PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : به زودی درگاه های واسط بانکی نماد دار می شوند.

BazPardakht.Com
September 27th, 2015, 18:28
طبق اطلاعیه که دقایقی پیش به دستمون رسید به تمام درگاه های واسط 1 هفته فرصت دادند تا نماد اعتماد برای وب سایت خود بگیرند
تا پیش از این ای نماد به دلیل نداشتن مجوز به درگاه های واسط مجوز نماد نمی داد که طبق بخشنامه صادر شده از سمت بانک مرکزی و شاپرک
تمامی درگاه های واسط موظف به دریافت نماد شدند که و ابلاغیه ای هم به ای نماد از سمت شاپرک ارسال شده که به درگاه واسط مجوز نماد داده بشه

Computer
September 27th, 2015, 18:39
سلام
لطفا لینک خبر رو نیز بذارید با تشکر
ممنون

BazPardakht.Com
September 27th, 2015, 19:09
سلام
لطفا لینک خبر رو نیز بذارید با تشکر
ممنون

به صورت ایمیلی و تلفنی این خبر رو اطلاع دادن

api
September 28th, 2015, 00:04
اگر صحت داشته باشه بسیار عالی هست .

BazPardakht.Com
September 28th, 2015, 00:17
اگر صحت داشته باشه بسیار عالی هست .

فعلا واقعیت داره
شما که درگاه واسط هستید که باید بهتون اطلاع داده باشن

elementary
September 28th, 2015, 00:21
البته از سه شنبه هفته پیش این موضوع شروع شد و به همین راحتیا هم نیست و یک سری شرایط و ضوابط خودشو داره

خداروشکر یکی از این شروط مبلغ ضمانت هست که این باعث میشه هرکسی نتونه درگاه واسطه بزنه و این کار تقدیر شدنی هست امیدوارم همچین کاری رو هم برای هاستینگ انجام بدن

BazPardakht.Com
September 28th, 2015, 00:23
البته از سه شنبه هفته پیش این موضوع شروع شد و به همین راحتیا هم نیست و یک سری شرایط و ضوابط خودشو داره

خداروشکر یکی از این شروط مبلغ ضمانت هست که این باعث میشه هرکسی نتونه درگاه واسطه بزنه و این کار تقدیر شدنی هست امیدوارم همچین کاری رو هم برای هاستینگ انجام بدن

والا فعلا اولین شرکتی که اعلام کرد پرداخت الکترونیک سامان بود
شما از کجا خبر دارید رو نمی دونم
ولی فعلا شرایطش مشخص نیست ولی می گید ضمانت جالب هست
ممکنه بفرمایید مبلغ ضمانت چه قدر هست؟

ali02
September 28th, 2015, 00:24
بنده شنیدم از فردی مرتبط با این قضیه این جریان از طرف نهادهای نظارتی قوه قضاییه و بانک مرکزی بوده سرمایه ثبت شده شرکت در ثبت شرکتها حداقل حدود 100 میلیون پیشبینی شده و گرفتن تاییده از اداره حراست بانک مرکزی و یک سری شرایط دیگر برای احراز هویت مشتریان

بعد از این هم قراره با درگاه های بدون مجوز به شکل گازانبری برخورد بشه

BazPardakht.Com
September 28th, 2015, 00:26
بنده شنیدم از فردی مرتبط با این قضیه این جریان از طرف نهادهای نظارتی قوه قضاییه و بانک مرکزی بوده سرمایه ثبت شده شرکت در ثبت شرکتها حداقل حدود 100 میلیون پیشبینی شده و گرفتن تاییده از ستاد خبری اداره حراست بانک مرکزی و یک سری شرایط دیگر برای احراز هویت مشتریان
شرایط احراز هویت تا حدودی امکانش هست ولی بستن قرارداد مثل خود psp ها اصلا امکان پذیر نیست
چون اگر این روال باشه خود شخص با بانک قرارداد می بنده

Computer
September 28th, 2015, 00:29
بنده شنیدم از فردی مرتبط با این قضیه این جریان از طرف نهادهای نظارتی قوه قضاییه و بانک مرکزی بوده سرمایه ثبت شده شرکت در ثبت شرکتها حداقل حدود 100 میلیون پیشبینی شده و گرفتن تاییده از اداره حراست بانک مرکزی و یک سری شرایط دیگر برای احراز هویت مشتریان

بعد از این هم قراره با درگاه های بدون مجوز به شکل گازانبری برخورد بشه
سلام

کسی که برای درگاه پرداخت شرکت ثبت کرده باشه مطمئن باشید سرمایش رو خیلی پایین زده که سالانه ازش کمتر مالیات بگیرن
حرف دوستمون باز پرداخت درست هستش اگر شرایط به اون صورت بشه طرف میره خود بانک درگاه میگیره
موفق باشید

BazPardakht.Com
September 28th, 2015, 00:32
سلام

کسی که برای درگاه پرداخت شرکت ثبت کرده باشه مطمئن باشید سرمایش رو خیلی پایین زده که سالانه ازش کمتر مالیات بگیرن
حرف دوستمون باز پرداخت درست هستش اگر شرایط به اون صورت بشه طرف میره خود بانک درگاه میگیره
موفق باشید

نه دوست عزیز
سرمایه اولیه اصلا ارتباطی به مالیات نداره که شما می گید
مالیات بر اساس در آمد محاسبه میشه نه سرمایه اولیه

elementary
September 28th, 2015, 00:36
والا فعلا اولین شرکتی که اعلام کرد پرداخت الکترونیک سامان بود
شما از کجا خبر دارید رو نمی دونم
ولی فعلا شرایطش مشخص نیست ولی می گید ضمانت جالب هست
ممکنه بفرمایید مبلغ ضمانت چه قدر هست؟

من تو شرکتی هستم که این شرکت به صورت قانونی و حرفه ای درحال ساخت یک درگاه بانکی هست از طرف بانک مرکزی هفته پیش اطلاع دادن که داستان از این قرار هست و باید فلان مبلغ رو به صورت ضمانت نزد بانک قراربدید

- - - Updated - - -

مشکل اصلی مبلغ نیست مشکل اصلی شرایط هست !

با این شرایط فردی که بخواد از ما درگاه بگیره میره مستقیم از شاپرک میگیره !

Computer
من تو شرکتی هستم که این شرکت به صورت قانونی و حرفه ای درحال ساخت یک درگاه بانکی هست از طرف بانک مرکزی هفته پیش اطلاع دادن که داستان از این قرار هست و باید فلان مبلغ رو به صورت ضمانت نزد بانک قراربدید

شاید سفته ی این مبلغ رو از فرد بگیرن ولی هم چنین کاری انجام نمیدن که
از طرف 100 میلیون بگیرن !!
اون شرکتی که شما میگین مانند درگاه های psp هستش نه درگاه های واسط که داخل نت هستن
شرایط اون درگاه ها رو بنده 3 ماه پیش جویا شدم این چیزی بود که الان شما گفتید
فق یه چیزی جالب هستش
اینه که بنده هم درگاه دارم و 8 تا بانک هم درگاه میدم هم چین اطلاعیه ای هنوز برای من نیومده

BazPardakht.Com
اگر منظورتون خود شرکت های psp هست که برای شروع کارشون باید ضمانت بزارن
ولی برای درگاه های واسط فعلا خبری نیست و گفتن می تونن نماد الکترونیک بگیرن
در رابطه با مجوز خبر خاصی نیست
ولی اگر بحث مجوز باشه خوبه

ali02
September 28th, 2015, 00:38
شرایط احراز هویت تا حدودی امکانش هست ولی بستن قرارداد مثل خود psp ها اصلا امکان پذیر نیست
چون اگر این روال باشه خود شخص با بانک قرارداد می بنده
اصولا نظرشون بر این هست وقتی شرکت زیرمجموعه های زیر مجموعه بانک ها با شرایط مناسب و راحت درگاه میدن لزومی به واسط نیست که رسما اعلام میکنند به فروشگاه بدون مجوز و نماد درگاه میدیم یک جوری دور زدن قانون هست

ولی گند این قضیه سر دو مورد در اومده شرکتی مسئولیت محدود با سرمایه ثبت شده بسیار بسیار ناچیز به واسطه گردش حساب مشتریان که در واقع نقشی در اون نداشتند و صرفا واسطه بوده اقدام به گرفتن وام های کلان از چند بانک کرده که توسط سیستم جدید بانک مرکزی رصد شده و بعد از استعلام ها مشخص شده این افراد صلاحیت دریافت این وام ها رو نداشتند و صرفا به خاطر گردش حسابی که مربوط به بیزنس دیگران بوده تسهیلات گرفتند حتی امکان برخورد با این شرکت و افراد وجود داره وهنوز تصمیمی گرفته نشده چون به نوعی به بانک عامل اطلاعات غلط دادند افردی مبالغ بالا سپرده دارند نزد درگاه های واسط توصیه میشه تسویه کنند

مورد دوم استفاده برای فعالیتو فروش کالا و خدمات غیر مجاز بوده

Computer
September 28th, 2015, 00:39
اگر منظورتون خود شرکت های psp هست که برای شروع کارشون باید ضمانت بزارن
ولی برای درگاه های واسط فعلا خبری نیست و گفتن می تونن نماد الکترونیک بگیرن
در رابطه با مجوز خبر خاصی نیست
ولی اگر بحث مجوز باشه خوبه

کاش مجوز رو انجام بدن هر شرایطی هم داشته باشه برای بعضی ها بازم به صرفه هستش
حداقل ادم مطمئن هستش این کار مانند سایر کار ها نیستش که هر روز یه بلا سرش بیارن !

BazPardakht.Com
September 28th, 2015, 00:43
شرکتی مسئولیت محدود با سرمایه ثبت شده بسیار بسیار ناچیز
هر شرکتی که ثبت میشه اصولا تو ایران سرمایه اولیه خودش رو 100 هزار تومان می زنه
سرمایه اولیه تو ثبت شرکت اصلا به کار نمیاد و در بین راه مهم هست

elementary
September 28th, 2015, 00:50
یکی از درگاه های واسطه مجوز psp داره

منظور من ولی کسانی هستند که مجوز بانکی ندارن و زیرمجموعه بانکی نیستند

ali02
September 28th, 2015, 00:51
هر شرکتی که ثبت میشه اصولا تو ایران سرمایه اولیه خودش رو 100 هزار تومان می زنه
سرمایه اولیه تو ثبت شرکت اصلا به کار نمیاد و در بین راه مهم هست
احتمالا به خاطر همین قصد تضمین یا افزایش سرمایه دارند وقتی بانک مرکزی از صرافی ها 5 میلیارد سرمایه میخواد دیگه 100 ملیون زیاد نیست البته باز میگم این شنیده من بود شاید قطعی و درست نباشه شخصا اعتقاد دارم این درگاه ها به توسعه تجارت الکترونیکی در ایران کمک میکنه و شرایط خوبی بزارند که درگاه ها با هم رقابت کنند خیلی هم خوبه کسی اگر واقعا تخلف کرده با اون برخورد بشه

xphost
September 28th, 2015, 00:51
نماد برای بانک یک چیز الکی هستش
بانک ملت چندین بار دیده شده بدون نماد درگاه داده

Computer
September 28th, 2015, 00:53

خیر دوست عزیز مگر اینکه گردش حساب طرف بالا تر از اون حدی باشه که ما فکرشو می کنیم
بنده درگاه ملت گرفتم تا 20 روز مدارک ارسال نکردم درگاه رو بستن !!
کل بانک هایی که درگاه گرفتم اولین چیزی رو که خواست :
نماد دارید ؟

BazPardakht.Com
September 28th, 2015, 00:57
یکی از درگاه های واسطه مجوز psp داره

منظور من ولی کسانی هستند که مجوز بانکی ندارن و زیرمجموعه بانکی نیستند

هیچ درگاه واسطی مجوز psp نداره
اگر هم گفته چیز جز بزرگ نشان دادن برند خودش نبوده
چون اگر مجوز psp باشه دیگه لزومی نداره بهش بگن درگاه واسط
و از طرفی مجوز psp داشته باشه در سایت شاپرک بین شرکت های دیگه اسمش میاد

- - - Updated - - -

خیر دوست عزیز مگر اینکه گردش حساب طرف بالا تر از اون حدی باشه که ما فکرشو می کنیم
نماد دارید ؟
نماد اعتماد برای چند مرحله و چند فاز در آینده بالا اومده که یکی از دلیل هاشون به زودی اتفاق می افته گرفتن مالیات از افرادی که نماد دارن هست

GOD
September 28th, 2015, 01:00
نماد دارید ؟
انفاقا چندتا از مهندسین فعال در همین انجمن درگاه ملت دارند ولی نماد خبری نیست
گردش مالی هم بعید میدونم انقدر بالا باشه

Computer
September 28th, 2015, 01:08
انفاقا چندتا از مهندسین فعال در همین انجمن درگاه ملت دارند ولی نماد خبری نیست
گردش مالی هم بعید میدونم انقدر بالا باشه

شاید از شانس بد ما بوده .
امیدوارم شرایط گرفتن درگاه اونقدر سخت گیری نکنند چون واقعا بنده طی مراحل گرفتن درگاه از بس کپی برابر اصل کردم مدارک رو ثبت اسناد رسمی بهم شک کرد . تا اخرش فهمید قضیه چیه دست از سرم برداشت

api
September 28th, 2015, 01:29
فعلا واقعیت داره
شما که درگاه واسط هستید که باید بهتون اطلاع داده باشن
هنوز کسی با ما تماس نگرفته .

Marketer
September 28th, 2015, 01:34
امیدوارم بشه ولی شرایط سختی باید داشته باشه واسه گرفتنش

SibaPal
September 28th, 2015, 12:07
هفته ی پیش طی تماس تلفنی این مورد به ما اعلام گردید.
شرایط مطمئنا سخت است و شاهد خداحافظی بعضی از همکارانمان در این خصوص خواهیم بود.

مینا-صیفی
September 28th, 2015, 19:16
هفته ی پیش طی تماس تلفنی این مورد به ما اعلام گردید.
شرایط مطمئنا سخت است و شاهد خداحافظی بعضی از همکارانمان در این خصوص خواهیم بود.

سلام منظور شما این هست که میخواهند به شما درگاه های واسط نماد بدن با شرایط سخت ؟ و اینکه یعنی خیلی ها میگید بر کنار میشوند برای چی واضح میگید من دوست دارم متوجه منظور شما بشوم .
و دوم اینکه ایا شرکت های واسط مجوز یا همین نماد داشته باشند بهتره یا نداشته باشند مثله الان بهتره نظر شما چی هست ؟

ولی به نظرم به عنوان کاربر به نظرم یک شماره ثبت صنفی رسمی یا نماد یا خلاصه مجوزی بدند فکر میکنم بخاطره امنیت ملی فضای اینترنت هست با تشکر

Pars98
September 28th, 2015, 19:26

طبق سیاست جدید همه درگاه های بدون نماد بسته شدند و طبق صحبت من با پشتیبانی به پرداخت فقط و فقط به سایت های نماد دار درگاه می دهند و کلیه پذیرنده های قدیمی هم میبایست اقدام کنند تا درگاهشون مجدد فعال شود.

vp_server
September 28th, 2015, 20:20
و دوم اینکه ایا شرکت های واسط مجوز یا همین نماد داشته باشند بهتره یا نداشته باشند مثله الان بهتره نظر شما چی هست ؟

درگاه هایی که نتوانند مجوز مربوطه را دریافت نمایند فعالیتشان متوقف می شود.

kool
September 28th, 2015, 20:44
با شرکت هایی که تماس گرفتن، هنوز به صورت رسمی اعلام نکردن که چه مواردی نیاز هست؟

ali02
September 29th, 2015, 00:30
احتمالا بالاتر از 100 تومن باشه مبلغ به صورت افزایش سرمایه نیست بلکه تضمین خواهد بود شرکت سهامی خاص باید باشه با موضوع مرتبط معرفی هیات مدیره، بازرسان و رابطها به نهادهای نظارتی و حراست بانک مرکزی جهت گرفتن تایید صلاحیت و...
دسترسی به صورت های مالی و دریافت مالیات دقیق طبق صورت های مالی مشابه مالیات محاسبه شده ای که دولت از بانک ها اپراتورهای موبایل و صرافی های مجوزدار و شرکتهای خدمات پرداخت الکترونیک بانکها میگیره
نظارت سالانه و تمدید یا عدم تمدید مجوز
یک سری الزامات فنی هست
یک سری مقررات راجع به مشتریان درگاه های واسط

باز هم میگم این شنیده از فردی مرتبط هست و شاید شرایط سخت تر یا آسانتر باشه ولی این قضیه در نیمه دوم 94 حتما مشخص و ساماندهی میشه

SibaPal
September 29th, 2015, 11:36
احتمالا بالاتر از 100 تومن باشه مبلغ به صورت افزایش سرمایه نیست بلکه تضمین خواهد بود شرکت سهامی خاص باید باشه با موضوع مرتبط معرفی هیات مدیره، بازرسان و رابطها به نهادهای نظارتی و حراست بانک مرکزی جهت گرفتن تایید صلاحیت و...
دسترسی به صورت های مالی و دریافت مالیات دقیق طبق صورت های مالی مشابه مالیات محاسبه شده ای که دولت از بانک ها اپراتورهای موبایل و صرافی های مجوزدار و شرکتهای خدمات پرداخت الکترونیک بانکها میگیره
نظارت سالانه و تمدید یا عدم تمدید مجوز
یک سری الزامات فنی هست
یک سری مقررات راجع به مشتریان درگاه های واسط

باز هم میگم این شنیده از فردی مرتبط هست و شاید شرایط سخت تر یا آسانتر باشه ولی این قضیه در نیمه دوم 94 حتما مشخص و ساماندهی میشه
در حال حاضر موضوع را با یک تعهد نامه حل می کنند و هیچ مدرک دیگری مورد نیاز نیست !

api
September 29th, 2015, 12:26
دیروز با ما هم تماس گرفتن
اما هنوز شرایط رو نفرستادن . ولی میگفتن خیلی شرایط سخت نیست !

javad159
October 17th, 2015, 21:00
سلام بنده اقدام به دریافت نماد کرده ام برای درگاه دایرکت پی (1 ماهه افتتاح شده)
و ایمیلی که برای بنده ارسال کردند دقیقا متن زیر است (بنده در مورد صحت این خبر و شرایط دریافت سوال کردم)

پاسخ :
به اطلاع می رساند، در اجرای طرح ساماندهی کسب و کارهای اینترنتی متمرکز کننده کسب و کارهای اینترنتی خرد، مرکز توسعه تجارت الکترونیکی ، احراز صلاحیت و اعطای نماد اعتماد الکترونیکی به وب سایت های مذکور را در دستور کار قرار داده است.
بر این اساس، کلیه وب سایت های مذکور مکلفند نسبت به ثبت درخواست در پرتال نماد اعتماد الکترونیکی اقدام کرده و فرم تعهدنامه اختصاصی مربوطه را (پیوست) علاوه بر فرم تعهدنامه عمومی نماد اعتماد الکترونیکی تکمیل و در یکی از دفاتر اسناد رسمی گواهی امضا نموده و به مرکز توسعه تجارت الکترونیکی ارائه نمایند.
شایان ذکر است، کسب و کارهای مزبور در تب «کالا و خدمت» در فرم ثبت نام نماد می باید کلاس «خدمات اداری، مدیریت و متخصصین کسب و کار» و گروه « بازاریابی و توزیع» را انتخاب نمایند.

به گفته دوست عزیزمون SibaPal فعلا فقط یک تعهد نامه هست .
ولی به احتمال زیاد بعدش باید آماده باشیم تا کارمزدی برامون در نظر بگیرن .

p30nama
October 17th, 2015, 21:27
مگه درگاه های واسط قبلا نماد نداشتند؟؟

شرتکت شما و سایر درگاه ها نماد ندارند؟

javad159
October 17th, 2015, 21:34

سلام شرکت ها نماد دارند اکثرا ولی درگاه های واسط بطور مستقیم نماد نداشته و ندارند که طی ابلاغیه enamad میتونن الان برای دریافت اقدام کنند

rastindata
October 18th, 2015, 14:15

قبلا چون عملا چیزی توی سایتای درگاه به فروش نمیرفت نماد نداشتند

ولی بعضیا به اسم شرکتشون میگرفتن ...