PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : سئوال در مورد درگاه بانک پاسارگاد و تنظیمات آن در cms

-farzin-
September 27th, 2015, 12:21
با سلام ، من سفارش طراحی cms اختصاصی رو به یک طراح دادم ، که برای درگاه بانکی از بانک های ملت و پاسارگاد میخوام استفاده کنم ، در کنترل پنل ادمین ، هنگام وارد کردن مشخصات بانک ها و اتصال به درگاه ، برای بانک پاسارگاد مشخصات زیر رو میخواد :

کد ترمینال و کد پذیرنده

و طراح گفته که باید از بانک پاسارگاد ، مشخصات رو بگیرم و به طراح ارائه داده و طراح در نرم افزاری که بانک ارائه داده ، مشخصات رو تبدیل به کد های فوق کنه تا بتونم به cms معرفیش کنم !

این در حالی هستش که برای بانک ملت مشخصاتی که در کنترل پنل ادمین باید وارد کنم اینها هستش :

شناسه ترمینال ، نام کاربری ، رمز عبور

آیا درگاه های بانکی و معرفی آنها به cms اینگونه با هم تفاوت دارند و برای معرفی بانک پاسارگاد باید به همین روش که گفته شده عمل کنم و امنیت حساب بانکی زیر سئوال نمیره ؟

ممنون میشم راهنمایی کنید ؟

nasleghermez
September 29th, 2015, 00:37
با سلام خدمت شما دوست عزیز
اول اینکه بانکهای مختلف سیستمها و پروتکلهای مختلفی نسبت به هم دارن پس با هم تفاوت دارن همونطور که ملت و پاسارگاد تفاوت دارن
دوم اینکه در اینکار طراحی و سفارش کار دادن به شخص دیگه اصل اول اعتماد هست و روی همین نکته شما باید شخصی رو پیدا کنید که مطمئن باشه و بشه موارد محرمانه رو در اختیارش گذاشت
.
فقط جهت مثال با افراد زیادی کار کردیم که پسور هاست و مدیریت cms رو هم برای رفع مشکل در اختیار ما گذاشتن و همینطور برعکس
در این انجمن هم افراد زیادی رو میبینین که بدون اینکه طرف مقابل رو ببینن بر طبق تائید سایر کاربران و اعتماد بقیه کاربران دسترسی های لازم رو به شخص میدن تا مشکلی رو براشون برطرف کنه
پس در صورتیکه شخص مورد انتخابتون کاملا مورد تائید سایرین هست شما هم بهش اعتماد کنین
در ضمن تا الان من ندیدم که بشه صرفا با استفاده از مثلا شماره ترمینال و نام کاربری و این چیزای بانک بشه سو استفاده ای صورت داد (اگر اشتباه میکنم دوستان تصحیح کنن)
.
نکته بعدی اینکه باز هم من ندیدم که بانکی برای سایتی که اصولا هنوز طراحی نشده درگاه ارائه بده در کنار اینکه برای داشتن درگاه باید نماد اعتماد داشته باشین که اون هم برای سایتی که هنوز طراحی نشده ارائه نمیشه(که البته راههای در رو داره این قضیه)

Computer
September 29th, 2015, 01:26
سلام
فایل هایی که برنامه نویس درخواست کردن یه سری فایل php /asp ,.... هستش که برنامه نویس بر اساس اون سایت رو به درگاه وصل میکنن با پشتیبانی درگاه در تماس باشید براتون ارسال میکنن
گفته دوست عزیزمون نیز در مورد سوء استفاده : بله میشه یکی بیاد اطلاعات شما رو قرار بده و با عابر هک شده پول به حساب شما واریز کنه و برای شما دردسر ایجاد کنه
موفق باشید