PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : ست کردن آی پی و پورت روی ساب دامین

sara147
September 6th, 2015, 12:25
سلام دوستان
من میخوام یه ساب دامین رو به آیپی و پورت مورد نظرم ست کنم. توی سی پنل از قسمت advanced zone editor ساب دامین رو بلدم به آیپی ست کنم با رکورد A. ولی پورت رو نمیدونم کجا وارد کنم! رکورد SRV هم وارد کردم ولی درست نشد.

A
name: sub.site.ir
ttl: 14400
address: xxx.xx.xx.xx

SRV
name:sub.site.ir
ttl:14400
priority:5
weight:5
port:88
target: xxx.xx.xx.xx

ممنون میشم راهنمایی ام کنید. یا اگر راه رو اشتباه رفتم بگید.

klax0n
September 6th, 2015, 12:32
دوست عزیز اگر منظورتون پورت وب سرور هست باید توی تنظیمات apache یا nginx اعمال بشه

sara147
September 6th, 2015, 12:36
دوست عزیز اگر منظورتون پورت وب سرور هست باید توی تنظیمات apache یا nginx اعمال بشه
من یه آیپی و پورت مشخص دارم که روی یک سرور دیگه هست. میخوام بهش یه دامین(ساب دامین) از سی پنل هاستم ست کنم.
به آپاچی که دسترسی ندارم. :(

rezaserver
September 6th, 2015, 12:38
سلام دوستان
من میخوام یه ساب دامین رو به آیپی و پورت مورد نظرم ست کنم. توی سی پنل از قسمت advanced zone editor ساب دامین رو بلدم به آیپی ست کنم با رکورد A. ولی پورت رو نمیدونم کجا وارد کنم! رکورد SRV هم وارد کردم ولی درست نشد.

A
name: sub.site.ir
ttl: 14400
address: xxx.xx.xx.xx

SRV
name:sub.site.ir
ttl:14400
priority:5
weight:5
port:88
target: xxx.xx.xx.xx

ممنون میشم راهنمایی ام کنید. یا اگر راه رو اشتباه رفتم بگید.

سلام

نیازی به ست کردن پورت روی A Record نیست. بعنوان مثال صفحه لوگین سرور kvm این باشد: 1.2.3.4:4084 ،

A record را بر روی آی پی تعریف میکنید و برای اجرا به این صورت اجرا میکنید: subdomain.generaldomain.tld:4084

موفق باشید

sara147
September 6th, 2015, 12:48
سلام

نیازی به ست کردن پورت روی A Record نیست. بعنوان مثال صفحه لوگین سرور kvm این باشد: 1.2.3.4:4084 ،

A record را بر روی آی پی تعریف میکنید و برای اجرا به این صورت اجرا میکنید: subdomain.generaldomain.tld:4084

موفق باشید
این راه رو انجام دادم. درست نشد.

klax0n
September 6th, 2015, 13:34
اگر درست متوجه شده باشم شما آیپی روی یه سرور دارید که میخواید از طریق اون آیپی به سی پنل که روی یه سرور دیگه هست دسترسی داشته باشید. درسته؟
دلیل این کار رو نمیدونم چیه، به نظرم اگه کاری که میخواید انجام بدید بیشتر توضیح بدید میشه بهتر راهنمایی کرد
شاید اصلا کاری که میخواد انجام بدید راه حل دیگری داشته باشه

ولی اگر برداشتی که داشتم درست باشه باید توی سرور اول مثلا با استفاده از reverse ***** توی nginx این کار رو انجام بدید، یا با استفاده از روش های دیگه

yourhosting
September 6th, 2015, 13:39
سلام
برفرض که ادرس ساب دامین sub.domain.com هست شما باید در همون advanced dns zone ای پی رو به صورت رکورد A که تعریف کردید تعریف کنید بعد از ادرس پینگ بگیرید ببنید ای پی سرورتون رو نشون میده یا خیر
اگر نشون داد درست انجام دادید.
حالا مثلا روی سرور پورت 444 میخواید وارد بشید به این صورت وارد میکنید:
sub.domian.com:444

sara147
September 6th, 2015, 13:47
اگر درست متوجه شده باشم شما آیپی روی یه سرور دارید که میخواید از طریق اون آیپی به سی پنل که روی یه سرور دیگه هست دسترسی داشته باشید. درسته؟
دلیل این کار رو نمیدونم چیه، به نظرم اگه کاری که میخواید انجام بدید بیشتر توضیح بدید میشه بهتر راهنمایی کرد
شاید اصلا کاری که میخواد انجام بدید راه حل دیگری داشته باشه

ولی اگر برداشتی که داشتم درست باشه باید توی سرور اول مثلا با استفاده از reverse ***** توی nginx این کار رو انجام بدید، یا با استفاده از روش های دیگه

میخوام وقتی آدرس sub.site.ir رو میزنم، محتویات xxx.xx.xx.xx:88 رو بیاره.
شما منظورتونreverse p-r-o-x-y هست؟
من هاستم اشتراکی هست و به تنظیمات آپاچی دسترسی ندار.

- - - Updated - - -

سلام
برفرض که ادرس ساب دامین sub.domain.com هست شما باید در همون advanced dns zone ای پی رو به صورت رکورد A که تعریف کردید تعریف کنید بعد از ادرس پینگ بگیرید ببنید ای پی سرورتون رو نشون میده یا خیر
اگر نشون داد درست انجام دادید.
حالا مثلا روی سرور پورت 444 میخواید وارد بشید به این صورت وارد میکنید:
sub.domian.com:444

پینگ sub.site.ir این جواب رو میده.
Ping request could not find host sub.site.ir Please check the name and try
again.
ولی آیپی رو که میزنم درست میاره وپینگش رو هم دارم.

klax0n
September 6th, 2015, 15:55
آره
reverse p-r-o-x-y
دوست عزیز آیپی شما مشکلی نداره، مشکلتون از پورته
همون طوری که گفتم پورت ربطی به dns نداره
و فقط از طریق همون چیزی که گفتم میتونید این کار رو انجام بدید
تنظیمات رو توی سروری که dns سرور نصبه باید انجام بدید، نه اون هاست cpanel
اگر دسترسی نداشته باشید امکان انجام این کار وجود نداره

sara147
September 6th, 2015, 16:02
برای اینکار باید vps داشته باشم؟

اگر روی همین هاست بخوام چی؟ غیر از ریدایرکت با فایل .htaccess راه حل دیگه ای نداره؟

klax0n
September 6th, 2015, 16:09
sub.site.ir و xxx.xx.xx.xx:88 دوتاشون رو یه سروره یا جدا هستن؟
به هیچکدوم دسترسی ندارید؟

sara147
September 6th, 2015, 16:11
هر کدوم روی یه سرور جدا هستن.
به هردو دسترسی دارم.

klax0n
September 6th, 2015, 16:18
xxx.xx.xx.xx:88 هاست cpanel اشتراکی هست یا vps یا چیز دیگه؟ دسترسی به apache یا ssh ازش دارید؟

sara147
September 6th, 2015, 16:22
یه هاست اشتراکی دارم. که روش دامنه site.ir ست کردم.
یه سرور اختصاصی ویندوزی هم دارم که برای دسترسی به پنل(وب اپلیکیشن نصب شده) آیپی خاصی داره. مثلا برای ورود ادمین با پورت 88 و برای ورود مشتری پورت 86 هست. این سرور چون مستقیم دست خودم نبوده زیاد اطلاعات ندارم.

klax0n
September 6th, 2015, 16:46
آهان اکی
ببین شما روی سرور خودت که آیپی داره یه nginx نصب میکنی با تنظیمات زیر

server {
listen 80;
server_name sub.domain.com;
root /app;
location / {
*****_set_header X-Forwarded-Host $host;
*****_set_header X-Forwarded-Server $host;
*****_set_header X-Forwarded-For $*****_add_x_forwarded_for;
*****_set_header X-Real-IP $remote_addr;
*****_set_header Host $host;
*****_pass http://localhost:88;
}
}

که درست میشه
اگه یه vps هم داشته باشی و روی اون این تنظیمات رو انجام بدی بازم کارتون راه میافته
ولی در صورتی که دسترسی انجام این کارها رو نداشته باشید روش دیگه ای تو ذهنم نیست
شاید بقیه دوستان روش دیگه ای داشته باشن که نیاز به این چیزا نباشه

sara147
September 6th, 2015, 16:59
ممنون.

دوستان اگر راه حل دیگه ای دارند که نیاز به نصب nginx نباشه ممنون میشم راهنمایی کنید، ظاهرا nginx برای سیستم های لینوکسی طراحی شده و روی سرور ویندوز کارایی لازم رو نداره. iis تنظیماتی نداره که بشه همین کارها(p-r-o-x-y reverse) رو باهاش انجام داد؟