PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : سوال در مورد هارد iscsi

IrIsT
October 15th, 2015, 20:19
سلام خدمت دوستان عزیز.
یک سرور اختصاصی از جایی گرفتیم.kvm نصب کرده
یک هارد ssd داریم و یکی ISCSI
یک vps روی هارد ISCSI درست کردیم ویندوز. و چندتا هم ssd
حالا یک آیپی اضافه دیگه هم میخوام بگیرم که یک vps دیگه روی هارد ISCSI بسازم.
حالا من به مدیر سرور گفتم یک آیپی دیگه میخوام که روی هارد ISCSI بندازم واسه هاست معمولی
اما گفتن معماری این هارد طوری هستش که بهتره یک سرور به این هارد اختصاص داده بشه و اگه بر روی این هارد اضافه کنید,به مشکل میخورید و .....

حالا سوالم از دوستان اینه که آیا این حرف درسته؟یعنی به جز یک vps دیگه نمیشه درست کرد؟

اینو بگم که روی vps که روی هارد ISCSI هست,vps ویندوز هستش و فکر کنم کل هارد به اون اختصاص داده شده.اینو خود مدیر سرور درست کردن و کل فضا رو به این داده.

حالا یعنی دیگه من نمیتونم روی این هارد ISCSI یک vps درست کنم؟خوب این چه هاردیه که نمیشه vps درست کرد.
دوستان یکم میتونید توضیح بدین که آیا درست گفتن یا نه.راه حلی هست یا نه.میشه ساخت یا نه؟مشکل ساز میشه یا نه؟
یعنی اگه روی هارد ISCSI بجز یک vps,نشه دیگه درست کرد,واقعا باید انداختش دور.
حالا شایدم بخاطر اینکه کل فضا رو به ویندوز داده اینطوری گفته
دوستان یک توضیح میدین.
آیا حرفش درسته؟

alfa5xx
October 24th, 2015, 22:00
با سلام...

دوست عزیز ... با توجه به استفاده از مجازی ساز kvm و همچنین تخصیص کل هارد اسکازی شما به سرور ویندوز ...

دیگه امکان کم کردن حجم هارد وجود نداره ..چون کلا رو kvm شما میتونید میزان هارد وی پی اس ها رو زیاد کنید ولی کم نمیتونید کنید به همین دلیل امکان کاهش میزان هارد اسکازی تون و نصب یک وی پی اس دیگه روی آن امکان پذیر نیست ...

مدیر سرور حالا یا طبق صحبت های شما کل هارد رو روش یک وی پی اس ایجاد کرده و کل هارد رو بشه داده و یا شما خودتون یادتون رفته بهش بگید که میخوام مثلا چند روز دیگه روش چند تا وی پی اس بالا بیارم...به هر حال تنها راه موجو پاک کردن وی پی اس ویندوز روی هارد هست البته قبلش حتما بکاپ بگیرید اگه اطلاعات مهمی روش دارید ...سپس دوباره kvm نصب بشه و دوباره وی پی اس ویندوزه با حجم مشخص هارد نصب بشه مثلا اگر هارد شما 500 گیگ هست 50 گیگ به سرور ویندوزه بدین و ما بقی رو بزارید واسه روز مبادا که مثل همچین روزی که الان گیر کردید
البته اگر شما به مدیر سرور می گفتید که قصد داردی روش باز هم به جز این وی پی اس ویندوزی که هست باز هم وی پی اس بدید حتما اون بنده خدا هم فکر ایجا رو میکرد و شاید هم واقعا مدیر سرورتون فکر کرده kvm مثل vmware esxi هست که بشه میزان هارد رو تغییر داد واسه هر وی پی اس و بشه کم کرد ..اون رو دیگه خدا میدونه که احمال از سمت شما بوده و یا مدیر سرورتون ..

موفق باشید

IrIsT
October 25th, 2015, 13:57
با سلام...

دوست عزیز ... با توجه به استفاده از مجازی ساز kvm و همچنین تخصیص کل هارد اسکازی شما به سرور ویندوز ...

دیگه امکان کم کردن حجم هارد وجود نداره ..چون کلا رو kvm شما میتونید میزان هارد وی پی اس ها رو زیاد کنید ولی کم نمیتونید کنید به همین دلیل امکان کاهش میزان هارد اسکازی تون و نصب یک وی پی اس دیگه روی آن امکان پذیر نیست ...

مدیر سرور حالا یا طبق صحبت های شما کل هارد رو روش یک وی پی اس ایجاد کرده و کل هارد رو بشه داده و یا شما خودتون یادتون رفته بهش بگید که میخوام مثلا چند روز دیگه روش چند تا وی پی اس بالا بیارم...به هر حال تنها راه موجو پاک کردن وی پی اس ویندوز روی هارد هست البته قبلش حتما بکاپ بگیرید اگه اطلاعات مهمی روش دارید ...سپس دوباره kvm نصب بشه و دوباره وی پی اس ویندوزه با حجم مشخص هارد نصب بشه مثلا اگر هارد شما 500 گیگ هست 50 گیگ به سرور ویندوزه بدین و ما بقی رو بزارید واسه روز مبادا که مثل همچین روزی که الان گیر کردید
البته اگر شما به مدیر سرور می گفتید که قصد داردی روش باز هم به جز این وی پی اس ویندوزی که هست باز هم وی پی اس بدید حتما اون بنده خدا هم فکر ایجا رو میکرد و شاید هم واقعا مدیر سرورتون فکر کرده kvm مثل vmware esxi هست که بشه میزان هارد رو تغییر داد واسه هر وی پی اس و بشه کم کرد ..اون رو دیگه خدا میدونه که احمال از سمت شما بوده و یا مدیر سرورتون ..

موفق باشید

سلام و درود.
ممنون از شما دوست عزیز بابت جوابت
بله.کاملا درسته.به ما kvm دادن.اصلا کار نکرده بویم.اولش قرار بود دو تا آیپی بشه.یک مشکل به وجود آمد مجبور شدیم 3 تا آیپی کنیم.این vps ویندوز که کل هارد بهش تعلق گرفته رو ما اولا بلد نبودیم درست کنیم و مدیر سرور زحمت کشیدن و درست کردن.اما یک مشکلاتی واسمون به وجود امد که یکیش همین کل فضای هارد رو داده بودن به این vps .اگه حداقل 90% رو میدادن یا طوری میکردن که اگه کم و زیاد میبود که خودمون کم و زیادش میکردیم بهتر بود.اینا هم فکر کردن فقط همین تک آیپی میخواد روی این سرور باشه
بعد دیدیم یک سرور اختصاصی داریم و کلا سرور اختصاصی همینه.امکان رشد اون زیاده.واسه همین تصمیم گرفتیم که ایپی هامون رو زیاد کنیم.
اما روی این هارد اصلا نمیشه این کارو کرد.واسه همین به این مشکل برخوردیم.
تنها راهش اینطوری که گفتین و دوستان دیگر هم گفتن,پاک کردن این vps هستش که کل اطلاعاتش از بین میره و باید هی انتقال بدیم و ....... دردسر شروع شد.
حتی پیشنهاد دادیم که هارد دیگه بگیریم که هنوز جوابش مشخص نیست.
اما چون خودم شخصا با kvm کار نکرده بودم و مدیر همین سرور گفته بود این خوبه و راحته,زحمت کشیدن و vps هارو خودشون درست کردن.اما روی این هارد اومدن یک اشتباهی که کردن همین بوده که نیومدن فضا رو تقسیم بندی کنن.کل فضا رو به این دادن.
حلا موندیم چکار کنیم که اطلاعاتمون از بین نره.دیگه سپردیم به خودشون.حتی گفتیم هارد اضافه بگیریم یا سرور تغییر کنه و مدیر سرور زحمت تغییر رو بکشن یا یک راه حلی بدن.فعلا که نمیتونیم هیچ کاری انجام بدیم.
ممنون از همگی

- - - Updated - - -

با سلام خدمت شما حف با دوست عزیزمون هست

تنها راه حذف ماشین مجازی هست و نصب دوباره با هارد مشخص که امکان ساخت ماشین های مجازی بعدی باشد

پس بخاطر اینکه مشکل از اول بوده و کل فضا رو دادن,گفتن به طور منطقی فقط یک vps ساخته میشه.پس اگه پاک بشه و تقسیم بندی شه مشکلی به وجود نمیاد؟هر چندتا آیپی بشه داد؟
از لحاظظ کیفیت,این هارد چطوریه؟
دردسر باز شروع شد.هههه