PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : چند سوال مهم در مورد mysql

rozblog
October 9th, 2015, 03:55
سلام
1 - اگر mysql رو روزانه چند بار رست کنیم اسیبی میرسونه ؟
2 - query per second در mysql امکان لیمیت داره ؟
3 - اگر در بعضی موارد کوئری ها رو kill کنیم ممکنه باعث گیر کردن بقیه جداول بشه ؟

allbert
October 9th, 2015, 06:00
1 - اگر mysql رو روزانه چند بار رست کنیم اسیبی میرسونه ؟

اگر بصورت استاندارد ریست شود امکان اسیب به داده ها کم است... اما بازدهی به طرز چشم گیری کاهش پیدا میکند ...

2 - query per second در mysql امکان لیمیت داره ؟

این چیزی که مد نظر شماست خیر اما میتوانید محدودیت اعمال کنید
https://dev.mysql.com/doc/refman/5.0/en/user-resources.html

3 - اگر در بعضی موارد کوئری ها رو kill کنیم ممکنه باعث گیر کردن بقیه جداول بشه ؟

باعث مشکل در روند برنامه میشود و کار کاربر ناتمام میماند.

rozblog
October 9th, 2015, 12:27
ممنون از پاسخ کاملتون.
فقط میشه بگید کدوم مورد بیشتر به گیر کردن کوئری و بالا رفتن تایمشون مزبوطه یا اگر نیست چه چیزی ممکنه تایم کوئری ها رو بالا ببره ؟
اضافه کنم که دیتابیس بهینه شده و همچنین تقسیم بندی و ... صورت گرفته و در سرور کلی منابع خالی داریم ولی باز هم کوئری ها گیر میکنه.

allbert
October 9th, 2015, 12:42
اگر زمان Response به کوئری ها بالاست به دلیل کانفیگ ناصحیح mysql یا در بعضی مواقع برنامه نویسی است.

rozblog
October 9th, 2015, 12:57
همیشه اینطور نیست.
ببینید از زمان رست mysql حداقل بین 6 تا 24 ساعت میگذره و این مشکل پیش میاد و طوری نیست که همیشه اینطوری بشه.
به طور مثال ساعت 6 صبح که رست کنیم تا 12 ظهر خوبه یهو میبینی ساعت 1 ظهر کوئری ها گیر کرد و باز بعد رست کاملا درست میشه و زمانش هم رندومه و مشخص نیست دقیقا شاید 6 ساعت بعد باشه شاید 12 ساعت شاید هم 24 ساعت یعنی بین همین ساعت هاست و رندومه.

و کانفیگ بارها عوض شده و همچنین نصخه mysql.
و این هم اضافه کنم تا 1 ماه پیش هیچ مشکلی نبود و 1 باره اینطوری شد.

مواردی که به نظرتون میرسه باعث این مشکل شده لطفا ذکر کنید تا در سرور بررسی بشه.
ممنون

allbert
October 9th, 2015, 13:35
از چه اسکریپتی استفاده میکنید ؟! تابحال سعی کردید تا دیتابیس رو چک کنید تا از سالم بودن فیلد ها اطمینان حاصل کنید ؟! معمولا چه زمانی این اتفاق رخ میده ؟! زمان پیک مصرف ؟ یا ممکن هست هر زمانی حتی در خلوت ترین ساعت روز این حالت دیده بشه ؟! از show processlist برای برسی مشکل استفاده کردید تابحال ؟!

rozblog
October 9th, 2015, 13:54
سایت رزبلاگه و اسکریپتش رو کلی بهینه کردم و همچنین جدولهاشو طوری که سرور مصرف خیلی پایینی داره.
بله تک تک جدول ها رو چک کردم و ایندکس گزاری خیلی دقیق انجام شده.
80% این مشکل زمانی پیش میاد که آمار سایت بالاست و وقتی سرور خلوته خیلی خیلی کم پیش میاد.
از دستور show processlist هم استفاده میکنم بیشتر اوقات تایم کوئری ها 0 هست و هر 5 ثانیه کوئری ها لیست میشن و توی همون اوج سرعت یهو یک کوئری گیر میکنه و بقیه کوئری ها پشت سرش گیر میکنن و هیچ کوئری ران نمیشه تا وقتی که رست بشه بعضی اوقات هم تایمشون خیلی میره بالا همه دوباره اجرا میشن و بدون رست هم مشکل حل میشه ولی خیلی کم پیش میاد بیشتر اوقات گیر میکنه و تا وقتی رست نشه هیچ کوئری ران نمیشه.
بعد عجیب اینجاست هر چی تایم کوئری ها بالاتر باشه رست سرور یبشتر طول میکشه و بعضی اوقات 15 دقیقه باید صبر کنم تا رست بشه.