PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : کشش هارد دیسک sata 2 در سرور دانلود با پورت 100

miladk
September 18th, 2010, 15:52
سلام دوستان
می خواستم سوال کنم یک هارد دیسک SATA 2 تا چه سرعتی رو تحمل می کنه و از کجا به بعد باید رفت سراغ هارد SAS ?
اگه سرور اختصاصی دانلود با پورت 100 بگیریم, هارد SATA 2 پشتیبانی کامل می کنه و کم نمیاره؟

RAID 1 چطور؟
شنیدم RAID 1 با اینکه Mirror هست ولی تا 30% سرعت خواندن و نوشتن رو بالاتر می بره.

RezaFH
September 18th, 2010, 17:52
کشش و جوابگویی هارد زیادم به سرعت انتقال اطلاعات بستگی نداره (به خاطر ذکر پورت 100 توی حرفتون میگم)
تعداد request هایی که در یک بازه زمانی جواب میده هم مهم هست (ممکنه یک هارد sata2 پورت 2 گیگابیت رو هم برای انتقال یک فایل پاسخگو باشه ، اما اگر تعداد درخواست یا همان request بالا بره ، کارایی هارد پایینتر میاد)
اما در حالت معمولی یک هارد sata2 برای پورت 100 مگابیت بنظر من کاملا جوابگو خواهد بود
یه مورد هم هست که نمیشه اون رو بی اهمیت دانست و آن هم برند و مدل هارد هست که نتایج متفاوتی رو در مقایسه نسبت میده !
پیشنهاد میکنم اینجا رو هم ببینید : PassMark Software - Hard Drive Benchmark Charts (http://www.harddrivebenchmark.net/)

موفق باشید

miladk
September 18th, 2010, 19:04
آیا تعداد request به تعداد کانکشن همزمان یا همون simulated connection per ip مربوط میشه؟ و کدام قسمت رو باید برای کنترل request ها محدود کنیم؟

صحبت هارد 1TB هست :D

Doublex
September 18th, 2010, 19:18
پیرامون صحبت های دوستمون منم یه سوال از این بابت به ذهنم اومد.

با پورت 1 گیگ و 1000-1200 ریکوئست (در ساعات مختلفه ولی ساعات شبانه رو ملاک گرفتم چون تو ایران دانلود شب رایگان هست) هارد 2 TB جوابگو خواهد بود ؟
آیا اگه تعداد هارد ها را بالا ببرم چطور ؟ 4 تا هارد کنیم که Raid بشه ..
.
.
.
ممنون