PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : کپی رایت در ترکیه و سوء تفاهمی که پیش آمد.

Mr_mehran
October 16th, 2015, 15:44
سلام به عزیزان و سروران گرامی ، چند وقت پیش یکی از دوستانم از من خواست که اگر ایده جدیدی دارم براش تعریف کنم ، منم توضیح دادم که دوست دارم برای وب ترکیه یه سایت خبرخوان با حالتی خاص درست کنم ، ایشون هم قبول کرد ، یه مقداری هزینه هم صرف اسکرپیت و قالب و ... شد که دوستم داد . حالا تو مراحل اخر کار دوستم تحت تاثیر یکی از اطرافیانش که خودشو خدای برنامه نویسی معرفی کنه
این ذهنیت براش پیش اومده که اگر ما از Rss سایت های ترکیه ای مطلب بخونیم ،محکوم به پرداخت هزینه و مجازات می شیم . راستشو بخواین این حرفش برای خنده دار اومد اما سعی کردم بهش دلایل باطل بودن همچین مساله ای رو توضیح بدم ولی دوستم قبول نکرد ، من این ترس برام پیش اومده که شاید مغرور شدم و نمیخوام به اشتباهم فکر کنم ، میخوام اگر احتمال می دین حق با دوستم هست بهم بگین تا ازش عذرخواهی کنم .

دلایلی که از نظر من کپی مطلب از سایت های ترکیه ای مشکلی بوجود نمیاره :

1- تو ایران که کپی رایت اجرا نمیشه ، تو ترکیه هم من تو فروم اشون دیدم بارها در مورد کرک VS و ... سوال پرسیدن پس نشون می ده که
اونجا هم به مسائل چنینی اهمیت داده نمیشه

2- فرض کنید من این تیتر خبر رو سرچ می کنم : 156 hakim ve savcının görev yeri değiştirildi ، چندین سایت مختلف تو نتایج میاد که همین خبرو با همین روالی که هست نوشتن { یعنی از هم کپی کردن } ، ولی دوستم در جواب این میگه که فقط سایتایی که اجازه و مجوز رسمی دارن می تونن از RSS سایت مقصد بخونن ! استدلالش هم اینکه سایت یاهو این شکلیه ..

3- تا جایی که من می دونم نهایت برخوردی که یک سایت خبری با سایت خبرخوان انجام بده اینکه ، IP اون سایت رو مسدود کنه یا به گوگل گزارش بدن و ... اما دوستم اینم قبول نداره و میگه که مجازات و جریمه و .. داره

از شما متخصصین و سروران گرامی درخواستی که دارم اینکه من اگر اشتباهی تو فکرام هست بفرمایید تا از دوستم عذرخواهی کنم ، اگر هم دوستم اشتباه فکر می کنه به زبان ساده و روشن
بگین که چطور ایشونو متوجه اشتباهش بکنم ، از دوستای قدیمی ام هست و من از اینکه این دوستم فکر می کنه تو کاری که میخواستیم انجام بدیم مسولانه عمل نکردم واقعا ناراحتم

ببخشین طولانی شد ، با توجه به اینکه مدتی به مسافرت می رم و دسترسی به نت نخواهم داشت احتمالا نتونم از پست های شما تشکر کنم ، پیشاپیش تشکر می کنم d:

پی نوشت 1 : لینک این تاپیک رو برای دوستم می فرستم
پی نوشت 2 : من قصدم این بود که تو همون سایت خبرخوان ، منبع خبر رو هم ذکر کنم

rastindata
October 16th, 2015, 15:56
خب برای محکم کاری میتنونید تو اسکریپت تعریف کنید که منبع سایتی که ازش مطلب رو میگیره درج کنه ...

Mr.Pouria
October 16th, 2015, 16:05
حتی اگه به کپی رایت حساس باشن

شما بیاید توی هر مطلب لینک مطلب اصلی و منبع رو درج کنید هیچ مشکلی پیش نمیاد ...

کپی رایت مقاله کلا به این صورت هست قانونش :

هیچ فرد یا افرادی حق کپی از مطالب اختصاصی دیگران و کپی و نشر اون با نام خود و از بیین بردن حق نویسنده جریمه سنگینی دارد ...

پ.ن : در صورتی که وب سایت باشد نام مالک مقاله و لینک اصلی مقاله درج گردد مشکلی وجود ندارد .

پ.ن 2 : در صورتی که کتاب و یا آثارچابی یا فروشی باشد و شخص کپی گیرنده تنها در صورتی میتواند از اون مطلب یا مقاله استفاده کند که به صورت کتبی از صاحب اصلی اثر اجازه نامه داشته باشد ...

serverhaa
October 16th, 2015, 16:18
فقط کافیه منبع خبر ( سایت مرجع ) در هر مطلب ذکر بشه بعد چه رعایت کنن چه نکنن مشکلی پیش نمیاد

hadiroohi
October 16th, 2015, 16:46
ترکیه با اینکه سایتهای کرک و این مسائل دارند ولی جرایم سختی برای کپی رایت دارند. ولی این فقط در صورتی که شما منبع ذکر نفرمایید و مقاله رو با نام خودتان ارائه دهید، در غیر اینصورت مشکل ساز نیست
موفق باشید

salamashk
October 16th, 2015, 22:50
دوست عزیز هیچ مشکلی پیش نمیاد اگه میومد باید بیشتر سایتهای که از اینور انور مطلب کپی می کنند و کپی رایت رو رعایت نمی کنند جریمه می شدن