PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : سرور مجازی لوکال

nasa_de
September 14th, 2010, 15:32
سلام دوستان
من برای یک سری از کارهام مجبورم که یک vps سرویس بگیرم , اما از منیج کردن یک vps و سرور اطلاعات ندارم به همین جهت میخواستم بدونم
1-همانطور که میشه یک وبسایت رو به صورت لوکال بالا اوورد ایا میشه یک سرور مجازی رو به صورت لوکال راه اندازی کرد

2-در صورتی که بخوام کامپیوتر دیگه شرکت رو به عنوان سرور تست استفاده کنم و از طریق چیز ip برای اون تعریفکنم چی , امکانش هست؟

پیشاپیش از راهنمایی های شما متشکرم :)

ShahreServer
September 14th, 2010, 15:44
بله ! امکان پذیر است.
متوجه سوال دوم نشدم که گفته بوید چیز ip تعریف کنید

nasa_de
September 14th, 2010, 15:53
منظورم این بود که چون P| در ایران ثابت نیست برای همین از chیزبی|ن استفاده کنم جهت اون.
میدونم سرتون شلوغه اما ایا اموزشی دراین زمینه هست که چطور کامپیوتری رو به سرور تبدیل کنیم؟

---------- Post added at 02:53 PM ---------- Previous post was at 02:52 PM ----------

در مورد سوال اول هم نفرمودید به چه نحو؟

iranwebwork
September 14th, 2010, 19:05
شما باید از service provider اینترنتون یک آی پی ثابت تهیه کنید و اونرو تو مودم از طریق DMZ فوروارد کنید به سمت آی پی داخلیتون یا اینکه با زدن کانکشن PPOE در اغلب موارد آی پی ثابتی که تهیه کردین مسقیم رو خود PC ست میشه. یا اگر نشد و می خواین آی پی ثابت و ولید رو کارت شبکه ست کنید باید حداقل یک رنج آی پی 4 تایی بگیرید که عملا فقط 2 تاش قابل استفادس. ( یکی رو مودم ست میشه به عنوان DG و اون یکی رو کارت شبکه) که اکثر ISP ها ای پی رو گرون میدن و اصلا به صرفه نیست. مگر آشنا داشته باشی یا ISP بخواد حالی بده:-p:d . من خودم 2 سال از فن آوا سرویس میگرم. سرعت عالی نداشتن قطعی ( شاید ماهی یک بار در حد 1-2 دقیقه اونم از سمت مخابراته) خودش که PAP هم هست. از شمال و جنوب لینک داره هر وقت لنگر میفته سرعت ما ثابته :d. الان تو رینگ فیبر نوریه. آی پی های آمریکا رو هم با 200 پینگ میگیره. یه سرور تو FDC داشتم 180 فش 230 پینگ میگرفت . خلاصه خوبه. آی پی رو هم من ازش یه بلاک 4 تایی سالینه 40 تومن گرفتم :d ( البته آشنا هم دارم شاید به واسطه اون ارزون داده بهم ) آی پی رو دونه ای 10 بهم داد برای یک سال. چون قبلش یه آی پی هم گرفته بودم

nasa_de
September 14th, 2010, 19:10
لوکال چطوری سرور مجازی کانفیگ کنم؟

iranwebwork
September 14th, 2010, 19:41
ساده ترین روش اینه که یا ویندوز سرور 64 بیتی 2008 نصب کنی وباHyper-V مجازی سازی رو تست کنی و یا vmware ESXi رو روی سرورت یا با vmware workstation 7 به بالا به صورت مجازی نصب کنی و تست بزنی ( البته باید حداقل 1 گیگ رم براش بزاری کنار تا بتونی نصبش کنی فقط )

nasa_de
September 14th, 2010, 20:32
ممنون دوست عزیز

2- آیا اینکه روی ویندوز XP اون کامپیوتر یک مجازی ساز نصب کنم فرقی میکنه با اینکه لینوکس بنصبم و روی اون مجازی ساز نصب کنم؟

3- آیا میشه DNS رو روی IP چیز *** ست بشه که با اون به اینترنت کانکت میشم؟