PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : نصب ssl

IranianServer
September 15th, 2010, 11:10
سلام دوستان.
من یک SSL دارم و می خواستم اون رو نصب کنم.
لطفاً کمک کنید.
دسترسی روت هم وجود داره !
مرسی :x

NovinServer
September 15th, 2010, 12:32
آموزش کنترل پانل میزبانی وب لینوکس و ویندوز (http://www.inetworkweb.com/learning.php?whmx=19)

IranianServer
September 15th, 2010, 13:23
همه ی تنظیمات رو انجام میدم اما ارور 500 میده !
آیا باید ip اختصاصی داشته باشم ؟؟

Talahost.Com
September 15th, 2010, 14:02
برای ssl invalid نیاز به آی پی اختصاصی نیست ولی برای valid لازمه.

IranianServer
September 15th, 2010, 14:39
میشه بیشتر توضیح بدید !

Talahost.Com
September 15th, 2010, 15:55
کجا رو توضیح بدم؟
توی whm از بخش generate ssh certificate برای یاست مورد نظر ssh بساز. اگه آی پی اختصاصی نداری username رو باید nobody بزنی (فکر کنم)
بعد برو قسمت install ssl.. همون که در بالا ساختی رو انتخاب و نصب کن

m_dg_farari
September 15th, 2010, 16:12
دوست عزیز تلا هاست.
این موردی که شما میگید برای همون اس اس ال آنولید (یعنی نا معتبرو فقط یه دونه s به آدرست اضافه میکنه. بدیش اینه که با هر مرورگری که بخوای واردش بشی خطا میده و میگه باید Confirm کنی چون این اس اس ال نامعتبره.)
حالا چطوری بسازی؟ معتبرش رو؟ (که حتما آی پی اختصاصی میخوای)
کنترل پنلت چیه؟ بگو تا کامل توضیح بدم. (البته من فقط سی پنل بلدم :d)

IranianServer
September 15th, 2010, 17:41
کنترل پنل سی پنل هست.
الان من یک آی پی اضافه هم گرفتم برای سرور اما نمیشه به اکانت اختصاصش داد.
در ضمن همین SSL معولی رو که می گید یه S اضافه می کنه رو ساختم و ارور 500 میده وقتی سایت با https بالا میاد.

m_dg_farari
September 15th, 2010, 18:15
اون ارور 500 میده رو دوستان که متخصص ترن باید نظر بدن!
در مورد اس اس ال ولید.
1- وارد سی پنل بشید.
2- به قسمت Security ==> SSL/TLS Manager برید.
3- بر روی لینک زیری Private Keys (KEY) کلیک کنید (Generate, view, upload, or delete your private keys. )
4- از قسمت Generate a New Key در پایین صفحه با وارد کردن مشخصات هاست و سایز Key که میخواین بسازید (بسته به شرکتی که اس اس ال تهیه میکنید هست که اصولا هم 1024 هست) گزینه ی 1024 یا 2048 رو انتخاب میکنید. و بر روی Generate کلیک میکنید.
50 به SSL Manager برگردید و اینبار بر روی لینک زیرین Certificate Signing Requests (CSR) یعنی Generate, view, or delete SSL certificate signing requests. کلیک کنید و وارد شوید.
5- پس از ورود اطلاعات (که میشه گفت همشون دلخواه هستند) بر روی Generate کلیک کنید تا CSR ساخته بشه.
نکته: در صورتی که ابتدا فایل Key (مرحله ی سوم) را ایجاد نکنید قادر به ایجاد CSR نخواهید بود.
6- کد CSR دریافتی را در پنل کاربری خود در سایتی که SSL خریداری کردید در قسمت خودش (هر سایت فرق داره! من خودم از طریق پنل دومین دایرکتی خریدم که اگه از اونجا بخرید شما هم هم ارزونه هم خیلی راحته!) کپی کنید تا ایمیلی مبنی بر Approval یا تایید برای شما ارسال شده و شما باید بر روی لینک تایید کلیک کنید. صبر کنید تا ایمیل تاییدیه به همراه کد CRT برای شما ارسال شود.
7 - کد CRT را کپی کرده و داخل یک Note Pad پیست کنید. فایل را با فرمت .crt ذخیره سازی کنید. مثلا: (file.crt)
8- مجددا وارد SSL/TLS Manager شوید و اینبار به قسمت Certificates (CRT) رفته و بر روی Generate, view, upload, or delete SSL certificates. کلیک کنید.
9- بر روی کلید Browse روبروی or Choose a .crt file کلیک کنید و فایل CRT را آپلود کنید. (مراحل بعد از آپلود خیلی ساده هست ، الآن یادم نیست!)
10 - در صورتی که همه ی کارهای بالا به صورت صحیح انجام شده باشد در قسمت SSL/TLS Manager یک گزینه ی دیگر به نام:
Activate SSL on Your Web Site (HTTPS) اضافه شده است. از این قسمت شما میتوانید با Fetch کردن فایل های CRT و Key به راحتی ssl رو راه اندازی کنید.

Talahost.Com
September 15th, 2010, 18:51
4- از قسمت Generate a New Key در پایین صفحه با وارد کردن مشخصات هاست و سایز Key که میخواین بسازید (بسته به شرکتی که اس اس ال تهیه میکنید هست که اصولا هم 1024 هست) گزینه ی 1024 یا 2048 رو انتخاب میکنید. و بر روی Generate کلیک میکنید.

نیازی به ساخت کلید جدید نیست.
از قسمت نصب باید اقدام کنند و کلیدی که توسط شرکت فروشنده در اختیارشون قرار گرفته رو وارد کرده و نصب کنند.

m_dg_farari
September 15th, 2010, 19:13
دوست من. اگه دقیت کنید CSR ی که تهیه میشه و ساخته میشه بر اساس Key ساخته میشه. من 4 روز به همین دلیل که همه همینو به من میگفتن گمراه بودم. شما تست کن. خودت میبینی که اصلا چنین چیزی امکان نداره!
شما باید ابتدا یه Key بسازید (که این کی اسمش Private Key یعنی کلید اختصاصی هست که فقط و فقط خئد شما اینو دارید و مثل 1 پسورد میمونه! که خودتون میسازید) بعد CSR بسازید و CSR رو بدید به شرکت تا با اون CSR به شما 1 دونه CRT بده. من 5 روز الاف همین بودم به خاطر راهنمایی هاش اشتباه چند نفر از بچه ها.
شرکت اس اس ال فقط و فقط به شما یه دونه فایل (یا کد) CRT میده. فقط و فقط.
به هر حال ممنون که باعث شدید این موضوع هم بیان بشه.

Talahost.Com
September 15th, 2010, 21:03
بنده خودم نصب کردم برای یکی از (https://tala***.com) مشتری هام
البته این سایت مال ما نیست هاااا مشتری دوست داشته این دامین رو انتخاب کرده.

IranianServer
September 15th, 2010, 21:39
دوستان.
من نصب رو از طریق WHM انجام دادم و نصب هم شد .
به سایت هم یک IP اختصاصی دادم.
اما حالا سایت با https بالا نمیاد .

m_dg_farari
September 16th, 2010, 00:24
دوست عزیز. گفتم که. شما میرید هر 3 کد یعنی: .Key و .CSR و CRT رو از WHM میسازید! همینه که بالا نمیاد دیگه!
البته متن ارور یا آدرس سایت رو قرار بدید شاید بشه کاری کرد.
=====
در مورد شما جناب طلا هاست باید خدمتتون عرض کنم که نصب شما هم صحیح نبوده.
1329
البته بگم منم دقیقا با راهی که خودم گفتم یه سایت رو رفتم و به همین مشکل بر خوردم! یعنی تاییدیه میخواد! اینطوری که بده! یعنی همش همینطور میشه :-| :39:

IranianServer
September 16th, 2010, 00:34
من گواهینامه را برای iranianserver.net می خوام.
الان نصب شده اما بصورت معمولیه یعنی گواهی نامه تایید نمیشه !
من این SSL رو از طریق datacenter گرفتم یعنی خودشون به globsign سفارش دادند و فقط به من crt - private ca bundle رو دادند.

Talahost.Com
September 16th, 2010, 00:35
با ie 7 (که خیلی در این رابطه گیر می ده) و ff 3.6.8 باز کردم هیچ خطایی نداد. شاید مرورگر سیستم شما مشکل داره

IranianServer
September 16th, 2010, 00:39
بله - میاد.
اما اداره کننده مشخص نیست.

m_dg_farari
September 16th, 2010, 01:03
دوست عزیز @talahost.com
به این میگن خطا:
http://www.webhostingtalk.ir/attachments/f93/1329d1284580418-%D9%86%D8%B5%D8%A8-ssl-jpg
اوکی؟ چون تایید نمیشه.

navids_69
December 15th, 2010, 01:16
اگر ssl روی سایت ست بشه برای همه ساب دامین ها هم کار میکنه؟

یا باید برای هر ساب دامین یک ssl جدا گرفت؟

1eng.ir
December 15th, 2010, 01:29
اگر ssl روی سایت ست بشه برای همه ساب دامین ها هم کار میکنه؟

یا باید برای هر ساب دامین یک ssl جدا گرفت؟

بستگی به نوع SSL داره
اگه برای ساب دامین میخوای باید SSL WildCard بگیری. نمونه: Name.com - Domain Name Registration (http://www.name.com/services/ssl/purchase?type=ssl_vrsn_rapid_ssl_wildcard)

The Godfather
October 27th, 2011, 19:32
من همه این کار ها رو انجام دادم .
حتی فایل crt رو هم نصب کردم ، ولی گزینه Activate هنوز اضافه نشده :|
چی کار کنم ؟