PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : امنیت در vps

alireza1700
August 26th, 2015, 00:31
با سلام.
چند روز پیش به خاطر مصرف بالای سایتم مجبور شدم یک سرور مجازی بخرم. حالا جدای از مشکلاتی که تا کنون با سرور مجازی کار نکردم می خواهم بدانم برای بحث امنیت ان چه کار های اولیه ای باید انجام داد؟ چون سایت هم مهم است مجبور هستم حسابی به فکر امنیت آن باشم.
با تشکر

TeraServerCo
August 26th, 2015, 02:26
خب بگین از چه کنترل پنلی استفاده کردین؟ سیستم عامل چی هست ؟ اینجور نمیشه راهنمایی کرد

alireza1700
August 26th, 2015, 09:22
خب بگین از چه کنترل پنلی استفاده کردین؟ سیستم عامل چی هست ؟ اینجور نمیشه راهنمایی کرد
اوه ... دیدم تو این تاپیک های گذشته پرسیدن من یادم رفت
کنترل پنل دایرکت ادمین
سیستم عامل centOS فکر کنم ورژن 5
راستی وقتی سفارش دادم قسمت مدیریت نرم افزاری سرور (DNS , Database ,http , Control Panel configuration) را انتخاب نکردم.

allbert
August 26th, 2015, 09:58
کنترل پنل دایرکت ادمین : میتونید از طریق کنترول پنل فایروال و انتی ویروس نصب کنید. اما دستکاری فایل های دیگه(به علت نا اگاهی ) ممکن هست در عملکرد سایت شما مشکل ایجاد کنه .

سیستم عامل centOS فکر کنم ورژن 5 : اگر تمایل دارید لینوکس رو ایمن کنید باید خیلی مطالعه داشته باشید ...

راستی وقتی سفارش دادم قسمت مدیریت نرم افزاری سرور : این موارد رو اگر انتخاب میکردید مدیریت مواردی که نامبرده شد رو خود سرویس دهنده براتون انجام میداد.

با کمی جستجو تا حدی میتونید پیش برید اما پیشنهاد میشه اگر ساتتون براتون مهم هست مدیریت سرور رو خودتون انجام ندید.

موفق باشید

p2m
August 26th, 2015, 10:05
با عرض سلام

دوست گرامی چنانچه نیاز به تامین امنیت خود دارید شرکت وی پی اس رویال خدمات امنیتی را توسط متخصصین امنیت ارائه میده میتونید به سایت رجوع کنید و درخواست خودتونو اعلام کنید تا در اسرع وقت به کارتون رسیدگی کنن

موفق و پیروز باشید

alireza1700
August 26th, 2015, 10:27
کنترل پنل دایرکت ادمین : میتونید از طریق کنترول پنل فایروال و انتی ویروس نصب کنید. اما دستکاری فایل های دیگه(به علت نا اگاهی ) ممکن هست در عملکرد سایت شما مشکل ایجاد کنه .

سیستم عامل centOS فکر کنم ورژن 5 : اگر تمایل دارید لینوکس رو ایمن کنید باید خیلی مطالعه داشته باشید ...

راستی وقتی سفارش دادم قسمت مدیریت نرم افزاری سرور : این موارد رو اگر انتخاب میکردید مدیریت مواردی که نامبرده شد رو خود سرویس دهنده براتون انجام میداد.

با کمی جستجو تا حدی میتونید پیش برید اما پیشنهاد میشه اگر ساتتون براتون مهم هست مدیریت سرور رو خودتون انجام ندید.

موفق باشید
شما چی پیشنهاد می کنید؟من خودم جست و جو کردم ولی خوب نتایج اون که می خواستم نبود. یه آموزش که بخواهم از صفر شروع کنم.

nginxweb
August 26th, 2015, 10:38
درود
دوست عزیز تامین امنیت سرور نیاز به تجربه بالا و آشنایی کامل با کنترل پنل ها و سیستم عامل و سرویس های حیاتی سرور دارد . امنیت را شوخی نگیرید و سرور را جای تمرین خود نکنید.

خواندن مقاله زیر هم خارج از لطف نیست:

http://www.nginxweb.ir/blog/special-server-security-config/

alireza1700
August 26th, 2015, 10:53
درود
دوست عزیز تامین امنیت سرور نیاز به تجربه بالا و آشنایی کامل با کنترل پنل ها و سیستم عامل و سرویس های حیاتی سرور دارد . امنیت را شوخی نگیرید و سرور را جای تمرین خود نکنید.

خواندن مقاله زیر هم خارج از لطف نیست:

http://www.nginxweb.ir/blog/special-server-security-config/
با تشکر بله خودم می دانم که امنیت شوخی نیست ولی خوب ظاهرا چاره نیست باید هزینه کرد.
راستی یک سوال این دستوراتی که بعضی دوستان می دهند و می گویند در سرور خود بزنید مثل برای نصب انتی ویروس خودتان گفتید

cd /usr/local/directadmin/custombuild
./build update
./build set clamav yes
./build clamav
این رو بزنم ایا باید در ترمینال
centOS بزنم یا از طریق ssh؟

hamid2010
August 26th, 2015, 10:57
سلام
به نظرم بهتره سرور مجازی مدیریت شده بگیری و خیالت از بابت کانفیگ سرور و امنیت و سایر موارد راحت باشه. بعضی شرکتها این سرویس رو میدن مثل وب رمز و کیفیت و آپتایم زیادی هم دیدم

allbert
August 26th, 2015, 10:59
با تشکر بله خودم می دانم که امنیت شوخی نیست ولی خوب ظاهرا چاره نیست باید هزینه کرد.
راستی یک سوال این دستوراتی که بعضی دوستان می دهند و می گویند در سرور خود بزنید مثل برای نصب انتی ویروس خودتان گفتید

این رو بزنم ایا باید در ترمینال
centOS بزنم یا از طریق ssh؟

این دستور برای نصب انتی ویروس ClamAV هست که از طریق custombuild انجام میشود (البته میتوانید از طریق روش های دیگر هم اقدام به نصب کنید ). برای اجرای این دستور باید وارد Ssh شده و دستورات رو در ان وارد کنید.