PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : حساب بانکی و پی پل با هویت و آدرس ایرانی بصورت قانونی

majid-f
August 27th, 2015, 00:48
سلام به همه دوستان گل،

از عنوان این پست اینطور برداشت کردین که کسی ادعای انجام این کار رو داره؟ متاسفانه هنوز چنین چیزی امکان پذیر نیست - اما عنوان عمدا طوری انتخاب شده که مطلب خونده بشه (نیشخند بدجنسانه!)

و اما اصل مطلب که خیلی هم ساده‌ست: حتما گوشتون از حرف‌ها و وعده‌های رفع تحریم‌ها پره، اما میتونین به این سوال جواب بدین:

در چه مرحله‌ای از رفع تحریم‌ها ایرانیان ساکن ایران مجاز به باز کردن حساب بانکی، حساب پی پل و استفاده از سرویس‌های مشابه میشن؟

این سوالیه که روی صفحه فیسبوک USAdarFarsi (وزارت امورخارجه آمریکا به زبان فارسی) پست کردم و امیدوارم یک جوابی بالاخره بدن. اگر موضوع برای شما هم اهمیت داره لطفا زیر پست کامنت بزارین تا توجه مسئولین صفحه به موضوع جلب بشه. پست رو میتونین اینجا پیدا کنین:
https://www.facebook.com/USAdarFarsi/posts/1056552964357564

دوستان گرامی منظور از «کامنت بزارین» گذاشتن کامنت زیر پست مورد اشاره در فیسبوک بود نه همینجا توی فورم. اونجا حتی دریغ از یک لایک یا کامنت ...

hamedmj
August 27th, 2015, 01:12
بله. مهر یا ابان به بعد 100% امکانپذیر میباشد.

اطلاع موثقی دارم که بسیاری از بانک ها و همچنین شبکه های مثه مستر کارد و... درخواست های متعددی برای باز کردن شعبه در ایران و وضل شدن ایران به شبکه جهانی هست.

منتظر باشید.

majid-f
August 27th, 2015, 01:23
بله. مهر یا ابان به بعد 100% امکانپذیر میباشد.

اطلاع موثقی دارم که بسیاری از بانک ها و همچنین شبکه های مثه مستر کارد و... درخواست های متعددی برای باز کردن شعبه در ایران و وضل شدن ایران به شبکه جهانی هست.

منتظر باشید.

خدا از زبونتون بشنوه! میشه در مورد منبع اطلاعی که دادین یک کم بیشتر بگین؟ درخواست‌ها رو به کی دادن؟ به irs؟

hamedmj
August 27th, 2015, 01:36
خدا از زبونتون بشنوه! میشه در مورد منبع اطلاعی که دادین یک کم بیشتر بگین؟ درخواست‌ها رو به کی دادن؟ به irs؟

یکی از اقوام در بخش نظارت و بازرسی بانک مرکزی هستن و نقل قول ایشون بود.

hegza
August 27th, 2015, 02:12
یکی از اقوام در بخش نظارت و بازرسی بانک مرکزی هستن و نقل قول ایشون بود.

عجب منبع خوبی!!
دوست من هیچ چیز معلوم نیست و زمان نیازه حداقلش 2 سال برای حساب بانکی بین الملل بصورت عمومی و حداکثر هم خدا میدونه

websazha
August 27th, 2015, 02:37
سلام

جناب فولادپور عزیز یعنی اگر از تحریم خارج هم بشیم من یکی چنین ریسکی نمی کنم یه موقع یک طرف یه حرکت ناگهانی کرد این طرف زیر قرار ها زد یا اون طرف یک باره وضعیت نا به سامان شد ریسکه زمانی میتونیم با اسم ایرانی و هویت ایرانی معتبر باشیم بدون نگرانی از فردا که یک تغییر بزرگ انجام شود.

mhiizadi
August 27th, 2015, 02:44
تحریم های پی پال و بانکی علیه ایران برای نقص حقوق بشر هست و ربطی به این تحریم های جدید که میخوان لغو کنن نداره ...
بعید میدونم؛ حتی 1 درصد لغو بشه .

Meistero
August 27th, 2015, 03:01
درود

2 دسته تحریم بانکی و مالی وجود داره:یکی تحریمهایی که در رابطه با مشکل اتمی در چند سال اخیر وضع شده و دویم تحریمهایی که از سالها پبش برای اشغال سفارت آمریکا و...وضع کردن.
برجام فقط تحریمهای دسته اول رو رفع میکنه (البته اگر خرید هواپیماهای بوئینگ و آزادی صادرات قالی و مواد عذائی به آمریکا رو ندیده بگیریم).پس تجریم برای بانکها و شرکتهای مالی آمریکایی از جمله paypal همچنان ادامه پیدا حواهد کرد.که رفع تحریمهای دسته دویم به طرف ایرانی بیشتر بستگی داره تا طرف آمریکایی.مثلا اگر اگر اجازه داده میشد مثل کوبا سفارت آمریکا در تهران باز میشد یا حتی کمتر از اون تجمعهای حکومتی و شبه حکومتی با شعار مرگ بر آمریکا رو کنار میذاشتیم و احترامشونو نگه میداشتیم میشد امیدوار بود که اوناهم رفع بشه.

majid-f
August 27th, 2015, 13:05
درود

2 دسته تحریم بانکی و مالی وجود داره:یکی تحریمهایی که در رابطه با مشکل اتمی در چند سال اخیر وضع شده و دویم تحریمهایی که از سالها پبش برای اشغال سفارت آمریکا و...وضع کردن.
برجام فقط تحریمهای دسته اول رو رفع میکنه (البته اگر خرید هواپیماهای بوئینگ و آزادی صادرات قالی و مواد عذائی به آمریکا رو ندیده بگیریم).پس تجریم برای بانکها و شرکتهای مالی آمریکایی از جمله paypal همچنان ادامه پیدا حواهد کرد.که رفع تحریمهای دسته دویم به طرف ایرانی بیشتر بستگی داره تا طرف آمریکایی.مثلا اگر اگر اجازه داده میشد مثل کوبا سفارت آمریکا در تهران باز میشد یا حتی کمتر از اون تجمعهای حکومتی و شبه حکومتی با شعار مرگ بر آمریکا رو کنار میذاشتیم و احترامشونو نگه میداشتیم میشد امیدوار بود که اوناهم رفع بشه.

میببینید دوست عزیز؟ از ۴ نفر بپرسین ۴ جواب مختلف میگیرین. درست به همین علت سوال رو جائی پرسیدم که یک منبع رسمی بهش جواب بده. اما دوستان کم لطفی کردن و هیچ کامنتی اونجا اضافه نکردن. فکر کنم اگر جوابی اونجا بشه گرفت بهتر از حدس و گمان و تحلیل‌های خودمون باشه.

besthosti.com
August 27th, 2015, 14:26
جواب رو اونطور که من میدونم 100 منفی هست و این نوع حساب ها در ایران باز نخواهد شد.

dayapay.com
August 27th, 2015, 16:32
میببینید دوست عزیز؟ از ۴ نفر بپرسین ۴ جواب مختلف میگیرین. درست به همین علت سوال رو جائی پرسیدم که یک منبع رسمی بهش جواب بده. اما دوستان کم لطفی کردن و هیچ کامنتی اونجا اضافه نکردن. فکر کنم اگر جوابی اونجا بشه گرفت بهتر از حدس و گمان و تحلیل‌های خودمون باشه.

در مورد تهریم ها تمامی شرکت های امریکایی بعد از تحریم ها مجاز هستند که با ایران معامله و یا قراداد ببندن از جمله بانک ها و ....
فقط طبق تحریم هایی که کارتر وضع کرد موقع گروگانگیری
شرکت های نفتی مجاز به بستن قراداد و با همکاری با ایران نیست
و برای شرکت های دیگه هم هیچ منع قانونی داخل امریکا نیست و این خود شرکت و بانک ها هستن که بر اساس صلاح خودشون با ایران کار کنند یا نه

و در مورد خود بانک های جهانی هم همون طوری که اکثرا شنیدین میگن در مرحله اول برجام تحریم سویفت برداشته میشه و ازاد میشه
سویفیت همان سیستم شبا هست iban و سیستم کد شبا ایران کاملا بر اساس معیار های جهانی و با گواهی ساخته شده.
وقتی تحریم سویفت برداشته بشه و بانک ها خودشون رو به سویفت جهانی وصل کنند
هر کسی از حساب بانکی خودش در ایران و برعکس میتونه به هر کد سویفتی در جهان پول حواله بزنه
مثلا از شبا در ایران
IR870570021582000842176334
با شبا زیر در ترکیه
TRR8705700215820008467893
یا شبا زیر در انگلستان
UKR870570021582000856783

پول حواله کرد و خود همین ۹۰ درصد مشکل ها رو حل میکنه

Ahmad110
August 27th, 2015, 17:09
من تو گفتگوي خبري شبكه ٢ از زبان آقاي عراقچي شنيدم كه به صراحت اعلام كردن كه به بانكهاي خارجي اجازه ميدن بيان و در مناطق آزاد شعبه بزنن و صد در صد سهام هم مال خودشون باشه
اين يعني شبكه ويزا و مستر صد در صد وارد ايران خواهد شد حالا اگه پي پل همچنان نياد همچين مهم نيست . پي پل فقط در امريكا خوبه و قوانينش براي خارج از خاك امريكا اصلا مناسب نيست . ( نظر شخصي )

Sent from my iPhone using Tapatalk