PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : انتقال ریسلر از یک سرور به یک سرور دیگه و مشکل مهم - کمک کنید

arameshsoft
September 16th, 2010, 15:29
سلام.
ممنون میشم اگه کمکم کنید.
من ریسلر WHM خودمو از یک سرور به یک سرور دیگه منتقل کردم. (با بکاپ گرفتن تک تک از اکانت ها و انتقال به سسرور جدید و ریستور کردن رو سرور جدید.)
بعدش اومدم آی پی DNS های دامنه خودمو (.ir هست) تغییر دادم به آی پی جدید.
قائدتا باید بعد از 4 ساعت تغییر کنه روی سرور جدید و خود به خود همه کاربرا وقتی آدرس سایتشون رو (که بر روی دی ان اس های دامنه ی من قرار گرفته) می زنند به سرور جدید بیان.
اما دچار قطعی متناوب هستند. مثلا الان سایتشون بالا میاد ولی 2 ساعت دیگه سایتشون بالا نمیاد ( در حالی که در یک زمان بعضی از سایت های اکانتم بالا میان و بعضی دیگه بالا نمیان و اونهایی که بالا نمیان با پ=ر=و=ک=س=ی بالا میان و بر عکس)
یعنی در هر زمانی هر ISP بعضی سایت ها رو بالا میاره بعضی دیگه رو بالا نمیاره.
طبق راهنمایی یکی دوستان اومدم تمامی DNS های اکانت ها رو از طریق Edit DNS Zone موجود در WHM (روی سرور جدید) بر روی دی ان اس های خودم قرار دادم و آی پی ها هم که مچ بود بر روی آی پی سرورجدید.
اما هنوز بعد از دو سه روز مشکل حل نشده و به شدت مشتری ها گله مند هستند.
به فکرم رسید که شاید در WHM سرور قبلی که اکانت ها روی آی پی سرور قدیمی هستند این مشکل رو ایجاد کرده که بعید به نظر می رسه چون دامنه های بر روی دی ان اس دامنه ی من ست شده که بر روی سرور جدید ست شده و نباید بعد از چند روز دیگه ربطی به سرور قبلی داشته باشه. با این حال باز هم رفتم تو WHM سرور قبلی و از طریق Edit DNS Zone تغییر دادم بر روی آی پی سرور جدید اما باز هم این مشکل پا برجاست.
در ضمن بگم که آی پی سرور جدید همیشه (چه سایت ها بالا بیان چه نیان) کار میکنه.

Qomes-Host.ir
September 16th, 2010, 15:43
این مشکل بخشیش طبیعی هست و زمان میبره تا ip جدید ست بشه اما دامین ir این مشکل رو مضاعف میکنن
بهتره برای dns از یک دامین بین المللی تو یک رجیستر مطمئن استفاده کنی.

IranianServer
September 16th, 2010, 15:46
دامین مشتریان روی ns های .ir ست شدند ؟
اگر شما با *** سایت رو باز کردید و بازمیشه مشکلی نیست.

arameshsoft
September 16th, 2010, 15:53
این مشکل بخشیش طبیعی هست و زمان میبره تا ip جدید ست بشه اما دامین ir این مشکل رو مضاعف میکنن
بهتره برای dns از یک دامین بین المللی تو یک رجیستر مطمئن استفاده کنی.

خیلی ممنون بابت پاسخ.
درسته اما من تعدادی از اکانت هام روی دی ان اس های دامنه .org من ست شدند و اونا هم همین مشکل رو دارند.

Qomes-Host.ir
September 16th, 2010, 15:54
آدرس یکی از سایتها رو بدید.

arameshsoft
September 16th, 2010, 15:56
دامین مشتریان روی ns های .ir ست شدند ؟
اگر شما با *** سایت رو باز کردید و بازمیشه مشکلی نیست.

بله روی ns های .ir من هستند البته تعدادی هم روی .org که مشکل رو هر دو دارند.

---------- Post added at 11:26 PM ---------- Previous post was at 11:24 PM ----------

آدرس یکی از سایتها رو بدید.
www.2hakim.com
blogche.ir
daanesherooz.ir
pitfall.ir
shir.intar.in

vPsPersia.COM
September 16th, 2010, 15:58
در اولین اقدام ، در سرور اول و مبدا بایستی DNS ZONE ها رو همه و همه پاک کنید ،

به طوری که هرکسی که سایت رو ( چون کش شده ) ار روی سرور اولی بالا میاره ، براش Can not بیاد و لود نشه

ممکنه 1 یا 2 روز زمان ببره و که ISP ها سرور اول رو حذف کنند و سرور دوم رو شناسایی کنند با توجه به اینکه Packet های سرور اول همگی Lost می شوند

دقت کنید که برای تمامی DNS های شما ( ns1 و ns2و و ns.... ) و هم چنین برای Hostname شما به طور جداگانه یک DNS ZONE ساخته شده باشد و مطمئن باشید که DNS ZONE شما با IP جدید ست شده اند ( این مورد در سرور دوم انجام شود )

در نهایت سرویس named را در دو سرور ( اولی و دومی ) ریستارت کنید

2 روز صبر کنید و نتیجه را اینجا بنویسید !

Qomes-Host.ir
September 16th, 2010, 16:01
dns ها مشکل داره:
HostTracker [Website Uptime Monitoring Service] (http://host-tracker.com/check_res_ajx/5511086-0/share/)
intoDNS: 2hakim.com - check DNS server and mail server health (http://www.intodns.com/2hakim.com)

arameshsoft
September 16th, 2010, 17:53
در اولین اقدام ، در سرور اول و مبدا بایستی DNS ZONE ها رو همه و همه پاک کنید ،

دارم انجام میدم.

دقت کنید که برای تمامی DNS های شما ( ns1 و ns2و و ns.... ) و هم چنین برای Hostname شما به طور جداگانه یک DNS ZONE ساخته شده باشد و مطمئن باشید که DNS ZONE شما با IP جدید ست شده اند ( این مورد در سرور دوم انجام شود )

انجام دادم. فقط یه مسئله اینکه تو خود DNS Edit واسه مثلا ns1 میاد دو تا ns رکورد میذاره. که یکی شو به ns1 و یکشو به ns2 همون دامنه وصل می کنه. درسته؟
در ضمن واسه SOA Expire چا عددی مناسبه؟
intodns.com می گه: Your SOA EXPIRE number is: 3600000. That is NOT OK

---------- Post added at 12:32 AM ---------- Previous post was at 12:31 AM ----------

dns ها مشکل داره:
HostTracker [Website Uptime Monitoring Service] (http://host-tracker.com/check_res_ajx/5511086-0/share/)
intoDNS: 2hakim.com - check DNS server and mail server health (http://www.intodns.com/2hakim.com)
خوب میشه راهنمایی کنید چیکار کنم واسه تصحیحش؟

---------- Post added at 01:23 AM ---------- Previous post was at 12:32 AM ----------

فک کنم مشکل از اینجا بود. فعلا که همه ی سایت ها واسه خودم بالا میان. (ttl رو 3600 قرار دادم و فک کنم بعد از گذشت یک ساعت درست شده)
تو intoDNS هم مشکل حل شده

vPsPersia.COM
September 16th, 2010, 18:22
نجام دادم. فقط یه مسئله اینکه تو خود dns edit واسه مثلا ns1 میاد دو تا ns رکورد میذاره. که یکی شو به ns1 و یکشو به ns2 همون دامنه وصل می کنه. درسته؟
در ضمن واسه soa expire چا عددی مناسبه؟
intodns.com می گه: Your soa expire number is: 3600000. That is not ok

مقادیر پیش فرض را تغییر ندید ، فقط چک کنید ip ها چیه !

arameshsoft
September 17th, 2010, 13:49
حل شد مثل اینکه. از همگی ممنون.

moj65
February 6th, 2012, 17:41
سلام
من دوتا ns خریداری کردم و روی ویندوز سرور 2003 هم ثبتشون کردم ولی متاسفانه کار نمیکنه!
اگه از دوستان کسی هست که بتونه کمک کنه و یه بار تنظیماتو بصورت مرحله به مرحله درج کنه ممنون میشم.
با تشکر

DeltaGostar
February 6th, 2012, 17:59
ٍplesk نصب کنید

و توی قسمت dns ها رو بزارید

moj65
February 7th, 2012, 08:15
قبلا بنده خدایی هم همین راهنماییو کرده که plesk نصب کنم ولی من نمیخام هاستینگ راه بندازم فقط میخام سرورم از آی پی ولید زدن توی وب دربیاد.
اگه میتونید تنظمیات DNS ویندوزو راهنمایی کنید ممنون میشم.