PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : مشکل اتصال vsphere client به سرور کولوکیشن شده

sob
September 19th, 2015, 18:20
با سلام خدمت دوستان و اساتید گرامی

من یه سرور اچی پی دارم به صورت کولوکیشن که 4 ماه هست راه اندازی شده و سایت های شرکتمون که همه خبری هستند روی اون قرار دارند و هر روز تقریبا 6 بار به اون وصل می شدم ولی دیروز 2 بار بهش وصل شدم مشکلی نداشت 2 ساعت بعد خواستم بهش وصل بشم دیدم ارور زیر میده:

vSphere Client could not connect "Ip Address". An unknown connection error occurred. (The request failed because of a connection failure. (Unable to connect to the remote server))

به آی پی ماشین مجازی esxi 5.5 پینگ داشتم و وی پی اس ها هم مشکلی ندارن و دارن کار می کنن و نسخه VSphere و VCenter هم یکی هست و تا الان مشکلی نداشت و متاسفانه دسترسی روت هم روی ماشین مجازی بستم و با دیتاسنتر تماس گرفتم گفتن دسترسی KVM میدن من یه تحقیقی کردم راه حل زیر پیشنهاد شد فقط می ترسم برای وی پی اس ها مشکلی ایجاد بشه دوستان لطفا راهنمایی کنید:

Restarting the Management agents on ESXi

To restart the management agents on ESXi:

From the Direct Console User Interface (DCUI):

Connect to the console of your ESXi host.
Press F2 to customize the system.
Log in as root.
Use the Up/Down arrows to navigate to Restart Management Agents.

Note: In ESXi 4.1 and ESXi 5.0, 5.1, 5.5 and 6.0 this option is available under Troubleshooting Options.

Press Enter.
Press F11 to restart the services.
When the service restarts, press Enter.

<Press Esc to log out of the system.

با تشکر

pakradm
September 19th, 2015, 19:57
عرض سلام و احترام

1- راه حل فوق هیچگونه مشکلی برای VPS ها ایجاد نخواهد کرد.
2- پیشنهاد می شود کلا یکبار سرور را Restart فرمایید.

به امید حل مشکل شما:53:

RoobinaServer
September 19th, 2015, 20:23
با سلام خدمت دوستان و اساتید گرامی

من یه سرور اچی پی دارم به صورت کولوکیشن که 4 ماه هست راه اندازی شده و سایت های شرکتمون که همه خبری هستند روی اون قرار دارند و هر روز تقریبا 6 بار به اون وصل می شدم ولی دیروز 2 بار بهش وصل شدم مشکلی نداشت 2 ساعت بعد خواستم بهش وصل بشم دیدم ارور زیر میده:

vSphere Client could not connect "Ip Address". An unknown connection error occurred. (The request failed because of a connection failure. (Unable to connect to the remote server))

به آی پی ماشین مجازی esxi 5.5 پینگ داشتم و وی پی اس ها هم مشکلی ندارن و دارن کار می کنن و نسخه VSphere و VCenter هم یکی هست و تا الان مشکلی نداشت و متاسفانه دسترسی روت هم روی ماشین مجازی بستم و با دیتاسنتر تماس گرفتم گفتن دسترسی KVM میدن من یه تحقیقی کردم راه حل زیر پیشنهاد شد فقط می ترسم برای وی پی اس ها مشکلی ایجاد بشه دوستان لطفا راهنمایی کنید:

Restarting the Management agents on ESXi

To restart the management agents on ESXi:

From the Direct Console User Interface (DCUI):

Connect to the console of your ESXi host.
Press F2 to customize the system.
Log in as root.
Use the Up/Down arrows to navigate to Restart Management Agents.

Note: In ESXi 4.1 and ESXi 5.0, 5.1, 5.5 and 6.0 this option is available under Troubleshooting Options.

Press Enter.
Press F11 to restart the services.
When the service restarts, press Enter.

<Press Esc to log out of the system.

با تشکر

با سلام و احترام

سرور توسط دیتاسنتر مجازی سازی شده است ؟ مجازی سازیتون مشکل دارد.

نیازی به ریست کلی معمولا در چنین مواقعی نیست (البته اگر از قبل قیوچرهای این مورد را در مجازی سازی تنظیم کرده باشید که معمولا مراکز و کسانی که هزینه میگیرند و نصب میکنند چنین مواردی را از قبل کانفیگ میکنند)

توضیحتون خیلی کوتاه بود نمیدانیم دقیقا چه موردی را ذکر کنیم خدمتتون .

با بخش پشتیبانی ما نیز میتوانید در ارتباط باشید

باتشکر

- - - Updated - - -

عرض سلام و احترام

1- راه حل فوق هیچگونه مشکلی برای VPS ها ایجاد نخواهد کرد.
2- پیشنهاد می شود کلا یکبار سرور را Restart فرمایید.

به امید حل مشکل شما:53:

1.این موردی که ذکر کردید ممکن هست اطلاعات حیاطی یک شرکت را بر باد دهد.

مورد 1 بسیار خطرناک هست مخصوصا برای سرورهای لینوکسی (از هر 10 بار ریست به این صورت 2 بار باعث مشکل میشود و کرش در هارد-بستگی به تعداد vm و فشار io نیز دارد)

موفق باشید
باتشکر

pakradm
September 19th, 2015, 20:51
1.این موردی که ذکر کردید ممکن هست اطلاعات حیاطی یک شرکت را بر باد دهد.

مورد 1 بسیار خطرناک هست مخصوصا برای سرورهای لینوکسی (از هر 10 بار ریست به این صورت 2 بار باعث مشکل میشود و کرش در هارد-بستگی به تعداد vm و فشار io نیز دارد)

سلام مجدد
از اینکه اشتباه اینجانب را گوش زد فرمودید صمیمانه سپاسگزارم:53:

طبق اطلاعاتی که من دارم Management Agents صرفا وظیفه مدیریت سرور را بر عهده داشته و شما با vSphere Client به این سرویس متصل می شوید.
لذا Restart این سرویس قاعدتا نبایستی مشکی برای VM ها ایجاد نماید، چون این ها دو مقوله جداگانه هستند.
مثلا شما وقتی IP سرور را تغییر می دهید نیز می بایست این سرویس را Restart نمایید اما مشکلی برای ماشین های مجازی پیش نمی آید.

اما مورد شماره 2 که گفتم، ممکن است چنین خطری را داشته باشد اما باید به نکات زیر توجه داشت.

1- منظور از Restart، ریست نرم افزاری(Soft Reset) و از طریق Direct Console می باشد و نه زدن دکمه ریست سرور
2- قبل از انجام Soft Reset نیز بهتر است سرور های مجازی را Shutdown نمایید.

در پایان از شما و سایر اساتید خواهشمندم حقیر را راهنمایی بفرمایید.;)
متشکرم:53:

sob
September 20th, 2015, 12:32
با سلام خدمت دوستان عزیز pakradm و RoobinaServer تشکر از پاسخ و راهنمایی شما
مشکل حل شد با دیتاسنتر صحبت کردم قرار شده بود به من دسترسی kvm بدهند ولی دیشب تونستم با vSphere Client به VCenter وصل بشم دلیلش هم این بود که سرور ری استارت شده بود از توی event ها خوندم که ری استارت سخت افزاری شد و همین باعث شد مشکلم حل شه.
با تشکر