PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : نحوه کانفیگ بهینه انجینیکس

Emi
September 14th, 2015, 19:08
سلام دوستان از الان از انجینیکس + اپاچی استفاده میکنم. سایتم دانلود سنتر هتس. با تحقیقاتی که در همین فروم کردم بنظر میاد انجینیکس به صورت مستقل نصب بشه راندمانم بهتر میشه. حالا میخواستم بدونم واسه یه سایت وردپرسی دانلود سنتر چه کانفیگ هایی روی انجینیکس انجام بدم بهتره؟
فقط خواهشا دوستان نیان بنویسن اپاچی رو اگه کانفیگ حرفه ای کنی بهتره از! همشونه. اگه مینویسید این بهتره اون بهتره شیوه کانفیگ رفه ایش رو هم بنویسید فقط تبلیغ نکنید که بیا یه پولی بده واسط کانفیگ کنم. حوصله نوشتن رو هم ندارید صفحه ی مرجع انگلیسی که تنظیمات رو قدم به قدم توضیح داده بهم بدید ممنون میش.
اینا رو واسه این میگم که توی این فروم کافیه بزنی درخواست سرور فلان. در ثانیه صد نفر بهت پیغام میدن. حالا بیا بزن درخواست اموزش. یارو میاد یه خط گنگ زیرش مینویسه. تهشم یه طوری ارجاع میده یعنی بیا پیش خودم پول بده برات انجام بدم. اینجور دوستان با این روحیه همون پیغام نذارن بهتره.
بهرحال درخواست دارم از بچه هایی که اهل دل هستن و دانششون رو بی هیچ چشم داشتی در اختبار بقیه میزارن یه راهنمایی کنن و کانفیگ اصولی و ریزه کاری های انجنیکس رو توضیح بدن.
ممنون

nginxweb
September 14th, 2015, 20:49
درود

دوست عزیز مسلما nginx یصورت مستقل Standalone بازدهی بسیار بالاتری دارد اما خوب بیشتر برای تک سایت ها مناسب است و مناسب هاستینگ نمیباشد بدلیل عدم پشتیبانی از کدهای htaccess و...

apache+nginx نیز بسیار ایده آل میباشد و اگر کانفیگ اصولی انجام شود بازدهی چشم گیری دارد و برای وردپرس پیشنهاد میشه از کش سرورهای سازگار بصورت backend استفاده کنید که تاثیر محسوسی در سرعت لود سایتتان خواهد داشت.

اگر هدفتون نصب nginx مستقل است اولین قدم باید کدهای rewrite مربوط به وردپرس که در htaccess هستند را به rule های nginx تبدیل نمایید

Emi
September 14th, 2015, 21:40
ممنون از راهنماییتون.
اگر از
apache+nginx با وارنیش استفاده کنم چطوره بنظرتون؟
میشه این کانفیگ اصولی که میگید رو توضیح بدید مثلا چه مواردی رو باید رعایت کنم.
من از این اموزش (https://forum.directadmin.com/showthread.php?t=49438) استفاده کردم و دیگه کانفیگ خاصی رو انجام ندادم.