PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : کانفیگ سرور مجازی برای ارسال ایمیل گروهی

ahmad19
September 19th, 2015, 06:17
سلام
من می خوام یه سرور ارسال ایمیل درست کنم
و روزی حدود 200 هزار تا ایمیل بفرستم
طبق تحقیقاتی که داشتم گفتن از هر آی پی بیشتر از 300 تا ایمیل در ساعت بفرستی اسپم می شه
حساب کردم اگه رو سرور 32 تا آی پی بذارم بیش از 230 هزار تا ایمیل می شه فرستاد در روز
حالا می خوام بدونم این عدد 300 تا ایمیل در ساعت درسته یا نه
برای همین مقدار ارسال از چه نرم افزاری استفاده کنم
سرورم در ovh کانادا هست و آیا این دیتاسنتر به این حجم ایمیل گیر می ده یا نه
اگرم دوستانی هستند که تضمین بدن می تونن کانفیگ کنن برای این حجم بدون اسپم بهم پی ام بدن

پیشاپیش از دوستانی که نظرشون رو اعلام می کنن تشکر می کنم

iranhostcom
September 21st, 2015, 11:36
سلام
من می خوام یه سرور ارسال ایمیل درست کنم
و روزی حدود 200 هزار تا ایمیل بفرستم
طبق تحقیقاتی که داشتم گفتن از هر آی پی بیشتر از 300 تا ایمیل در ساعت بفرستی اسپم می شه
حساب کردم اگه رو سرور 32 تا آی پی بذارم بیش از 230 هزار تا ایمیل می شه فرستاد در روز
حالا می خوام بدونم این عدد 300 تا ایمیل در ساعت درسته یا نه
برای همین مقدار ارسال از چه نرم افزاری استفاده کنم
سرورم در ovh کانادا هست و آیا این دیتاسنتر به این حجم ایمیل گیر می ده یا نه
اگرم دوستانی هستند که تضمین بدن می تونن کانفیگ کنن برای این حجم بدون اسپم بهم پی ام بدن

پیشاپیش از دوستانی که نظرشون رو اعلام می کنن تشکر می کنم

سوال شما چندین مقوله ی مختلف را شامل می شود. چند مورد را قبل از پاسخ به پرسش های شما باید ذکر شود.
1- محدودیت 300 ایمیل در ساعت که باعث Blacklist شدن IP شود وجود خارجی ندارد. شرکت های میزبان جهت پیشگیری از بروز مشکلات مختلف برای میل سرور ها اینگونه محدودیت ها را اعمال می کنند و معمولا هم برای میل دامین ها است و نه IP
2- اسپم شدن یک ایمیل به موارد بیشماری بستگی دارد که مورد ارسال زیاد در ساعت از یک IP یک مورد کوچک می باشد و در هر میل سرور گیرنده متفاوت است. مثلا Hotmail یک بلک لیست داخلی دارد که هنگامیکه از IP شما ایمیل زیاد دریافت کند موقتا شما را بلک لیست می کند و تا ساعاتی امکان ارسال نخواهید داشت.
3- برای ارسال ایمیل انبوه راهکار های متفاوتی است. شما اگر می خواهید برای ارسال از IP های مختلف استفاده کنید (که کاری بس دشوار و وقت گیر است) می بایست دامنه های ارسال کننده خود را نیز تغییر دهید زیرا یکی از معیار های اسپم شناخته شدن نام دامنه و سابقه ی اسپم آن است.
-------------------------------------------------
بسته به سیاست دیتاسنتر ها با ارسال اسپم برخورد های مختلفی می شود. این نیز به چند بخش تقسیم می شود.
1- ارسال انبوه و تعداد بالا
2- ارسال ایمیل اسپم

غریب به اکثر دیتاسنتر ها با ارسال ایمیل اسپم (حتی اگر یک عدد باشد) برخورد می شود. اما من شخصا دیتاسنتری ندیدم که روی حجم ایمیل خارج شده محدودیتی در نظر گرفته باشد.
اما دیتاسنترها زمانیکه IP در بلک لیست قرار گیرد پیگیری های مختلفی خواهند نمود.
مثلا iweb پس از هشدار اقدام به خاموش کردن سرور می کند حتی اگر سرور اختصاصی داشته باشید.
باقی دیتاسنتر ها نیز پیگیری های مشابه دارند که به سختگیرانه ای iweb نیست.

برای معرفی نرم افزار نیز لطفا اول اعلام فرمایید قصد استفاده از چه سیستم عامل و چه میل سروری را دارید تا یک نرم افزار مناسب معرفی گردد.

شایان ذکر است هیچ کانفیگی وجود ندارد که باعث شود تحت هر شرایطی ایمیل انبوه های اسپم، اسپم شناخته نشود. میل سرور ها هوشمند شده اند و با کانفیگ سروری نمی توانید به چنین چیزی دست بیابید.

در آخر پیشنهاد می شود اول در رابطه با مقوله اسپم و نحوه شناسایی اسپم تحقیق کنید و سپس می توانید حتی از سرویس های اشتراکی شرکت های هاستینگ معروف جهت ارسال ایمیل انبوه خود بدون اسپم شدن استفاده کنید.

برای ارسال ایمیل انبوه باید هوشمندانه اقدام نمایید.

ahmad19
September 21st, 2015, 12:05
اول تشکر می کنم که حداقل جواب دادید
من هنوز هیچ نرم افزار و اسکریپتی رو در نظر نگرفتم
شما چی رو پیشنهاد می کنید برای اینکار
و آیا اصلا بخوام ارسال داشته باشم چه سرویسی مناسب تر هست برام
ممنون

iranhostcom
September 23rd, 2015, 14:55
اول تشکر می کنم که حداقل جواب دادید
من هنوز هیچ نرم افزار و اسکریپتی رو در نظر نگرفتم
شما چی رو پیشنهاد می کنید برای اینکار
و آیا اصلا بخوام ارسال داشته باشم چه سرویسی مناسب تر هست برام
ممنون

نرم افزار میل سرور در سرویس های ویندوزی SmarterMail را پیشنهاد می دهم. لایسنس رایگان آن برای یک دامنه با 10 ایمیل اکانت می باشد که تمام قابلیت های میل سرور نیز در دسترس است.
این میل سرور بسیار قدرتمند می باشد و از طریق Web Interface آن می توانید انواع و اقسام تنظیمات و مدیریت ها را بر روی ایمیل اکانت های خود اعمال کنید.

در سرویس های لینوکسی را زیاد آشنا نیستم خودم شخصا با نرم افزار میل سرور پیش فرض Cpanel کار کردم که از کیفیت مناسبی برخوردار بود.

در رابطه با اسکریپت های ارسال انبوه نیز شخصا استفاده نکردم باید باقی دوستان شما را راهنمایی کنند.