PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : از امروز درگاه های پرداخت موبایلی مسدود شدند ! ussd

elementary
October 10th, 2015, 21:33
از امروز تمام درگاه های پرداخت موبایلی مسدود شدند و امکان گرفتن موجودی هم مسدود شده است

امکان پرداخت قبوض هم محدود شده

این کار به دستور بانک مرکزی بوده و دیگه امکان خرید موبایلی با ussd بسته شده برای همیشه

Khaju
October 10th, 2015, 21:52
واس کارت سپه خیلی وقت بود خرید شارژ بسته شده بود

rastindata
October 10th, 2015, 21:57
یعنی ، از آسان پرداخت هم نمیشه استفاده کرد برای شارژ خریدن؟!

farssub
October 10th, 2015, 21:58
سلام به چه دلیل؟ برای چی بستن؟

kool
October 10th, 2015, 21:59
از امروز تمام درگاه های پرداخت موبایلی مسدود شدند و امکان گرفتن موجودی هم مسدود شده است

امکان پرداخت قبوض هم محدود شده

این کار به دستور بانک مرکزی بوده و دیگه امکان خرید موبایلی با ussd بسته شده برای همیشه

یعنی اینهمه تلاش درگاه های واسط به هدر رفت؟ چرا ایران اینطوری هست؟ اول طرح تایید و اجرا می شه و بعد بررسی و رد میشه !!!

mhiizadi
October 10th, 2015, 22:02
من ک سره شب یه شارژ خریدم !
چطور قطع شده ؟

p30nama
October 10th, 2015, 22:11
همه چیو بستن

این خبر مقدمه ای برای خبر " اینترنت برای همیشه در ایران برداشته میشود " است

:-|:-|

elementary
October 10th, 2015, 22:18
من ک سره شب یه شارژ خریدم !
چطور قطع شده ؟

شارژ رو با رمز دوم کارتتون خریدید ؟‌ از کدوم ussd ?

البته دوستان دقت کنید منظور من با ussd های بانک ها نیست بانک ها مجازهستند ولی منظور شرکت هایی هستند که سرویس ussd ارایه میدن و بانک نیستند و معمولا خصوصی هستند

این محدودیت روی این ussd ها انجام شده و گت وی پرداخت psp ها مسدود شده است و با انجام فرایند گرفتن موجودی یا خرید با پیغام خطا مواجه میشوید

mhiizadi
October 10th, 2015, 22:20
شارژ رو با رمز دوم کارتتون خریدید ؟‌ از کدوم ussd ?

البته دوستان دقت کنید منظور من با ussd های بانک ها نیست بانک ها مجازهستند ولی منظور شرکت هایی هستند که سرویس ussd ارایه میدن و بانک نیستند و معمولا خصوصی هستند

این محدودیت روی این ussd ها انجام شده و گت وی پرداخت psp ها مسدود شده است و با انجام فرایند گرفتن موجودی یا خرید با پیغام خطا مواجه میشوید

همین امشب ساعت 8 خریدم شارژ رو ؛
از ستاره 724 هم خریدم .

Iranicaserver
October 10th, 2015, 22:21
از
789
هم خرید شد موردی نبود

elementary
October 10th, 2015, 22:24
http://cdn.yjc.ir/files/fa/news/1394/7/16/3658035_525.jpg

- - - Updated - - -

1 ــ از تاریخ 15 مهر سال جاری هرگونه تراکنش خرید از درگاه موبایل ممنوع خواهد بود.2 ــ سقف تراکنش‌های پرداخت قبض و خرید شارژ در بستر USSD از تاریخ فوق روزانه 200هزار تومان است.3 ــ تراکنش مانده‌گیری از طریق کلیه درگاه‌هایی که نیاز به استفاده از کارت ندارند، خصوصاً تراکنش‌های موبایلی به‌طور کامل ممنوع است.

smhnw
October 10th, 2015, 22:25
اقا ما با 4 خط تست کردیم همه بسته بودند !

لابت توی اباده اونورا بسته نیست هنوز که دوستان میگند کار میکنه

elementary
October 10th, 2015, 22:26
اقا ما با 4 خط تست کردیم همه بسته بودند !

لابت توی اباده اونورا بسته نیست هنوز که دوستان میگند کار میکنه

بله همینطوره واقعا دستشون درد نکنه

mhiizadi
October 10th, 2015, 22:27
بنده به مجدد یه شارژ خریدم .
بدون مشکل .

kool
October 10th, 2015, 22:29
تحریم های بیرونی میخواد باز بشه برای اینکه حوصله آدم سر نره دارن از داخل تحریم میکنن که یهویی سکته نزنیم :|

elementary
October 10th, 2015, 22:30
بدون مشکل .

دو حالت داره :)

یا شما دارید بدون کارت بانک خرید میکنید و میاد روی قبض موبایلتون

یا اینکه پول از حساب شما کم نشده چرا چون اول از همه اینکه ورودی موبایل بانک رو بستند و درحال اضافه کردن cvv2 exp هستند برای همین یا شما این دو مقدار رو دادید به ورودی یا اینکه سرویس شما از یک درگاه بانکی دیگه استفاده میکنه که با بانک شما یکیه

مثلا پاسارگاد داره و شما هم پاسارگاد دارید فکر کنم تو این حالت بازباشه

ourweb
October 10th, 2015, 22:32
مشکلی نداره فقط موجودی و پرداخت قبوض بسته شده شارژ فعال هست

samansystems
October 10th, 2015, 22:33
بدون مشکل ميتونيد از کد

*720*97#

اقدام کنيد.

mhiizadi
October 10th, 2015, 22:33
دو حالت داره :)

یا شما دارید بدون کارت بانک خرید میکنید و میاد روی قبض موبایلتون

یا اینکه پول از حساب شما کم نشده چرا چون اول از همه اینکه ورودی موبایل بانک رو بستند و درحال اضافه کردن cvv2 exp هستند برای همین یا شما این دو مقدار رو دادید به ورودی یا اینکه سرویس شما از یک درگاه بانکی دیگه استفاده میکنه که با بانک شما یکیه

مثلا پاسارگاد داره و شما هم پاسارگاد دارید فکر کنم تو این حالت بازباشه

خير از كارت قشنگ كم شد :-))
اس ام اسش هم اومد ك كم شد .
شارژ مستقيم هم زدم و كارت شارژى و اينا نبود

elementary
October 10th, 2015, 22:35
خير از كارت قشنگ كم شد :-))
اس ام اسش هم اومد ك كم شد .
شارژ مستقيم هم زدم و كارت شارژى و اينا نبود

من چندین و چند بار تست کردم با پیغامی خطا مواجه میشم از خطوط مختلف و سامانه های مختلف

yourhosting
October 10th, 2015, 22:38
780,733 تست کردم نمیشه موجودی گرفت اما شارژ مشکلی ندارد

Iranicaserver
October 10th, 2015, 22:39
بدون هیچ مشکلی که گفته شد باز می شود و کلیه پرداخت ها هم انجام می شود

http://uupload.ir/files/m9ct_1.jpg
http://uupload.ir/files/iwx_3.jpg
http://uupload.ir/files/lhql_4.jpg
http://uupload.ir/files/k3ko_5.jpg

یک مورد دیگه ما نیاز نداریم پستامون زیاد بشه متلک می پرونید شما خوش باید با پستاتون

elementary
October 10th, 2015, 22:40
بدون مشکل ميتونيد از کد

*720*97#

اقدام کنيد.

جناب الان درگاه موبایلی کارمیکنه یعنی میشه پرداخت موبایلی انجام داد ؟

rastindata
October 10th, 2015, 22:42
بدون مشکل .

پولداریا :-D

Computer
October 10th, 2015, 22:42
سلام
بنده نیز خواستم موجودی بگیرم از اپ مسدود بود
ولی فک کنم خرید شارژ باز هستش !

elementary
October 10th, 2015, 22:47
پرداخت قبوض با خرید شارژ‌ مشکلی نداره

ولی همانطور که از طرف بانک مرکزی پیغام میده انجام هرتراکنش بانکی مسدود شده

الان ussd اسیاتک کارنمیکنه کلا با هیچ سرویس ussd نمیشه فاکتور و تراکنش رو پرداخت کرد

زرین پال رو تست کنید ببینید میشه مبلغ پرداخت کرد یا نه

مینا-صیفی
October 11th, 2015, 00:02
ببینید ussd های بانک و یا سازمان های خیلی مهم دولتی باز هست اما ussd های شخصی یا شرکت های شخصی و سایت های شخصی بسته شدند اتفاقا کار خوبی کردند به نظرم حتما یک ضرر یا کلاهبرداری شده که مجبور به این کار شدند . جدیدا هم خیلی ussd زیاد شده بود طرف سایت شخصی فروش محصولات ارایشی داشت نوشته بود جهت پرداخت از کد زیر پرداخت کنید خوب دیگه شورش را دراوردن باید هم فقط دولتی ها مهم ها از این ussd استفاده کنند نظر شخصی من . با تشکر

tafakor
October 11th, 2015, 00:10
733 قسمت موجودی مسدود شده اما خرید شارژ مشکلی نداره

MOJTABA005
October 11th, 2015, 00:42
733 ، 724 ، آپ
موجودی مسدود هست ولی خرید شارژ مشکلی نداره

amir5612
October 11th, 2015, 14:22
فکر کنم فقط واسه موجودی باشه

samansystems
October 11th, 2015, 16:03
جناب الان درگاه موبایلی کارمیکنه یعنی میشه پرداخت موبایلی انجام داد ؟

بله بدون مشکل ميتونيد از ussd زرين پال استفاده کنيد.

shahinmq
October 11th, 2015, 16:14
ببینید ussd های بانک و یا سازمان های خیلی مهم دولتی باز هست اما ussd های شخصی یا شرکت های شخصی و سایت های شخصی بسته شدند اتفاقا کار خوبی کردند به نظرم حتما یک ضرر یا کلاهبرداری شده که مجبور به این کار شدند . جدیدا هم خیلی ussd زیاد شده بود طرف سایت شخصی فروش محصولات ارایشی داشت نوشته بود جهت پرداخت از کد زیر پرداخت کنید خوب دیگه شورش را دراوردن باید هم فقط دولتی ها مهم ها از این ussd استفاده کنند نظر شخصی من . با تشکر

فکر نمی کنم کسی شورش را در اورده باشه ! هر چه جلوتر میریم مردم به سمت آسودگی و تکنولوژی حرکت می کنند و همین ussd ها شاید در زمان خودش یک نوع نوآوری به حساب بیاد/میومد . بنظرم کسب و کار های شخصی/شرکتی/سازمانی و دولتی حق دارند از تکنولوژی استفاده کنند.ما آدم های قرن 19 یا 20 نیستیم ، ما آدم های قرن 21 باید از تکنولوژی استفاده کنیم هرچند شاید یک ussd ساده جز ساده ای از حرفم باشه...

ضرر یا کلاه برداری هم وقتی سیستم خودشون مشکلی داره نباید جز این انتظار داشت و مربوط به من یا شما نمیشه.

sht-design
October 25th, 2015, 17:04
طبق صحبتی که با شرکت آسان پرداخت ( آپ ) امروز داشتیم اعلام کردند به دستور بانک مرکزی سرویس تله پرداز برای استفاده از درگاه های پرداخت موبایلی کلا بسته شده . شارژ مشکلی نداره اما خرید با درگاه های ussd امکان پذیر نیست
دلمون به تله پرداز خوش بود که اون رو هم قطع کردند

n4ser
October 25th, 2015, 17:59
من با *720# خاستم موجودی بگیرم از کارتم نداد گفت به دستور بانک مرکزی مسدوده !!!

farmanrava
October 25th, 2015, 23:45
712 بانک ملت مشکلی نداره ، موجودی هم گرفتم ... البته کارتم هم ملت هستش

ehsanyeganeh
October 25th, 2015, 23:56
تراکنش­های خرید و مانده­گیری بین­بانکی در بستر ussd ممنوع شده و برای تراکنش­های خرید شارژ و پرداخت قبض از این طریق سقف 2 میلیون ریالی وضع شده است و دلیل این محدودیت­ها تامین امنیت پرداخت­های بین­بانکی موبایلی است. به دلیل انحرافات پیش آمده در حوزه پرداخت و ورود نهادها و سازمان­هاي غیرمرتبط با موضوع پرداخت، ممکن است اطلاعات کارت مشتریان نظام بانکی در دسترس دیگران و مورد سوء­استفاده قرار گیرد. ما تلاش می­کنیم امکان هرگونه سوء­استفاده در فرایند پرداخت­های الکترونیک به حداقل برسد و اگر سوء­استفاده­ای صورت گیرد، میزان خسارت مشتری حداقل باشد؛ ما به خوبی به این موضوع آگاه هستیم که اعمال این محدودیت‌ها تنها ریسک استفاده از این خدمت را کاهش داده و راه­حلی موقت است تا بتوانیم فرصت ارایه راه­حل‌های امن و مطلوب را به بانک­ها و شرکت­های ارایه­دهنده خدمات پرداخت بدهیم. اصولاً محافظت و صیانت از اطلاعات مشتریان نظام بانکی کشور دغدغه همیشگی بانک مرکزی و نظام بانکی کشور بوده و خواهد بود. همواره رصد و پایش شبکه پرداخت و نظام بانکی و اصلاح روال‌ها و رویه‌ها از موضوعات مورد توجه و اساسی در حوزه پرداخت است؛ محدودیت وضع شده در تراکنش­های خرید پایانه‌های فروش به میزان 500 میلیون ریال در ابتدای امسال توسط بانک مرکزی نیز در همین راستا بود.

منبع: سایت بانک مرکزی