PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : پیشنهاد شما برای در دسترس بودن همیشه سایت

Maryat
October 19th, 2015, 14:50
سلام دوستان
سوال اول : یک سایت دارم که تحت هیچ شرایطی نباید قطع باشه و باید همیشه در دسترس باشه و از اونجایی بهترین سرورها و هاست ها هم ممکن قطع بشن در دسترس بودن صدرصدی وجود نداره
به همین خاطر میخام یک سرور دیگه در کنار این سرور داشته باشم که در صورت قطعی سایت سریعا سوییچ کنم روی سرور جدید .
در اینصورت میمونه اپدیت دیتا بیس سرور دوم که باید بصورت اتوماتیک انجام بشه راهکارتون برای اپدیت اتوماتیک چی هست؟
اگر بجز این راه حل یعنی داشتن سرور دوم پیشنهاد دیگه ای دارید ممنون میشم بگید.

سوال دوم : به جز جهان پی درگاه مطرح دیگه ای هم هست که بدون مجوز درگاه بده درگاه پی لاین مجوز میخاد.

با سپاس فراوان

007
October 19th, 2015, 20:58
س
از گزینه ی database replicationمیتونین استفاده کنین که در اعلب دیتابیس ها وجود دارد.
ارادت

ourweb
October 19th, 2015, 21:01
باسلام برای درگاه از درگاه پرداخت بگیرید مشکلی نمیخورید

Pars98
October 19th, 2015, 21:02
در مورد سوال دوم منظورتون از مجوز چی هست؟
فقط اسکن کارت ملی و شناسنامه نیاز هست جهان پی ، زرین پال ، پارس پال ، ...

allbert
October 19th, 2015, 21:13
البته uptime 100% که کمی دور از دسترس هست اما میتوان با یک استراتژی سخت افزاری و نرم افزاری درست به بالاترین کیفیت و اپتایم رسید حقیر یک سری پیشنهاد دارم برای شما

استفاده از هارد های Ssd و راید سخت افزاری 10 ( Raid 10 )

استفاده از تکنیک Replication در پایگاه داده حهت حفط داده و بالا بردن performance

اگر سرور در داخل هست میتوانید از معماری های تحمل خطا ( Fault-Tolerant and High-Availability Architectures ) و کلاستر ها و... استفاده کنید که مباحث پیشرفته شبکه هست که البته هزینه بالایی دارد.