PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : کدام نسخه لینوکس

Emi
October 12th, 2015, 17:04
سلام دوستان من برای هاست دانلود، از ویندوز سرور استفاده میکنم.
میخواستم واسه امتحان لینوکس نصب کنم ببینم سرعت اون بهتره یا ویندوز
1- سوالم اینه اگه لینوکس رو هم به صورت گرافیکی نصب کنم،بازم نصبت به ویندوز رم و منابع کمتری اشغال میکنه؟
2- سرعتش چی؟
3- و اینکه کدوم نسخه رو پیشنهاد میدید؟

allbert
October 12th, 2015, 17:08
لینوکس رو باید بصورت minimal نصب کنید و با دستور باهاش کار کنید قطعا بازدهی بیشتری از ویندوز خواهد داشت.

Emi
October 12th, 2015, 18:07
مینیمالش رو میدونم. عرض کردم گرافیکی میخوام نصبش کنم. واسه پک کردن که نمیشه از مینیمال استفغاده کرد!
دوستان دیگه اگه جواب سوال های بالا رو میدونن ممنون میشم نظرشون رو بدن

allbert
October 12th, 2015, 19:06
دوست عزیز منظورتون از پک کردن چی هست ؟! فشرده سازی ؟! هر کاری که شما در محط گرافیگی لینوکس انجام بدید میتونید در محیط ترمینال یا بقول شما مینیمال هم انجام بدید. البته امکانات محیط ترمینال خیلی بیشتر از محیط گرافیکی هست ...

kool
October 12th, 2015, 19:43
لینوکس بازدهی بهتری داره. منابع کمتری نیاز داره. سنتوس 6.7 خوبه به نظرم
اگه میتونید با ترمینال کار کنید ساده نصب کنید

Emi
October 12th, 2015, 20:12
با ترمینال تاا حدودی میتونم کار کنم ولی نه اینکه واسه پک کردن استفاده کنم!
پک کردن منظورم اینه فایل های مورد نظرت رو دانلود کنی. ان زیپ کنی.تبلیغات خودت رو اضافه کنی.مجدد زیپ کنی بزاری واسه دانلود. این کار رو با کامنت و اینا سخته انجامش اونم تعداد بالا.
میخوام از محیط گرافیکیش استفاده کنم. سوالم اینه از نظر مصرف منابع محیط گرافیکی ویندوز بهتره یا گرافیکی لینوکس.
و حالا که قرار از محیط گرافیکی استفاده کنم از چه نسخه ایز لینوکس استفاده کنم.؟ ککه یکی از دوستان گفتن سنتوس

AbtinServer
October 12th, 2015, 20:17
1- سوالم اینه اگه لینوکس رو هم به صورت گرافیکی نصب کنم،بازم نصبت به ویندوز رم و منابع کمتری اشغال میکنه؟
2- سرعتش چی؟

استفاده از ورژن نسخه 6 به طبع کیفیت بهتری به همراه دارد
پیشنهاد میشه این نشخه به همراه انجنیکس و دایرک ادمین استفاده شود

farssub
October 12th, 2015, 20:56
centos 6.5 عالی هستش

sami-00
October 12th, 2015, 22:14
سلام دوستی میگفتش که سنت اوس 7 کیفیتی عالی داره تست نکردم ولی

OmidX
October 13th, 2015, 01:27
2- سرعتش چی؟

CentOS 7 برای سرور نسخه minimal و برای تست رو سیستم خودتون نسخه desktop رو نصب کنید .

smhnw
October 13th, 2015, 01:40
امید اقا درست میگن نسخه دسکتاپ نصب کنین واسه سیستمتون .

البته بازدهی خوب هرجایی متفاوته اگر رم خیلی پایینه ویندوز 2003 نصب کنین بهترم هستش ...

iranhostcom
November 7th, 2015, 23:05
با سلام
باید با توجه به کاری که قصد دارید انجام دهید نسخه ی لینوکس را انتخاب کنید . مثلا اگر قرار است از ان برای سرور استفاده کنید بهتر است از نسخه ی های centos , debian استفاده کنید . اگر قرار است از لینوکس برای موارد امنیتی و oentest استفاده کنید بهترین گزینه kali خواهد بود.

سامانه پاسارگاد
November 9th, 2015, 10:05
2- سرعتش چی؟
شما 100 درصد مطمئن باشید که لینوکس بازدهی بهتری داره به شرطی که کیفیت سرور هم اوکی باشه
ولی بنده هم پینهاد میکنم به صورت ترمینال کار کنید اولش شاید سخت باشی ولی کم کم عادت میکنید و تجربه کسب میکنید
اینو مطمئن باشید تا زمانی که کار نکنید ترس از ترمینال هست و فکر میکنید چقدر سخت است اگر علاقه داشته باشید هر سختی براتون تبدیل به لذت مشه که میگذرونیدش
سنتوس 6.5 رو پیشنهاد میکنم استفاده کنید

takpar7
November 9th, 2015, 14:39
لینوکس فوق العاده ست به شرطی که رو سرور اصلی با آزمون خطا پیش نرید و از قبل بلد باشید.
تو ورژن ها هم لینوکس 6.7 بهتره به نظرم من 7 رو نصب کردم با مشکل مواجه شدم دوباره برگشتم رو 6.7