp دیگه با همون سیستم و مرورگر سایتو باز کردم باز شد !

- - - Updated - - -

دوستان از کش سیستم نیست !

همین الان با یه ISP دیگه با همون سیستم و مرورگر سایتو باز کردم باز شد !

Sajad
October 24th, 2015, 12:12
داخل تنظیمات کارت شبکه از DNS سرورهای جهانی مثل 8.8.8.8 استفاده کنید و بعد سایت را با آدرس مثلا domain.ir/? باز کنید. یعنی ته آدرس سایتتون یک علامت سوال اضافه کنید.
در این حالت به احتمال زیاد بتونید کش سرور را دور بزنید.

iHSG
October 24th, 2015, 12:19
سلام
دست رو دلم گذاشتی که خونه.
من مخابرات 512 نامحدود تهران رو دارم یعنی نمیشه توی روز چند ساعتی قطع نباشه حالا قطعی هم اینطوری نه که همه سایت ها قطع بشه ها نه سایت هایی که همیشه بازشون میکنم مثل انجمن ها باز میشن اما مثلاً بخوایم یه سایت جدید باز کنیم یا سایتی که به ندرت واردش میشیم رو باز کنیم همش قطعه و توی حالت Looking up مرورگر گیر میکنه و حتی ping هم نداره.من مطمئنم اون سایت ها قطع نیستن چون اولاً تعداد خیلی زیادی سایت هست که برای من در ساعاتی خاص قطع میشه و دوماً با این سایت http://downforeveryoneorjustme.com/ چک کردم فقط برای من قطع بوده.
حالا قطعی به کنار همین کش DNS واقعاً اعصاب خورد کنه من DNS های دامنه COM. رو عوض میکنم که 10 دقیقه ای اعمال میشه اما چندین ساعت طول میکشه تا اعمال بشه یا میرم تو هاستم یه A Record اضافه میکنم با اینکه اون A Record تو اکثر سایت های تست سایت باز میشه اما برای خودم کلی طول میکشه تا بیاد.
اما من بیشتر به جای کش DNS از قطعی های روزانه رنج می برم.تلفن 2020 هم زنگ میزنم فقط صبح ها بر میداره که صبح ها اینترنت من خوبه و قطعی نداره اپراتور هم میگه هر وقت قطعی داشت زنگ بزن بهش میگم من ظهر و عصر تماس میگیرم 40 دقیقه پشت خط می مونم جواب نمیدید میگه ما 24 ساعته هستیم! من یه بار نتونستم عصر ها به 2020 تماس بگیرم و مشکلم رو بگم.تازه مطمئنم اگر بگم هم میگه آره مشکل از سرور های ماست و بدون هیچ حرف اضافه قطع میکنه (چون تجربه دقیق همین مکالمه رو با یکی از اپراتور های خانم مخابرات داشتم)
واقعاً مخابرات تنها مزیتش فقط قیمت خوبش هست وگرنه از همه لحاظ انگشت کوچکه شرکت های خصوصی هم نمیشه.

kool
October 24th, 2015, 12:57
من dns های دامنه com. رو عوض میکنم که 10 دقیقه ای اعمال میشه اما چندین ساعت طول میکشه تا اعمال بشه یا میرم تو هاستم یه a record اضافه میکنم با اینکه اون a record تو اکثر سایت های تست سایت باز میشه اما برای خودم کلی طول میکشه تا بیاد.

اعمال تغییرات dns به صورت کلی 10 دقیقه تا نهایت 72 ساعت نیز ممکنه طول بکشه (داخل پنل دامنه نیز معمولا به این مورد اشاره میشه) و چند ساعتی که می فرمایید طول میکشه نرمال هست دوست عزیز

vahab00
October 24th, 2015, 13:05
سلام
یه برنامه هست به اسم دی ان اس جامپر
خیلی سبکه
نصب کن بعد دی ان اس رو بذار رو گوگل یا اپن دی ان اس
بعد دیگه کش نداری

- - - Updated - - -

مشکل شما ممکنه از مرورگرت هم باشه عزیز

rastindata
October 24th, 2015, 18:02
الان تازه بعد 3 روز ست شد روی سرور جدید ! :))=p~

vahab00
October 24th, 2015, 18:45
ممکن هم هست از سوی شما باشه این مشکل عزیز

matintarh
October 24th, 2015, 20:31
با سلام برای حل این مشکل شما وارد نتورک در کنترل پنلکامپیوترتون شوید وارد ایپی دستی شوید و تیک دی ان اس رو زده به اولی این دی ان اس رو بدید به احتمال 90 درصد حل میشه وسیو کنید
4.2.2.4

netpooyesh
October 25th, 2015, 02:14

برای فایل هاست ویندوزت به مسیر زیر برو
C:\Windows\System32\drivers\etc

اول ایپی بعد یه فاصله بعد دامنه مورد نظرت رو بزن

007007
October 27th, 2015, 05:41
بیا عزیز اجراش کن گزینه fastest Dns رو انتخاب کن و start بزن بگذار خودش برات سریعترین را پیدا کند

http://uploads.im/wLfjn.png

007007
November 3rd, 2015, 21:12
من نصبش کردم تائسیری نداشت

سلام

نصب نداره پرتابله

gigarayaneh
November 4th, 2015, 09:51
دوستان کش مخابرات از نوع کش سرور می باشد و با هیچ چیزی نمیتوانید این کش را خالی کنید!
به علت اینکه سایت شما یک بار بر روی سرورهای مخابرات کش میشود و در بار دوم از سرور مخابرات به شما ارسال میشود. باید به پشتیبانی زنگ بزنید تا این کش را برای شما خالی کنند تا سایت شما به روز شود!!!

Aqua141
November 5th, 2015, 16:21
دوستان کش مخابرات از نوع کش سرور می باشد و با هیچ چیزی نمیتوانید این کش را خالی کنید!
به علت اینکه سایت شما یک بار بر روی سرورهای مخابرات کش میشود و در بار دوم از سرور مخابرات به شما ارسال میشود. باید به پشتیبانی زنگ بزنید تا این کش را برای شما خالی کنند تا سایت شما به روز شود!!!

مگه هر شب کش و خالی نمیکنن ؟