PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : کمک فوری ... vps من IP نمی گیره ...

h4mid@tm3l
September 21st, 2010, 12:22
سلام به همه دوستان و متخصصین محترم
من یک سرور نسبتا قوی از iweb خریدم و روش hypervm نصب کردم که بتونم از این طریق 3-2 تا vps برای خودم بسازم . اما vps هایی رو که می سازم نمی تونم ping کنم چون فقط از طریق کنسول خود سرور بهشون وصل میشه . من یک رنج ip 7 تایی هم خریدم به همراه سرور. وقتی hypervm میاد بالا فقط یک سرور داخلش تعریف شده که local host هست و همه این ip ها روی اون تنظیم شده . حتی وقتی بعضی از این ip ها رو از localhost پاک می کنم و به یک نام دیگه ippool تعریف می کنم باز هم در انتهای ساخت که سرور رو می پرسه مجبورم بگم localhost و باز هم همین داستان تکرار میشه ..

دوستان ممنون می شم اگر کسی کمکم کنه .... خیلی فوری نیازمندم

radium
September 21st, 2010, 21:52
اگه Ip ها روی NIC اد شده. remove کن
موقعی هم که وی پی اس میسازی مثلا اگه سیستم عامل وی پی اس ویندوز هست ip رو موقع نصب بده به سیستم عاملت. بعد از نصبم میتونی اد کنی البته
اگر مثلا میکروتیک هست بعد از نصب میکروتیک با دستور ip address add address = ip mored nazar میتونی Ip بدی
نمیدونم سوالت رو کامل گرفتم یا نه

persianwhois
September 21st, 2010, 23:02
داخل Hypervm هر VPS ابزاری با نام Tracert هست.
روی آن کلیک کنید و تست کنید، اگر خروجی داد یعنی مشکلی سمت سرور شما نیست.
اما اگر خروجی نداد اطلاع دهید تا یکسری موارد را با هم چک کنیم.

Sindad
September 22nd, 2010, 00:20
ای پی را دستی ست کن ببین باز مشکل وجود دارد یا خیر

hamilton123
September 22nd, 2010, 10:21
سلام به دوستان

من هم دقیقا همین مشکل رو دارم ..

یک سرور قوی از iweb خریدم که نتونم روش vps راه بندازم . وقتی روش hypervm نصب می کنم فقط یک سرور localhost می شناسه
و وقتی هم vps روش راه می اندازم از طریق ip خودش نمی تونم بهش ssh بزنم و فقط باید از طریق ssh سرور اصلی برم...

داستانش چیه؟ اگر سوالی هست لطفا بپرسید تا این مشکل رو زودتر بتونم حل کنم .

M90
September 22nd, 2010, 12:10
خب تا جايي كه من اطلاع دارم Main IP و Secondary IP هاي iWeb روي يه Subnet نيستن و همين مشكل ساز ميشه.....

اگه واسه شما هم همينه كه بيشتر راجع بهش بحث كنيم....

persianwhois
September 22nd, 2010, 12:19
صحبت شما صحیح است، اما بستر OpenVZ به دلیل ارسال ترافیک روی کارت شبکه اصلی و استفاده از یک MAC Address این مشکل را ندارد.

hamilton123
September 22nd, 2010, 12:27
خب تا جايي كه من اطلاع دارم Main IP و Secondary IP هاي iWeb روي يه Subnet نيستن و همين مشكل ساز ميشه.....

اگه واسه شما هم همينه كه بيشتر راجع بهش بحث كنيم....

سلام دوست عزیز

دقیقا همینه . من یک رنج 7 تایی ip هم به همراه سرورم خریدم

که وقتی vps می سازم باهاشون ، نمی تونم ping کنم

httpd
September 22nd, 2010, 14:53
سلام

مراحل کار را به نوبت توضیح دهید تا مشکل را برطرف کنیم
آیا gateway را درست قرار داده اید؟
کارهایی که انجام می دهید را به ترتیب بفرماپید لطفا

hamilton123
September 25th, 2010, 21:45
سلام

مراحل کار را به نوبت توضیح دهید تا مشکل را برطرف کنیم
آیا gateway را درست قرار داده اید؟
کارهایی که انجام می دهید را به ترتیب بفرماپید لطفا

سلام دوست عزیز
ممنونم از توجهتون
کجا باید gateway رو بدم ...
کدوم gateway رو ؟
وقتی از iweb سرور رو خریدم ، یه آی پی برای خود سرور بهم داده که gateway هم همراهش داده و هر دو توی یه رنج هستن ... ولی رنج خریداری شده رو که بهم داده با رنج سرور فرق داره و gateway هم نداده بهم ...

وقتی روی hypervm یه دونه vps می سازم ، روی سرور اصلی یه دونه کارت شبکه به نام vfi.. ایجاد می شه . چه آی پی باید بهش بدم ؟ روی خود پنل hyper مربوط به vps چی؟ اون باید چی ست کنم ؟
داخل خود vps چطور؟

ممنونم از کمکتون

Sindad
September 28th, 2010, 02:36
برای رفع مشکل علاوه بر ای پی eth0 ، یک ای پی دیگر از رنج دوم به سرور اصلی بدهید. در بعضی مواقع که این مشکل در هایپروی ام بوده با این کار مشکل را حل کردم.