PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : مشکل در mysql 5.6

rozblog
October 5th, 2015, 14:36
سلام
دوستان کسی تا حالا این نسخه mysql 5.6 روی سرور نصب کرده ؟
و اگر نصب کرده توی آمار بالا به مشکل نخورده ؟ مثلا گیر کردن کوئری ها و بالا رفتن تایمشون به طوری که هیچ کوئری پشت سرش اجرا نشه ؟

و اگر مشکل از mysql نیست لطفا دوستان راهنمایی کنند چرا کوئری ها گیر میکنن در صورتی که سرور کلی منابع خالی داره ؟

nginxweb
October 5th, 2015, 15:33
درود
دوست عزیز mysql 5.6 کاملا stable میباشد ذر مورد مشکل شما باید آنالیز شود . slow query ها بررسی شوند . میزان منابع مصرفی سرویسی فوق کنترل شود. میزان i/o و read -write هارد موقع نوشتن کوئری ها مشخص شود و.. تا بتوان قضاوت صحیحی نمود

ghomeishi
October 5th, 2015, 16:19
mysql امتحانش را پس داده

rozblog
October 5th, 2015, 17:37
درود
دوست عزیز mysql 5.6 کاملا stable میباشد ذر مورد مشکل شما باید آنالیز شود . slow query ها بررسی شوند . میزان منابع مصرفی سرویسی فوق کنترل شود. میزان i/o و read -write هارد موقع نوشتن کوئری ها مشخص شود و.. تا بتوان قضاوت صحیحی نمود
slow query ها همیشه در حال افزایشه به طور مثال وقتی mysql رست میشه بعد از 6 ساعت به slow query : 5000 میرسه و 12 ساعت شاید به 10 هزارم برسه
اینم اطلاعات کاملتر
Slow queries: 5959
Open tables: 11931
Queries per second avg: 10682

میزان i/o رو چطور میشه بدست آورد ؟

ایم مشکل در روز 1 تا 2 بار پیش میاد و یک کوئری که گیر میکنه پشت سرش تمامشون گیر میکنن و تایمشون میره بالا و بعد از رست mysql ممکنه 15 تا 20 دقیقه طول بکشه mysql stop بشه و بعد رست کامل میشه.

007
October 5th, 2015, 20:25
س با دستورات ddو hdparmمیتونین میزان I/Oرو بررسی کنین
و ایا سرورتون اختصاصی هست و یا مجازی؟!
ممکن هست از مجازی ساز میزان I/Oشما به شدت محدوذ شده باشه
درضمن با دستور TOPهم میشه بررسی کرد میزان مشکلات مربوط به محدود بودن و اینچنین مشکلاتی رو
ارادت

rozblog
October 6th, 2015, 15:57
سرور اختصاصیه و تمامی محدودیت ها برداشته شده.
http://s1.freeupload.ir/i/00082/j35ygk4rup2r.jpg
توی این عکس وضعیت top مشخصه چک کنید.

البته من مشکلی در وضعیت سرور نمیبینم و این مشکل گیر کردن هم یهو پیش اومد و مدتهاست که ادامه داره و کلی تغییرات دی دیتابیس دادم یکی اینکه جدول ها رو innodb کردم و تاثیر نداشت مجدد myisam کردم.
و در اخر به 3 دیتابیس تقسیم کردم بازم تاثیر نداشت و فقط سرعت اجرا بیشتر شد ولی گیر کردن همچنان ادامه داره.

حتی جدول های با 10 هزار رکورد با حجم 20 مگابایت هم دیدم گیر کردن و تایمشون رفته بالا.

- - - Updated - - -

دوستان منتظر بررسی شما هستم.
ممنون

tikweb.ir
October 7th, 2015, 10:02
این توضیح تکمیلی هم خدمت دوستان بدم که قبل از اپگرید mysql به ورژن 5.6 همین دیتابیس و همین سرور و همین جداول هیچ مشکلی نداشتن
هارد سرور هم قوی و ssd هست و بعید هست که مشکل از هارد باشه

allbert
October 7th, 2015, 10:23
اگر ممکن هست کانفیگ my.cnf رو قرار بدید

- - - Updated - - -

+ مشخصات سخت افزار ( میزان رم، مدل سی پی یو، مدل و حجم هارد، پورت )

nimafire
October 7th, 2015, 10:36
سلام
در ورژن 5.6 اگر کوری های بسیار زیادی دارید حتما performance_schema=off را باید آف کنید چون به صورت پیش فرض فعال است