PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : سی پنل یا دایرکت ادمین ؟!

IFACO.Net
September 11th, 2010, 19:03
با سلام و درود خدمت همه عزیزان

به احتمال زیاد در آینده نزدیک، دور جدید تحریم های سی پنل شروع خواهد شد،

برای اینکه به جمع بندی خوبی برسیم لطفا در این نظرسنجی شرکت نمایید و گزینه مورد نظرتان را در نظرسنجی بالای تاپیک حتما انتخاب کنید و اگر توضیح خاصی به نظرتون میرسه که ارزش بیان کردن داره، پست بزنید و توضیح بدهید و لطفا از هر گونه حاشیه پردازی اکیدا پرهیز کنید.

با تشکر فراوان

mr.he3am
September 11th, 2010, 19:10
دایرکت ادمین نسبت به سی پنل یکم ضعیف تر هست اما به نظر من با مشکل تحریمی که سی پنل داره بدرد نمیخوره هاستینگ های ایرانی استفاده کنند و در این حد ارزش نداره که خودمون به خاطر سی پنل غیر ایرانی جا بزنیم
همون دایرکت ادمین استفاده کنیم بهتر هست

Online24
September 11th, 2010, 19:13
دایرکت ادمین = کنترل پنل کامل ، بسیار ساده ، کاربردی + مصرف بهینه منابع سرور + قیمت مناسب ==> جایگزین مناسب و رقیب Cpanel
تنها مورد منفی = کاربران در ابتدای کار احساس سختی میکنند که این هم از سادگی بیش از حد این کنترل پنل هست .

دوستان مواردی که در Cpanel هست ولی در Direct admin نیست رو ذکر کنند . :39:

---------- Post added at 06:13 PM ---------- Previous post was at 06:12 PM ----------

دایرکت ادمین نسبت به سی پنل یکم ضعیف تر هست

از چه نظر ؟

mr.he3am
September 11th, 2010, 19:31
از چه نظر ؟
بیشتر از نظر کاربر
ولی file manager سی پنل خیلی راحت تر و بهتر هست تا دایرکت ادمین
با file manager سی پنل خیلی سریعتر میشه کار کرد

Online24
September 11th, 2010, 19:43
بیشتر از نظر کاربر
ولی file manager سی پنل خیلی راحت تر و بهتر هست تا دایرکت ادمین
با file manager سی پنل خیلی سریعتر میشه کار کرد

قبول دارم . فایل منیجر Cpanel به صورت Ajax هست و کارکردن با اون ساده و سریع تره .
ولی فایل منیجر Direct admin از نظر عملکرد کمبودی از cpnael نداره .

Direct admin file manager:

http://0k.010.img98.com/out.php/i321527_direct.jpg

Cpanel file manager :

http://0k.010.img98.com/out.php/i321528_cp.jpg]

IFACO.Net
September 11th, 2010, 19:46
دوستان مواردی که در Cpanel هست ولی در Direct admin نیست رو ذکر کنند .

این هم مورد خیلی مهمی هست که باید بیشتر و دقیقتر بررسی بشه و هر کسی که تجربه بیشتری داره موارد لازم رو توضیح بده تا بهتر به نتیجه برسیم ؟!

mr.he3am
September 11th, 2010, 20:11
یکی از کمبودات دایرکت ادمین در ساخت ساب دامنه هست
در دایرکت ادمین برای هر ساب دامنه یک فولدر با همان اسم ساب دامنه درست میکنه
اما در سی پنل موقع ساخت ساب دامنه میتونی به هر فولدری که خواستی وصل کنی
این کمبود بیشتر برای سایت هایی که مشکل ف*ی*ل*ت*ر دارند مشکل ساز شده

---------- Post added at 07:11 PM ---------- Previous post was at 07:02 PM ----------

اما دایرکت ادمین هم یک سری برتری نسبت به سی پنل داره
مثلا در دایرکت ادمین در هنگام ساخت دیتا بیس همون موقع برای دیتا بیس یک یوزر پس میسازی
ولی در سی پنل یک بار دیتا بیس میسازی و یک بار یوزر پس و بعد روی هم ست میکنی
در سی پنل نمیتونی رمز دیتا بیس عوض کنی اما در دایرکت ادمین میتونی رمز دیتا بیس عوض کنی

root
September 11th, 2010, 20:17
سلام
فقط یک جمله می گم اصلا هم شعار نیست
اگر روزی قرار باشد ایران از تحریم سی پنل در بیاید ما به سی پنل کوچ نمی کنیم ;)

Online24
September 11th, 2010, 20:21
یکی از کمبودات دایرکت ادمین در ساخت ساب دامنه هست
در دایرکت ادمین برای هر ساب دامنه یک فولدر با همان اسم ساب دامنه درست میکنه
اما در سی پنل موقع ساخت ساب دامنه میتونی به هر فولدری که خواستی وصل کنی
این کمبود بیشتر برای سایت هایی که مشکل ف*ی*ل*ت*ر دارند مشکل ساز شده

متوجه منظورت شدم . Direct admin به صورت default مسیر doucument root رو روی domain.com/subdomainname تنظیم میکنه ، ولی تو Cpnael همزمان با ساخت دامنه امکانش هست doucument root رو دلخواه وارد کرد .

* استاندارد کار اونیه که Directadmin انجام میده .

ولی این امکان رو direct admin به صورت دیگه ای داره ...
اگر بخواید تغییر بدید ، باید local httpd.conf رو برای کاربر ( توسط ادمین ) تغییر بدید و متغییر

|*if SUB="subname"|
|?DOCROOT=/the/new/path/you/want|
|*endif|

رو اونجا برای کاربر قرار بدید .

پ.ن : تاپیک آموزشی نیست ولی باید بگم که این مورد هم در دایرکت ادمین بگونه ای دیگری در دسترس هست . ولی در کل Cpanel ساده تر این کار رو انجام میده .
( در ضمن من متوجه ارتباط این موضوع با ف.ی.ل.ترینگ نشدم )

mr.he3am
September 11th, 2010, 20:26
سلام
فقط یک جمله می گم اصلا هم شعار نیست
اگر روزی قرار باشد ایران از تحریم سی پنل در بیاید ما به سی پنل کوچ نمی کنیم ;)
درسته
چون مدیریت کار با سی پنل هم یکم مشکل داره مثلا در هر بار که میخوای بری داخل سرور باید به v ** p ** n وصل بشی
و از منابع سرور بیشتر مصرف میکنه
امنیت بهتری داره
سرعت لود خود کنترل پنل بیشتر هست
و در مرحله آخر ارزانتر هست

---------- Post added at 07:26 PM ---------- Previous post was at 07:22 PM ----------

( در ضمن من متوجه ارتباط این موضوع با ف.ی.ل.ترینگ نشدم )
الان بیشتر کسانی که سایتشون ***** میشه بجای ثبت دامنه جدید میبرن روی ساب دامنه در سی پنل ساب دامنه میسازه و به public_html یا فولدری که میخواد وصل میکنه
اما در دایرکت ادمین وقتی ساب دامنه ساخت باید اطلاعاتی که میخواد نشون بده داخل فولدر ساب دامنه کپی کنه

Online24
September 11th, 2010, 20:28
الان بیشتر کسانی که سایتشون ***** میشه بجای ثبت دامنه جدید میبرن روی ساب دامنه در سی پنل ساب دامنه میسازه و به public_html یا فولدری که میخواد وصل میکنه
اما در دایرکت ادمین وقتی ساب دامنه ساخت باید اطلاعاتی که میخواد نشون بده داخل فولدر ساب دامنه کپی کنه

درسته . اینجور موارد رو باید با ادمین هماهنگ کنند تا یکبار برای همیشه این کار براشون انجام بشه .

root
September 11th, 2010, 20:29
سلام
خیلی از این امکاناتی که اسمش در سی پنل در طرف یوزر امکانات است بازی با htaccess است:">
یک دکمه می زنید در سی پنل کار انجام می شود اینجا باید کد بگذارید.
البته در اینکه سی پنل یک شاهکار است شکی نیست.
مخلصیم

taghikhani
September 11th, 2010, 20:36
ایراداتی که به سی پنل گرفتید در مورد دیتابیس وارد نیست.
سی پنل برای ساخت دیتابیس یک ویزارد ایجاد کرده که همزمان و خیلی راحت هم دیتابیس رو میسازید هم یوزر رو و هم به هم متصلشون می کنید.
در مورد تعویض پسورد هم دو راه وجود داره
1- به phpmyadmin برید و پسورد رو تغییر بدید.
2- یوزر رو پاک کنید و از اول با پسورد جدید بسازید و با یک کلیک یوزر جدید رو به دیتابیس متصل کنید.
مشکل تحریم وجود دارد ولی نمیشه از مزیتهای سی پنل گذشت. واقعا وقتی سی پنل نصب باشه سال به سال نیازی به لوگین در SSH نیست.

Online24
September 11th, 2010, 20:40
واقعا وقتی سی پنل نصب باشه سال به سال نیازی به لوگین در SSH نیست.

اگر منظورتون مدیریت سرویس های سرور از طریق WHM هست ، این کار از طریق direct admin -admin level هم انجام میشه .

taghikhani
September 11th, 2010, 20:46
اگر منظورتون مدیریت سرویس های سرور از طریق WHM هست ، این کار از طریق direct admin -admin level هم انجام میشه .

اگر دایرکت ادمین چیزی به قدرت easyapache داشته باشه من همین امروز برای انتقال به دایرکت ادمین کارم رو شروع می کنم.
ضمنا من cron job و فوروارد ایمیل به pipe رو توی دایرکت ادمین ندیدم. ندازه یا من پیدا نکردم؟

mr.he3am
September 11th, 2010, 20:48
http://www.webhostingtalk.ir/images/misc/quote_icon.png نوشته اصلی توسط taghikhani http://www.webhostingtalk.ir/images/buttons/viewpost-left.png (http://www.webhostingtalk.ir/index2.html#post146267)
واقعا وقتی سی پنل نصب باشه سال به سال نیازی به لوگین در SSH نیست.

در دایرکت ادمین راحت تر و سریعتر هم هست در دایرکت ادمین قسمت service monitor میتونی ببینی کدوم پورت داون شده و از همونجا ریست کنی
اما در سی پنل از قسمت server status نگاه میکنی کدام پورت داون شده و باید بری در قسمت دیگه ریست کنی

root
September 11th, 2010, 20:57
اگر دایرکت ادمین چیزی به قدرت easyapache داشته باشه من همین امروز برای انتقال به دایرکت ادمین کارم رو شروع می کنم.
ضمنا من cron job و فوروارد ایمیل به pipe رو توی دایرکت ادمین ندیدم. ندازه یا من پیدا نکردم؟

معادل آن Gui وجود ندارد اما custombuild از CLI معادل آن است .
cron و فوروارد هم دارد

Online24
September 11th, 2010, 20:59

معادل easyapache در custom build , WHM هست در Directadmin

cronjobs در direct admin در قسمت : advanced feature / cronjobs وجود داره که عملکرد مشابه ای با cronjobs در Cpanel ارائه میکنه .
در مورد e-mail piping هم WHMcs آموزش جداگانه ای رو برای Direct admin ارائه داده ( هرچند تفاوت خاصی وجود نداره )

taghikhani
September 11th, 2010, 21:00
معادل آن Gui وجود ندارد اما custombuild از CLI معادل آن است .
cron و فوروارد هم دارد

GUI مهم نیست. این اسکریپت custombuild تمام امکانات easyapache رو داره؟ یعنی آپدیت آپاچی و PHP و کل ماژولها؟
فوروارد به pipe داره؟ دقیقا کجاش؟

IranSpace
September 11th, 2010, 21:02
من با هر دوی این کنترل پانلها کار کردم و هر کدام مزایا و معایب خودشو داره. به نظر من تنها ضعف اصلی سی پانل استفاده بیش از حد از منابع سیستم و به ویژه رم هستش که اونم بی دلیل نیست و به خاطر استفاده از پلاگینها و نرم افزارهای جانبی قوی تر مثل DNS و ... که برای کم کردن مقدار استفاده از رم در سی پانل قابل تنظیم است و در بقیه موارد مثل راحتی و در دسترس بودن همه موارد و گزینه ها، رابط کاربری User Friendly و عالی سی پانل واقعاً از دایرکت ادمین سرتره و هاستینگهای درجه 1 دنیا هم از پانل استفاده می کنند و همه دوستان به خوبی این نکته رو می دونن، پانل جدید ویندوزی Enkompass هم که برای ویندوز طراحی شده به خوبی گویای این مطلب هستش. اما دایرکت ادمین به علت داشتن قیمت بسیار پایین و لیسانس LifeTime ارزان قیمت ، استفاده کم از منابع سیستم از جمله مواردی هست که به صورت پیش فرض در دایرکت ادمین وجود داره. مهمترین ضعف این پانل به نظر من گیج کننده بودن پانلش هستش و این مشکل هم با یک تم مناسب قابل حل هستش. در هر صورت اگر به دنبال یک پانل کامل و حرفه ای و فابل انعصاف هستین سی پانل و اگر به دنبال یک پانل خوب و در سطح متوسط به بالا با استفاده کم از منابع هستین دایرکت ادمینو توصیه می کنم.

Online24
September 11th, 2010, 21:02
GUI مهم نیست. این اسکریپت custombuild تمام امکانات easyapache رو داره؟ یعنی آپدیت آپاچی و PHP و کل ماژولها؟
فوروارد به pipe داره؟ دقیقا کجاش؟

- بله
- Email Piping - WHMCS Documentation (http://wiki.whmcs.com/Email_Piping)

Rezash
September 11th, 2010, 21:34
ولی در سی پنل یک بار دیتا بیس میسازی و یک بار یوزر پس و بعد روی هم ست میکنی
در سی پنل نمیتونی رمز دیتا بیس عوض کنی اما در دایرکت ادمین میتونی رمز دیتا بیس عوض کنی
خير سي پنل هم بصورت wizard ميتونه بسازه.
مزيت ها معايبي كه خودم زياد باهاشون سر و كار داشتم:
مزيت هاي سي پنل:
- فايل manager قوي و آسان
- امكان ساخت ساب دومين مجازي در چند ثانيه و بدون نياز به تغييرات از سمت root
- امنيت بيشتر (طبق صحبتهاي دوستان !)
- امكانات جانبي بيشتر!
- جا افتادگي بيشتر در بين كاربران
معايب :
- هزينه بالا
- مشكلات تحريم
- مصرف بالاي منابع سرور (نسبت به دايركت ادمين و در حالت پايه)
مزيت هاي DA:
- هزينه مناسب
- عدم وجود مشكل تحريم
- مصرف كم منابع سرور (نسبت به دايركت ادمين و در حالت پايه)

---------- Post added at 09:34 PM ---------- Previous post was at 09:31 PM ----------

البته قبلا هم اين بحث شده و تاپيك هاي چند صفحه اي +نظر سنجي رو داشتيم.
يك نكته مهم اينه كه مدير سرور ممكنه da رو بپسنده ولي يك يوزر وقتي مي بينه مسئوليت رفع تحريم ، مصرف منابع و هزينه بالا با خودش نيست با توجه به مقبوليت بيشتر سي پنل ، سي پنل رو انتخاب مي كنه.

nimapendar
September 11th, 2010, 22:12
سی پنل : قشنگ تر آجاکس تر و راحت تر معایب: گرون تر - مصرف رم بیشتر - وجود تحریم
دایرکت ادمین : مصرف رم کمتر - ارزان تر - عدم تحریم - معایب : فایل منیجرش سخته مخصوصا در انتقال یا کپی کردن فایل و اینکه فایل ها اگه زیاد باشه چند صفحه می کنه ویکم آدم اینجا گم میشه
برای زیبا کردن دایرکت ادمین میشه قالب خرید که من هم خریدم اما درست برام کار نمیده

root
September 11th, 2010, 22:48
برای زیبا کردن دایرکت ادمین میشه قالب خرید که من هم خریدم اما درست برام کار نمیده
Capri مشکل نداره من بیش از 30 تا فعال دارم الان;)

all
September 12th, 2010, 00:48
خداییش کار با سی پنل و کلوکسو خیلی راحته و لذت بخش
اما شخصا با دایرکت ادمین راحت ترم
امکانات کلکسو هم خیلی میپسندم قابلیتی مثل اپلود از لینک (راستی این قابلیت را فقط کلکسو داره؟؟)
اما من شروعم با دایرکت ادمین بوده برای همین الان خیلی باش راحتم و در نظر سنجی هم بنا به تعصب!! به دایرکت ادمین رای دادم
البته الان وی پی اس گرفتم و بزودی به پنلی که ازش متنفرم منتقل میشم(وب مین) (اما بهتر از بالایی هاست برای من حافظه کمی میگیره فول رایگان هست و سرعتش خیلی خوبه و برای من دایل آپی!! عالیه و امکانات هم چیزهایی را که من میخوام را داره و امنیتش هم بهتر از بقیه هست و اصولا کسی زیاد میل به هکش نداره)
در کل اگه برای فروش به مردم میخواهید سی پنل و اگه براتون مقدور نیست دایرکت ادمین
اگه برای خودتون میخواهید وب مین و کلکسو پول بیخود هم ندید

Desperados
September 12th, 2010, 01:13
مهمترین ویژگی Cpanel امنیت اون هست و ساپورتش + امکانات کاملی که داره با ظاهر خوب
به نظرم پایداری بهتری نسبت به DirectAdmin داره ولی بازم بهترین ویژکی رو من سپورت خوب و تیم توسعه قدرتمندش میدونم.

در مورد تحریم چیزی شنیدید در این زمینه از منبع خاصی ؟

novindade.com
September 15th, 2010, 19:23
سی پنل کاربر پسندتر و حرفه ای هست
دایرکت ادمین هم حرفه ای ولی از لحاظ گرافیکی و امکانات ضعیف تر

بنظر من اگه کار خواسی ندارید دایرکت ادمین نصب کن هم مشکل تحریم نداره و هم راحتتر

irlogo
September 15th, 2010, 19:32
قبول دارم . فایل منیجر Cpanel به صورت Ajax هست و کارکردن با اون ساده و سریع تره .
ولی فایل منیجر Direct admin از نظر عملکرد کمبودی از cpnael نداره .

Direct admin file manager:

http://0k.010.img98.com/out.php/i321527_direct.jpg

Cpanel file manager :

http://0k.010.img98.com/out.php/i321528_cp.jpg]

واقعا کار کردن با فایل منیجر سی پنل لذت بخشه اما یه بدی داره در مورد پاک کردن فایل ها سطح زباله وجود نداره !

Nikihost
September 15th, 2010, 19:48
سلام
به نظر من برای مدیر سرورها هر دو پنل در یه نوع level هستند.
در Cpanel کاربر حالت گرافیکی خیلی قشنگی داره که همین مورد در دایرکت ادمین با نصب قالب های زیاد محیا شده.
کارهایی مثل بولید اپاچی و ... در cpanel با چندتا کلیک انجام میشه اما در دایرکت مدیر باید با ssh انجام بده.
من شخصا دایرکت را می پسندم :)

iranoptic
September 15th, 2010, 21:13
دایرکت ادمین = کنترل پنل کامل ، بسیار ساده ، کاربردی + مصرف بهینه منابع سرور + قیمت مناسب ==> جایگزین مناسب و رقیب Cpanel
تنها مورد منفی = کاربران در ابتدای کار احساس سختی میکنند که این هم از سادگی بیش از حد این کنترل پنل هست .

دوستان مواردی که در Cpanel هست ولی در Direct admin نیست رو ذکر کنند . :39:

---------- Post added at 06:13 PM ---------- Previous post was at 06:12 PM ----------

از چه نظر ؟

متاسفانه دایرکت ادمین با سی پنل قابل قیاس نیست!
آپشنهای سی پنل به مراتب بیشتر از دایرکت ادمینه!
مقایسه این دو مثل یه ماشین فول اتوماتیک با پراید هست! بله پراید هم ماشین خوبیه! اما...
فرض کنید میخواید ، یه فایل رو از یه پوشه به یه پوشه دیگه منتقل کنید، یا میخواید یه ساب دامین بسازید یا یه ساب دامین رو فور وارد کنید ، یا اصلا یه بک آپ بگیرید یا یه فایل زیپ بسازید!
اون وقت هست که دیگه کم کم دنیا دور سرت میچرخه !

متاسفانه بدلیل تحریم ، جبر حکم به استفاده از دایرکت ادمین میکنه ، نه برتری های فنی

aghaee
September 15th, 2010, 21:56
سی پنل بهترین در دنیـــا
دایرکت ادمین بهترین برای ایران!

تحریم چیزی نیست که بخوای در قبالش مقابله کنی!

iNicz.Com
September 15th, 2010, 23:10
هر کسی با هر چیزی که کار کرده نظر میده.
نظر من اینکه کسی که واقعا حرفه ای هستش تو هاستینگ دایرکت ادمین رو انتخاب میکنه . چون واقعا انعطاف پذیر هستش و خیلی چیز های دیگه.ولی cpanel واسه کسایی خوبه که بدنبال راحتی هستش . البته هزینه ها رو هم توجه کنید که با 1 Cpanel حدودا 3 عدد دایرکت ادمین میشه گرفت . اصلا Cpanel چرا این همه گرونه !!!
اگه دایرکت ادمین هم بخواد این همه پول بگیره چه چیز توپ میزنه حال کنید. <):)

mehdifx
March 5th, 2011, 17:51
یکی از فرقهای مهم هم در اضافه کردن دامین جدید به صورت سایت مجزا..!

یعنی در سی پنل و در قسمت Addon Domain میشه یه دامنه را اضافه کرد و یه پوشه هم براش در نظر گرفت و بعنوان یک سایت مستقل عمل کنه .. یعنی با وارد کردن نام سایت فقط نام همون سایت میاد و پوشه موجود در هاست نشان داده نمیشود.
این امکان متاسفانه در دایرکت ادمین نیست ..(یا اینکه بعد از یکروز گشت و گذار در اینترنت نتونستم پیدا کنم!)

AbiriAmir
March 19th, 2011, 14:53
شخصا با code editor سی پنل خیلی حال میکنم
تا وقتی یک مشتری هستم دنبال هاست دایرکت ادمین هم نمیرم
ولی حالا که میخوام شرکت هاستینگ بزنم میبینم دایرکت ادمین هم بد نیستا :d:d:d