PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : چند ساعت می تواند روشن بماند

pouria.mzt
September 3rd, 2015, 21:48
با سلام دوستان چند تا سوال
1.مودم رو هرچند وقت یبار باید خاموش کرد یا اصلا نباید خاموش کرد؟
2.یه سیستم خانگی استاندارد همون مثلا رم ۴ و سی پیو 2 کور و... کلا میگویم هر چند ساعت یک بار به چه مدت زمانی باید خاموش شود
چون داره یه سرویس خاص اراعه میده حالا کاری با اون سرویسه نداریم هر چند وقت یبار خاموشش کنم بهتره و چقدر خاموش نگهش دارم که براش مشکلی پیش نیاد؟
دمه شما گرم
ج درست=تشکر

- - - Updated - - -

البته بگم با چندتا فن قویییی

s0NY
September 3rd, 2015, 21:53
بستگی دارد
بعضی سرویس دهنده ها مثل مخابرات گفته برای ارايه سرویس رایگان شبها مودمت حتما هاموش روشن کنی برای 15 دقیقه :|
سیستم هم به مدت کارکرد قدیمی و جدید بودن و موارد دیگر بستگی دارد مدت طولانی ‍باورت مشکل بیدا میکند مین نیمسوز می شود هارد بدسکتور بیدا می کند ...
من لبتاب داشتم ماهی یک بار ریست میکردم باطری نزاشتم ۲ سال کارکرد بدون مشکل :-ی

pouria.mzt
September 3rd, 2015, 22:07
1.داداش من حرفی از نوع کانکت به مودمم نگفتم کلی میگم اصلا فکر کنم من با مودمم به اینترنت وصل نیستمو یه شبکه لن هستم سوال من این بود
مودم رو هرچند وقت یبار باید خاموش کرد یا اصلا نباید خاموش کرد؟

2.میشه بگید یه سیستم استاندارد (که قدیمی هم نیست) چقدر می تونه روشن باشه؟

- - - Updated - - -

دوباره میپرسم
1.مودم رو هرچند وقت یبار باید خاموش کرد یا اصلا نباید خاموش کرد؟
2.یه سیستم خانگی استاندارد همون مثلا رم ۴ و سی پیو 2 کور و... کلا میگویم هر چند ساعت یک بار به چه مدت زمانی باید خاموش شود
چون داره یه سرویس خاص اراعه میده حالا کاری با اون سرویسه نداریم هر چند وقت یبار خاموشش کنم بهتره و چقدر خاموش نگهش دارم که براش مشکلی پیش نیاد؟
دمه شما گرم
ج درست=تشکر

softlayer
September 3rd, 2015, 22:08
دوست عزیز بستگی به شما داره
نیازی نیست که خاموش روشن بشه
نه مودم و نه سیستم، فقط میبایست سیستم خنک کننده مناسب باشه
البته فقط برای سیستم، مودم خیلی دمای بالایی نداره

pouria.mzt
September 3rd, 2015, 22:10
یعنی من سیستمم مثلا توی قطب باشه یه سیستم خانگی معمولی با این شرایط میتونه ۱۰ سال روشن بمونه بدونه مشکل؟ و مودمم

Ramin
September 3rd, 2015, 22:13
تجهیزاتی مانند مودم و روتر و سوئیچ کلا مشکلی با کارکدر متناوب ندارند مگر از بندهای درجه 3 استفاده کنید
کارکرد سیستم نیز بستگی زیادی به کیفیت تجهیزات شما دارد. مثلا یک مادربرد ارزان قیمت و یا پاور ارزان قیمت تحمل کارکرد به صورت 365 را ندارد ! و در مدت کوتاهی به پایان عمر مفید خود خواهد رسید! هر چند همانطور که خودتان اشاره فرمودید دمای محیط( فن) مهم است اما اولویت اول کیفیت قطعات می باشد

pouria.mzt
September 3rd, 2015, 22:22
من مدل سخت افزار هایم رو بگم می تونید بگید آیا در هوای سرد چه مدتی یک بار بهتر است خاموش شود + فن قدرت مند
منظور از درجه ۳ چیست

- - - Updated - - -

؟؟؟؟؟؟

rezaserver
September 3rd, 2015, 22:30
من مدل سخت افزار هایم رو بگم می تونید بگید آیا در هوای سرد چه مدتی یک بار بهتر است خاموش شود + فن قدرت مند
منظور از درجه ۳ چیست

- - - Updated - - -

؟؟؟؟؟؟

سلام

وضعیت خودم رو شرح میدم.

مودم بطور 24 ساعته روشن ؛ بدون فن و سایر افزونه ها !

سیستم شخصی 20 ساعت از شبانه روز روشن است ( از 9 صبح تا 5 بامداد روشن )

مشکلی هم تا به الان مشاهده نشده است. (لازم به ذکر است قطعات کاملا نو هستند.)

Ramin
September 3rd, 2015, 22:30
منظور از درجه ۳ چیست

- - - Updated - - -

؟؟؟؟؟؟

خیر کسی قادر نیست این مورد ررا برای شما محاسبه و اعلام کند زیرا شدنی نیست. تنها تخمینی که می توانید از این موضوع داشته باشید به دفترچه راهنما ، مشخصات ، سایت سازنده مراجعه کنید و عمر مفید قطعات را بر اساس ساعت پیدا کنید

منظور از قطعات درجه سه ، قطعات ارزان قیمت برندهای گمنام است. به صورت مثال: بردهای با کیفیت در حال حاضر دارای سلف و خازنهای نسل جدید و جامد هستند. مدار های برق پردازنده ، خنک کننده و .... بهینه سازی شده است و همینطور سایر قطعات برد نیز همگی متفاوت از بردهای معمولی هستند. همچنین پاور های با کیفیت چندین مدار و فـ یـ لـ تـ ر صاف کننده دارند که ولتاژ خروجی صاف و بدون نوسان باشد. نویز وجود نداشته باشد و ....... مسلما این قطعات نیز نسبت به قطعات معمولی گرانتز هستند. در این جا الزاما منظور بنده استفاده از بردهای سری سرور نمی باشد. خیر برهای با استفاده خانگی نیز دارای سطوح متفاوتی هستند در این زمینه کمی تحقیق کنید اطلاعات جالبی به دست می آورید

pouria.mzt
September 3rd, 2015, 22:46
مودمم که tenda d303 هستش و بسیار مناسب و میدونم برای مودم مشکلی پیش نمیاد یه برنامه دارم بنظر شما مناسبه؟
خب برنامه اینه کاری با مودم ندارم اون با 24 در 7 روشن باشه
ولی سیستم هر 48 ساعت یک بار به اندازه نیم ساعت یا ۱ ساعت خاموش بشه چطوره

- - - Updated - - -

/؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

Ramin
September 3rd, 2015, 22:49
مودمم که tenda d303 هستش و بسیار مناسب و میدونم برای مودم مشکلی پیش نمیاد یه برنامه دارم بنظر شما مناسبه؟

- - - updated - - -

/؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

در ابتدا خدمت شما گرامی عرض کنم : اینجا یک انجمن تخصصی است و به شدت با ارسال اسپم و آپدیت بی دلیل تاپیک برخورد می شود !!!

؟؟؟؟؟؟

/؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

ارسال چنین پستهایی و نیز پستهایی مانند "بالا باش" "up " و مشابه برای انجمنهای تفریحی و سرگرمی کاربرد دارد

لطفا چنین رفتارهایی را در این انجمن تکرار نفرمائید و قبل از فعالیت نیز قوانین را مطالعه فرمائید!

در خصوص سوال شما: همانطور که خدمت شما در پستهای قبلی گفته شد اعلام زمان منطقی نیست و کسی نمی تواند این کار را انجام دهد. تنها اگر نیاز دارید به صورت متناوب از سیستم استفاده کنید از سخت افزار مناسب و با کیفیت بهره برداری فرمائید

pouria.mzt
September 3rd, 2015, 22:53
چشم تکرار نمیشه ولی پس خوبه اون برنامه ریزی؟

مینا-صیفی
September 3rd, 2015, 23:05
دوست عزیز چیزی که شما میگید اصلا قابل پیشبینی یا بد بودن خوب بودن نیست . سیستم اگر قطعات سخت افزاری خوب باشد 24ساعت هر روزم روشن باشد ممکن هست 1سال بسوزه ممکن هست 5سال 7سال کار کند ربطی ندارد کی خاموش کنید کی خواموش به صورت معمولی میگم شما وقتی کارتون با کامپیوتر تمام شد خوب خاموش کنید عمر بیشتر و مصرف بهینه برق میشود چه لزومی دارد الکی روشن بماند . بنده که یک پاور حرفه ای Green EU 480W دارم میدونم این پاور 10 سال عمر میکنه با این حساب من روزی 15ساعت روشن هست سیستم و 9 ساعت خاموش هست هر زمان کارتون تمام شد خواموش کنید

hamidrez4
September 3rd, 2015, 23:09
بهتر مودم رو در مواقعی که نیاز ندارید خاموش کنید البته به نوع مودم هم بستگی داره...

pouria.mzt
September 3rd, 2015, 23:11
گفتن که روش یه سرویسی اجرا شده خب اگر در روز 22 ساعت روشن باشه چی؟

- - - Updated - - -

اوکی مشکل مودم حل شد
الان کلا مشکل سیستمه البته بگم از نظر خنگی واقعا خنکه و فن های قویی بکار برده شده
همون دیگه حدود ۲۱ ساعت در روز ایندفه کمش کردم حله؟

hegza
September 3rd, 2015, 23:19

- - - Updated - - -

/؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

دوست عزیز دوستان گفتن چی به چیه
شما یخچالتون رو هر از گاهی خاموش میکنید مثلا 2 روزی نیم ساعت؟
چراغ راهنما هر از گاهی خاموش میشن؟

در کل یک سیستم وقتی خودش لازم به خاموش شدن باشه خاموش میشه و یا کارایش میاد پائین همینکه خنک باشه کافیه یک ری استارت جزئی هم کفایت میکنه
پس برو هر چی تو ذهنت هست رو پیاده کن

pouria.mzt
September 3rd, 2015, 23:22
ایول یعنی
خنک در حد یخچال+روزی یه ری استارت=کار کرد بدون مشکل درسته؟

salar123
September 3rd, 2015, 23:31
الان مودم بنده 3 ساله به جز موقع قطی برق خاموش نشده یه اخم نگفته.
سیستمم هم یه مین گیگا دارم با یه پاور که5 ساله داره کار میکنه. فقدم از ساعت 7 الی 10 نهایتا 12 خاموش شده. تاحالا هم مشکلی بوجود نیومده.