PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : IPv4 آمریکای شمالی تمام شد!

Hostpolis
September 24th, 2015, 22:38
Arin دیگه آی پی اختصاص نمیده. از این به بعد فقط آی پی ها از سرویس دهنده ها به هم منتقل میشه.

mhiizadi
September 24th, 2015, 22:50
یعنی شاهد گران شدن ای پی در سطح آمریکا هم خواهیم بود !
کم کم مثل ارورپا خواهد شد ...

Hostpolis
September 24th, 2015, 22:59

الزاما نه، اروپا و خاورمیانه هنوز 17 میلیون آی پی دارن برای ارائه. و آمریکای شمالی کاملا با آی پی نسخه 6 هماهنگ هستند.

مشکل برای کشورهایی هست مثل ایران که ضریب نفوذ آی پی نسخه 6 زیر 15 درصد هست. سند مهاجرت از آی پی نسخه 4، ماه پیش تازه ابلاغ شده و برآورد 4 ساله کردن.

سایت های خارجی که نسخه 6 فقط هستند تو ایران به راحتی باز نمیشن مگر اینکه ترنزلیتور ترافیک راه اندازی بشه.

و البته کمی هم طول میکشه که ادمین ها عادت کنن به آی پی نسخه 6.

asrhosting
September 24th, 2015, 23:02

سلام .
آخه مشکل اینکه ipv6 قبول کردنش خیلی مشکل شده .

k-h
September 25th, 2015, 00:18
سلام .
آخه مشکل اینکه ipv6 قبول کردنش خیلی مشکل شده .
به زودی آی پی ها میشه v6
باید عادت کنیم برای اینجور آی پی ها :109:

MANUTD777
September 25th, 2015, 00:35
دوستان امکانش هست لینکی چیزی بدید ببینم تفاوتشون چی هست؟اطلاعی در این زمینه ندارم اما علاقه دارم متوجه بشم از چه ابعادی باهم تفاوت دارن و تغییرشون چه فواید و مضراتی داره
پرسیدم چون پرسیدن عیب نیست ندانستن عیبه

mamalak
September 25th, 2015, 14:39
دوستان امکانش هست لینکی چیزی بدید ببینم تفاوتشون چی هست؟اطلاعی در این زمینه ندارم اما علاقه دارم متوجه بشم از چه ابعادی باهم تفاوت دارن و تغییرشون چه فواید و مضراتی داره
پرسیدم چون پرسیدن عیب نیست ندانستن عیبه

خلاصه و دوستانه خدمتت عرض میکنم که درکش آسون باشه
همون طور که میدونی IPv4 سی و دو بیتی هست و در قالب X.X.X.X می باشد که هر X برابر 8 بیت هست و هر X میتونه از 0 تا 255 باشه ، یعنی از0 تا 2 به توان 8

اگه یکم ریاضیتون خوب باشه الان فهمیدی که توی IPv4 ما 2 به توان 32 تا آیپی داریم ، یعنی چیزی حدود 4 میلیارد. که البته IP های کلاس های مختلفی دارن و جاهای مختلفی استفاده میشن.
زیاد توضیح نمیدم ، این تعداد آیپی به زودی تموم میشه ، چون تو سال 1981 ساخته شد و اون موقع فکر نمی کردند که شبکه اینترنت اینقدر گسترده بشه.

الان میخوان IPv6 رو جایگزین IPv4 کنند.

IPv6 صد و بیست و هشت بیتی هست.
قالبش به صورت زیر هست :
XX : XX : XX : XX : XX : XX : XX : XX
که هر X متناظر با نمایش یک بایت در مبنای 16 هست
توی IPv6 تعداد آیپی ها میشه 2 به توان 128 که این رقم برابر میشه با 79 اکتالیون !!!

MANUTD777
September 25th, 2015, 14:43
خلاصه و دوستانه خدمتت عرض میکنم که درکش آسون باشه
همون طور که میدونی IPv4 سی و دو بیتی هست و در قالب X.X.X.X می باشد که هر X برابر 8 بیت هست و هر X میتونه از 0 تا 255 باشه ، یعنی از0 تا 2 به توان 8

اگه یکم ریاضیتون خوب باشه الان فهمیدی که توی IPv4 ما 2 به توان 32 تا آیپی داریم ، یعنی چیزی حدود 4 میلیارد. که البته IP های کلاس های مختلفی دارن و جاهای مختلفی استفاده میشن.
زیاد توضیح نمیدم ، این تعداد آیپی به زودی تموم میشه ، چون تو سال 1981 ساخته شد و اون موقع فکر نمی کردند که شبکه اینترنت اینقدر گسترده بشه.

الان میخوان IPv6 رو جایگزین IPv4 کنند.

IPv6 صد و بیست و هشت بیتی هست.
قالبش به صورت زیر هست :
XX : XX : XX : XX : XX : XX : XX : XX
که هر X متناظر با نمایش یک بایت در مبنای 16 هست
توی IPv6 تعداد آیپی ها میشه 2 به توان 128 که این رقم برابر میشه با 79 اکتالیون !!!

دوست من اینارو تو ویکی پدیا خوندم و متوجه شدم اما سوال این بود که تفاوت ها در چی هست نه ساختارش یعنی یکی از دوستان گفت باعث گران شدن میشه یکی گفت ایران باهاش مشکل پیدا میکنه یکی میگه سخت میکنه کار رو یکی میگه سایتهاش تو ایران باز نمیشه اینا رو عرض کردم

#elahe#
September 25th, 2015, 15:31
دوست من اینارو تو ویکی پدیا خوندم و متوجه شدم اما سوال این بود که تفاوت ها در چی هست نه ساختارش یعنی یکی از دوستان گفت باعث گران شدن میشه یکی گفت ایران باهاش مشکل پیدا میکنه یکی میگه سخت میکنه کار رو یکی میگه سایتهاش تو ایران باز نمیشه اینا رو عرض کردم

تفاوتشون تو تعداد هست دیگه !!!

وقتی چیزی به قحطی میخوره گرون تر میشه !
آی پی ipv4 هم چون داره تموم میشه پس گرون تر هم میشه

ایران هم به مشکل برمیخوره چون زیرساختهاش و شبکه ش رو با ipv6 ست نکرده هنوز!

ali02
September 25th, 2015, 15:40
ایران و سازمان فناوری اطلاعات آمادگی کامل دارند و از مدتها قبل برنامه ریزی شده

http://www.iranipv6.ir