PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : پایین بودن سرعت اینترنت کامپیوتر از موبایل

delta
October 19th, 2015, 22:08
سلام.حدود چند ماهی هست به یک مشکلی عجیب برخوردیم...انم اینکه سرعت اینترنت کامپیوتر ما از موبایل پایین تره.. یک مودم وای فای داریم که توسط کابل شبکه به کامپیوتر وصله و از وای فایش برای اتصال به موبایل و لپ تاپ استفاده میکنیم.حالا مشکل اینجاست وقتی اینترنت کامپیوتر میخواهیم دانلود کنیم سرعت میره بالا بعد چند ثانیه سرعت میاد پایین و به حد صفر میرسه...ولی تو موبایل اینطور نیست و سرعت بالاست و همه چیزو راحت دانلود میکنه.. مودمو ریست دادیم درست نشد..کامپیوترو عوض کردیم درست نشد.کابلو عوض کردیم درست نشد...جدیدا یک مودم جدید خریدیم باز هم مشکل پابرجاست و درست بشو نیست...نمیدونم واقعا دیگه چی بگم موندم چرا اینطوریه..در واقع سرعت وای فای ثابت هست و بالا اما شبکه کابلی خیر...( توجه کنید همه چیز حتی مودمو عوض کردم درست نشده)
در واقع دارم شک میکنم که رو سیستم عامل ویندوز اینطوری میشه و با موبایل نه...شایدم هم isp ها یک کاری کردند که نمیدونم اصلا امکان پذیر هست همچین چیزی یا نه؟کسی میدونه چی به چی هست و جریان چیه؟

s0NY
October 19th, 2015, 22:13
از wifi به جای کابل وصل کردید به کامپیوتر؟یک دانگل وای فای تست کنین

CYCLONER
October 19th, 2015, 22:15
آیا با کارت شبکه usb که از طریق usb به کامپیوتر وصل هست به وای فای وصل شده و امتحان کردید

اگه بشه isp خود را ذکر کنید

delta
October 19th, 2015, 23:00
از wifi به جای کابل وصل کردید به کامپیوتر؟یک دانگل وای فای تست کنین

مودم وای فای با 4 پورت شبکه dlink هست عزیز برادر.. هم وای فای داره هم کابل شبکه برای اتصال به کامپیوتر... سرعت اتصال در وای فای بالاست اما کابل خیر..

آیا با کارت شبکه usb که از طریق usb به کامپیوتر وصل هست به وای فای وصل شده و امتحان کردید

اگه بشه isp خود را ذکر کنید
مودم های جدید پورت usb ندارند برای اتصال...هم وایرلس هستند و هم پورت شبکه فقط دارند... شرکت اندیشه سبز خزر گیلان

s0NY
October 19th, 2015, 23:04
خوب یک کارت وایرلس نصب کن روی سیستمت ا اون وصل بشو به اینترنت به جای کابل
شاید سوکت ها مشکل دارند

delta
October 19th, 2015, 23:47
خوب یک کارت وایرلس نصب کن روی سیستمت ا اون وصل بشو به اینترنت به جای کابل
شاید سوکت ها مشکل دارند

مودمو ریست دادیم درست نشد..کامپیوترو عوض کردیم درست نشد.کابلو عوض کردیم درست نشد...جدیدا یک مودم جدید خریدیم باز هم مشکل پابرجاست و درست بشو نیست

Sajad
October 20th, 2015, 00:25
مودم را در حالت bridge بذارید و روی سیستم pppoe کانکشن بزنید تا مطمئن بشید مشکل از شبکه داخلی نباشه.
اگر در این حالت هم مشکل پا بر جا بود لازمه که حتما با ISP چک کنید موضوع را.

مینا-صیفی
October 20th, 2015, 12:38
کارت شبکه کامپیوتر هم عوض کردید ؟ اگر نه شاید از این باشه
با کابل usb & lan امتحان کنید اگر کردید با توجه به این همه چیزایی که عوض کردید چیز دیگه به ذهن ما نمیرسه جز شرکت مربوطه ...

filtersms
October 20th, 2015, 13:07
با سلام

شاید در کامپیوتر نرم افزاری قابلیت آپدیت خودکار داره و این موضوع باعث میشه افت سرعت پیدا کنه

چک کنید که آپدیت خودکار ( ویندوز ) غیر فعال باشه

آپدیت خودکار نرم افزار های سنگین هم غیر فعال باشه

در غیر این صورت اگه این مشکل برطرف نشد

احتمالا بر میگرده به شبکه کردن اگه شما یک یا چند کامپیوتر رو شبکه کرده باشید

باید در قسمت isp ها هم یه تغییرات دستی اعمال کرده باشید

اونا رو حذف کنید و به حالت پیش فرض بزارید شاید درست شد

delta
October 20th, 2015, 14:08
درورد ..

اول از هر چیز ارتباط مودم با دستگاه (pc) را چک کنید

آموزش : Start -Run دستور زیر را وارد کرده و Enter را فشار دهدید

چک کنید ببینید پینگ تایمی که میده رو چنده . ؟؟

توجه از ست بودن DNS های ISP نیز اطمینان کسب کنی.

تایم میده 1ms ..دی ان اسها اتوماتیک هستند و ست هستند..

کارت شبکه کامپیوتر هم عوض کردید ؟ اگر نه شاید از این باشه
با کابل usb & lan امتحان کنید اگر کردید با توجه به این همه چیزایی که عوض کردید چیز دیگه به ذهن ما نمیرسه جز شرکت مربوطه ...

کارت شبکه مین ها همه مینبورد هستند نه جدا..در ضمن گفتم که سیستم رو هم عوض کردم بازم نتیجه نداد...جالبیش اینجاست صفحات سایت رو راحت باز میکنیم اما موقع دانلود این برنامه رو داریم..

با سلام

شاید در کامپیوتر نرم افزاری قابلیت آپدیت خودکار داره و این موضوع باعث میشه افت سرعت پیدا کنه

چک کنید که آپدیت خودکار ( ویندوز ) غیر فعال باشه

آپدیت خودکار نرم افزار های سنگین هم غیر فعال باشه

در غیر این صورت اگه این مشکل برطرف نشد

احتمالا بر میگرده به شبکه کردن اگه شما یک یا چند کامپیوتر رو شبکه کرده باشید

باید در قسمت isp ها هم یه تغییرات دستی اعمال کرده باشید

اونا رو حذف کنید و به حالت پیش فرض بزارید شاید درست شد

همه چیز چک شده دوست عزیز نتیجه نداده

مینا-صیفی
October 20th, 2015, 14:33
پس با این حساب شما که همه چیز را عوض کردی امتحان کردی شاید مشکل از شرکت اینترت شما باشه تماس بگیرید بکگید همین موارد را عوض کردید نشد .

delta
October 20th, 2015, 22:53
خیلی جالبه...:)) موبایل رو وصل کردم وای فای..بعد از طریق تترینگ با کابل usb وصل کردم کامپیوتر...سرعت دانلود زده بالا...کم نمیاره و بسیار عالی... بدبختی گیر کردیم به خدا...به وصیله واسطه موبایل سرعت بالاست اما مستقیم میزنیم سرعت نداره

mahdy777
October 21st, 2015, 17:27
گوشی شما چیه؟ گوشی دادشم وقتی متصل میشه یه جوری عملا بقیه چه از وای فای چه از کابل نمیتونن استفاده کنن یعنی سرعت کامل میگیره
از طرف دیگه من از مخابرات نت دارم و همه این میدونن که وقتی یه فایل میخوای دانلود کنی دیگه یه پیج معمولی هم به زور میشه باز کرد پس ممکنه از جایی باشه که نت میگیری
شما وایفای کلا دیسیبل کن و فقط با کابل استفاده کن به احتمال زیاد مشکل کابلی شما حل میشه