PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : چند سوال در مورد cloudflare

behnamy01
September 3rd, 2015, 13:00
سلام دوستان. من میخوام از cloudflare استفاده کنم و چند تا سوال در موردش دارم.
1- طبق گفته خود سایت cloudflare در این آدرس (https://support.cloudflare.com/hc/en-us/articles/201897700-Getting-Started-with-CloudFlare-Recommended-First-Steps-for-all-CloudFlare-users) نوشته شده که cloudflare میاد بین شما و خود سرور cloudflare از SSL استفاده میکنه و کاربراتون امنیتشون فرق نمیکنه:

Choosing an SSL mode defines the connection between CloudFlare and your origin web server, not between your end-users and CloudFlare

ولی باز در جای دیگه ای دیدم که Cloudflare میاد و بین end-user و سرور خودش از SSL رایگان خودش استفاده میکنه و امنیت کاربراتون تامین میشه ولی در حالت رایگان دیگه بین خود Cloudflare و سرور شما رمزنگاری ای وجود نداره. طبق عکس زیر:
27936

حالا سوالم اینه که کدوم حالت اتفاق میفته؟ بین کاربرا و cloudflare یا بین cloudflare و سرور؟ و آیا ssl ش رمزنگاری داره و امنیتش کامله؟ چون از این مدل های سبز در مرورگر نیست.

2- در همون لینک اولی که دادم نوشته به جای اینکه ip کاربراتون رو ببینید وقتی از cloudflare استفاده میکنید، دیگه در سمت سرور نمیتونید IP کاربر رو ببینید و به جاش IP خود cloudflare رو میبینید، (البته حالت هایی که IP رو با جاوا اسکریپت در میارید مشکلی نداره) ولی من با php تست کردم و تونستم ip صحیح رو ببینم ولی در htaccess نتوستم از ban ip استفاده کنم. چه کار کنم و جریان چیه؟

3- برای رفع مشکل دوم شنیدم باید یک ماژول از cloudflare در سرور نصب بشه. برای یک سرور اختصاصی با کنترل پنل دایرکت ادمین از چه طریقی میتونم ماژول cloudflare رو نصب کنم تا در htaccess هم ip های صحیح رو داشته باشم؟

- - - Updated - - -

UP...