PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : درگاه بانک ملت

ghasemy50
August 27th, 2015, 11:59
سلام
من یکی از توسعه دهندگان درگاه های بانکی جوملا هستم.
برای کامپوننت ویرچومارت و جوم شاپینگ در حال طراحی افزونه بانکی هستیم.
جوم شاپینگ رو که من جهان پی رو نوشتم و بانک ملی
برای ویرچومارت هر 4 درگاه واسط رو نوشتم (جهان پی ، پارس پال ، زرین پال ، پی لاین) و الان میخوام بانک ملت رو بنویسم.
ولی مستنداتی که بانک ملت بهم دادن اصن کد خودشون هم کار نمیکنه
به علاوه چیزای دیگه ای مثل date و time و additionalData داره.
date و time رو میدونم چطوری باید با php بگیرم.
ولی additionalData رو نمیدونم چیه.
اصن آیا کدی وجود داره که مثل کد php soap پارس پال فقط فایل request و verify داشته باشه
اینطوری می فهمم باید چیکار کنم ولی الان سر ملت کاملا گیجم
یا اسکریپتی که واقعا کار کنه برای ملت؟؟؟
درگاه بانک ملت هم دارم خودم.

nasleghermez
August 27th, 2015, 17:09
در صورتیکه بگین کد خطایی که توی مستندات ارسالی خودشون بهتون میده چی هست راحتتر میشه کمک کرد
اما برای خود من چنین مشکلی پیش اومده بود که تماسی که باهاشون داشتم گفتن که بعلت فعال نبودن درگاه هستش
طریقه کار هم به اینصورته که بصورت پیشفرض در صورتیکه لوگوی به پرداخت توی سایت شما توی صفحه اول نمایش داده نشده باشه درگاهتون تو حالت غیر فعال میمونه
پس اول لوگوی به پرداخت رو توی سایتتون بزارین (اگر تا حالا نزاشتین) و بعدش از طریق بخش پشتیبانی توی سایت به پرداخت یا تیکت بزنین یا اینکه باهاشون چت کنین و مشکل برطرف میشه
اون additionalData هم اطلاعات اضافی سفارشتون هست که میفرستین
بجاش هرچیزی رو میتونین ارسال کنین مثلا نام کالایی که دارین میفروشین

ghasemy50
August 27th, 2015, 21:40
ممنون از پاسختون
من با یه بدبختی بالاخره به بانک وصل شدم ولی تو وریفای به مشکل خوردم هیچ اطلاعاتی با متود پست ارسال نمیشه به سایتم

- - - Updated - - -

درگاه بخوبی یجای دیگه سایت کار میکنه
اطلاعات اضافی اجباریه ؟ یا اختیاری؟

nasleghermez
August 27th, 2015, 23:07
اطلاعات اضافی فکر کنم نوشته بود اختیاری ولی شما برای اطمینان میتونی یک مقدار ثابت براش قرار بدی توی کدات مثلا بزار 1
چطوری به سایتت ارسال نمیشه؟
برای اینکه اطلاعاتت تو زمان خرید حفظ بشه از session استفاده میکنی؟
حالا شاید گیرت این نباشه ولی این نکته رو در نظر داشته باشین که درگاه ملت $_SESSION[cancel] اگر توی کدات باشه رو در هنگام برگشت از بانک خراب میکنه و باید بجاش از چیز دیگه استفاده کنی
حالا اگر اطلاعات بیشتری داشته باشم هر کمکی بتونم میکنم

nasleghermez
August 27th, 2015, 23:18
این کد منه:

کدی نیومد!

ghasemy50
August 27th, 2015, 23:19
ویرایش کردم

nasleghermez
August 27th, 2015, 23:24
آقا قبل از هر چیز این فایل رو حذف کن از توی ضمیمه ها چون مشخصات ترمینالتو گذاشتی توش
درسته که فقط با آی پی خودت کار میکنه ولی از نظر امنیتی درست نیست

ghasemy50
August 27th, 2015, 23:31
ممنون که گقتی
اولش اومدم کدشو کپی کنم و مشخصات رو عوض کردم نشد.
اومدم ضمیمه کنم یادم رفت پاک کنم

nasleghermez
August 28th, 2015, 00:04
خب اگر این صفحه بازگشتی بانک هست که مقدار $_GET["order"] از طرف بانک براتون ارسال نمیشه تو این مرحله
بلکه توی مرحله قبلی هست یعنی قبل از ارسال به صفحه بانک که این شماره سفارش رو هم خودتون باید تعیین کنین پس فکر نمیکنم $_GET["order"] دارای مقدار باشه بهتره مثلا اونو توی یک session ذخیره کنین که بتونین ازش استفاده کنین
بعدشم این $verifySaleOrderId رو هم اصلاح کردم و البته مشخصات ترمینال رو هم حذف کردم که خودت جایگزین کنیش
حالا شما این بخش $_GET["order"] رو اصلاح کن ببینیم چی میشه
یه نکته دیگه وقتی وریفای کنی تراکنش رو همه چیز تموم نمیشه
توی بانک ملت بعد از وریفای باید settle هم کنی تا پول بیاد تو حسابت و اصطلاحا تراکنش کامل بشه

- - - Updated - - -

قصد اسپم نیست
این فایل رو امتحان کن
مشخصات ترمینال رو خودت بزار

ghasemy50
August 29th, 2015, 17:13
ممنون از پاسخ
اگه چک کنید تو کد خودم درون آدرس کال بک آدرس رو همراه با متغیر order ذخیره کردم و وقتی بر می گرده در سایت میده آدرس رو
کد شما هم کار نمیکرد یعنی پس از بازگشت برمیگشت توی سایت بانک که $_SESSION['order']) رو احتمالا شناسایی نمیکرده
همچنین Session_Start(); نذاشته بودید برای همین خطا میداد وقتی هم که اینو اضافه کردم بازم شد همون اش و همون کاسه
وریفای نمیشد.
یعنی شما و یا دیگر کاربران کد php ای ندارید که کار کنه ؟؟؟؟؟ :O

nasleghermez
August 29th, 2015, 18:18
ممنون از پاسخ
اگه چک کنید تو کد خودم درون آدرس کال بک آدرس رو همراه با متغیر order ذخیره کردم و وقتی بر می گرده در سایت میده آدرس رو
کد شما هم کار نمیکرد یعنی پس از بازگشت برمیگشت توی سایت بانک که $_SESSION['order']) رو احتمالا شناسایی نمیکرده
همچنین Session_Start(); نذاشته بودید برای همین خطا میداد وقتی هم که اینو اضافه کردم بازم شد همون اش و همون کاسه
وریفای نمیشد.
یعنی شما و یا دیگر کاربران کد php ای ندارید که کار کنه ؟؟؟؟؟ :O

رفیق من با کدهای جوملا آشنا نیستم و برای کدهای اسکریپت خودم از همون مستندات بانک ملت استفاده کردم و جواب گرفتم پس قدم اول اینه که اون مستندات توی سایتتون درست کار کنه بعد کدنویسیو شروع کنیم
بابت استارت نکردن سشن هم درسته من حواسم نبود و ننوشتم
البته مطمئنا خودتون مستندات رو دارین ولی خب منم دوباره اینجا میزارم

ghasemy50
August 31st, 2015, 11:12
اینی که می گذاشتم کد جوملا نیست.
من تا با php نتونم برم جلو که نمیشه رفت تو جوملا.
مستندات رو دارم ولی با اینا هم نمیتونم کانکت بشم اطلاعاتو می زنم ولی بعد ثبت هیچ اتفاقی نمیافته.
جسارتا امکان داره کدی که خودتون نوشتید و تونستید به درگاه متصل بشید باهاش رو برام قرار بدید؟

- - - Updated - - -

میشه کمک کنید؟
من با همون مستندات هم بتونم وصل بشم میتونم جوملا رو بنویسم
خواهشا کمک کنید

nasleghermez
September 1st, 2015, 19:38
اینی که می گذاشتم کد جوملا نیست.
من تا با php نتونم برم جلو که نمیشه رفت تو جوملا.
مستندات رو دارم ولی با اینا هم نمیتونم کانکت بشم اطلاعاتو می زنم ولی بعد ثبت هیچ اتفاقی نمیافته.
جسارتا امکان داره کدی که خودتون نوشتید و تونستید به درگاه متصل بشید باهاش رو برام قرار بدید؟

- - - Updated - - -

میشه کمک کنید؟
من با همون مستندات هم بتونم وصل بشم میتونم جوملا رو بنویسم
خواهشا کمک کنید

مهندس ببخشید من چند روز اینترنت نداشتم
میشه یکاری کنین؟
اگر میتونین همون مستندات رو یکجایی توی پوشه ای از سایتتون آپلود کنین و آدرسش رو بهم بدین که بنده هم یک نگاهی کنم
بصورت تصادفی توی اون ضمیمه که گذاشته بودین مشخصات ترمینالتون رو دارم
یکدور من هم با همون مشخصات ترمینالتون رو ببینم چون دوست دارم کمک کنم خودم خیلی جاها گیر کردم و کسی جواب نداده بود به من

ghasemy50
September 3rd, 2015, 20:22
سلام باشه مشکلی نداره ولی اگه اجازه بدید پیام خصوصی میدم بهتون

- - - Updated - - -

با تشکر از دوست عزیزم کاربر نسل قرمز.
با آپلود اطلاعات و بررسی مشکل من حل شد و تونستم در گاه رو بنویسم برای ویرچومارت.
فکر کنم مشکلتم این بود مستندات رو از لوکال بررسی میکردم.
اصلا حواسم نبود بانک ملت به آیپی حساسه.
خیلی خیلی تشکر از شما...
موفق باشید.

nasleghermez
September 3rd, 2015, 21:41
سلام باشه مشکلی نداره ولی اگه اجازه بدید پیام خصوصی میدم بهتون

- - - Updated - - -

با تشکر از دوست عزیزم کاربر نسل قرمز.
با آپلود اطلاعات و بررسی مشکل من حل شد و تونستم در گاه رو بنویسم برای ویرچومارت.
فکر کنم مشکلتم این بود مستندات رو از لوکال بررسی میکردم.
اصلا حواسم نبود بانک ملت به آیپی حساسه.
خیلی خیلی تشکر از شما...
موفق باشید.

wow
من فکر میکردم آنلاین کار میکنی
چون آدرس سایت رو تو کد دیده بودم
خداروشکر مشکل حل شد دوست خوبم