PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : همه چیز در مورد دیتاسنتر ovh

RezaFH
September 15th, 2010, 14:44
با توجه به اینکه گاهی افرادی میان و سوالاتی در مورد این دیتاسنتر میپرسن ، اینه که گفتم شاید بهتر باشه یه تاپیک مرجع برای این دیتاسنتر ایجاد کنیم و توضیحات مورد نیاز رو اونجا بدیم

دیتاسنتر OVH واقع در کشور فرانسه ، با دارا بودن 75.000 سرور دومین دیتاسنتر بزرگ جهان هست و همچنین یکی از بهترین های جهان از سایر لحاظ

OVH به روایت اعداد :

OVH represents:

* More than 7 600 000 hosted sites
Including 500 000 sites in shared hosting
* 1 900 000 managed domain names
* 75 000 servers including 2 000 for shared hosting
* More than 380 000 customers have chosen to trust in us
* 4 000 000 of emails received a day
* 110 Gb/s of traffic out of 320 Gb/s available
* 500 Terabytes (500 000 GB) of data stored in shared hosting
* 1500 emails handled a day by the mail support
* 800 calls handled by the telephone support a day
* 12 MVA electric power available in the data-centre of Paris 19 and Roubaix
* More than 1000 racks in production

در مورد این دیتاسنتر چیزهایی رو که تجربه کردم رو اینجا میگم شاید بعدا بدرد کسی بخوره

مزایا :
1- قیمت های مناسبی داره
2- پورت خیلی خوب
3- پینگ خوب به ایران
4- پهنای باند مناسب (من که سر در نیاوردم اما مثل اینکه اندازه گیری پهنای باند درست کار نمی کرد !)
5- پهنای باند رایگان داخل دیتاسنتر
6- پهنای باند ورودی رایگان
7- سخت افزار خوب (از مادربودرد های سوپر میکرو استفاده میکنند)
8- پنل مدیریت سرور خیلی کامل
9- آی پی فقط هزینه ستاپ داره
10- با توجه به مک آردس ، امکان دُزدی آی پی و مشکلاتی از این قبیل وجود نداره ! (در کل امنیت شبکه بالا هست)
11- ارائه آی پی از تمام کشورهای اروپایی (و بزودی حتی از آمریکا !)
12- ارائه 100 گیگابایت فضای بک آپ رایگان برای هر سرور
13- وارز بودن نسبی (برای دانلود تورنت و نصب نرم افزارهای کرک شده و اسکریپت نال شده مشکلی نیست)
14- آپتایم خیلی خوب (توی این مدتی «حدود 8 ماه فکر کنم» که با این دیتاسنتر کار کردم و هنوز هم سرور هاستینگم اونجا هست بجز دو بار داون شدن شبکه به مدت حدود 30 دقیقه ، داون تایم دیگه ای نداشته)

معایب :
1- نبود امکان تغییر یا ارتقاء سخت افزاری (حتی ارتقاء پورت هم بعد از خرید ممکن نیست !)
2- نبود امکان نصب سیستم عاملهایی مانند میکروتیک که از مک آدرس پشتیبانی نمیکنند
3- پورت اسکنینگ هم Abuse حساب میشه ! (حتی پورت اسکنینگ پورت 443 که مربوط به ssl هست)
4- سخت گیری در مورد abuse بطوری که بار اول آی پی بلاک میشه و در صورتی که در زمان کوتاهی دوباره از همان سرور abuse بیاد ، سرور خاموش میشه !
5- خرید فقط با کردیت کارت به نام شخص اروپایی قابل انجام هست (تا جایی که اطلاع دارم)
6- نبود امکان ریسلری (این دیتاسنتر هیچ ریسلری نداشته و ندارد)

سوال مهم : سرور های این دیتاسنتر برای ما ایرانی ها توی چه کارهایی مناسب هستن ؟
1- برای ارائه خدمات هاستینگ یک انتخاب بسیار عالی هست (از هر لحاظ)
2- فایل هاستینگ (با توجه به توضیحی که در مورد پهنای باند دادم)
3- ارائه سرور مجازی برای گیم سرور (با توجه به پینگ پایین به ایران)
4- ارائه سرور مجازی برای آپلود-دانلود (با توجه به پهنای باند و پورت عالی)
5- ارائه خدماتی مثل رپیدلیچ و تورنت (با توجه به وارز بودن و پهنای باند)
» برای مثال سرور های رپیدباز (که فکر کنم همه بشناسند) روی این دیتاسنتر هست !

توصیه هایی در مورد کار با این دیتاسنتر :
1- بهتر هست بصورت شخصی اقدام به خرید سرور شود (دلیلش مورد دوم هست که عرض میکنم)
2- این دیتاسنتر کسی را به عنوان ریسلر نمیشناسه ! پرداخت کننده هزینه ، صاحب سرور شناخته میشه و کاری با اینکه سرور دست کی باشه و برای چه کاری استفاده بشه نداره
3- اگر میخواید از سرور برای ارائه سرور مجازی برای وی پـــی ان بصورت عمومی استفاده کنید ، باید پورت های 25 و 110 و 135 و 445 رو حتما ببندید که بااین حال باز هم احتمال abuse هست و اینه که توصیه نمیشه !

چیز هایی که توی ذهنم بود رو گفتم ، اگر از دورتان کسی تجربه ای با این دیتاسنتر دارند یا چیزهایی میدونند که من ذکر نکردم ، حتما لطف کنند و همینجا بنویسند
این تاپیک مختص به موارد مربوط به خود دیتاسنتر هست و لطفا مسائل شخصی و غیره رو توی این تاپیک ذکر نکنید !

امیدوارم مفید واقع بشه
موفق باشید :)

citykala
September 15th, 2010, 16:52
ما که دو ماه تمام دویدیم دنبال این دیتا سنتر که یکی باشه داخل مملکت برامون از این سرور خرید بکنه

هیچی گیرمون نشد !!! یکی دو نفر هم پیدا شدن که قیم 100 دلاری رو گفتن 150 هزار خرید می کنیم !!!

امیدوارم لااقل اگه کسی می خواد از اینجا خرید کنه بتونه به هدفش برسه !=(( ما که پوکیدیم:65:

shxx
September 15th, 2010, 16:57
- اگر میخواید از سرور برای ارائه سرور مجازی برای وی پـــی ان بصورت عمومی استفاده کنید ، باید پورت های 25 و 110 و 135 و 445 رو حتما ببندید که بااین حال باز هم احتمال abuse هست و اینه که توصیه نمیشه !
سلام

ممنون از راهنمایی تون
1.ایا فقط برای سرور مجازی جهت چیز پی ان گیر میده یا اینکه کلا برای سرور مجازی ها گیر میده ؟؟؟؟؟؟؟؟ سرور مجازی ویندوز چی ؟ مثلا برای اپلود و دانلود سنتری ازش استفاده شه ؟
2.ایا این دیتا سنتر امکان داره که یهو بعد از خرید و استفاده چند ماه بکشه ببنده و بگه به ایران نمیدیم ؟
3. کسانی که از این دیتا سنتر خرید کردم و بیشتر از 6 ماه هست دارن استفاده میکنن هم رضایت و عدم رضایت و مشکلات رو بفرمایند منون میشیم

RezaFH
September 15th, 2010, 17:26
ما که دو ماه تمام دویدیم دنبال این دیتا سنتر که یکی باشه داخل مملکت برامون از این سرور خرید بکنه

هیچی گیرمون نشد !!! یکی دو نفر هم پیدا شدن که قیم 100 دلاری رو گفتن 150 هزار خرید می کنیم !!!

امیدوارم لااقل اگه کسی می خواد از اینجا خرید کنه بتونه به هدفش برسه !=(( ما که پوکیدیم:65:

چهار تا مشکل اساسی با مشتری های سرور اختصاصی داشتیم !
1- فکر میکردند قیمت سرور همون قیمت خالی هست که توی سایت زده شده !
2- با توجه به فرانسوی بودن سایت اصلی ، از سایت انگلیس سرور ها و قیمت ها رو میدیدند و متوجه فرق بین پوند و یورو نبودند !!!!!!!
3- هزینه ستاپ سرور ها رو حساب نمیکردند !
4- و در آخر ، 19% مالیات هم مثل اینکه برای اونها حساب نمیشد :d

برای همین لیست زیر رو اینجا میذارم تا قیمت واقعی سرور ها مشخص باشه

http://www.webhostingtalk.ir/attachment.php?attachmentid=1326&stc=1&d=1284555285

موفق باشید

RezaFH
September 15th, 2010, 17:34
سلام

ممنون از راهنمایی تون
1.ایا فقط برای سرور مجازی جهت چیز پی ان گیر میده یا اینکه کلا برای سرور مجازی ها گیر میده ؟؟؟؟؟؟؟؟ سرور مجازی ویندوز چی ؟ مثلا برای اپلود و دانلود سنتری ازش استفاده شه ؟
2.ایا این دیتا سنتر امکان داره که یهو بعد از خرید و استفاده چند ماه بکشه ببنده و بگه به ایران نمیدیم ؟
3. کسانی که از این دیتا سنتر خرید کردم و بیشتر از 6 ماه هست دارن استفاده میکنن هم رضایت و عدم رضایت و مشکلات رو بفرمایند منون میشیم

1- من نگفتم گیر میده ! وقتی شما وی پــی ان میدید ، مصلما اسپم فرستاده میشه و abuse میاد و مشکل ساز میشه
در مورد آپلود و دانلود هم که گفتم اتفاقا خیلی خوبه
2- خیر ، تا حالا که نشده دیتاسنتر اروپایی ایران رو تحریم کنه ، ضمن اینکه عرض کردم اصلا اسم ایرانی روی سرور نیست (خریدار باید اروپا باشه)
3- برای هاستینگ من خودم 8 ماهه سرور دارم ، کاملا راضیم از هر لحاظ . اما برای سرور مجازی با توجه به اینکه برای وی پـــی ان هم میدادم ، مشکل ساز شد !

موفق باشید

citykala
September 15th, 2010, 18:19
چهار تا مشکل اساسی با مشتری های سرور اختصاصی داشتیم !
1- فکر میکردند قیمت سرور همون قیمت خالی هست که توی سایت زده شده !
2- با توجه به فرانسوی بودن سایت اصلی ، از سایت انگلیس سرور ها و قیمت ها رو میدیدند و متوجه فرق بین پوند و یورو نبودند !!!!!!!
3- هزینه ستاپ سرور ها رو حساب نمیکردند !
4- و در آخر ، 17% مالیات هم مثل اینکه برای اونها حساب نمیشد :d

برای همین لیست زیر رو اینجا میذارم تا قیمت واقعی سرور ها مشخص باشه

http://www.webhostingtalk.ir/attachment.php?attachmentid=1326&stc=1&d=1284555285

موفق باشید

ولي دوست عزيز از همه اين موارد اطلاع داريم
خوب 17 درصد بياد روش ميشه يه سرور 100 تومني 117 تومن نه 150 تومن

بخش مورد نظر ما هم بخش انگليسيش بود نه فرانسه . چون قادر به خوندن اين زبان نيستيم

در مورد ست اپ هم ماه اول ميگيرن و هر ماه ست اپ گرفته نميشه

در هر حال ما که خيلي گشتيم دنبالش ولي چيزي عايدمون نشد

فقط تنها سوالي که تو ذهن من هست اينه که ايا مثلا ميشه يه سرافي رو پيدا کرد که هزينه رو تقبل گنه با يه ادرس اروپا و بعد خودمون بچرخونيمش ؟

يا حتما بايد يه واسطه اي باشه ! جريان اين واسطه ها کلي فکر ما رو اشغال کرد که چه لزومي به استفاده از واسطه هست ؟

اگر که بتونيم با يه ادرس اروپا وارد خريد بشيم مشکلي پيش مي اد ؟ يا حتما بايد يه واسطه ببينيم ؟

goldstar
September 15th, 2010, 18:53
سلام
شماره و آدرس اروپا لازمه(فرد خریدار هم باید تبعه اروپا باشه...)
بعد اگر برای سرور مشکلی پیش بیاد با همون شماره تماس گرفته بشه و .....

RezaFH
September 15th, 2010, 18:56

بخش مورد نظر ما هم بخش انگليسيش بود نه فرانسه . چون قادر به خوندن اين زبان نيستيم

فقط تنها سوالي که تو ذهن من هست اينه که ايا مثلا ميشه يه سرافي رو پيدا کرد که هزينه رو تقبل گنه با يه ادرس اروپا و بعد خودمون بچرخونيمش ؟

يا حتما بايد يه واسطه اي باشه ! جريان اين واسطه ها کلي فکر ما رو اشغال کرد که چه لزومي به استفاده از واسطه هست ؟

اگر که بتونيم با يه ادرس اروپا وارد خريد بشيم مشکلي پيش مي اد ؟ يا حتما بايد يه واسطه ببينيم ؟

با اینکه جواب تمام سوالات شما توی پستهای قبلی موجود هست ! اما بازم میگم

1- میشه بپرسم اون 100 تومن قیمت چی است (کدام سرور ؟) و شما چطور و با چه حسابی یورو یا پوند انگلیس رو به تومان تبدیل کردید ؟
2- و میشه بپرسم کی به شما این 100 تومن رو گفته 150 تومن ؟
3- من نگفتم که سایت فرانسه رو ببینید ، فقط گفتم یورو رو با پوند اشتباه نگیرید (پوند گرانتر از یورو هست)
ضمن اینکه قیمت یورو (یا هر پول غیر ریال ایران) تا از ریال تبدیل بشه به یورو و بره توی کردیت کارت یک نفر توی یه کشور اروپایی ، کلی روش میاد و اون 1200 تومن قیمت فروش بانک ملی ملاک نیست !!!!!!!!!!!!!!
4- منم نگفتم کسی باید هر ماه پول ستاپ بده (Setup یعنی راه اندازی که یک بار انجام میشه و یک بار هم هزینه بابتش داده میشه)
5- من نگفتم با واسطه بگیرید . عرض کردم فقط از اروپا میشه خرید کرد (یک اروپایی یا کسی که اروپا زندگی میکنه امکان خرید از این دیتاسنتر رو داره)
حالا این شخص میتونه فامیل ، دوست ، آشنا یا یک واسطه باشه که شما پول رو به ایشون بدید و براتون پرداخت رو انجام بده (ضمن اینکه سرور هم به نام آن شخص خواهد بود)
به سرافی و غیره هم ربطی نداره و نمیتونن کاری کنن (من در این حد اطلاع دارم)

موفق باشید :)

AftabHosting
September 15th, 2010, 22:19

سلام شما هر سرور ovh رو که نیاز داشتید بگید برای شما تهیه میشه یا اگر خواستید ما فقط پرداخت رو برای شما انجام میدیم .

سوالی بود در خدمت هستم .

iranwebwork
September 15th, 2010, 22:29

ببین دوست من اکثر کسایی که برات سرور میگیرن از OVH واسطه هاستن پس فیمت بیشتر میشه 2- اینکه معموال این افراد از نماینده های OVH سرو تهیه میکنن که فیمتش مثل OVH نیست و حداقل چند یورویی متفاوته. شما اگر سرور می خوای یه گشتی تو فروم OVH بزن ، نماینده هاشو پیدا میکنی بهشون ایمیل بزن و ازشون مستقیم بگیر بنابراین هیچ مشکلی نداری و سرور توی پنل خودت میاد ( پنلت رو هم آدرس ایران بزنی هیچ ایرادی نداره )چون کسی که pay میکنه مهمه! )

AftabHosting
September 15th, 2010, 22:33
ببین دوست من اکثر کسایی که برات سرور میگیرن از OVH واسطه هاستن پس فیمت بیشتر میشه 2- اینکه معموال این افراد از نماینده های OVH سرو تهیه میکنن که فیمتش مثل OVH نیست و حداقل چند یورویی متفاوته. شما اگر سرور می خوای یه گشتی تو فروم OVH بزن ، نماینده هاشو پیدا میکنی بهشون ایمیل بزن و ازشون مستقیم بگیر بنابراین هیچ مشکلی نداری و سرور توی پنل خودت میاد ( پنلت رو هم آدرس ایران بزنی هیچ ایرادی نداره )چون کسی که pay میکنه مهمه! )

ممنون علی آقا برای توضیحات . من هم خواستم pay کنم براشون فقط! :53:

iNicz.Com
September 15th, 2010, 23:21

با هزینه نصب 1/3 کمتر از ovh میتونم سرور واستون تهیه کنم با ارائه پنل - همچنین hetzner هم به همین صورت با پنل ارائه میشه.

RezaFH
September 15th, 2010, 23:57
دوستان لطف کنند آفر های خودشون رو توی بخش خرید و فروش مطرح کنند نه اینجا (که بخش آموزش هست)
ممنون میشم مدیران رسیدگی کنند :)

wordpress
December 22nd, 2010, 21:12
1- منظور از abuse چیه؟
2- من می خوام آدرس و تلفن یکی از آشناهامون توی ایتالیا رو بدم بجز وریفای کرد اولیه با اس ام اس، امکان داره باهاشون تماس بگیرن یا همه کارها با ایمیل انجام میشه؟
3- گفتین برای آی پی فقط هزینه ستاپ می گیرن، کجا نوشته؟ لینکش رو میدی بی زحمت؟
4- اگه آدرس آشنام رو بدم و اسم خودم رو بدم ( اسم ایرانی ) مشکلی پیش میاد؟ چون پرداخت با خودمه؟
5- پی پال قبول می کنند؟

AfaghData
December 23rd, 2010, 00:25
آفتاب هاستینگ تایید میشه

soroushhost
December 23rd, 2010, 01:01
نظر شخصی من
بدترین دیتاسنتر دنیا !! شبکشون با همه جا فرق می کنه برای همین هیچ کدوم از شرکت های ساپورتری که سرشون به تنشوم می ارزه اصلا قبول نمی کنن به هیچ وجه ساپورت این دیتاسنتر رو. من پیشنهاد نمی کنم !

AfaghData
December 23rd, 2010, 01:06
از نظر پورت و شبکه که از داغون اونرتره

NovinServer
December 23rd, 2010, 04:40
این دیتاسنتر شباهت زیادی با هتزنر المان دارد !
این دیتاسنتر هم به پورت 445 بسیار شدید گیر می دهد !
با اینکه بنده پورت ها را هم می بندم باز هم ایپی را مسدود می کنند !
این مورد خیلی مهم است که لازم دانستم دوباره اینجا بیان کنم ...